Aşılama 2021 NİSAN AYINDA AŞILAMA YAPTIRANLAR

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
Klasik bir senaryo yorumunuzu bekliyorum canim kayinvalide her zamanki gibi tavsiye nasihat adi altında güya bizim mutlulugumuz icin ama sadece oğlunun hakkini mutluluğu gözeterek bir takim seyler soyledi ben de çok uzuldum normalde gidip esime söylemiyorum he diyip geçiyorum bu sefer soyledim. Esimde sagolsun güya cümleyi yanlış anlamış gitmis hesap sormaya ayni evdeyiz suanda rezil etti . Cumlemiz şu:
O gece onlardaydik corona testi olduk ben ve eşim negatif cikti kayinvalidem pozitif ben de korktum çünkü Aralık ayında corona geçirmiştim ve bebek dusurmustum önce gitmeyi ima ettim esime (gizliden) cunku asilama olmusum bebegim var belki neyse ben maske takıp telaslaninca annesi sen neden korkuyorsun hem gençsin hem siz antikorlusunuz diyo ben de dedim ben tedavi olduk ondan korkuyorum doktor kesinlikle corona olma dedi dedim neyse biz hala ayni evdeyiz ertesi gün ev büyük allahtan eşimle tartıştık evdekiler duydu bunu neyse biz eşimle 1 saat sonra hallettik zaten optum koklastik bitti sonra annesi yine nasihat verirken bana dedi ki sen çok üzerine gittin korktuğunu söyledin cit kırıldım olma bu kadar oda strese girdi ben de dedim ki ben bebegim icin korktum bu onunda bebegi dedim oda " ONUN IÇIN DOGMAMIS BEBEGI ANNE BABASINDAN ONEMLI DEGIL DEDI.. " ben de tamam dedim kalktım ama buna cok uzuldum esime soyledim sonra annesi diyor bunda ne var her kayinvalkde soyler.... Allah buyuk...
Yanlis anlama ama senin zaten tedavi sürecinde oraya gitmem hata.ben kayinvalideden cok cok çok çok çok çekmiş biri olarak söylüyorum. Bebek konusunda da çok körlük yapti esimin ailesi.Bu süreçte doktorum kesinlikle stres yok dedi bana. Ben dünya yansa gitmem kayinvalide evine tedavi olurken. Eşim zaten beni asla götürmüyor evlatlık görevi neyse sonuna kadar yapıyor.yeter de zaten.elin kızını laf söylesin diye gelin almadılar. Benim esime söylememe bile gerek kalmıyor. O anlıyor yüzümden. Ki suratım kırk kat olur 🤗 gözlerim hemen pörtler. Eşinde o vaziyette seni eve götürmeliydi. Senin önce kendini koruman lazim

Eminim niyeti iyidir ondan şüphem yok. Ancak niyetten bağımsız bir şekilde ifade edilen cümleler sözler bazen yerinde olmayabiliyor, kalp kırabiliyor. İki kardeş bile kavga ederken karışmayın halletsinler diyorlar(birbirlerine zarar vermedikleri sürece). O yüzden tartışmalara siz istemediğiniz sürece bir başkasının karışmasını doğru bulmuyorum. Çünkü karışsalar dahi tarafsız olamıyorlar. Bir de bazen denge önemlidir. Örneğin annem gelininin yanında oğlu birşey söylerse abim haklı olsa dahi abime çıkılır. Burası yeri değil hoş değil yaptığın der. Çıt kırıldım demek yerine bu aralar biraz hassas olabilirsin bu çok normal birbirinizi idare etmeye çalışın konuşun anlaşın derse yine sorun olmayacak. İşin özü karışmayacsk, karışsa da daha özenli seçilmesi gerek kelimeler. Ayrıca covit olmuş kendisi ve sen endişe ediyorsun bu çoook normal. Bugün ben bile arkadaşımın 'kendimi iyi hissetmiyorum' istersen birkaç gün görüşmeyelim sen tedavi görüyorsun ne olur ne olmaz demesine çok mutlu oluyorum. Yoksa düşünsene eve alıp hoş beş konuşup aman birşey olmaz zaten sende geçirmiştin dediğini. Apayrı şeyler. Hele ki sen düşük yapmışsın bununla ilgili fiziksel ve psikolojik altyapın var. Hastayken görüşmemek seni ömür boyu reddediyorum demek değil ki. Seni ve kendimi düşündüğüm için gelmeyin demek daha doğru olur diye düşünüyorum. Biz mi çok ince düşünüyoruz yoksa insanlar mı umursamaz bilemedim ki 🙄 Sen yine de sıkma canını ❤️
Tesekkur ederim canim yazdigin her seye harfiyen katiliyorum..
Olmasi gereken bu zaten ben birinin vebaline girecegim diye ödüm kopuyor once kendisinin bize siz uzak durun demesi gerekirdi her vicdanli inancli insanin yapacagi gibi. Gercekten uzulmemek icin kendimi hep telkin ediyorum insallah ben iyi niyetimi kaybetmek istemiyorum

Kizlar kan tahlili min sonucu bu ama ben anlamadım 🙈

Eklentiler

• Screenshot_2021-04-21-13-26-09-80.jpg
    Screenshot_2021-04-21-13-26-09-80.jpg
    65 KB · Görüntüleme: 30
Bu daha ne ki oyle cumleler var bir soylesem sok olarak dinliyorum sadece bana yapmiyor ezebildigi herkese kizina diger geline evde calisan hizmetcisine
1.5 yillik evliyim esimi cok seviyorum ama bu cumleler beni hasta etti belde boyunda sinir skismasi yasiyorum...
Bide inanilmaz dinci guyaaa 24 saat Allahim agzindan dusmuyor suna yok suna yardim yapalim surekli namaz kilalim hep boyle ben de icimden diyorum Allah bilmiyor mu senin ezebildiklerini nasil ezdigini kibrini ... ogluna asik anneler varya tam anlamiyla o esime ayri bi duskunlugu var asiri dercede... dogmamis cocuguyla bile kendini yaristirdi. Bu lafi omrum boyunca unutmayacagim ve affetmeyecegim Allah affediyorsa o affetsin..
Ağırlığını koy canım kimse oğlu var diye başkasının evladını bu şekilde üzüp kalbini kıramaz senin de annen baban var ve sende onlar için biriciksin lütfen böyle cahil insanlar için kendini değersiz hissetme ve hakkını asla yedirme yarın öbür gün senin de bir yavrun olacak ve bu şekilde baskı altında kalarak büyütme çocuğunu da çünkü şuan böyle olan o çocuktan sonra da bunlara devam edecek ve o çocuk dik durmayı senden öğrenecek her kim olursa olsun eşin bile olsa senden kıymetli değil kendin için bu hayattaki en kıymetli şeyin kendin olduğunu bil ve çok mutlu ol hayat çok kısa ve böyle insanlara üzülerek geçirilmeyecek kadar kıymetli bu tip şeyler tedavi sürecini Bile etkiler moralini yüksek tut ❤️

Keske benim alinganligim olsaydı canim durumun biliniyor olmasına rağmen.. neyse Allaha havale ediyorum tek umudum bebegim insallah vardır ve ona sarılırım.
Hemenn ayril ordan
Bu daha ne ki oyle cumleler var bir soylesem sok olarak dinliyorum sadece bana yapmiyor ezebildigi herkese kizina diger geline evde calisan hizmetcisine
1.5 yillik evliyim esimi cok seviyorum ama bu cumleler beni hasta etti belde boyunda sinir skismasi yasiyorum...
Bide inanilmaz dinci guyaaa 24 saat Allahim agzindan dusmuyor suna yok suna yardim yapalim surekli namaz kilalim hep boyle ben de icimden diyorum Allah bilmiyor mu senin ezebildiklerini nasil ezdigini kibrini ... ogluna asik anneler varya tam anlamiyla o esime ayri bi duskunlugu var asiri dercede... dogmamis cocuguyla bile kendini yaristirdi. Bu lafi omrum boyunca unutmayacagim ve affetmeyecegim Allah affediyorsa o affetsin..
Allah affetmesin bu güzel günlerin yüzü suyu hürmetine kalp kırmak Kabe yıkmaktır o bilmiyor mu bunu. Esimin ailesinden de bana Allah karnına versin kucağına vermesin dediler.Ogullarina aşık kayinvalidelrden nefret ediyorum Allah onları hiç affetmesin. SeNde birdaha gitme😞

Benimde ilk üzülme lütfen daha önümüzde çok uzun bir yol var vaktini bekliyor eminim ❤️
İnşallah canım gerce benim günüm cuma günü doluyor bende erkne davranmış olabilirim ama nasip ya rabbim ne derse o bakalım hepimiz için hayırlısı olsun insallah

Allah inşallah bu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine gönlümüzün muradını versin. Bende negatif sonucu alınca cok yıkılmıştım ama bebeklerimizi kucağımıza aldığımız gün onları için nekadar cabaladigimizi düşünüp gururla gülümseyeceğiz🙏🙏🤲🤲🤲🤲

Allah inşallah bu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine gönlümüzün muradını versin. Bende negatif sonucu alınca cok yıkılmıştım ama bebeklerimizi kucağımıza aldığımız gün onları için nekadar cabaladigimizi düşünüp gururla gülümseyeceğiz🙏🙏🤲🤲🤲🤲
Amin kuzum amin inşallah napalim bizde sabırla siramizi bekleriz birbirimize omuz vererek iyiki varsınız hepiniz 🤲🌹

X