2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Merhabalar canım Annelerimiz 🖐️🌺 biraz once aklima geldinizz 🤦 daha dun gibiydi bu sayfada bebislerimiz nasil olucak acaba kiz mi erkek mi ? Diee şuan c9k sukurr benim oğlußum 5. Ayinin icerisin de peki sizin bebißler ne durum da☺️♥️🖐️
Benim kızım 20 ocak doğumlu az kaldı bizde 4. Ayımızı dolduruyoruz. Aşı var bu hafta kilo alımı çok az oyuzden mama veriyorum 1 aydır gece de kaşık mamalarına başlasam diyorum ama hipp in var 4 aydan itibaren kullanılan kaşık mamaları

Kızlar hayırlı akşamlar. Yardımcı olursanız sevinirim.
Kardeşim doğum yaptı 4 gün oldu bebeği memeyi almak istemedi doğduğundan beri başlarda süt yok diye almıyor dedik ama şuan var yine almıyor ve çok fazla ağlıyor memeyi alması için zorlayınca.
Hemşire mamayı şırınga ile verin dedi o şekilde yaptılar.

Böyle bir durum yaşayan var mı düzelir mi yoksa hep bu şekilde mi devam edecek

Kardeşim doğum yaptı 4 gün oldu bebeği memeyi almak istemedi doğduğundan beri başlarda süt yok diye almıyor dedik ama şuan var yine almıyor ve çok fazla ağlıyor memeyi alması için zorlayınca.

Merhaba böyle birşey yaşamadım ama acilen bie emzirme danışmanı ile görüşsünler.Facebookta emzirme yardımı adında bir grup var.Oraya üye olup sorabilirsiniz

Benim günü değişmemişti ilk doğumlarımda bunda nasıl olur bilmiyorum ama gelse çok rahatlayacağım hamile kalırsam diye korkuyorum adette olmayınca anlayamıyor insan. 3 gün kasık ve bel agrım oldu kesin olcam dedim ama yok daha dört gözle bekliyorum🤓
Ben ikinci defa oldum canm ama öncesinde baya bi bel agrim oldu ya sanki kopuyo gibiydi belim ama pek bi kanamam olmuyo iki gun geliyo oda cok az oluyo

Biberon vermesinler hemşirenin dediği gibi alternatif bir yöntemle versinler. Kardeşiniz de sütünü sağsın emziremese bile ki sütü azalmasın, hatta mama yerine sağdığı sütü vermeye çalışsın. Bir de zorlamak ters tepebilir, benim görüştüğüm emzirme hemşiresi teklif et ama zorlama, kesinlikle de bebeği aç bırakma demişti. Bir de ten tene teması çok öneriyorlar. Üzülmemeye çalışsın kardeşiniz, kendimden biliyorum lohusa haliyle çok yıpratıcı bir şey emzirememek; ama o istekli olduğu zaman geçiyor Allahın izniyle.

Kizlar mrb corona testim pozitif cikti benim ve eşimin. Burda geçiren oldumu ilac almadan atlatan varmi sütten kesmek istemiyorum ama ya ilerlerse kötü olursam diyede korkuyorum cok lanet birsey çocuğumu kucağıma alacak halim bile yok sizde geçiren oldumu

Biberon vermesinler hemşirenin dediği gibi alternatif bir yöntemle versinler. Kardeşiniz de sütünü sağsın emziremese bile ki sütü azalmasın, hatta mama yerine sağdığı sütü vermeye çalışsın. Bir de zorlamak ters tepebilir, benim görüştüğüm emzirme hemşiresi teklif et ama zorlama, kesinlikle de bebeği aç bırakma demişti. Bir de ten tene teması çok öneriyorlar. Üzülmemeye çalışsın kardeşiniz, kendimden biliyorum lohusa haliyle çok yıpratıcı bir şey emzirememek; ama o istekli olduğu zaman geçiyor Allahın izniyle.
Şükür biraz biraz almaya başladı canım.
Gerçekten çok yıpratıcı bir şeymiş Allah hicbir anneye bu tür sıkıntılar yaşatmasın

Arkadaşlar merhaba.kızımda dil altı bağı varmış doktor kestirin çok kolay bi işlem dedi ama ben korkuyorum var mı böyle bi şey yaşayan?bilgisi olan?

Arkadaşlar merhaba.kızımda dil altı bağı varmış doktor kestirin çok kolay bi işlem dedi ama ben korkuyorum var mı böyle bi şey yaşayan?bilgisi olan?
Kolay bir islem endiselwnmeyin bir spreyle dil alti uyusturulup ufak bir bisturiyle kesiliyor 10 saniyede biten bir islem yapilmazsa konusma problemleri oluyor ileriee

Kizlar mrb corona testim pozitif cikti benim ve eşimin. Burda geçiren oldumu ilac almadan atlatan varmi sütten kesmek istemiyorum ama ya ilerlerse kötü olursam diyede korkuyorum cok lanet birsey çocuğumu kucağıma alacak halim bile yok sizde geçiren oldumu
Geçmiş olsun canım ilaçsız atlatan çok kişi var sonuçta emziriyorsun c vitamini ve d vitamini takviyesi al parol ve udi hindi yagi kullanabilirsin bol sıvı meyve ıhlamur tarzı bitki çayları Rabbim şifa versin inşallah birde turşu suyu ve kelle paça çorbası eşime bunları yapmıştım ben çok şükür bizlere bulaşmadan atlatmıştık.

Düzelir sabır ve gayretle düzelecek bundan emin olabilirsiniz 😔

Benm iki çocuğumdada var ikisinide kestirmedim kızımın emmesinde ve konuşmasında sıkıntı ollmadı oğlumunda emmede sıkıntı yok şimdilik

Ben kestirdim cnm. 2 ay once kestirdik. Biraz fazla belirgin dedi doktorumuz. Emmesinde bir sorun yoktu ama konusma sorunu olabilir dedi.
Toplam 5 saniyelik bir islemdi. Oğlum ağlamadı bile. 🙂🙂

X