2021 Ocak-Şubat ayında dondurulmuş embriyo transferi olacak arkadaşlar buraya

Bugün yaptım klasik testlerden. Negatif. Doktorum daha kandan bile çıkmaz diyor. Yüzümde de sivilceler çıktı. Bilemiyorum 🤷🏼‍♀️

Selamlar benimde tüp bebekte 7 yumurtamdan 5 adedi 5. Güne kadar geldi 4 ü donduruldu hepsi iyi kalitede denildi 14 eylülde 1 tane transfer oldu tuttu herşey iyi gidiyordu kalp atışını da duyduk tabi 6. Haftada kanama oldu Bi sorun yoktu yatak istirihati falan hep çok dikkat ettim işte kaynanam görümcem hep işlerimi yemeğimi yaptılar hiç iş güçte yapmamıştım kanama durup herşey normale dönünce ayaklandım gündelik işlerimi dikkat ederek yaptım sonra 10. haftada kontrole gidecektim randevumun 1 önceki gecesi kanama oldu yine acile gittik gece kalp durmuş inanamadım kendi doktorumu aradım sonra ki gün gittik yine bir ümit ama yok atmıyodu kalp 8+5 te kalbi durmuş miniğimin ve 6 kasımda kürtaj oldum şuan çok şükür toparlandım 2 adet atlatıp dondurulmuş transfer olacağım gün yaklaştı şimdi estrofem ve coraspin e başladım böyle bir süreç yaşayıp dondurulmuş transferi sürecinde gebelik olup sağlıklı ilerleyen oldumu birde ben bu süreçleri hep yakınlarımla ailem ile paylaşmıştım şimdi eşimle karar aldık bu süreci ikimiz birlikte geçiricez annemle bile bir detay paylaşmıyorum bakalım sakin kafayla geçirmek psikolojik olarak daha iyi gelir belki..
Çok geçmiş olsun. İnşallah bir dahaki hamile kaldığınızda sağlıkla kucağınıza almayı dilerim. Sizinle benzer şeyler yaşamışız. Benimde 9+4 te kalbi durdu bebeğimin 6 haftada yoğun kanama oldu parçalar düştü bebeğim düştü derken 5 gün sonra kalp atışını duydum 3 hafta sonraya randevu verdi 3 hafta sonra muayene olmam gereken gün sabah kanamam oldu hemen gittim hastaneye daha yeni bugün kalbi durmuş dedi 9+4 te. Oksapar coraspin kullanıyordum. 8 haftada da kalbi durmuş gebeliğim var onda kan sulandırıcı kullanmamıştım. Tüp bebek yaptırmaya karar verdik İnşallah Rabbim bu sefer yavrularımıza kavuştursun 🙏

Selamlar benimde tüp bebekte 7 yumurtamdan 5 adedi 5. Güne kadar geldi 4 ü donduruldu hepsi iyi kalitede denildi 14 eylülde 1 tane transfer oldu tuttu herşey iyi gidiyordu kalp atışını da duyduk tabi 6. Haftada kanama oldu Bi sorun yoktu yatak istirihati falan hep çok dikkat ettim işte kaynanam görümcem hep işlerimi yemeğimi yaptılar hiç iş güçte yapmamıştım kanama durup herşey normale dönünce ayaklandım gündelik işlerimi dikkat ederek yaptım sonra 10. haftada kontrole gidecektim randevumun 1 önceki gecesi kanama oldu yine acile gittik gece kalp durmuş inanamadım kendi doktorumu aradım sonra ki gün gittik yine bir ümit ama yok atmıyodu kalp 8+5 te kalbi durmuş miniğimin ve 6 kasımda kürtaj oldum şuan çok şükür toparlandım 2 adet atlatıp dondurulmuş transfer olacağım gün yaklaştı şimdi estrofem ve coraspin e başladım böyle bir süreç yaşayıp dondurulmuş transferi sürecinde gebelik olup sağlıklı ilerleyen oldumu birde ben bu süreçleri hep yakınlarımla ailem ile paylaşmıştım şimdi eşimle karar aldık bu süreci ikimiz birlikte geçiricez annemle bile bir detay paylaşmıyorum bakalım sakin kafayla geçirmek psikolojik olarak daha iyi gelir belki..
Çok geçmiş olsun böyle hikayeler duydugumda çok korkuyorum benımde bu ay sonu transferim olucak tüp bebekte düşük riski daha fazla diyolar doğrumu bilmyorum sizin dontorunuz nedenini söyledimi

Çok geçmiş olsun böyle hikayeler duydugumda çok korkuyorum benımde bu ay sonu transferim olucak tüp bebekte düşük riski daha fazla diyolar doğrumu bilmyorum sizin dontorunuz nedenini söyledimi
Öyle değil canım benim kayıplarımın hepsi normal yoldan gebeliklerim. Tüp bebekle normal gebelik arasında fark yoktur nasipte ne varsa o olur. Benim tüp bebek yaptıran akraba, tanıdıklarım hepsi sağlıklı doğum yaptılar. İnşallah Rabbim bizlerede sağlıklı gebelikler geçirip kucağımıza almayı nasip etsin.❤

Öyle değil canım benim kayıplarımın hepsi normal yoldan gebeliklerim. Tüp bebekle normal gebelik arasında fark yoktur nasipte ne varsa o olur. Benim tüp bebek yaptıran akraba, tanıdıklarım hepsi sağlıklı doğum yaptılar. İnşallah Rabbim bizlerede sağlıklı gebelikler geçirip kucağımıza almayı nasip etsin.❤
Yaa gerçekten şuan içimi rahatlattınız Allah razı olsun insan bu süreçte her denilene yazılana inanıyor sizin tedaviniz ne durumda şuan Allah hepimize saglıklı bi şekilde kucagımza almayı nasip etsin❤️

Yaa gerçekten şuan içimi rahatlattınız Allah razı olsun insan bu süreçte her denilene yazılana inanıyor sizin tedaviniz ne durumda şuan Allah hepimize saglıklı bi şekilde kucagımza almayı nasip etsin❤️
Allah hepimizden razı olsun. İnşallah benim bu ay ya da önümüzdeki ay transferim duruma göre. Hepimiz için hayırlısı olsun.

Canimm çok sevindim nasil guzel bi mutluluktur rabbim saglicakla kucagina almayi nasip etsin inşallahh😍 ilk denememiydi ve sorununuz neydi acaba?
evet ilk denememizdi, ben normal 3 düşük yaptım, genetik inceleme yapılması için doktorum tüp bebek önerisinde bulundu, sağlıklı embriyolar seçildi, inşallah devamı da güzel olur, sağlıklı kucağıma alırım inşallah.

Kızlar iyi akşamlar ohss yle deneyimi olanlar var sanırım. Benim çarşamba yumurtalarım toplanacak biraz fazlaymış. Dr acaba 1 ay beklesek mi dedi ohss den ( ilk defa duydum yaşa ki neler göresin dedikleri bu olsa gerek☺️) korktu ama sonrasında beklememeye karar verdik . İnşallah öyle bir durumla karşılaşmam.Yaşayanlardan fikir alabilir miyim nasıl atlattınız neler yaşadınız
Canm ben ohss oldum ve doktorum 2adet sonra transfer yapalim vucut cok yoruldu dedi ama ben biraz agir gecirdim hastanede falan yattm birgun belki de bana o yuzden oyle demiştir

Transferi olanlar sonucunuz nasıl oldu?🥰 16ocak benim transferim oldu🥰dondurulmus blast embriyo

Evet daha erken İnşallah kanda pozitifi görmek nasip etsin.🙏
Benim kan tahlilim 1.5 geldi malesef. Diğer anne adaylarımıza güzel haberler diliyorum. Sanırım ben transferlere biraz ara vereceğim. Bedenim ve psikolojim çok yorgun düştü bu süreçte

evet ilk denememizdi, ben normal 3 düşük yaptım, genetik inceleme yapılması için doktorum tüp bebek önerisinde bulundu, sağlıklı embriyolar seçildi, inşallah devamı da güzel olur, sağlıklı kucağıma alırım inşallah.
Canm inşallah birdaha yasatmaz rabbim sagsalim kucagina alman nasip olur inşallah🤲

Benim kan tahlilim 1.5 geldi malesef. Diğer anne adaylarımıza güzel haberler diliyorum. Sanırım ben transferlere biraz ara vereceğim. Bedenim ve psikolojim çok yorgun düştü bu süreçte
Çok üzüldüm canım hayırlısı olsun dondurulmuşların varmıydı? İnşallah bir dahaki pozitif olur. Rabbim sana ikizler nasip etsin üzülmek umutsuzluk yok kendini hazır hissettiğinde yola devam ❤

Herkese merhabalar 🙋‍♀️ 😊 benim de dondurulmuş embriyo transferim 18 Ocak’ta oldu. 2 adet 3. gün embriyosu. Bu 8. evet gerçekten 8. ve son denemem, çünkü artık yumurta kalmadı ve benim de maddi manevi gücüm kalmadı. Son 7 yılda neler yaşadım kaç ameliyat kaç problem yaşandı belli değil, saymıyorum artık. Bu son transferde o kadar rahatım ki olmaması hiç korkutmuyor, insanoğlu herşeye alışıyor sanırım. Testim 29 ocakta, öncesinde test yapmayı artık aklımın ucundan bile geçirmiyorum 😁 tavsiye de etmiyorum 👍 Hepinizin mutlu haberlerini bekliyorum 🙏 sonucu mutlaka yazacağım 😉😊

X