2021 Ocak-Şubat ayında dondurulmuş embriyo transferi olacak arkadaşlar buraya

Canm ben ohss oldum ve doktorum 2adet sonra transfer yapalim vucut cok yoruldu dedi ama ben biraz agir gecirdim hastanede falan yattm birgun belki de bana o yuzden oyle demiştir
Aynı kaderi paylaşıyoruz canım. Benimde bugün topla dı ve çok zor geçti bende ohss olmuşum. Bende aynı şekilde 2 adet sonra başlayacağım. Ne diyeyim geç olsunda güç olmasın inşallah

4 adet 3.gun ebriyosu, 4 adet de de 6.gun embriyosu donsurmuslar toplam 8 ama ilk once 3.gun ebriyolarini cozup 5.gune bekletip yransfer edeceklwrini aoylediler suan adetim bir aonraki adetimde transfer hazieliklarina başlanacak😊

Herkese merhabalar 🙋‍♀️ 😊 benim de dondurulmuş embriyo transferim 18 Ocak’ta oldu. 2 adet 3. gün embriyosu. Bu 8. evet gerçekten 8. ve son denemem, çünkü artık yumurta kalmadı ve benim de maddi manevi gücüm kalmadı. Son 7 yılda neler yaşadım kaç ameliyat kaç problem yaşandı belli değil, saymıyorum artık. Bu son transferde o kadar rahatım ki olmaması hiç korkutmuyor, insanoğlu herşeye alışıyor sanırım. Testim 29 ocakta, öncesinde test yapmayı artık aklımın ucundan bile geçirmiyorum 😁 tavsiye de etmiyorum 👍 Hepinizin mutlu haberlerini bekliyorum 🙏 sonucu mutlaka yazacağım 😉😊
Ah canım Allah sabır versin. 2.denemem olacak muayeneye git gel tedavi süreci kaç aydır yordu beni, senin yaşadıklarını hele düşünemem. İnşallah Allah sabrının mükafatını versin yüzününü güldürsün İnşallah ❤

Canm ben ohss oldum ve doktorum 2adet sonra transfer yapalim vucut cok yoruldu dedi ama ben biraz agir gecirdim hastanede falan yattm birgun belki de bana o yuzden oyle demiştir
Doğru karar almışsınız hayırlısı olsun gerçekten vucut çok yoruluyor. Kürtajdan bir adet sonra tüp bebek tedavisine başladım opudan sonra ohss oldum rahmim yorulmuş vucut yorulmuş sonra düşük yaptım. 2 adet sonra rahmin de dinlenmiş olur

Aynı kaderi paylaşıyoruz canım. Benimde bugün topla dı ve çok zor geçti bende ohss olmuşum. Bende aynı şekilde 2 adet sonra başlayacağım. Ne diyeyim geç olsunda güç olmasın inşallah
Dondurulmuş embriyo transferinde tutma orani daha yuksekmiş hem rahmimiz dinlenir hem sansimiz artar canim inşallah hayirlisi olur hepimiz icin😍🤲

Çok geçmiş olsun. İnşallah bir dahaki hamile kaldığınızda sağlıkla kucağınıza almayı dilerim. Sizinle benzer şeyler yaşamışız. Benimde 9+4 te kalbi durdu bebeğimin 6 haftada yoğun kanama oldu parçalar düştü bebeğim düştü derken 5 gün sonra kalp atışını duydum 3 hafta sonraya randevu verdi 3 hafta sonra muayene olmam gereken gün sabah kanamam oldu hemen gittim hastaneye daha yeni bugün kalbi durmuş dedi 9+4 te. Oksapar coraspin kullanıyordum. 8 haftada da kalbi durmuş gebeliğim var onda kan sulandırıcı kullanmamıştım. Tüp bebek yaptırmaya karar verdik İnşallah Rabbim bu sefer yavrularımıza kavuştursun 🙏
Teşekkürler inşallah amin 🤲🏻 evet benzer şeyler yaşamışız Rabbim birdaha yaşatmaz inşallah sizde sağlıkla hamile kalır ve kucağınıza alırsınız

Çok geçmiş olsun böyle hikayeler duydugumda çok korkuyorum benımde bu ay sonu transferim olucak tüp bebekte düşük riski daha fazla diyolar doğrumu bilmyorum sizin dontorunuz nedenini söyledimi
Teşekkürler korkmayın Rabbim ne derse o olur stres yapmamaya çalışın doktor patoloji sonucuna göre bir sorun görmedi bazen normal yolla gebe kalanlarda da tüp bebekte de aynı sonuçlar olabiliyor yani hastalıklı bir bebek olabilir di anne vücudu bunu anlıyor vücut kabul etmiyor bebeğin kalbi durabiliyor dedi ama şunuda unutmayın ne olursa olsun eğer bir can dünyaya gelecek nefes alacaksa hiç bir şey engel olamıyor ama dünyaya gelmeyecekse ne kadar dikkat edersek çabalarsak nafile bende o yüzden artık kafama takmamaya çalışıyorum çabalıyoruz denemekten vazgeçmiyoruz eğer bebeğim tutunursa kalbi atarsa beni bırakmazdı bende onun iyiliği için elimden geleni yaparım ama yine tutunmazsa bile nefes aldığım sürece ümit etmekten dua etmekten rabbimden istemekten vazgeçmeyeceğim..

Doğru karar almışsınız hayırlısı olsun gerçekten vucut çok yoruluyor. Kürtajdan bir adet sonra tüp bebek tedavisine başladım opudan sonra ohss oldum rahmim yorulmuş vucut yorulmuş sonra düşük yaptım. 2 adet sonra rahmin de dinlenmiş olur
İnşallahh hayirlisi olur🤲

Kizlar transfer oncesi beslenmenize ozellikle diklat ediyormusnuz bikac yerde okudum brokoli suyu avokado falan diyorlar sizin bildiginiz bisey varmi?

Canm sana tavsiyem gunde 2 redbull iç 2.5litre su gunde 3-4yumurta ve protein agirlikli beslen ben bunlara dikkat etmedim ve aşiri su topladi karnim kotu oldum umarik rahat atlatirsin😘 kaç yumurta toplandi

Ah canım Allah sabır versin. 2.denemem olacak muayeneye git gel tedavi süreci kaç aydır yordu beni, senin yaşadıklarını hele düşünemem. İnşallah Allah sabrının mükafatını versin yüzününü güldürsün İnşallah ❤
İnşallah canım🙏 Allah hepimizin yüzünü güldürsün, kimsenin emeklerini boşa çıkarmasın 🙏😊 herkes kendi çektiğini bilir, herkesin hikayesi başka başka, ama hayat bir şekilde devam ediyor, güçlü olmamız ve kendimizi bırakamamız lazım, mücadeleye devam.

Kizlar transfer oncesi beslenmenize ozellikle diklat ediyormusnuz bikac yerde okudum brokoli suyu avokado falan diyorlar sizin bildiginiz bisey varmi?
Benim doktorum protein ve meyve ağırlıklı beslen demişti. Et, süt, yumurta, meyve, sebze. Tabi avokado da çok yararlı. Yani hazır gıdalardan, yağlı, tuzlu ve hamur işinden kaçınmalı. Zaten transfer günü de güçlü vitaminlere ve balık yağına başlattı. Şimdiden hayırlı olsun, bol şans 🙏

Canm sana tavsiyem gunde 2 redbull iç 2.5litre su gunde 3-4yumurta ve protein agirlikli beslen ben bunlara dikkat etmedim ve aşiri su topladi karnim kotu oldum umarik rahat atlatirsin😘 kaç yumurta toplandi
Hiç deme ya çok zormuş valla. Bide kolay diyorlar genelde. Bende hem bulantı hem şişlik. Hergün 3 tane serum alıyorum. 20 civarı toplanmış. Senin canın

Hiç deme ya çok zormuş valla. Bide kolay diyorlar genelde. Bende hem bulantı hem şişlik. Hergün 3 tane serum alıyorum. 20 civarı toplanmış. Senin canın
Benim de ayni oyle oldu nefes darligi da baslayinca en son işte yatis verdi doktorum. 19tane toplandi 18i 5.gune geldi 10unu dondurduk😊😊

Ne kadar ödediniz canım ben sayısının önemi yok sanıyordum. Bu arada benim Dr su içmeyi önermesi mineralli su iç dedi soda gibi
2700tl 15i 4000bin civariydi ama maalesef tutmama ihtimaline karşin ne kadar kisarsak kar transfer 6000tl tl tek basina zaten😢

Benim doktorum protein ve meyve ağırlıklı beslen demişti. Et, süt, yumurta, meyve, sebze. Tabi avokado da çok yararlı. Yani hazır gıdalardan, yağlı, tuzlu ve hamur işinden kaçınmalı. Zaten transfer günü de güçlü vitaminlere ve balık yağına başlattı. Şimdiden hayırlı olsun, bol şans 🙏
Tavsiyelerin için sağol canim teşekkur ederiim😍

X