2021 Şubat Anneleri

Kızlar bugün gittik alerji dr una sırtına bant yapıştırdı birde kan aldılar. Orda kapıdaki bayan cok isalse bugday un a alerjisi olabilir dedi çölyak. Kafama takıldı ya inşşalah değildir cünkü o ömürlük . Grcici bişe değil .. ya halimize bin şükğr okadar kötü durumda bebek ve cocık gördüm ki. Bugun hastane bana bir tokat geldi.. birde cok az hırıltısı var balgamı sanki ama dr önemsemedi dinledi bi. Diyette 9.günğm falan halen düzelmedi.. döküntü yok kusma yok kalada kan sümüklü isali var.. yani dr çok önemsemedi testten snra konusalım dedi.. oladar üzüldüm ce diyetteyim ya sütüm inanılmaz azaldı.. ben ne zaman bu diyeti bozsam acaba

Bu tarakla mı cnm ?
Hayır hayır bu tahriş eder bak şöyle. Zeytinyağı ile tarayıp yumuşat sonra bu tarakla tara yıka. Ben kendim de bazen tırnağımla hafif kazıyorum ama bu tarakla daha iyi olur. Sık ve ince dişli tarak

Eklentiler

• AF60B302-E1B3-4A07-978B-46DBADFDE90F.jpeg
    79,7 KB · Görüntüleme: 16
Ben kızımın yüzü düzelmeye başlayınca bozmaya başladım. Domates ve salça yiyorum 2 gündür. Yarın yüzü daha iyi ya da bugünkü gibi olursa peynire başlayacağım

Kızlar adet olmaya başladınız mı ben bugun olmuşum tam 3. Ayımız o kdr alşmışım ki bi tuhaf oldum bu arada oğlum 4. Günün sabahı sıçabildi aynı pasta kreması gibiydi bugun yine yapmadı böyle 4 gün biriktirip mi sıçıcak yani ben hiç bişi anlamadım sütüm mü yaramıyo ki o kdr oruç tuttum gerçi böylesi bi sorun yaşamadık niye böyle oldu ki ya

Arkadaşlar merhabalar alerji haberlerini okudum ben de 1 kez görmüştüm ama bakla yemiştim sonra olmadı bişey baskılama da olabilir bilmiyorum açıkçası.. dersler başladı online.. evde şenlik var bu 2 çocuklu hayat hep birilerine el mahkum durumu çok canımı sıksa da şükür diyorum halimize.
Bir ricam var ıstanbulda iyi bir cildiye doktoru var mıdır tavsiye edebileceğiniz??

Dudak bağı var gibi görünüyor, dil bağı da bazen zor farkediliyor. Bir uzmana daha götürün. Dil dudak bağı ilerde konuşma problemi de çıkarabilir
Benimk ikisi de var. Hic bir sorun yasamadim. Ama mesela abimin cocukta dil baği vardi ve konusamadi. Kestiktan sonra basladi. Insandan insana fark ediyor.

Allah sifa versin. Kendim cocuğuma istediğim sağlik ve herseyi sizinkinde olsun insaAllah

Teşekkür ederim kızlar
Gazlı bi bebem var gaz yapan yiyecekler yemiyorum bir de alerji yapanlar eklendi buna
Peki siz şimdi ne yiyorsunuz kahvaltıda akşam yemeğinde?

Bende daha olmadım umarım eylül gibi olurum da yazın rahat rahat denize girebilirim çok çok amin
Bende bu saç dökülmesinden bıktım her elimi attığımda 6-7 saç elimde kalıyor. Bir tarıyorum saçımı tarak doluyor her yer saç saç kel kalacağım bir ay daha devam ederse
Bizimki de 5 gündür yapmıyordu dün sağdığım 20 ml sütün içine 2 damla zeytinyağı ekledim bugün sabah bi yapmş göbeği bile kakaydı. 4 günün birikimi tabi Sarı ishal gibiydi ve baya köpüklüydü. Kuzum aslında 10 güne kadar normal sdece anne sütü alıyorsa ama biz anneler dayanamıyoruz . Umarım düzene girer senn bebişinde benim bebşinde

Benimki de dustu bugun. Doktora ne dedi size. Ben bebekten daha uzun ağladim ve su an yatamiyorum. O odaya gidemiyorum yaaa
Hic bişey olmamıştır Allahın izniyle korkmayın halıya mı düştü kafatasları halen tam oluşmadı bıngıldaklar yumuşak öyle cok sert nir zemine çarpmamışsa korkmayın.. daha dikkatli olmalıyız artık. Doktor beni teselli etti düşe kalka büyğyecek endişe etme dedi

Benimk ikisi de var. Hic bir sorun yasamadim. Ama mesela abimin cocukta dil baği vardi ve konusamadi. Kestiktan sonra basladi. Insandan insana fark ediyor.
Evet farkeder, ama arkadaş bebeğin emmesi ile ilgili sıkıntı yaşıyor o yüzden müdahale gerektiren bir durum olabilir

Kanda alerji testimiz negatif cıktı . Birde deriye yaşıltırdılar yama yarın onu cıkaracaz inşşalah oda temiz cıkar , bugday un falan degşdr inşşalah o ömürlükmüş geçmiyormuş.. bi iki yer kızarmış sanki . Kanda nesagitf cılması internnete baktımda olmaması anlamına gelmıyor net, kanda negatf cıkan ama alerjisi olan 1 yas a dek düzeliyormuş

bu arada sizin bebeklerde salyalı mu. Koyafet değiştiriyorum resmen cok ıslatıyor önünü elifr hep agzında ama diş için erken kızım 8 aylıkken cıkarmıştı... birde şu girdiğim katı diyet alerji için sütümü inanılmaz etkiledi . Testlerde negatif cıkarsa pazartesi yiyecem artk 21 günü bekle diyor dr ama olmuyor düzelmedi kakası . Halen isal halen sümüklü kaka.

Yeni normaller ne biliyim alıştık günde 4/5 kakaya günlerce yapmayınca insan bi tuhaf oluyo.. aynen 4 günlük sıçmştı benimki de bezde boşluk yoktu bende saç dökülmesine değilde bizim deli oğlan saçlarını yoluyo elleri kıl yumağı

Bugün başka bir ilkedeki doktora gösterdim kızımı. Çoklu besin allerjisi dedi. Sütün yanında başka şeylere de var muhakkak dedi. Sen kendin bulacaksın dedi. 1 hafta arayla dene dedi. Süt ürünü yüketmiyordum zaten yumurtayı da kesmiştim geçen hafta. Öyle düzeldi çocuk biraz. Şimdilik süt yumurta kesin. Burda paylaştığım kakayı normal dedi. Hidrolize mama kullandığım için su gibi olur dedi. Yine de emin olamıyorum ya ben gibi hidrolize mama verenlerin çocuğunun kakası nasılsı acaba? Bi de benim kızın kusması devam ediyorum. Emzirmeden sonra bile kusuyor. Tamam çocuk rahatladı ama baya baya kusuyor nerden baksan 15 ml vardır. Relactaz damla yazdı ek olarak. Bakalım hem çoklu besin allerjisi hem laktoz intoleransı var sanırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…