2021 Şubat Anneleri

Ben de kendime telkinde bulunmaya çalışıyorum sancı başlar başlamaz hastaneye koşmayacaksın, suyum geldi diye koşmayacaksın, nişan gelse koşmayacaksın. Doktora yazıp bekleyeceksin diye ama sanırım koşa koşa acile giderim ben de 😂 Sırf suni sancı istemediğim için kendimi takip edeyim diyorum inşallah başarılı olabilirim.
Sizin karnınız aşağı indi mi? Sancılarınız başladı mı? Bende hiç sancı yok bol bol ağrı var gece uyutmayan cinsten ama sancım yok sanki.
Bende de sancı uok karnım da inmedi asagı ilk hamılelıgım de hep asagıda ydı sımdı sanki top var karnımda oyle dimdik duruyor çömelme hareketi yaouyorjm sureklı yuruyus um zorlasyı gece saga sola donmek cok zor ne eke ne nişan ne sancı ne su hıc bısey yok bende 🤷‍♀️

Evet hala arada yokluyo beni canım özellikle biraz ayakta kaldımmı başlıyo, soka yatıp dinleniyorum geçiyo, bugün doktoruma sordun normal dedi hatta iyi bişey dedi bebeğin strese girmesi doğuma alıştırma yapması demekmiş
Ben sezeryan olacağım aslında çokta strese girmese iyi 🤣🤣🤣🤣
Bende arada sol böbrekte ağrı oluyor yanma gibi ve tüm bacağa yayliyor gerçi o bölgede fıtık da var ama🤷

Erkek bebişi olacak anneler sünnet için ne düşünüyorsunuz? Genelde dr lar ilk 6 ayda olunsun denilmiş sanırım, yaptırıp yaza 6 aylıklen de inşşalah bu virüs belasıda azalırsa köyde bir Mevlüt yapalım diyoruz. 6 aylıkken kıyafet bulabilir miyiz onuda bilmiyorum da . Planlarınız nedir ?

Ben sezeryan olacağım aslında çokta strese girmese iyi 🤣🤣🤣🤣
Bende arada sol böbrekte ağrı oluyor yanma gibi ve tüm bacağa yayliyor gerçi o bölgede fıtık da var ama🤷
Benim de sezaryen gibi gözüküyo benimki de uslu dursun o zaman haklısın valla😄 bilemedim ki canım gösterseydin onu bi sorun olmasın sonra

Erkek bebişi olacak anneler sünnet için ne düşünüyorsunuz? Genelde dr lar ilk 6 ayda olunsun denilmiş sanırım, yaptırıp yaza 6 aylıklen de inşşalah bu virüs belasıda azalırsa köyde bir Mevlüt yapalım diyoruz. 6 aylıkken kıyafet bulabilir miyiz onuda bilmiyorum da . Planlarınız nedir ?
Bende erkenden olsun istiyorum sünnet doğar doğmaz oluyor mu ki hiç tecrübem yok araştırmadım bu konuları ama dediğim gibi erken istiyorum

Bende bugün yer sildim bide perineyi yaptım🙈 sanki aşağı aşağı vurmaya başladı daha çok faydası olacak mı ki? Birde benim bel fıtığım var çokta zorlamak istemiyorum yürüyüştür squattır falan. Bugün yer silmek bile bel kemiklerimin yerni değiştirdi sanki

Benim de sezaryen gibi gözüküyo benimki de uslu dursun o zaman haklısın valla😄 bilemedim ki canım gösterseydin onu bi sorun olmasın sonra
Pazartesi randevu var, tansiyon iyi, iki gündür biraz usuttum belki ondandır.

Size de doktor hint yağını önerdi mi? Zeytinyağıyla yapılır mı bu masaj?
Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağıyla yapabilirsin dedi canım
Sanırım çoğunluk 25 Ocakta bebişlerine kavuşacak sonra kaç kişi kalacağız acaba normal doğum bekleyen 🙈
Ben de normal doğumu bekliyorum. Bakalım hayırlısı
Ben de yenidoğan sünneti düşünüyorum ama henüz tam araştırmadım. Çocukta travma olmasın bebekken yaşasın istiyorum

Bugün kontrol vardı 2550 olmuş miniğim ama suyum azalmış sezeryana almak istedi doktorum ama yenidoğan servisi yok hastanede bende kabul etmedim zaten geriden geliyoruz ben ayrı yerde bebeğim ayrı yerde olmak istemedim Şehir Hastanesi ne gittim acilden çok güzel muayene ettiler perinatolojiye sevk ettiler orada uzun bir muayene sonucu hemen sezeryan olmamı gerektirecek bir durum olmadığını söyledi perinatolog evet suyum azalmış ama daha 10 gün bekleyebiliriz dedi haftaya tekrar gideceğim gün verecekler doğum için. İnşaallah doğru bir karar vermisimdir. Bebeğin kafası 3 hafta kadar geri diğer ölçümleri normal dedi çok problem edilecek bir durum değil dedi ama yinede düşünüyorum acaba mikrosefali olabilir mi diye. Bugün çok stresli ve yorucu geçti

Ozeldeki doktorlar felakat tellali oluyo zaten iyi yapmışsın cnm beni devlet hastahenesi ne zamandir yatirmak istiyo suyum cok cok az ama hala haftasi ilerlesin diye bakiyoruz kac cm suyun varmis sordunmu yada soyledilermi ?

Doğum başladığında merdiven inip çıkmak ya da sanki merdiven inip çıkıyor gibi bacakları göbeğe doğru yukarı çekmek daha faydalı. Şimdi enerjiyi çok da boşa harcamamak lazım
🙂 hiç olmadı spor yapmış oluyorsun mis ,bi de gün içinde hareket etmeyince çok kasılıyorum ,gece uyuyamıyorum ,o yüzden gün içinde hareket olsun istiyorum napiyim:)

Bende şimdilik normal ama daha var benim en az 4 hafta
Erkek bebekler geç doğar diyolar hep bı doğru mu acaba
Benim oğlum39+1 de doğdu ki dr çatı muayenesinde bence müdahale etti 2 gün sonra sancım başladı çünkü. Şimdi kızım 38+2 hala yerinde duruyor. O belli olmuyor bence annenin vücuduna göre değişiyor

Allah nasip ederse biz 7.gününde yaptırmayı düşünüyoruz sünnetmiş 7.günde yaptırmak akika kesmek ve saçını traş etmekde 7.gün inşallah

X