2021 TÜP BEBEK FİYATLARI ve HEYET RAPORU

merhaba bende sizin gibi sebepsiz infertilite ve rize araştırmada oldum aşılamalarımı :) trabzon katüden rapor aldım.benim de size tavsiyem hastaneden aşılama belgeni isterken iki adet isteyin.ben alırken hastane iki adet istedi dedim.bir tanesi bende kaldı.belki tutmazsa ilk tüp bebek ikincisi için lazım olur tekrar rapor çkartmak için.bu rapor git gel uğraşması zor oluyor
Öyle iyi oldu ki bunu söylediğiniz temmuzda tayinciyiz nereye gideceğimiz belli değil üstelik hopada yaşıyorum her seferinde rizeye git gel yeterince yıprattı bir de evrak için tekrar gelmek zorunda kalmam 🤗 inşallah ikimiz içinde gerek kalmaz ama dediğiniz çok mantıklı 2 tane alayım ❤️

Öyle iyi oldu ki bunu söylediğiniz temmuzda tayinciyiz nereye gideceğimiz belli değil üstelik hopada yaşıyorum her seferinde rizeye git gel yeterince yıprattı bir de evrak için tekrar gelmek zorunda kalmam 🤗 inşallah ikimiz içinde gerek kalmaz ama dediğiniz çok mantıklı 2 tane alayım ❤️
Birde iki aşılamanız da iğneli tedavi olması gerekiyor
hap kullanarak yapılan aşılamayı kabul etmiyorlar.benim bir tanesi iğneli bir tanesi hapla(klomen) kullandıktan sonra aşılama oldum onu kabul etmediler.Tekrar üçüncü kez aşılama yaptırdım rapor Alabilmek için.

Birde iki aşılamanız da iğneli tedavi olması gerekiyor
hap kullanarak yapılan aşılamayı kabul etmiyorlar.benim bir tanesi iğneli bir tanesi hapla(klomen) kullandıktan sonra aşılama oldum onu kabul etmediler.Tekrar üçüncü kez aşılama yaptırdım rapor Alabilmek için.
benimde 2 hap 1 iğne yapıldı hepsi negatif sonuçlandı bu prosedür yüzünden bu ay tekrar iğneli yapılacak hakkımızda hayırlısı :dua:

Merhabalar ben Trabzon’da KATÜ araştırma hastanesinden Aralık ayında raporumu aldım.rapor için hastaneye 500 TL ödedim.

Trabzon Medikalparkta 31 aralıkta tedaviye başladım.
11 ocakta yumurtalarım toplandı.
19 ocakta 4 embriyom oluştu ve 19 ocakta yumurtalarım donduruldu.(ki herkeste dondurulması gerekmeyebiliyor.)şimdiye kadar olan masrafları yazayım.

Ben raporlu tedavi görüyorum şuan.ama raporlu raporsuz ücretleri yazayım.
- gittiğim hastane ilk muayene ve tahlil ücretini alıyormuş 500 TL
-9000 TL raporsuz 5500 TL raporlu.tüp bebek tedavi ücreti.
- 5900 TL Raporsuz 1800 TL raporlu.Yumurta toplama işlemine kadar kullandığım ilaçlar(Kişiden kişiye değişiyor ilaçlar)
-2500 TL Yumurta dondurma ücretim.(raporlu raporsuz fiyat farkediyor mu bilmiyorum sormadım.)

mart ayında transfer için tekrar hastaneye gideceğim o zaman da masraf olacak O zaman da yazarım
dondurma işlemi neye göre değişiyor acaba bilginiz var mı?

dondurma işlemi neye göre değişiyor acaba bilginiz var mı?
Ben yumurtalarım çok uyarıldıldığı için hormonlarım çok yükseldi.tutunamama riski olur diye doktor iki ay dinlendirme yaptı Rahime.ve dinlendirilmiş embriyonun tutunması ihtimalide yüksekmiş.bazı doktorlar herşey normal olsa da dimlendirme yapabiliyorşar

Ben yumurtalarım çok uyarıldıldığı için hormonlarım çok yükseldi.tutunamama riski olur diye doktor iki ay dinlendirme yaptı Rahime.ve dinlendirilmiş embriyonun tutunması ihtimalide yüksekmiş.bazı doktorlar herşey normal olsa da dimlendirme yapabiliyorşar
anladım cevabınız için tşk ederim.

rapor almacağınızı hastaneyi <rayın her hastane farklı prosedür uyguluyor kafalarına göre..

1-) Kadının 23 yaşından büyük 40 yaşından küçük olması.
2-) Kadın çalışıyorsa ise kadının SGK 900 gün prim 5 Yıl Sigorta girişinin olması.
(SGK Hizmet Dökümü)
Kadın çalışmıyor ise erkeğin SGK 900 gün prim 5 Yıl Sigorta girişinin olması.
(SGK HİZMET DÖKÜMÜ)

yukarıdakiler uyuyorsa size alttaki raharsızlıklıktan biri varsa alabiliyorsunuz..2 kere aşılama yapıp negatif sonuç aldığınızdan dolayı rapor alacaksınız önemli olan şu var ikiside iğneli tedavi olması lazım hapla(klomen) kullanıp yapılan aşılamaları kabul etmiyorlar.siz rapor alacağınız hastaneyi arayın hepsi farklı istiyor.

Tanısına Göre;
N46 Erkek İnfertil (Sperm motilite sayısı 5 milyonun altında olması, 3 yıllık evlilik şartı aranmaz.)
N97.0 Kadın İnf. Anovülasyonu ile birlikte (AMH testinin sonucu 1’in altında olması ve FSH testinin sonucu 10 üstünde olması, 3 yıllık evlilik şartı aranmaz.)
N97.1 Kadın İnf. Tubal Kaynaklı (Tüplerin kapalı olduğuna dair HSG, Ameliyat Notu, Epikriz Raporu, 3 yıllık evlilik şartı aranmaz.)
N97.9 Kadın İnf. Kadın İnfertilite Tanımlanmamış (Devlet hastanesinde yapılmış 2 adet Aşılama, 3 yıllık evlilik şartı Aranır…)

yukarıda yazdım uygunluğunuz varsa rapor alacağınız hastaneye başvuun olnar gerekli tahlil ve evraklıarı isteyeektir.onları toplamak 1-2 ay sürebilir.
Merhaba bu şartları nereden buldunuz acaba? Biz Zeynep Kamil EAH den erkek infertilitesi raporu aldık ama problem benden kaynaklanmadığı için 3 yıllık evlilik şartının arandığı 3 yıl dolunca gitmem gerektiği söylendi

Merhaba bu şartları nereden buldunuz acaba? Biz Zeynep Kamil EAH den erkek infertilitesi raporu aldık ama problem benden kaynaklanmadığı için 3 yıllık evlilik şartının arandığı 3 yıl dolunca gitmem gerektiği söylendi
Benim esimde de erkek interfitesi sorunu var. Sperm sayisi 2 milyon civari cikti. Hareketli sayisi az cikti. 3 yil şartı dolmadan basaksehir cam ve sakura hastanesinden rapor aldik.
Oncesinde esim zeyneo kamile gittiginde 3 yil evlilik şartı oldugundan rapor veremeyeceğini soyledi. Esim avukat ek yönetmelik gereği sperm ileri hiz sayisi 5 milyon altinda ise evlilik şartı aranmıyor dedi. Cogu hastane bunu bilmiyor. Basaksehir cam ve sakuradan aldik raporu. Ama erkek infertitesinde ileri hızın 3 spermiyogramda 5 milyon altinda oldugunu ispatlanmış gerekiyor. Bilginiz olsun.

Benim esimde de erkek interfitesi sorunu var. Sperm sayisi 2 milyon civari cikti. Hareketli sayisi az cikti. 3 yil şartı dolmadan basaksehir cam ve sakura hastanesinden rapor aldik.
Oncesinde esim zeyneo kamile gittiginde 3 yil evlilik şartı oldugundan rapor veremeyeceğini soyledi. Esim avukat ek yönetmelik gereği sperm ileri hiz sayisi 5 milyon altinda ise evlilik şartı aranmıyor dedi. Cogu hastane bunu bilmiyor. Basaksehir cam ve sakuradan aldik raporu. Ama erkek infertitesinde ileri hızın 3 spermiyogramda 5 milyon altinda oldugunu ispatlanmış gerekiyor. Bilginiz olsun.
Öncelikle cevapladığınız için teşekkür ederim. Bu şartları sağlıyoruz. Bende aynısını söyledim şartın aranmaması gerektiğini ancak ısrarla erkek infertilitesinde arıyoruz dendi. Başakşehir cam ve sakura hastanesinden rapor alırken neler yaptınız? Raporunuzu başka bir yerde kullanabildiniz mi? Bende bugün randevu alayım. Böyle vakit kaybediyoruz sürekli

Öncelikle cevapladığınız için teşekkür ederim. Bu şartları sağlıyoruz. Bende aynısını söyledim şartın aranmaması gerektiğini ancak ısrarla erkek infertilitesinde arıyoruz dendi. Başakşehir cam ve sakura hastanesinden rapor alırken neler yaptınız? Raporunuzu başka bir yerde kullanabildiniz mi? Bende bugün randevu alayım. Böyle vakit kaybediyoruz sürekli
Ben basaksehirden raporu aldım. Rapory almam 2 bucuk ay sürdü.
Öncelikle karyotip analizi rahim filmi smear testini tum kan degerlerimi de yanıma alarak. Dr muzaffer zeki duman dan randevu aldim. Muayene sonrasi adetin 3. Gunu gel kan testi yaptir dedi.
O esnada esim de urolojiden doz dr İbrahim (soyadını hatirlamiyorum) bey den randevu aldi. Randevuya giderken son 6 ayda ozel lab.ta alınmış 15 gun arayla olan 2 spermiyogrami gösterdi. Doktor da burda tekrar spermiyogram vermen lazım diyerek randevu oluşturuldu.

Sesleri verdikten sonra uroloji doktoru onayı verdi. Ben de bu onayla adetin de 3. Gunu kan testi vererek tekrar kadin doguma gittim. Kadin dogum rahim filmi smear testi kan testlerime bakip onay verdi.
Sonra dosya görevlisine gidip kayıt artırdık 3 hafta sonra bizi 3 ayri gun cagirdi. Psikiyatri genel cerrahi ic hastalıkları onay verdi. Burda kritik olan su . Ic hastalıklarından onaya gittiğinizde seker tiroid testlerini yaptirip gidin. Böylelikle sizden ek tahlil istemesin surec uzamasın. Onlar da onay verdikten sonra dosya görevlisi bir kagit verdi.
O kagiti ozel tup bebek merkezine götürdüm. Ilaclari 2000 civarında bir paraya aldim. Ayni zamanda rapor da indirim yapılıyordu 6.500 tl de tup bebek icin verdik.
Biraz uzun oldu kusura bakmayin.

Ben basaksehirden raporu aldım. Rapory almam 2 bucuk ay sürdü.
Öncelikle karyotip analizi rahim filmi smear testini tum kan degerlerimi de yanıma alarak. Dr muzaffer zeki duman dan randevu aldim. Muayene sonrasi adetin 3. Gunu gel kan testi yaptir dedi.
O esnada esim de urolojiden doz dr İbrahim (soyadını hatirlamiyorum) bey den randevu aldi. Randevuya giderken son 6 ayda ozel lab.ta alınmış 15 gun arayla olan 2 spermiyogrami gösterdi. Doktor da burda tekrar spermiyogram vermen lazım diyerek randevu oluşturuldu.

Sesleri verdikten sonra uroloji doktoru onayı verdi. Ben de bu onayla adetin de 3. Gunu kan testi vererek tekrar kadin doguma gittim. Kadin dogum rahim filmi smear testi kan testlerime bakip onay verdi.
Sonra dosya görevlisine gidip kayıt artırdık 3 hafta sonra bizi 3 ayri gun cagirdi. Psikiyatri genel cerrahi ic hastalıkları onay verdi. Burda kritik olan su . Ic hastalıklarından onaya gittiğinizde seker tiroid testlerini yaptirip gidin. Böylelikle sizden ek tahlil istemesin surec uzamasın. Onlar da onay verdikten sonra dosya görevlisi bir kagit verdi.
O kagiti ozel tup bebek merkezine götürdüm. Ilaclari 2000 civarında bir paraya aldim. Ayni zamanda rapor da indirim yapılıyordu 6.500 tl de tup bebek icin verdik.
Biraz uzun oldu kusura bakmayin.
Son derece açıklayıcı olmuş, teşekkür ederim. Son bir şey daha sormak istiyorum. Eşinize sperm testi için kaç gün sonraya randevu oluşturuldu? Devlet hastanelerinde 1,5 - 2 aydan önce vermeyebiliyorlar. Bizimde sizin gibi testlerimiz var hatta ürolojinin erkek infertilitesi raporu da var ama orası bunu kabul eder mi bilemiyorum.

Son derece açıklayıcı olmuş, teşekkür ederim. Son bir şey daha sormak istiyorum. Eşinize sperm testi için kaç gün sonraya randevu oluşturuldu? Devlet hastanelerinde 1,5 - 2 aydan önce vermeyebiliyorlar. Bizimde sizin gibi testlerimiz var hatta ürolojinin erkek infertilitesi raporu da var ama orası bunu kabul eder mi bilemiyorum.
Orda Hatice hanım var dosya görevlisi. Rica edin. Bize 2 hafta sonraya verdi. Oncesinde 1 bucuk ay sonraya vermisti. Biz tup bebek sürecine girdik. Hemen alalim dedik doktorla konustuk vs. 2 3 hafta sonraya almistik randevuyu

Zaten simdi corona var diye cogu insan hastanelere gitmiyor umarim kısa surede verilir

internetten buldum cnm eşinizin sprem motolite sayısı 5 milyon altın damı.

cnm şimdi sgk nın sayfasına baktım orada yazmıyor.3 yılıık evlilik olması yada olmaması gerektiği.bence başka bir hastaneyi arayıp sor belki farklıdır.

cnm şimdi sgk nın sayfasına baktım orada yazmıyor.3 yılıık evlilik olması yada olmaması gerektiği.bence başka bir hastaneyi arayıp sor belki farklıdır.
Ben bastıra bastıra sormuştum doktora prosedür böyle demişti bana alamazsın hiçbir yerde diye ama şimdi buradan birisi yazdı bana onlar almış bizim gibilermiş. Başka hastaneye gideceğiz bizde

Evet altında canım. Doktor erkek infertilitesi diye raporda verdi. Özelde başarısız 2 tüp denememizde var ancak 3 yıl dolmadan rapor veremeyiz dediler
ya hastaneler kafasına iş yapıyor.bak arkadaş da yazmış sana üstte.başka hastane evlilik şartı aramıyor.
zeynep kamilden vazgeçtiysen hangi hastaneye gideceksen onların vereceği kağıda göre hareket et.
bak ben trabzon araştırmadan aldım örnek olsun diye attım sana.her hastane farklı şeyler söylüyor bilgisizlikten..

Eklentiler

• 142305126_1787339881423966_5457814431110101433_n.jpg
    142305126_1787339881423966_5457814431110101433_n.jpg
    151,2 KB · Görüntüleme: 47
  • 141887411_1133155373806758_5669042684833702857_n.jpg
    141887411_1133155373806758_5669042684833702857_n.jpg
    152,5 KB · Görüntüleme: 54
X