2022 ikiz annesi olacaklar

2 aylık ikiz annesiyim bu başlığı bütün hamileliğimde çok takip ettim🥹 hiç kolaylaşıyor mu bu süreçler tek başınıza idare edebilir duruma geldiniz mi ☺️ anane babanne kafayı yiyeceğim bir an önce biz bize kalalım istiyorum
Ben dogumdan beri tek bakiyorum.19 gun hastanedelerdi sonra bir hafta eşim vardi 18 ayligiz bu gune kadar tektim arti birde 5 yasinda oglum vardi . Zor ama imkansiz degil.

Ben dogumdan beri tek bakiyorum.19 gun hastanedelerdi sonra bir hafta eşim vardi 18 ayligiz bu gune kadar tektim arti birde 5 yasinda oglum vardi . Zor ama imkansiz degil.
Canım nasıl tek baktın ya bana da söyle 9 aylıklar 5 dk durmuyorlar ayağa kalkmak istiyorlar pat pat düşüyorlar . Ne yaptın bi akıl ver

Canım nasıl tek baktın ya bana da söyle 9 aylıklar 5 dk durmuyorlar ayağa kalkmak istiyorlar pat pat düşüyorlar . Ne yaptın bi akıl ver
Cok zordu ama baska carem yoktu . Ben cok tehlikeli bir durum olmadigi zamanlarda cok mudahale etmedim dustuler kalktilar surekli etraftaydim ama ikisine yetismem mumkun degildi.

Tek bakan herkesin önünde saygıyla eğiliyorum. Nasıl başarıyorsunuz bize de akıl verin. Biz anneanne ile bakıyoruz, ona rağmen yetemiyoruz. Ev işleri ve çocuklar aynı anda çok çok zor. İkisi aynı anda uyumak istiyor, aynı anda yürümek,aynı anda kucak… asla oturmak istemiyorlar. Bi oyuncağı ya da bir oyunu 2 dk oynayıp sıkılıyorlar. Ağlama krizlerini saymıyorum bile… biri diğerini de tetikliyor. Nasıl disipline ediyorsunuz? En fenası uyutma. Biri diğerini beklemiyor mecburen bebekleri bölüşüp uyutmak gerekiyor. Tek baktığınızda nasıl uyutuyorsunuz? Ben çok istiyorum tek bakabilmeyi ama asla yapamam gibi geliyor.

Sevgili ikiz anneleri mama sandalyesi tercihleriniz ne oldu? 2.5 aylık ikiz annesiyim al diyeceğiniz herhangi bir ürün var mı tavsiyelerinizi beklerim ☺️

Kızlar ikizlerle hayat ne zaman normale dönüyor ne zaman sakinlesiyoruz evin ocindehep bi kavga gürültü ben gözetim halindeyim sureklk

Sevgili ikiz anneleri mama sandalyesi tercihleriniz ne oldu? 2.5 aylık ikiz annesiyim al diyeceğiniz herhangi bir ürün var mı tavsiyelerinizi beklerim ☺️
Yer ve butce sorun degil ise chicco polly.. tam yatis halinde yatak, mama sandalyesi, koltuk vb. Her sekilde kullandim. 4de cocuk buyuttum hala dolapta satilir. Tas gibi

Benim doktorum Halkalı Atakent Acıbadem’de perinatoloji uzmanı Prof. Mehmet Aytaç Yüksel kendisi Salı günleri Altunizade Acıbademde oluyor ben çok memnundum kendisinden.
merhaba, ben de üzücü kayıplarımdan sonra iyi bir perinatolog arayışındayım. aytaç hocanın adını çok duyuyorum size birkaç soru sormak isterim. Atakent hastanesinin sgk anlaşması varmı acaba? Muayene ücreti ne kadar oluyor? özel sağlık sigortası kullanıyorsanız karşılanıyor mu acaba özal sağlık sigortası tarafından muayene ücretleri? Şimdiden teşekkür ederim 🙏

merhaba, ben de üzücü kayıplarımdan sonra iyi bir perinatolog arayışındayım. aytaç hocanın adını çok duyuyorum size birkaç soru sormak isterim. Atakent hastanesinin sgk anlaşması varmı acaba? Muayene ücreti ne kadar oluyor? özel sağlık sigortası kullanıyorsanız karşılanıyor mu acaba özal sağlık sigortası tarafından muayene ücretleri? Şimdiden teşekkür ederim 🙏
Merhaba, inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız. ☺️
Halkalı Atakent Acıbadem hastanesinin sgk ile anlaşması var. Muayene ücretleri için şu an bir şey söylemem çok doğru olmaz çünkü bir bilgim yok fakat, eğer ki Aytaç hocaya gitmeyi düşünüyorsanız ve sürekli oraya gidecekseniz bir muayene bir kontrol olarak ilerliyor. Özel sağlık sigortanız varsa ve poliçeniz Acıbadem hastanelerinde geçiyorsa tabii karşılıyor.
Fiyat bilgileri için ben sürekli olarak hastaneyi arıyordum hele ki bu dönemde hamile olsam daha da sık arardım sanırım. Açıkçası içinizde en ufak bir şüphe varsa gebeliğinize dair direkt olarak Aytaç hocaya gitmelisiniz. Araştırmışsınızdır zaten kendisi bu alanda sayılı kişilerden. ☺️

Tek bakan herkesin önünde saygıyla eğiliyorum. Nasıl başarıyorsunuz bize de akıl verin. Biz anneanne ile bakıyoruz, ona rağmen yetemiyoruz. Ev işleri ve çocuklar aynı anda çok çok zor. İkisi aynı anda uyumak istiyor, aynı anda yürümek,aynı anda kucak… asla oturmak istemiyorlar. Bi oyuncağı ya da bir oyunu 2 dk oynayıp sıkılıyorlar. Ağlama krizlerini saymıyorum bile… biri diğerini de tetikliyor. Nasıl disipline ediyorsunuz? En fenası uyutma. Biri diğerini beklemiyor mecburen bebekleri bölüşüp uyutmak gerekiyor. Tek baktığınızda nasıl uyutuyorsunuz? Ben çok istiyorum tek bakabilmeyi ama asla yapamam gibi geliyor.
Anneanne babaanne şansı yoksa mecburen tek başınıza her şeye yetiyorsunuz ve Allahın hikmeti herhalde o deli gücü geliyor çocuklar anneye göre uyumlanıyor.
40 gün harici tek başına bakan biri olarak evet çok yıpratıcı evet çok etkileyici ama çocuklarda etkisi de başka. Kurallar sınırlar uykuları bile ona göre.
Ben ayakta sallamaya karşı biriydim ama yapıyorum birini ayağımda sallarken diğeri yatağında oluyor elimi uzatıyorum elimle oynuyor tutuyor bizi bekliyor. Yani Allah bir şekilde kolaylaştırıyor. Tabi bunlar biz başından beri üçümüz ilerlediğimiz içinde olabilir.
Sizde kısa aralıklarla yalnız kalmayı deneyebilirsiniz 💖

Merhabalar bebeklerin konuşma durumları nasıl acaba? Biz 20 aylık olduk ama hala kelimemiz yok. 32+5 de doğdular
Bolca kelime var ama kendi lisanlarinda telaffuz ettikleri daha faZla. Anne gel, nene otur, mama ver gibi 2 kelimelik basit cumleler
ile oturdum, geliyor gibi cekimleri yapabiliyorlar. Ama oyle ya da boyle anlatiyorlar meramlarini.. 24 aylik olduk biz, 32+2 de dogmustuk...

oy kiyamam kafa şekli tıpkı benim bebeğimin kafa şekli. ama benimki saçlı oldugu icin belli olmuyor ben de banyoda saçı islakken fotograf cektim. benim yasadiklarimi da anlatayim. 4 aylikken falan farkettim durumu devlete goturdum cochk doktoru anlamadi bile bence bisey yok gibi ama boyundan bi ultrason isteyelim dedi kendinden emin olmadan. ultrason tarihi ağustosun ortasi. ben de o ara tasindim. internetten doktor aramaya basladim. internette plagiosefali ile ilgili bir siteye mesaj attim. fotograf istedi attim. bana pozisyon kaynakli bir yamukluk oldugu ve kask takmadan geçmeyeceği soylendi. beyin gelisiminde hiçbir sıkıntı yaratmazmis fakat yüzünde ve kulaklarinda asimetriye sebep olacakmis ileride o kisinin soyledigine göre. bu bozukluğun olculmesi icin radyasyon icermeyen bir ölçüm cihazı varmis onu önerdi bir de. ben doktor yonlendirmeden o islere girmedim. lutfen tomografi cektirmeyin gereksiz diye uyardi beni. nihayetinde bir doktor buldum cocuk beyin cerrahi ama randevuya gec kaldim odasini bulana kadar. ben de yeni randevu aldim suan onu bekliyorum. bu aradan ozelde bir yetişkin beyin cerrahina ve bir yetiskin ortopedi sine muayene ettirdim hiçbir sorun olmadigini soylediler. boyundan ve beyinden ultrason istediler. cektirdim sorun gözükmedi. ama hala daha cocuk beyin cerrahina gostermek istiyorum. duzeltmek icin kask gerekiyor mu cocugumun yüzü asimetrik olsun istemem canim sıkkın. bak fotoğrafı şöyle Eki Görüntüle 3105707
Su an nasil cocugunuzun kafasi?

Kızlar benim kızın da kafasının arkası yamuk aynı bu şekilde. Doktorumuz dediği için Ege üniversitesinde çocuk beyin cerrahına götürdük hiçbirşey olmaz yatış şeklinden zamanla düzelir dedi. Tomografiye gerek görmedi. Tortikollis de baktırdık ultrason çekildi sorun yokmuş ama bi tarafa meyilli gibi geliyor bana hep kafa yamukluğundan oluyor o da bence sonuçta ağırlık merkezi bir tarafa kayıyor. Ne yaparsam yapayım yine kendi istediği gibi yatıyor çok hareketli olduğu için müdahale edemiyorum. Yeğenimin de kafası çok yamuktu sonradan düzeldi. İnşallah bizimkiler de düzelir. Benim bebişler maalesef kuvözde 43 gün kalınca zaten kafaları bir tuhaf olmuştu geldiklerinde kafa yastığı da kullandık ama yine yamuk oldu. Kozmetik bi problem en azından buna da şükür dermansız dert vermesin allah 🤷🏼‍♀️

Su anda nasil bebeklerinizin kafasi duzeldi mi acaba

X