2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    269
Uzman degilim ama bugüne bugün 3 kere gördüm onu🤣🤣🤣
Bu resimde 3 uzanti var ya ikisi bacak ortadaki pipi yoksa bebeğin göründüğü yerlerde pipiye dair bise yok

Ne çin takvimi ne rus takvimi hepsi yalan oldu 🤣 kocama diyorum ki sen de x bitmiş nereye sakladin onları

Eklentiler

• IMG-20220124-WA0003.jpeg
    IMG-20220124-WA0003.jpeg
    63,4 KB · Görüntüleme: 67
Memelerden klostrum gelen oldu mu? ☺️
Haftalık belirtilerde okumuştum ama dikkat etmemiştim. Biraz önce farkettim. 2 3 gündür arada hissettiğim uçlardaki sızı ondanmış demekki. Biraz akmış 😁

Oksapar iğneyi neden kullanıyorsunuz doktor mu verdi
Evet doktorum verdiği için kullanıyorum 2 kimyasal gebeliğim var
Cuma günü eczacı aradı. Yarısını ödüyor dedi. Tekrar mı değişti acaba
Bilemiyorum ki ama olabilir son 15 günde bi alıyoruz bi almıyoruz sonra tekrar alıyoruz dediler bugün de almıyoruz dediler

Ben de memnun kaldım gercekten.

Gümüş kapak nedir ?😀
Benim göğüs uçlarım çok kötü yara oldular minikmiş biraz sanırım, çok canım yandı çok sıkıntı çektim kanarya kanarya emerdi kızım hatırlıyorum.
Bu o zaman pek duyulmamıştı sanırım kimse de önermemiş almamıştım.
Daha sonra arkadaşımda gördüm bunu. Sıfır yara.
Emzirip, sütle memeucunu silip bunu koyup sütyenini çekiyordu.

Eklentiler

• 16430179185525593197487295301737.jpg
    16430179185525593197487295301737.jpg
    109,6 KB · Görüntüleme: 61
Memelerden klostrum gelen oldu mu? ☺️
Haftalık belirtilerde okumuştum ama dikkat etmemiştim. Biraz önce farkettim. 2 3 gündür arada hissettiğim uçlardaki sızı ondanmış demekki. Biraz akmış 😁
Ilkte gelmemişti ya da ben farketmedim ama 2.hamielikte oğlum emiyordu bu haftalarda bariz belliydi çok şaşırmıştım. Sapsarı olmustu süt. Sonra beyaza döndü ama doğumda yine geldi kolostrum. Şimdi yine geliyor az az uyarmamaya çalışıyorum.
Benim göğüs uçlarım çok kötü yara oldular minikmiş biraz sanırım, çok canım yandı çok sıkıntı çektim kanarya kanarya emerdi kızım hatırlıyorum.
Bu o zaman pek duyulmamıştı sanırım kimse de önermemiş almamıştım.
Daha sonra arkadaşımda gördüm bunu. Sıfır yara.
Emzirip, sütle memeucunu silip bunu koyup sütyenini çekiyordu.
Ben bu sıkıntıyı hiç çekmedim gümüş değilde kalkan kapak kullandım ondan belki. İnşallah yine olmaz. Gümüş kapak için çok olumlu yorum okudum ama

Babynest mi?
Çok tatlı evet ama bende reflü yatağı var o yüzden babynest almıcam ☺️

Puset örtüsüne gerek var mı bilemedim ama.
İlkinde hep müslin örtü örterdim. Almayayım dimi 🤔
Corona dolayısıyla baya elzem aslında.
Bende müslin örtrrdim kayıp dururdu delirtirdi beni.
Sayfalara çok bakmayın bence bu örtüler için falan ben dün biraz bebek mağazası gezdim çok çok uygunn fiyatlı puset örtüleri, puset minderleri vs. İnstagram sayfalarında 2 katı olduğuna eminim. Bi gezin mağazaları öyle alın.

Aminnnnn canım. Benim eşimin taraf daha duymadı ben de hazırladım kendimi bakalım ne laflar duyacağım. Hayırdır sen mi bakacaksın diyeceğim artık. İnceldiği yerden kopsun. Alttan almak yok bu konuyu senelerce sündürdüler. Nokta koyma zamanı geldi 😤
Benim henüz cinsiyet belli değil eğer kızsa bende vericem hepsine cevabımı da daha bişey yokken bu kadar tantanaya ne gerek var😠 Bebeğimin ne suçu var onun dünyaya gelmesine biz sebep olduk bir çok insan evlada hasretken Allah nasip etmiş ilk çocuğum 2-3 sene de zor oldu ne kadar ağladım o zamanlar bir çocuğum olsa benim de diye hatta bebeğin oluşumu ile ilgili bir belgesele denk gelip ağlaya ağlaya izlemiştim Allahım sen canını vermeden ben ne yapabilirim ki diye uykularımdan ağlayarak uyandım yine böyle baskılar yüzünden hiçbir sorunumuz yokken olmadı artık aşılama yaptırcaktım kafamı rahatlattım ilaçlarımı aldım reglimi bekliyorduk ki hamile kaldım☺️
Allah korusun bir yerinde bir sorun olsa asla ağızları durmaz bebeğin yüzü doğduğunda kırmızıymış diye demediğini bırakmayanlar bir de sağlığında sorun olsa neler der oturup sağlıklı olsun hayırlısıyla zamanında doğsun diye dua edeceğine kız mı erkek mi acaba gerçekten istemeden mi oldu yoksa ben erkek için mi yaptım bunların dedikodusunu yapıyorlar ben bu cahillere ne diyeyim ki? Kocamın tarafı zaten hep böyle sürekli herşeye bir kulp takarlar herşeye bir lafları vardır iyiye de kötüye de. O yüzden içten içten bir oğlum olsa da ağızları dursa daha fazla o çirkin laflarını şeytan boynuzlarını görmesem diyorum ben onların lafları yüzünden hastalıklar geçirdim içime ata ata oramdan buramdan çıktı. Allahtan eşim herşeyin farkında kendisi de fazla muhattap olmuyor bende başından beri mesafeliyim ama insan ister istemez alınıp güceniyor takmasam da başka yerlerimden çıkıyor sonunda.
Öncelikle sağlıklı olsun yavrum kimseye muhtaç olmasın kimsenin merhametine kalmasın çünkü sevgiyle her kusuruyla kabul edecek bir aile değil bunlar çocuk az kilo bile verse yüzüne ayy hastalıklı gibi olmuşsun diyen insanlar sürekli acıdıklarını belli edip kusurunu yüzümüze vururlar benim zaten sağlığım iyi değil iyice biterim çocuklarım çok etkilenir hepimizi bitirirler yani en büyük korkum bu. Cinsiyeti Allah ne verdiyse o olacak ben zaten kızlara bayılan biri olarak yine kızım olsa üzülmem insanların laflarına üzülürüm ama takmamaya çalışacağım. Sağlıklı bir erkekse de tabi ki dünyalar benim olur ama hayırlısı.
Dediğin gibi kız da olsa erkekte olsa onları biz bakıp büyüteceğiz insanlar her halukarda laf söyleyecek bir şey bulacaklar ömrümüz insanlarla savaşmakla geçiyor malesef doğduğun coğrafya kaderin modern aklı başında insanlara denk gelemedik Allah hepimize sabır versin.

Ilkte gelmemişti ya da ben farketmedim ama 2.hamielikte oğlum emiyordu bu haftalarda bariz belliydi çok şaşırmıştım. Sapsarı olmustu süt. Sonra beyaza döndü ama doğumda yine geldi kolostrum. Şimdi yine geliyor az az uyarmamaya çalışıyorum.

Ben bu sıkıntıyı hiç çekmedim gümüş değilde kalkan kapak kullandım ondan belki. İnşallah yine olmaz. Gümüş kapak için çok olumlu yorum okudum ama
Ya sanırım biraz bu yara da yapısalmış. Kimi bir kaç gün acı ufak tefek yaralarla atlatıyor. Bizim kırkımız çıktığında hala yaralarım iyileşme işti. Doğum acımı unuttum ama o acıları unutamadım 🤭

Selam kızlar doktordan geliyorum, boğazıma bakti çok kötü durumda olduğunu eğer ilerlerse enfeksiyonun bebeği etkileme riskini söyledi bu yüzden B grubu bebeğe zararsız bilinen antibiyotik verdi başka türlü hem zor geçer hem böbrekleri yayılır dedi inşallah bi an evvel fayda eder 🤲🏻
D , demir , omega, kalsiyum ve magnezyum verdi . Yine kilo vermişim azcık kızdı sürekli ye ağzın boş kalmasın artık eksilerde değil artıları görmen lazım kilo da dedi belki de ondan kalsiyum falan yazdı bilmiyorum herkese verdi mi dr ama .. bu arada Allah nasip ederse bir kızımız olacak ❤❤❤❤❤🌼🌼 rabbim kucağımıza almayı nasip etsin inşallah 🤲🏻🤰🤰

eltimin bir kızi bir oglu var. Bana yazmisti sonra aynen su cümleyi kurdu laf arasinda Allaha ne dua ettiyse kabul etti Geri cevirmedi ben bu zamana kadar ne istesem. Kız istedim önce kız verdi sonra erkek istedim erkek verdi. Üstelik 3.icin ne kadar kız istediğimi dua ettiğimi. Ama kendi cahilliği diyorum.ne yapayım.
Bu eltilerin hepsi aynı bok anlaşılan

İlk gebelikte ben de hiç hissetmedim klostrum geldi mi gelmedi mi? Geldi belki de farketmedim hissetmezdim. Bu gebelik zaten en başından farklı seyrediyor.
Birkaç gündür ara ara uçları sızlıyordu bundanmış dedim.. 😁

Kızlar sizin ikili testler ne zaman gelmişti? 1 haftada çıkar mı acaba? Hastane bana kart verdi sitesinden takip ediliyor tahliller çıkınca göreceğim yani şuan işlemde diyor ama daha prşmb verdim zaten. 1 haftdan uzun sürer mi ki🤔

X