2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    313
Ayy bu annem ile kv beni deli edecek gece gündüz neden basmıyor diye beni dellendirip bütün gün bastırmaya çalışıyorlar beni bile korkutular sanki yapılması lazım ama çocuk bu konuda noksan gibi off Allah'ım 6 çocuk biri 3 çocuk biri nasıl büyütmüş Allah korumuş yeminle
İyi hayatta kalmışız yani

Ateşine baktın mı?
Gaz da olabilir
Benim oglumda da kayınvalidem görümcem öyleydi yok yığıyor kendini bilmem ne hocalara sordurdular basılmış bu bebek onu yapın bunu yapın dediler hiç inanmadım yaptım dedim geçtim hep

Bi kaç defa benim kızda 6 7 saat uyudu gece uykusuna ilk geçtiği uykusu genelde uzun olan ben panikleyip uyandırıp emzirsem mi dedim acaba siz hiç ellemiyormusunuz öyle uzun uyuduğu zaman
İlk zaman 4 saat uyurdu kilo problemi vardı uyandırıp emziriyim diyordum emmiyordu uyanamiyordu gündüz hiç uyumadi doğduğu günden beri o 4 saat git gide uzadı şimdi 6 bazen 7 saat uyandirmiyorum bazen bi bakıyorum nefes aliyomu diye o kadar sessiz uyuyor ki hatta bir dürtuyorum bakıyorum kimildiyor geri yatıyorum çünkü kendi isterse uyanıyor ben meme versemde almıyor gündüz yordugu için gece hiç ellemiyorum

Aldık canım o günden sonra yedim ya o ya bira mayası eski sütüme kavuşturdu.

Akşam 8bucukta uyuyor sabah 7de tam kalkıyor. Ama her birbucuk iki saatte bir acıkınca beni dürtüyor, herhalde bazen uyanamiyorum ya da beni bulamıyor elleri o zaman gece tamamen uyanıyor bir buçuk saat uyanık kalma süresi 🥺 bu hafta işe başladim gece kalkıp oturuyoruz.
Sizin 8 9 saat aralıksız mı, beslenme aralığı nasıl?
Yok aralıksız değil tabii ki acıkıyor. 1de uyursa 6 gibi uyanıp emiyor sonra 8 gibi bir daha emiyor. 10 buçuğa kadar 30-45 dkda bir uyanıp emip geri uyuyor uykusu hafifliyo artık o saatlerde.
İşe başlayınca bu düzen zor oluyordur kolay gelsin 🙁 uyku saatleriniz güzel ama bebek için doğru saatler hiç değilse 😅 gece uyandığında uyanık kalmaları bitti bizim 1 aydır ama 4. Ayda uyku gerilemesi oluyormuş bakalım ne yaşayacağız

Saol cok ihtiyacım var, tahmin ettigimden daha cok zorluyor. 13 haftalıkken başladım

Sabah 8den 12ye kadar annem bakıyor. Sonra annem işe gidiyor ben bakıyorum. Anneme de zor böyle 6 ay götürebilir miyiz bilmiyorum. Sabah uykuları güzel. İki uyku yapıyor 12ye kadar. Ben geldikten sonra full+full enerjiyle devam ediyoruz 😅
Gündüzleri toplam kaç saat uyuyor

Hep mi Red etti yoksa yenimi yapmaya başladı yeniyse dudak bağı ile ilgili değildir bence normal duruyor daha dişleri olmadığı için daha belirgin geliyor dişleri çıkınca dişleri ayrık olursa kestirirsin büyük kizimda yaptılar dudak bağı herkezde oluyor kiminde daha kısa yada kalın
Doğduğundan beri problem yaşıyorsan başka bir doktorda götür doktorlarda eğer kilo sorunu yoksa kesmiyorlar bebeklerde
Doğduğundan beri var canım. Kilo da hep sınırda ilerliyoruz. 3aylık kontrolunde 4700 du

Kızlar kafam çok karışık. Kızım mamadan 2 saat sonra ağlamaya başlıyor susmayan cinsten. Yarım saat ağlıyor dayanamayıp 2.5 saatte veriyorum artık mamayı. Doktor 3 saatten önce verme dedi. Bizim de bazen çabuk acıktığımız ya da iştahımızın olmadığı zamanlar oluyor bebeklerde de olamaz mı bu? Neden illa 3-4 saat kural gibi bazen esnetilemez mi? Çok üzülüyorum ağlattığım için. Ağlatarak ona iyilik mi kötülük mü yapıyorum bilmiyorum 😣

Ayy bu annem ile kv beni deli edecek gece gündüz neden basmıyor diye beni dellendirip bütün gün bastırmaya çalışıyorlar beni bile korkutular sanki yapılması lazım ama çocuk bu konuda noksan gibi off Allah'ım 6 çocuk biri 3 çocuk biri nasıl büyütmüş Allah korumuş yeminle
İyi hayatta kalmışız yani

Ateşine baktın mı?
Gaz da olabilir
atesi yokda gaz dan oldu heralde
kafana takma her çocuk farklı benim ikiz yiyenlerim 1 yaşından sonra bastı biri 2 yaşına girecek yeni yürüdü digeri hala yürümüyor
Mesela karnının üstüne donmeyide bazı bebekler geç yapıyor benimkiler 4 aylıkken dönüyordu hep ama biri 2bucuk aylıkken yaptı yiyenlerim hepsi geç yaptı hepsi normal yanı doktorda soruyor sadece yapıyorsa iyi yapamıyorsada sorun yok diyor bakma sen herkez bişey söylüyor moral bozmak için Allaha şükür herseyleri noksansiz elbet birgun yürüyecek geçen sene dayımın torunu doğdu kızın tek bacağı yok ne kadar hamd etsek az
Benim oglumda da kayınvalidem görümcem öyleydi yok yığıyor kendini bilmem ne hocalara sordurdular basılmış bu bebek onu yapın bunu yapın dediler hiç inanmadım yaptım dedim geçtim hep
Takmayın kafaya moral yerine dahada insanı bozuyor bazı insanlar doktor normal diyorsa gerisi boş

Emsin işte ne güzel ya emzik büyük rahatlık bence 😁
Bence de ama karışan o kadar çok ki ben de salak gibi izin verip etkileniyorum
İlk zaman 4 saat uyurdu kilo problemi vardı uyandırıp emziriyim diyordum emmiyordu uyanamiyordu gündüz hiç uyumadi doğduğu günden beri o 4 saat git gide uzadı şimdi 6 bazen 7 saat uyandirmiyorum bazen bi bakıyorum nefes aliyomu diye o kadar sessiz uyuyor ki hatta bir dürtuyorum bakıyorum kimildiyor geri yatıyorum çünkü kendi isterse uyanıyor ben meme versemde almıyor gündüz yordugu için gece hiç ellemiyorum
7 saat peki göğüslerin ne oluyor?
Sağım vs yapıyor musun?
Kızlar kafam çok karışık. Kızım mamadan 2 saat sonra ağlamaya başlıyor susmayan cinsten. Yarım saat ağlıyor dayanamayıp 2.5 saatte veriyorum artık mamayı. Doktor 3 saatten önce verme dedi. Bizim de bazen çabuk acıktığımız ya da iştahımızın olmadığı zamanlar oluyor bebeklerde de olamaz mı bu? Neden illa 3-4 saat kural gibi bazen esnetilemez mi? Çok üzülüyorum ağlattığım için. Ağlatarak ona iyilik mi kötülük mü yapıyorum bilmiyorum 😣
Ben olsam verirdim galiba
Neden verdirmiyor?
Büyük oğlum bir kere açlıktan ağlamadı benim hem mama ile besledim üstelik
Hatta uykudayken ben saat kurup kalkıp mama yapıp içirirdim.
Açlıktan ağlamak nedir bilmezdi

Kızlar benim bebeğimde nezle oldu benden geçti aynı odaya bile gece yatmadım maske taktım yinede geçti dün gece burnu fokur fokur geceden itibaren dört saatte bir serum fizyolojik yapıyorum sabah dr mesaj yazdım iyi yapıyorsun dedi başka yapacak birşey yok bebek çok küçük dedi gözlemle ateşini solunum hızını falan dedi artarsa hemen gel dedi az da öksürükde başladı okadar da dikkat ettim sakınan göze çöp batar sık emziriyorum sıkıntıdan ve kendi hastalığımdan da sütüm çok azaldı odayı nemlendiriyorum siz başka ne yaptınız burda yazan arkadaşlar vardı ayak tabanına zeytinyağı sarımsak öksürüğe iyi geliyormuş onu deneyecem akşam yatarken
Dabah akşam banyo yaptır dedi bana çocuk doktoru

Kaç ml veriyorsun? Ortalama 3 saat deniliyor da ağladığı zaman benim de 2 saatte verdiğim oluyor erken verirsem ölçüyü az veriyorum 120 yerine 90 gibi mesela

Doğduğundan beri var canım. Kilo da hep sınırda ilerliyoruz. 3aylık kontrolunde 4700 du

Sen hangi mama veriyorsun bilmiyorum ama pre olanlar veriliyor hatta annesütü alıyorsa pre veriyorlar burda annesütü almasada veriyorsun en hafif mama o annesutune yakın diye ben aglatmazdim 2 saat de az değil bizim kiz gündüz devamlı memede eğer çok mama aldığını düşünüyorsan biraz duru aparsin suyunu biraz fazla koy ağlamaktan iyidir önceden biz birde bebekler için rezene çayı olurdu onuda icirirdik

Daha once konusmustuk sanki cuma ben de soracagim doktora aglatma lutfen ne zaman istiyorsa ver ben oyle yapiyorum bunye meselesi hazir degiller demekki. Bir de kilosuna gore 700ml almasi gerekiyor biz gunluk o sekilde 600 aldigimiz oluyor

Yok aralıksız değil tabii ki acıkıyor. 1de uyursa 6 gibi uyanıp emiyor sonra 8 gibi bir daha emiyor. 10 buçuğa kadar 30-45 dkda bir uyanıp emip geri uyuyor uykusu hafifliyo artık o saatlerde.
İşe başlayınca bu düzen zor oluyordur kolay gelsin 🙁 uyku saatleriniz güzel ama bebek için doğru saatler hiç değilse 😅 gece uyandığında uyanık kalmaları bitti bizim 1 aydır ama 4. Ayda uyku gerilemesi oluyormuş bakalım ne yaşayacağız

Simdi yine ağlayarak uyandı, demek ki dürtuklemesine uyanamiyorum artık yorgunluktan, yarim saati buldu uyaniklik suresi ama salliyorum da hala kendi uykuya gecmedi

Gündüzleri toplam kaç saat uyuyor
Sabah 7de tam kalkistan sonra bir bucuk saat uyanık kalıyor, sonra uyuyor. İsterse yarim saat, isterse bir saat uyuyor, bazen kuş uykusu uyuyor. Uyanınca yine bir buçuk saat uyanık aksam 8 bucuga kadar bu şekilde

Bence de ama karışan o kadar çok ki ben de salak gibi izin verip etkileniyorum

7 saat peki göğüslerin ne oluyor?
Sağım vs yapıyor musun?

Ben olsam verirdim galiba
Neden verdirmiyor?
Büyük oğlum bir kere açlıktan ağlamadı benim hem mama ile besledim üstelik
Hatta uykudayken ben saat kurup kalkıp mama yapıp içirirdim.
Açlıktan ağlamak nedir bilmezdi
İlk zaman biraz sızlıyordu şimdi alisdi herlade hiç sagmadim ben ilk haftalarda bi denedim çok az çıktı ebe sagma moralini bozma bazılarının sağım yapınca cikmiyor dedi bezleri iyi cikiyordu sorun yok yani sadece birini emerken digeri baya akıyor ped koymassam ıslanıyor üstüm

X