2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    313
Kızlar kafam çok karışık. Kızım mamadan 2 saat sonra ağlamaya başlıyor susmayan cinsten. Yarım saat ağlıyor dayanamayıp 2.5 saatte veriyorum artık mamayı. Doktor 3 saatten önce verme dedi. Bizim de bazen çabuk acıktığımız ya da iştahımızın olmadığı zamanlar oluyor bebeklerde de olamaz mı bu? Neden illa 3-4 saat kural gibi bazen esnetilemez mi? Çok üzülüyorum ağlattığım için. Ağlatarak ona iyilik mi kötülük mü yapıyorum bilmiyorum 😣
Mama miktarını arttırsan ? Onun bir hesabı vardı. Minimum ve maksimum verebileceğin mama miktarının. Kilosu x 150 =min mama. Kilosu x 200 =max mamaydı yanlış hatırlamıyorsam. Ona baksana. Belkide miktarını arttırabiliyorsundur

Bence de ama karışan o kadar çok ki ben de salak gibi izin verip etkileniyorum

7 saat peki göğüslerin ne oluyor?
Sağım vs yapıyor musun?

Ben olsam verirdim galiba
Neden verdirmiyor?
Büyük oğlum bir kere açlıktan ağlamadı benim hem mama ile besledim üstelik
Hatta uykudayken ben saat kurup kalkıp mama yapıp içirirdim.
Açlıktan ağlamak nedir bilmezdi
Reflü olur diye sanıyorum. Kaç saatte bir veriyordun mama?

Sen hangi mama veriyorsun bilmiyorum ama pre olanlar veriliyor hatta annesütü alıyorsa pre veriyorlar burda annesütü almasada veriyorsun en hafif mama o annesutune yakın diye ben aglatmazdim 2 saat de az değil bizim kiz gündüz devamlı memede eğer çok mama aldığını düşünüyorsan biraz duru aparsin suyunu biraz fazla koy ağlamaktan iyidir önceden biz birde bebekler için rezene çayı olurdu onuda icirirdik
Pre ne canım anlamadım? Golden goat veriyorum

Daha once konusmustuk sanki cuma ben de soracagim doktora aglatma lutfen ne zaman istiyorsa ver ben oyle yapiyorum bunye meselesi hazir degiller demekki. Bir de kilosuna gore 700ml almasi gerekiyor biz gunluk o sekilde 600 aldigimiz oluyor
Sorunca yazar mısın lütfen ne diyecek merak ediyorum

Mama miktarını arttırsan ? Onun bir hesabı vardı. Minimum ve maksimum verebileceğin mama miktarının. Kilosu x 150 =min mama. Kilosu x 200 =max mamaydı yanlış hatırlamıyorsam. Ona baksana. Belkide miktarını arttırabiliyorsundur
Artırırsam kusuyor. Denedim geçen hafta 90 verdiğim saatte 120 verdim kustu. 120 verdiğim saatte 150 verdim kustu 🤦🏼‍♀️

Artırırsam kusuyor. Denedim geçen hafta 90 verdiğim saatte 120 verdim kustu. 120 verdiğim saatte 150 verdim kustu 🤦🏼‍♀️
Durmadığı zaman 30 versen? Bazen iki cok cok çekip uykuya geçiyorlar. Ben susadı herhalde diye her istediğinde veriyorum. Mama meme ne olursa artık. Gece o kadar sık uyanmıyor ama.

Şuan tutuyor mu çıplak halde yani? Ya bana hayal gibi geliyor çok inatçı benim bebeğim 42 günlük. Silikonsuz asla almıyor
Evet tutuyor. Ben de alıştım artık göğüslerim de acımıyor. Benim için çok zor bir süreçti emzirme çok şükür rahatladım.

Bu arada kızlar benimki şuan 3 ay 6 günlük ve diş çıkarıyor patlamak üzere damak erken diş çıkaran var mı?

Ben dün Osman Gönülaldan dinlemiştim 3.aydan itibaren destekli oturtmaya başlayabilirsiniz diyordu ben bugün kucağımda denedim
Aynen ben de onda ve bir kaç uzmanda dinledim 👍🏻
Kızlar kafam çok karışık. Kızım mamadan 2 saat sonra ağlamaya başlıyor susmayan cinsten. Yarım saat ağlıyor dayanamayıp 2.5 saatte veriyorum artık mamayı. Doktor 3 saatten önce verme dedi. Bizim de bazen çabuk acıktığımız ya da iştahımızın olmadığı zamanlar oluyor bebeklerde de olamaz mı bu? Neden illa 3-4 saat kural gibi bazen esnetilemez mi? Çok üzülüyorum ağlattığım için. Ağlatarak ona iyilik mi kötülük mü yapıyorum bilmiyorum 😣
Normalinden az versen olmaz mı? İçin rahat etmeyecekse mesaj at doktora hem sana hem bebişe yazık.

Kızlar avent anne memesi biberon kullananlar 2 numara başlığa geçtiniz mi?
Ben direk üç numara ile veriyorum iki numara ile çok efor sarfediyorlar belli cc mamayı bitiremiyorlar yoruluyorlar
Tabiiki bu kadar katı kurallı düşünme esnetebilirsin ben veriyorum valla kilo alsalar da yürüyünce diş çıkarınca hepsi gidiyor

Kızlar bende buradakilerden heveslenip banyoda yıkayayım dedim annem barajın suyunu bitirdin diye kızdı bana aşırı su harcadım banyoyu buhar edecem die önce kendim yıkandım sonra bebekleri heryer battı en sonunda telaşla alt açmayı sermedim oğlum yatağıma işedi
Barajın suyunu bitirdin 😂

Kızlar bende buradakilerden heveslenip banyoda yıkayayım dedim annem barajın suyunu bitirdin diye kızdı bana aşırı su harcadım banyoyu buhar edecem die önce kendim yıkandım sonra bebekleri heryer battı en sonunda telaşla alt açmayı sermedim oğlum yatağıma işedi :olamaz:
Ben alt açmayı sermeme rağmen önceki gün iki çarşaf iki alez yatağın kendi alezi, dün annemin battaniyesi battı. Nasıl bir açıyla işiyorsa ☺️

Kızlar bebeğim 4 aylık bakarken gözleri birbirine yakın bakıyor yani burun tarafındaki gözdeki beyaz şey gözükmüyor gibi ya da birinde biraz gözüküyorsa diğerinde hiç gözükmüyor sizinkilerde nasıl ben mi evham yapıyorum bilemedim

A09BFD46-0221-4858-B346-E58431C3D01E.jpeg

X