2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    313
Kumsari Kumsari bira mayasından mucize beklemeli miyim?
Solum bir artsa hayırlısıyla müthiş olur valla
Sudem, bana geçenlerde bir ebe geldi ben de arttırmak istedim ama ben kestim de memeden… biberonun içine beslenme sondasi koyuyorsun ucunu memene yapıştırıyorsun bebek ikisini birden çekiyor böylelikle memeyi uyarmış oluyorsun… benim bebeğim 2-3 haftadır hiç meme istemedigi için çok istikrarlı olamadım… senin geç değil çünkü emziriyosun… bir bak inetden, bir de bestlak damla çok arttırır dedi…

Kumsari Kumsari bira mayasından mucize beklemeli miyim?
Solum bir artsa hayırlısıyla müthiş olur valla
Ben 3 farklı zamanda sadece bir çay kaşığı, bir gün kullandım her sefer işime yaradı. Ama sütun tadi kokusu bile değişiyor o gün ve bebekte gaz yapıyor. O yüzden düzenli kullanmadım.
Ama yoğun bir sütüm var bence seninde öyle o yüzden mastite yakınız. Sanki süt yollarım tıkalı gibi sütüm cok azalmıştı. Bira mayası sanki sıvılastirip akıtıyor.

Sudem, bana geçenlerde bir ebe geldi ben de arttırmak istedim ama ben kestim de memeden… biberonun içine beslenme sondasi koyuyorsun ucunu memene yapıştırıyorsun bebek ikisini birden çekiyor böylelikle memeyi uyarmış oluyorsun… benim bebeğim 2-3 haftadır hiç meme istemedigi için çok istikrarlı olamadım… senin geç değil çünkü emziriyosun… bir bak inetden, bir de bestlak damla çok arttırır dedi…
Canım onda hangi ucu biberona koyduğunun önemi var mı fark ediyor mu ?

Bestlakda da güzel artıyor. Kızlar bir de bol bol su için. Bana doktor da demişti. “ vücut gerekirse annenin depolarından alır ama bebeğe gerekli olan besinleri tam olarak sütle bebeğe gönderir. Sütü de en çok su arttırır. “ Bebek bir memeyi doyup bıraktığında o memeyi sağıp boşaltmak lazım. Benimki dün yarım saat aktif emdi. Meme iyice yumuşadı. Dedim herhalde boşalmıştır meme. Arkadan elle sağım yaptım bir 30 daha çıktı… bizim boş sandığımız meme de dolu olabiliyor aslında. Ve memeyi tam boşaltmadan da yeni süt gelmiyor. Bence suyu düzgün tüketip, emzirme sonrası memeyi boşaltsak arttırırız

Kızlar biberonun ucunu mu değiştiriyorsnuz 1, 2 dediğiniz o mu? Sanki 6aydan sonra mi değişiyor gibi hatırlıyorum

Kakaya değil de çişli bez sayısına bak onu esas alıyorlar yeteri kadar doyup doymadığında. Kilo alımı da iyiyse bence sorun yoktur. Umarım çoğaltırsın sütünü 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 aklıma gelenler klasik tahin, dereotu, anason-kimyon-biberiye çayı
Kimyon anason rezene hergün yapıp içiyorum

Ben de çok kötü durumdayım. Kanguruyla kucağımdaydı bütün gün hala kucağımda. Bıraktığım an ortalığı yıkıyor sustur susturabilirsen 😭 gece de 2 saat bir uyudum sonra bir 2 saat daha o kadar parça parça
Sheilata birkaç sorum olacak sana

3. Bebeğini gece beslemek için sen mi uyandırıyorsun o mu kalkıyor?
2.Bebeğin uyandığı gibi mi mamayı veriyorsun? ( uyandığındaki durumu nasıl mutlu mu ağlar mı)
3. Mamadan 2 buçuk saat sonra yine mama istiyor diyorsun ya mesela benim bebeğim uyandıktan 1,5 saat sonra uyumak istiyor ağlaması uyumak isteme sebebi olamaz mı??

Pre ne canım anlamadım? Golden goat veriyorum
Almanyada genelde aptamil pre yada hipp pre her mamanın pre si var onu veriyorsun ilk zamanlar hatta devamlı verin diyor doktorlar daha hafif sindirimi daha kolay
Bizim emme problemi artık eminim ki sağ memedeki tazik yada artık hızlı akış mı ne denirse ondan kaynaklanıyor çünkü gözlemledim bebeğim hep o memede daha huysuz onu emerken boğuluyor süt nefesine kaçıyor hep dışarı döküyor bırakıp ağlıyor ne zaman süt inmesi akışı duruyor o zaman tutuyor o memeyi solda süt indiğinde bu saydıklarımın hiç biri olmuyor daha sakin ve huzurlu tutuyor o memeyi ve bırakmak için uğraşmıyor diyebilirim buna nasıl çözüm bulacağım geri yaslanarak emzireyim dedim ama bi fark olmadı.sanki bunu çözersem meme reddi olayından kurtulacaz sebeb bu gibi hissediyorum
Makas yöntemi yapiyormusun onu öneriyor lar gerçi benim hiç öyle fışkıran sütüm olmadı

Canım onda hangi ucu biberona koyduğunun önemi var mı fark ediyor mu ?
Sonda olarak 8 ya da 10 numara dedi, 8 numara bir tik daha geniş mavi renk diğeri gri renk, biberon ucunu kullanmıyorsun işte Canım, biberon ucundan sondayi geçiriyorsun biberonun kapağını kapatıp sondayi memeye bantliyorsun, bebek hem memeden hem sondadan çekiyo o sırada meme uyarılıyor daha çok süt üretimi oluyo… biz başaramadık çünkü bebeğim 3 ayı geçti ve 2-3 haftadır hiç emzirmiyordum istemiyo diye 🥹 sütümde kesildi kesilecek damla geliyo sadece…

Sonda olarak 8 ya da 10 numara dedi, 8 numara bir tik daha geniş mavi renk diğeri gri renk, biberon ucunu kullanmıyorsun işte Canım, biberon ucundan sondayi geçiriyorsun biberonun kapağını kapatıp sondayi memeye bantliyorsun, bebek hem memeden hem sondadan çekiyo o sırada meme uyarılıyor daha çok süt üretimi oluyo… biz başaramadık çünkü bebeğim 3 ayı geçti ve 2-3 haftadır hiç emzirmiyordum istemiyo diye 🥹 sütümde kesildi kesilecek damla geliyo sadece…
Sütün kesilmesi daha uzun sürede olan bir şey diye biliyorum. Ben olsam bir emzirme danışmanından yardım alırdım. Bence henüz geç kalmış sayılmazsın🥹 evlat edinip, uyara uyara onda bile süt getittiriyorlar. Ki senin hiç yok değil, var. Sütü arttırmaya çalışacaksın sadece. Bence hala umut var 🥹
Benimki de biberon ve mama reddediyor. Sadece emmek istiyor. Bazen meme boşaldığında hala emmeye çalışıyor. Bu yöntemle mamayı alır belki. Bir de bunu deneyeyim. Teşekkür ederim 🌸

Sheilata birkaç sorum olacak sana

3. Bebeğini gece beslemek için sen mi uyandırıyorsun o mu kalkıyor?
2.Bebeğin uyandığı gibi mi mamayı veriyorsun? ( uyandığındaki durumu nasıl mutlu mu ağlar mı)
3. Mamadan 2 buçuk saat sonra yine mama istiyor diyorsun ya mesela benim bebeğim uyandıktan 1,5 saat sonra uyumak istiyor ağlaması uyumak isteme sebebi olamaz mı??
Kendi uyanıyor. Ağlayarak uyanıyor. Mamayı hazırlayana kadar babası gezdiriyor sussun diye 😣 neden ağladığını kestirebiliyorum artık uyku için karnı doyduğunda ağlıyor ya da kısa uyudu uyandı o zaman ortalığı yıkıyor. Bugünkü ağlama sebebi gaz+uyku ydu mesela.

Canım ben de aynı şekilde ebe çağırdım şu an bu yöntemi uyguluyorum, ben başından beri emziremedim damla damla sütüm hiç tam gelmedi sanıyorum 3 ayı doldurduk biz de. Geç değil ben de yeni başlıyorum ama senin söylediğin sondalar çok büyük numara 5 olmalı. Ben ilk doğduğunda 6 numara kullanıyordum doktor vermişti ona bile büyük dedi ebe

Sütün kesilmesi daha uzun sürede olan bir şey diye biliyorum. Ben olsam bir emzirme danışmanından yardım alırdım. Bence henüz geç kalmış sayılmazsın🥹 evlat edinip, uyara uyara onda bile süt getittiriyorlar. Ki senin hiç yok değil, var. Sütü arttırmaya çalışacaksın sadece. Bence hala umut var 🥹
Benimki de biberon ve mama reddediyor. Sadece emmek istiyor. Bazen meme boşaldığında hala emmeye çalışıyor. Bu yöntemle mamayı alır belki. Bir de bunu deneyeyim. Teşekkür ederim 🌸
Emzirme danışmanıydı bana gelen de aynı senin söylediğini söyledi ama istikrarlı olup bebeği ağlatmam gerek 😥 gece zor oluyor mememi istemiyo hemen mama istiyor alıştığı için… Ben de artık bıraktım, sutum
Hiç bir zaman çok artmadı sadece 1 hafta bayağı artmıştı sonra yine azalmıştı.. bilemedim, belki denerim ama hiç umudum yok 🥹 sağlık olsun 🙏🏽
Rica ederim, öyle dene bakalım eminim artar, danışman bunları gösteriyo ve istikrarlı olmanı istiyo… başka yapabilecek bişi yok, bol su, bestlak damla dedi bir de 😘🙏🏽 bol sütleriniz olsun 🙏🏽🥰

Kendi uyanıyor. Ağlayarak uyanıyor. Mamayı hazırlayana kadar babası gezdiriyor sussun diye 😣 neden ağladığını kestirebiliyorum artık uyku için karnı doyduğunda ağlıyor ya da kısa uyudu uyandı o zaman ortalığı yıkıyor. Bugünkü ağlama sebebi gaz+uyku ydu mesela.
Ben eğer gündüz bebeğim uyandığında mutlu ise beslemiyorum o isteyene kadar. Zaten uyandıktan1,5 2 saat sonra uykusu geliyor. Acaba ağlamayarak uyandığı zamanlar mamayı bölüp versen olmaz mı??? Biraz başta birazda uyuma Zamanı

Canım ben de aynı şekilde ebe çağırdım şu an bu yöntemi uyguluyorum, ben başından beri emziremedim damla damla sütüm hiç tam gelmedi sanıyorum 3 ayı doldurduk biz de. Geç değil ben de yeni başlıyorum ama senin söylediğin sondalar çok büyük numara 5 olmalı. Ben ilk doğduğunda 6 numara kullanıyordum doktor vermişti ona bile büyük dedi ebe
Yeni mi başladın canim
Sen de ? Bana da geçen hafta geldi ama ben sürdüremedim bebeğim kızarana kadar ağlayıp memeyi almadığı için… bana da 8 daha geniş 10 numara daha ufak dedi acaba sondalar fark mı ediyo… mavi uçlu ya da gri olanlar olmalı dedi… insallah senin de sütün çoğalır, emzirmek çok güzel🥰🙏🏽

Ben eğer gündüz bebeğim uyandığında mutlu ise beslemiyorum o isteyene kadar. Zaten uyandıktan1,5 2 saat sonra uykusu geliyor. Acaba ağlamayarak uyandığı zamanlar mamayı bölüp versen olmaz mı??? Biraz başta birazda uyuma Zamanı
Ağlamadığında vermiyorum zaten canım ( ki bu çok nadir oluyor kısa süre durup yine ağlıyor)o uyanmadan hazırlayıp bekliyorum çünkü uyanırken ağlıyor zaten 🥺 o ağlarken de hazırlayamıyorum ortalığı yıkıyor içim gidiyor, bir elimde kızımı tutarken bir elimle de mama hazırlayıp perişan oluyorum.

Emzirme danışmanıydı bana gelen de aynı senin söylediğini söyledi ama istikrarlı olup bebeği ağlatmam gerek 😥 gece zor oluyor mememi istemiyo hemen mama istiyor alıştığı için… Ben de artık bıraktım, sutum
Hiç bir zaman çok artmadı sadece 1 hafta bayağı artmıştı sonra yine azalmıştı.. bilemedim, belki denerim ama hiç umudum yok 🥹 sağlık olsun 🙏🏽
Rica ederim, öyle dene bakalım eminim artar, danışman bunları gösteriyo ve istikrarlı olmanı istiyo… başka yapabilecek bişi yok, bol su, bestlak damla dedi bir de 😘🙏🏽 bol sütleriniz olsun 🙏🏽🥰
Her anne bebeği için en doğrusunu bilir. Nasıl istersen, nasıl daha iyi hissedeceksen 🥰 ikiniz için de doğru olduğunu düşündüğün şeyi yapacağına eminim 🌸 bu konuda kendine stres yapma, üzülme. Önemli olan o 🌸
Çok teşekkür ederim 💙

Yeni mi başladın canim
Sen de ? Bana da geçen hafta geldi ama ben sürdüremedim bebeğim kızarana kadar ağlayıp memeyi almadığı için… bana da 8 daha geniş 10 numara daha ufak dedi acaba sondalar fark mı ediyo… mavi uçlu ya da gri olanlar olmalı dedi… insallah senin de sütün çoğalır, emzirmek çok güzel🥰🙏🏽
İnşallah çok üzgünüm bu konuda en başından beri eksikliğini hissediyorum çok ağladım 2 ay sonra baktım olmuyor biberona başladım. İçim yine rahat etmedi bir de ebe çağırayım dedim.aslında 1 ay oldu ama ben yapamadım düzenli evde tek olduğumdan çok zor geldi ağlarken yapmak. Yapamadım zorlandım günde 2-3 kez verdim gerisini biberonla. Şimdi en baştan tekrar gücümü topladım 2 gün önce başladım

X