2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    313
İnşallah çok üzgünüm bu konuda en başından beri eksikliğini hissediyorum çok ağladım 2 ay sonra baktım olmuyor biberona başladım. İçim yine rahat etmedi bir de ebe çağırayım dedim.aslında 1 ay oldu ama ben yapamadım düzenli evde tek olduğumdan çok zor geldi ağlarken yapmak. Yapamadım zorlandım günde 2-3 kez verdim gerisini biberonla. Şimdi en baştan tekrar gücümü topladım 2 gün önce başladım
Ahhh aynısını ben çektim, ben de 2-2,5 ay yapmadigim
Denemedigim
Şey kalmadı… çok ağladım… şimdi kabullendigim
İçin daha rahatım çünkü baştan pes etmedim, geçen haftada bana ebe geldi emzirme danışmanı aynı zaman da o da olur yap dedi vs ama bebeğimin o kadar ağlamasına dayanamıyorum… sen yine emzirmissin hep, bebeğin alıyo memeni, pes etme devam et 🙏🏽 insallahhhh çok bol sütun olur bebisine 🙏🏽🥰

Neler oluyor gece uyumadı mı?

Ben de çok kötü durumdayım. Kanguruyla kucağımdaydı bütün gün hala kucağımda. Bıraktığım an ortalığı yıkıyor sustur susturabilirsen 😭 gece de 2 saat bir uyudum sonra bir 2 saat daha o kadar parça parça

Bej de valla, bugün hiç bişi yapmadım bebekle birlikte uyudum iyi geldi… imkanın varsa sen de bir gün öyle yap 😥
Dün gece 10 dk bir uyanıp durdu. Gündüz de sadece kucakta yattı. Yatağına koyup ben de yatayım diyorum tekrar uyanıyor. Şimdi iyi uyudu. Akşam ezanından sonra yattım ben de. Evde kavga kıyamet koptu. Hiç kalkmadım, biraz kendime geldim. Bebeğin burnu tıkalı, hiç ememedi. Aspiratörle bir sürü çektik, hala tıkalı. Keyfi yerinde ama oynayıp gülüyor şu an.

Ağlamadığında vermiyorum zaten canım ( ki bu çok nadir oluyor kısa süre durup yine ağlıyor)o uyanmadan hazırlayıp bekliyorum çünkü uyanırken ağlıyor zaten 🥺 o ağlarken de hazırlayamıyorum ortalığı yıkıyor içim gidiyor, bir elimde kızımı tutarken bir elimle de mama hazırlayıp perişan oluyorum.
Çok zor yaaa Nasıl bir çözümü olmalı ben de düşünüyorum:KK43:

Dün gece 10 dk bir uyanıp durdu. Gündüz de sadece kucakta yattı. Yatağına koyup ben de yatayım diyorum tekrar uyanıyor. Şimdi iyi uyudu. Akşam ezanından sonra yattım ben de. Evde kavga kıyamet koptu. Hiç kalkmadım, biraz kendime geldim. Bebeğin burnu tıkalı, hiç ememedi. Aspiratörle bir sürü çektik, hala tıkalı. Keyfi yerinde ama oynayıp gülüyor şu an.
Yaaa nefes iyi alamadığı için huysuzlugu demek ki… çok geçmiş olsun 🥹🙏🏽 odayı bir de nemlendiriyorsundur dimi? O da iyi geliyo, benim de 1,5 aylıkken öyleydi bir hafta boyunca hep nemlendirdim odayı bir de tuzlu su burnuna damlatıp çektim… hala daha burnu arada tıkanıyor normal artık o kadar… Havalar düzelsin biz de rahat ederiz 🥰

Yaaa nefes iyi alamadığı için huysuzlugu demek ki… çok geçmiş olsun 🥹🙏🏽 odayı bir de nemlendiriyorsundur dimi? O da iyi geliyo, benim de 1,5 aylıkken öyleydi bir hafta boyunca hep nemlendirdim odayı bir de tuzlu su burnuna damlatıp çektim… hala daha burnu arada tıkanıyor normal artık o kadar… Havalar düzelsin biz de rahat ederiz 🥰
Ev çok nemli zaten %60’dan fazla oluyor genelde, hatta hep cam açıp kurutmaya çalışıyorum. Hepimiz hastayız, ablası da gelip şap şup öpüyor elliyor yüzünü pis elleriyle.

Ev çok nemli zaten %60’dan fazla oluyor genelde, hatta hep cam açıp kurutmaya çalışıyorum. Hepimiz hastayız, ablası da gelip şap şup öpüyor elliyor yüzünü pis elleriyle.
Ablasından geçmiştir 😂😂 çocuklar hep hastalık taşıyor maalesef ama en azından çabuk bağışıklık kazanıyor, ilerde rahat edersin öyle düşün 😅😘

Kızlar bebegım 3ay 7 gunluk, bugun tüm gun boyunca belini kaldırıp dönmeye calıstı, dönemeyince de sinirleniyor bagırıyor, ayagının altına bacagım veya bı destek gelınce hıc affetmiyor donmeye calısıyor, altını zor degıstırdım bugun.. Donmesi ıcın erken deıl mı daha?

Kızlar bebegım 3ay 7 gunluk, bugun tüm gun boyunca belini kaldırıp dönmeye calıstı, dönemeyince de sinirleniyor bagırıyor, ayagının altına bacagım veya bı destek gelınce hıc affetmiyor donmeye calısıyor, altını zor degıstırdım bugun.. Donmesi ıcın erken deıl mı daha?
Yok canım 🧿 gökçe kızıma ❤️ bazı bebekler çok tepişken olduğu için çabuk hareketleniyorlar. Ben de giydirirken zorlanıyorum. 5-6 kere yüz üstünden sırt üstüne döndü. 4-5 ay gibi külot beze geçmiştim ben. Çok rahat etmiştim. Bacaklarını kendine çekip bağlatmaz bezi şimdi.

Ablasından geçmiştir 😂😂 çocuklar hep hastalık taşıyor maalesef ama en azından çabuk bağışıklık kazanıyor, ilerde rahat edersin öyle düşün 😅😘
Abladını görünce ağlamaya başlıyor zaten, içinden geldi yine deli karı diyordur. Kızım da çaki gibi maşallah. Büyümüş de küçülmüş kadın gibi. Orphan diye bi film vardı, liseliler bilmez 😂, çocuk kılığına girmiş kadın mübarek.

Yok canım 🧿 gökçe kızıma ❤️ bazı bebekler çok tepişken olduğu için çabuk hareketleniyorlar. Ben de giydirirken zorlanıyorum. 5-6 kere yüz üstünden sırt üstüne döndü. 4-5 ay gibi külot beze geçmiştim ben. Çok rahat etmiştim. Bacaklarını kendine çekip bağlatmaz bezi şimdi.
Ben o kadar cok 4 numara cırtlı bez stokladım kı, kulot beze gecemem uzunca bır sure..🤦‍♀️
Yaa daha 2 3 ay once mınnacıktılar bunlar🥰

Kızlar biberonun ucunu mu değiştiriyorsnuz 1, 2 dediğiniz o mu? Sanki 6aydan sonra mi değişiyor gibi hatırlıyorum
Philips Avent, 1 delikli (0 Ay+) yenidoğan akışlı emzik, 2 delikli (1+Ay) yavaş akışlı emzik, 3 delikli (3 Ay+) orta akışlı emzik ve 4 delikli (6 Ay+) hızlı akışlı emzik ben hep 3 kullandım biberon uçlarında yazıyo sayıları. emziriyorum sütüm yok ona rağmen hatta kızım emzirdikten sonra mamayı kabul etmiyor meme hiç vermezsem mamayı içiyor bir uyusam sütüm gelecek de sütü en çok uyku artırıyor bence

Bu tabloya göre benim bebişin atlet kilot durması lazım evde 😂😂😂 evin sıcaklığı düşmüyor
Hahahah bir kaç gündür istanbul da öyle normalde kalorifer yakardık. Şimdi düşüremiyorum sıcağı kızı soyuyorum. Atlet üstüne zıbın giydirirdim şimdi atleti giydirmedim sadece ince zıbınla. Artık ter bezleri de çalışmaya başladı emzirirken baktım ensesi terlemiş koluma değen 😂
Ya ben de onu soracaktım size bi kaç gündür alt değiştirirken özellikle ayağından güç alıp belini kaldırıyor. Henüz dönmedi ama. Gazı mı var dicem gazı yokken de yapıyor, gülüyor. Demek öyle öyle dönecek 😂. Bizimki şimdilik belini kaldırınca yukarı doğru gidiyor usul usul

Abladını görünce ağlamaya başlıyor zaten, içinden geldi yine deli karı diyordur. Kızım da çaki gibi maşallah. Büyümüş de küçülmüş kadın gibi. Orphan diye bi film vardı, liseliler bilmez 😂, çocuk kılığına girmiş kadın mübarek.
İnşallah uykusuzluğu geçicidir, yarın (gerçi artık bugün oldu) miss gibi bir gün olsun uyusun kuzu.

Bir de Orphan’ın gerçek hikayesi TLCde var Natalia Grace’in tuhaf hikayesi diye 😅

Ya benim kız dönmüyor ama hafif eğimli yastıktan kalkıp oturmak istiyor kendini sıkıp kafasını yastıktan kaldırıyor eline dokunsam kendi güç kullanıp kalkıp oturuyo oturtmak da istemiyorum erken diye erkek olan yüzüstünden sırt üstüne dönüyor fakat henüz tam tur dönemiyor

Ya benim kız dönmüyor ama hafif eğimli yastıktan kalkıp oturmak istiyor kendini sıkıp kafasını yastıktan kaldırıyor eline dokunsam kendi güç kullanıp kalkıp oturuyo oturtmak da istemiyorum erken diye erkek olan yüzüstünden sırt üstüne dönüyor fakat henüz tam tur dönemiyor
Kucağımda kendi oturuyor artık.yatık durmuyor. Öne öne atıyor kendini.

X