2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    316
Biz şimdi yola çıkıyoz. 10 saat bakalım ne b.k yicez. 🤦‍♀
Her şey çok güzel geçer inşallah sizin için.🤲🏻🌸 Biz bayramda feribotla Bursa'ya gitmiştik, anamdan emdiğim süt burnumdan geldi ne demek o gün öğrendim.😂 Çok korkuyorum yolculuktan. İnşallah sizin su gibi kolaylıkla geçer gider.🤲🏻🍀

Bu arada demiri d vitaminini ben kaç damla verdim anlayamıyorum ya ağzından dışa akıyor ya kendi tükürüyor ya kusuyor
Bazen ağzına iyice sokuyorum bu sefer ne kadar gitti anlamıyorum hergün farklı miktarlarda veriyorum sanırım 😐
Ben hep mamanin icinde veriyorum hic agzina damlatmadim

Gunaydiiiin guzel anneler🌻
Yogurt yapma makinesi almayi oneriyor musunuz?Biz simdi miniklere gunluk mayalayacagiz herhalde dimi yogurdu?Bej kendim yapiyoruk yogurdumu ancak gunluk yapmiyorum tabi😅cok gerekli mi bilmiyorum ama nerdeyse her bebekli evde var.Beni bi aydinlatabilir misiniz lutfeeen💕

Biz d vitamini ve probiyotiki doğduğu ilk günden beri veriyoruz. Demir e ek gıdaya başladıktan sonra veririz dedi. O da sürekli değil, zaten besinlerden demir vitaminini alacak. Tahlilleede eksik gözlemlenirse başlarız dedi.

Yogurt yapma makinesi almayi oneriyor musunuz?Biz simdi miniklere gunluk mayalayacagiz herhalde dimi yogurdu?Bej kendim yapiyoruk yogurdumu ancak gunluk yapmiyorum tabi😅cok gerekli mi bilmiyorum ama nerdeyse her bebekli evde var.Beni bi aydinlatabilir misiniz lutfeeen💕
Bygun d9ktora soracagim not almistim
Zaten 6 7 .ayda az veriliyor 1 cay kasigi vs sonra kendimize mayaladigimizdan veririm doktor olur derse. Bi cam rende aldim ben cogu seyi almiyorum

Kendiniz yapabiliyorsaniz bence hiç gerek yok, annem biz küçükken bir cam bardağa mayalarmıs günlük.

Günaydın🤗
Komşum keçi sütünden mayalayıp gönderiyor bana sağolsun minik kaplarda
Bu hafta yoğurt tattırdım bir hafta yedi sonra döktüm
Hergün mayalamak gereklimi bilmiyorum
Ben bir hafta kullanıyorum🫢
Hatta ekşimiş yoğurdun daha faydalı olduğunu duydum tabi ekşimiş asla yemedi😁
Bugünde köy yumurtasının sarısından tattırdım onu da sevdi yedi

Paylaşmak yasak mı bilmiyorum ama
Ben denedim oldu 😂

Eklentiler

• c9295028-f740-4b04-817a-a4b578514997.jpeg
    c9295028-f740-4b04-817a-a4b578514997.jpeg
    59,4 KB · Görüntüleme: 12
Bizimki de böyle asla sakın değil, ya ağlamaktan mahvediyor kendini ya da uyuyor. Pusette uyanık asla durmuyor, kanguruda kıyametler kopuyor. İlla kucakta olacak. Hiçbir yere gidemiyorum, parka, hastaneye o kadar.
Bebek arabasında oturmaya baslarsa düzelir diye umut ediyorum 🙏🏻

Kızlar oğlum hasta oldu öksürüyor ilaç verilmediğini biliyorum ama yapabilecegim bişey varmı bildiğiniz

Bu arada demiri d vitaminini ben kaç damla verdim anlayamıyorum ya ağzından dışa akıyor ya kendi tükürüyor ya kusuyor
Bazen ağzına iyice sokuyorum bu sefer ne kadar gitti anlamıyorum hergün farklı miktarlarda veriyorum sanırım 😐
Demir de ölecek var da, d vitamininde yok, 1 2 eksık fazla gıdıyor olabılır

Merhaba kızlar dr 5.ayda tattirmaya baslayalim dedi cok heycanliyim 4. Ay kontrolunde bebegi kontrol edip destekli 45 derece oturtmaya baslayin dedi mama banyo oturagi siparis verdim bakalim bi de ikea antilop mama sandalyesi istiyorum ama tyolda pahali ikeada stok yok gozukuyor gitsem bulabilir miyim ergonomik yer kaplamayan uygun bir sey istiyorum. Oioi önlük kaşık tabak set aldim cam rende, püre kaşığı buharda pisirme aparati aldim baska var mi kesin al dediginiz bir şey gereksiz seyler almayalim. Birde dislerimiz cok kasiniyor gaz bitti dis basladi anne sütünü dondurup meyve suzgeci varya malum onun icine koydum verdim baya vakit geçirdik sevdi tabsiye ederim soguk tabi usurmu bilemedim ama denedim iyi oldu yaparim bunu sık sık

Yoğurdu da günlük sütten activia ile airfrayda mayalamayi düşünüyorum her gun 1 kase kadar gerci 1 kasebicin 8 saat caliscak ama napalim. Koy sütünün bakterisinden korkuyorum kizlar ne kadar guvenilir olsada

Yoğurdu da günlük sütten activia ile airfrayda mayalamayi düşünüyorum her gun 1 kase kadar gerci 1 kasebicin 8 saat caliscak ama napalim. Koy sütünün bakterisinden korkuyorum kizlar ne kadar guvenilir olsada
Canım battaniyeye sarıp anne usulü neden mayalamıyorsun?

X