2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    316
Yaa ne guzel, cok sanslısın 😍
Sütü kaynattıktan sonra tencereyi soguk suya sokarak pastorıze edebilir şoklanıyor bi nevi, benım annem sütü hep oyle ılıtır, meger pastorıze edıyormus haberı yok😊
Yogurdu hep kendım mayalarım o yogurttan da yedirmeyi dusunuyorum..
Komşuma bir söyleyeyim bakalım
Keçi sütünden yaptıkları otlu peynir gibi bişey var aylarca toprağa vs gömüyorlar
Acaba o peynirden yedirsem sorun olurmu

Kızlar pusette durmayan bebeklere. bebek arabasına çıngıraklı oyuncaklardan asmayı denediniz mi ? Benimki de durmuyordu. Bir oyuncak astım onunla duruyor dikkatini çekiyor
Ben denedimde oynamamıştı
Tekrar buara deneyeceğim

Evet çünkü en fazla 3 4 saat uyuyor gece uykusunu sabah yapıyor öğlen 2 yr kadar yatıyor 😭
Sizin bebi tam bir z kuşağı olmuş

Evet çünkü en fazla 3 4 saat uyuyor gece uykusunu sabah yapıyor öğlen 2 yr kadar yatıyor 😭
Benim kız da yakına kadar böyleydi. Gece en erken üçte yatardı. Dört, beş. Mahvoluyorduk. Sonra öğlen birde, ikide kalkardı. Ne oldu bilmiyorum kendi kendine yavaş yavaş saatlerini biraz geri çekti. Ben hâlâ bir gün tekrar dörtte, beste yatacak diye bekliyorum açıkçası. Öyle çılgın bir bebek. Bence sizinki de kendini hazır hissettiğinde daha erkene çekecek saatlerini. İnsan tükeniyor, sizi o kadar iyi anlıyorum ki. Keşke yanınızda olsam da sizi gece birkaç saat uyutabilsem. Az daha sabır demekten başka bir şey gelmiyor elimden 😔

Sohrapcim nerden aldin heyeti özelden ucretli mi kendi drun mu verdi ucretiyle banada verirler mi
Ilkını kendı kadın dogum doktorumdan aldım, ikincisini arkadasım devlette calısıyor ona rıca ettım, ama mr cektırmek durumunda kaldım fızık tedavıcıydı cunku.. Ankarada ucretlerı veren yerler var.. 45 gunu 14bıne, 30 gunu 10 bine verıyırlarmıs

Arkadaşlar merhaba uyku konusunda bir şey danışmak istiyorum.
Oğlum 9 aralık doğumlu 4 ay 26 günlük. 1 aydır gündüz uykuları 30 dkyı geçmiyor ne yaptıysam uzatamadım. Ama uykusunu alamadığı içinde çok huzursuz max 2 saatte bir uyumak istiyor o da son yarım saati ağlayarak ben zorluyorum biraz daha beklesin diye. Günede çok erken başladığı için gündüz 4 uyku yaptırmak zorunda kalıyorum toplam 2 saat falan oluyor zaten. Gecede 8.30-9 arası gece uykusuna geçiyor.
Karışık mı anlattım bikmiyorum ama bu gündüz 4 kere uyuması ve kısa uykuların getirdiği huysuzluk beni çok yorgu herkes bu ayda 3 kere uyumalı diyo evet bir uykusu en azından 1 saatten fazla olsa 3 uyku yetecek ama yok olmuyo.
Ben mi anormalim beceremiyorum bilmiyorum çok mutsuzum. Mama ile besleniyor beslenme reddide var çok zor içiyo ne yapmam gerek benim gibi olan var mı:KK43:
Bide diyelim kısa uyuyo ama gün içinde huysuzlanmıyo olda uyutmicam oynicam ama yok çok mutsuz huzursuz uykudan çıldırıyo.

Oğlum 9 aralık doğumlu 4 ay 26 günlük. 1 aydır gündüz uykuları 30 dkyı geçmiyor ne yaptıysam uzatamadım. Ama uykusunu alamadığı içinde çok huzursuz max 2 saatte bir uyumak istiyor o da son yarım saati ağlayarak ben zorluyorum biraz daha beklesin diye. Günede çok erken başladığı için gündüz 4 uyku yaptırmak zorunda kalıyorum toplam 2 saat falan oluyor zaten. Gecede 8.30-9 arası gece uykusuna geçiyor.
Karışık mı anlattım bikmiyorum ama bu gündüz 4 kere uyuması ve kısa uykuların getirdiği huysuzluk beni çok yorgu herkes bu ayda 3 kere uyumalı diyo evet bir uykusu en azından 1 saatten fazla olsa 3 uyku yetecek ama yok olmuyo.
Ben mi anormalim beceremiyorum bilmiyorum çok mutsuzum. Mama ile besleniyor beslenme reddide var çok zor içiyo ne yapmam gerek benim gibi olan var mı:KK43:
Bide diyelim kısa uyuyo ama gün içinde huysuzlanmıyo olda uyutmicam oynicam ama yok çok mutsuz huzursuz uykudan çıldırıyo.
Maalesef aynı durum bizde de var.Gece 4-5 saat uyuyor aralıksız ama gündüz alarm kurmuş gibi tam 30 dkda uyanıyor.Sonra biraz kucağa alıyorum devamını kucakta uyutuyorum.4 aylık olduk uyku eğitimini araştırıyorum bu yüzden.

Ilkını kendı kadın dogum doktorumdan aldım, ikincisini arkadasım devlette calısıyor ona rıca ettım, ama mr cektırmek durumunda kaldım fızık tedavıcıydı cunku.. Ankarada ucretlerı veren yerler var.. 45 gunu 14bıne, 30 gunu 10 bine verıyırlarmıs
Sag ol canim cevap icin cok iyi bulmussun valla ben de bulucam insallah paraylaya da raziyim😁

Al benden de o kadar 🤣 benimki 4 ay 10 günlük ama yarim saat diyince saat gibi kalkiyo bugün ilk kez geri uyumaya zorladim aglaya aglaya uyudu icim parcalandi ama 1 bucuk saat uyudu toplamda yaninda yatip uyanmaya calistikca uykuya devam ettirme fikri var aklimda kucakta uyumaya devam eder diyorlar yerine yatirmasam ama kollar pert ve dinlenmis olmuyorum o zaman varsa oneri ben de talibim

Maalesef aynı durum bizde de var.Gece 4-5 saat uyuyor aralıksız ama gündüz alarm kurmuş gibi tam 30 dkda uyanıyor.Sonra biraz kucağa alıyorum devamını kucakta uyutuyorum.4 aylık olduk uyku eğitimini araştırıyorum bu yüzden.
Al benden de o kadar 🤣 benimki 4 ay 10 günlük ama yarim saat diyince saat gibi kalkiyo bugün ilk kez geri uyumaya zorladim aglaya aglaya uyudu icim parcalandi ama 1 bucuk saat uyudu toplamda yaninda yatip uyanmaya calistikca uykuya devam ettirme fikri var aklimda kucakta uyumaya devam eder diyorlar yerine yatirmasam ama kollar pert ve dinlenmis olmuyorum o zaman varsa oneri ben de talibim
Bende sallayarak uyutuyorum uykuya döndürmek için 30 dkdan sonra sallamaya devam ediyorum ama yok uyumuyo. Doğru düzgün beslenmiyoda çok yorgun ve mutsuzum artık:KK43:

Tamda bizi anlatmışsın canım benim aynısı ne eksik ne fazla yani. Benim oğlum anne sütü alıyor annemler diyor doymadığı için uyumuyor e mama da denedim olmuyor yani. Ne yaptıysam gündüz uykuları uzamıyor. Uyku eğitimi araştırıyorum bi süredir ama emin olamıyorum onlarda zaten eğitim versekte kısa gündüz uykularının uzaması için 6 hafta kadar hep denemek gerekiyormuş vs vs gerçekten bende o kadar muzdaribim ki. Uykusunu alsalar bence huzurlu mutlu bebek olacaklar ama uykularını alamadıkları için hep mızmızlık.

Tamda bizi anlatmışsın canım benim aynısı ne eksik ne fazla yani. Benim oğlum anne sütü alıyor annemler diyor doymadığı için uyumuyor e mama da denedim olmuyor yani. Ne yaptıysam gündüz uykuları uzamıyor. Uyku eğitimi araştırıyorum bi süredir ama emin olamıyorum onlarda zaten eğitim versekte kısa gündüz uykularının uzaması için 6 hafta kadar hep denemek gerekiyormuş vs vs gerçekten bende o kadar muzdaribim ki. Uykusunu alsalar bence huzurlu mutlu bebek olacaklar ama uykularını alamadıkları için hep mızmızlık.
Mamada da aynı maalesef orada bi uyku geçişi oluyo 30. Veya 40. Dk işte o kısmı asla geçemiyorlar. Zaten hç farkettiniz mi bilmiyorum ama sanki biri dürtüyomuş gibi sıçrayarak uyanıyorlar. Aslında uykuları çok var devam etmek istiyorlar ama yok maalesef olmuyo:KK43: peki sizde 4 kere mi uyuyorsunuz gündüz 3 kere mi?

Mamada da aynı maalesef orada bi uyku geçişi oluyo 30. Veya 40. Dk işte o kısmı asla geçemiyorlar. Zaten hç farkettiniz mi bilmiyorum ama sanki biri dürtüyomuş gibi sıçrayarak uyanıyorlar. Aslında uykuları çok var devam etmek istiyorlar ama yok maalesef olmuyo:KK43: peki sizde 4 kere mi uyuyorsunuz gündüz 3 kere mi?
Sabah çok erken uyandığı için 4 kere inanın bazen öyle krizli günler geçiriyoruz ki 5 bile oluyor 10 dk falan uyuyor çünkü. Bazen de uykuya direniyor 3 uyku yapıyor o kadar karışık ki anlatamam ya ben normalde bir düzen tutturmak istiyorum ama olmuyo yani. Bu arada ben yattığı odaya karartma perdesi aldım o da etkilemedi benim oğlan gündüzü ayırt ediyo her şekilde. Hani diyorum ki uyku gerilemesi mi bu. Yarın 5 aylık oluyoruz artık etkileri geçmesi lazım ama nerdeyse 2.5 aylıktan beri böyle

Bu ben;(
Bizim binada da tadilat vardı ben de 30 dk uyumaları ona bağlıyordum.

Tadilat öncesi uyumaya başladığından itibaren 45 dk yanında bekliyordum. Uyanınca sallayıp emzirip devam ettiriyordum. 45 dk uyumaları gerekiyormuş gece uykusunun kalitesi için ve huysuz olmamak için. Tabi tadilat işin içine girince uyanınca sesten uyutamıyorum.

Güzel havada parka çıkarabilirsin en azından vücudu uzun uyumaya alışır. Ben şu an parktayım mesela 👌🏻

Aynı bizi yazmışsın. Öğleden önce 2, öğleden sonra 2 kısa uyku yapıp tam 8bucukta uyuyordu.sabah 7bucukta uyanıyordu .

Bu hafta öğleden önce 1, öğleden sonra 1e düşürdü. 1 tane uyuduğu için aksam uykusunu 7de uyumaya başladı. O yüzden de sabah 6da uyanıyor.

Ayarlamaya çalışıyor oda ben işten geldim beni görünce uykudan uyandi ama dayanamadi agladi uyut diye uyutuyorum şimdi herhalde gündüz 3 uyku yapicaz ama araligi değişti. 2 saatte birden 3 4 saatte bire çıktı sanki

X