Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    147
Bu doğum şeklini kalıplara ve keskin cümlelere bağlamayı doğru bulmuyorum. Annenin süreci, anatomik yapısı, seçilmek istenen doğuma uygunluğu, riskler, hastalıklar, yaş, bebeğin durumu, gebelik süreci ve belki de en çok önemli olan hazır bulunuşluğu, psikolojisi vs.. Bir sürü etmen var..
Bu keskin ifadeler bizleri daha ürkütüp kafa karışıklığına sürüklüyor. Kimseyi dinlemiyorum, sadece önce kalbimi sonra doktorumu dinleyeceğim. Sağlıklı doğsunlar, hepimizin en büyük duası bu 🙏🏻 Kendimiz ve bebeğimiz için en iyi olanı yine biz biliriz 🩵 💪🏼
Annenin ve bebegın durumuna baglı cnm isteyen sezeryan oluyor isteyen normal bebekte sorun varsa nasıl dıyım kordon dolanması suyu olmaması sezeryana sebep zaten ben normal ıstıyorum hep herkesın kendı dusuncesı 😍😍 saglıklı doğsun larda varsın normal yada sezeryan olsun herşey onlar ıcınn

Benim ilk haftam cok zor gecti. İlk 2-3 gun aglıyodum baya acıdan. 1 haftadan sonra toparlamaya baslıyor tabi ama oyle tabi hop oturup hop kalkamıyorsun. Benim kesi yerimdeki uyusukluk cok uzun sürmedi his kaybım olmadı. Hani diyorlar ya hissetmıyorsun orayı die bende oyle bişey yok gayet hisediyorum. Oyle agrı acı da olmuyor 5-10 yıl 20 yıl gecse de üşüttüğünde ya da adet zamanı orası sızlar demişlerdi ama öyle bişey yok çok şükür. Herkeste aynı olmuyor demekki ben 3 aydan sonra spora başlamıştım ilk ay biraz dikkat ettim zorlamadım ama sonraki aylarda kuvveti geldi.

Kızlar lütfen bilgisi olan yazabilirim ? 🥺 Ben geçen hafta kan verdim. Düşmeyen crp var 23 çıktı bu hafta. Sedimantasyon da 113 çıktı ve doktorum riskli bir durum olabilir diye üniversite hastanesinde perinatoloji profesörü görmesi gerekiyor dedi. Çok korktum. Böyle sedimantasyon yüksekliği olan oldu mu hiç. bu bebeği 7 sene bekledim. Tüp bebek ile kalmıştı. 😞 İnşallah bir sıkıntı çıkmaz
Canım iksii de yüksek olunca sıkıntı diye biliyorum sen bi an önce git Allah korusun hiç riske atma 🙏🙏

Kızlar ya geçen sefer de gittim doktora ağrıdan dolayı böbreklerden kaynaklı olabilir dedi ama yönlendirmedi ilaçla serumla geçmişti dünden beri gene başladı böyle karnımla göğüslerimin tam arası olan yer ağrıyor yanlardan. Geçen sefer doktora gittiğimde bebek gayet iyi bişey yok denmişti anlamadım neden böyle ağrıyor ya sabah ağrı kesici içtim geçmişti şimdi gene başladı perşembe günü detaylı var cuma günü de kendi doktoruma randevum var ama böyle giderse nasıl olacak bilmiyorum birde sürekli bağırsaklarımdan sesler geliyor bangır bangır
Canım gaz ya da mide kaynaklı ağrılar olabilir. Benim 16.haftamda beni kıvrandıracak kadar çok ağrılarım oldu. Bebek de iyiydi, değerlerim de normaldi. Reflü olabilir dediler, beslenme düzenimi değiştirdim. İyi geldi ama tamamen geçmemişti. Bilimsel olarak bi açıklaması olmasa da göbek kayması olabilir dediler. Bi tanıdığım baktı, gerçekten de biraz kaymış, eliyle yerine getirmişti. Sonra bi daha orda ağrı olmadı hiç. Saçma gelebilir ama yine de ilaçla, beslenmeyle hiç geçmezse çok ağrın olursa olabilir diye bi ihtimal yazmak istedim.

Benim ilk haftam cok zor gecti. İlk 2-3 gun aglıyodum baya acıdan. 1 haftadan sonra toparlamaya baslıyor tabi ama oyle tabi hop oturup hop kalkamıyorsun. Benim kesi yerimdeki uyusukluk cok uzun sürmedi his kaybım olmadı. Hani diyorlar ya hissetmıyorsun orayı die bende oyle bişey yok gayet hisediyorum. Oyle agrı acı da olmuyor 5-10 yıl 20 yıl gecse de üşüttüğünde ya da adet zamanı orası sızlar demişlerdi ama öyle bişey yok çok şükür. Herkeste aynı olmuyor demekki ben 3 aydan sonra spora başlamıştım ilk ay biraz dikkat ettim zorlamadım ama sonraki aylarda kuvveti geldi.
Sezeryan mıydı canım senin? Kaçırdım orayı

Kızlar ben bugün e bebekten ilk defa alışveriş yaptım 😍😍
54F9D9A5-33B2-488E-BA46-A993DA72AA04.jpeg

Günaydınnn Kızlar farkında olmadan bende bebeğin ihtiyaçlarını tamamlamışım gibi 🤗 Bazı ufak şeyler kaldı, kendime daha hiç geçmedim bundan sonra kendime odaklanmam lazım pijamasıydı terliğiydi falan 😅

Eklentiler

• Screenshot_20240518-072130.jpg
    Screenshot_20240518-072130.jpg
    39,2 KB · Görüntüleme: 59
Merhaba kızlar..İki defa beta hcg için kan verdim 2 gün arayla.İlki 461 çıktı 2 gün sonra artmış mı diye tekrar baktırdım 1894 çıktı.
Geçen sene bir düşük yaşadım.Keseyi gördüm ama kalp atışı için gittiğimde kalbinin durduğunu öğrendim ve yıkıldım.
Bu gebeliğimde kalp atışı için beklemek istedim biraz.Yarın artık ultrasona girmek ve ne durumda olduğumu öğrenmek istiyorum ama kese ve kalp atışını öğrenir miyim sizce? Sata göre 6. haftaya girmiş olmam lazım..
Ben ilk öğrendiğimde 228 di 2 gün soda 461 oldu normal mi sizce 2 gün sora yeniden kan vercem

Kuyruksokumum ağriyor 1 haftadir gecmedi.yani oradaki o kemik agriyor resmen.egilip kalkarken dogrulurken. Baska orada agrisi olan yok mu kizlar

Kuyruksokumum ağriyor 1 haftadir gecmedi.yani oradaki o kemik agriyor resmen.egilip kalkarken dogrulurken. Baska orada agrisi olan yok mu kizlar
Canım benim çok ağrıyor ya. Ama benim hamilelikten önce de arada ağrıyordu aşırı arttı bu hamilelikle. Benim önceki sezeryandı acaba ondan mı diye düşündüm

X