2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    316
Geçecek bu günler yolun sonunda ışık var öyle düşün bebeğinin her anı kıymetli çabuk büyüyorlar.bende alerjik bebek annesiyim diyet açma aşamasindayiz büyüğüm kreşten uyuz kaptı onun tedavisiyle uğraşırken dalgınlığıma geldi sabah oğlumun kahvaltısında kalan peyniri yedim ve başa sardık malesef diyet açma durdu kakalar mukuslu hafifte geçmeyen pişik var iki gündür. Bazen hayat zorluyor ama sabretmek gerek
Çok geçmiş olsun 😔 İnşallah en kısa zamanda atlatirsiniz🤲🏻 kızım benim her şeyim ama alerjisinin pik yaptığı dönemde onu öyle acı içinde kivranirken görmek beni mahvediyordu.

Kızlar günaydın 🌸
Bugun eşim pikniğe gidelim diyor. Hava 16-17 derece. Parçalı bulutlu. Bebişle gidilir mi ? Gitsem nasıl giydirmeliyim ?
Su dışarı çıkarken giydirme işini ben de hâlâ çözemedim. İçimde bir yerlerde bebeyi kat kat sarıp sarmalamak isteyen bir nene var😂 Eşim tutuyor beni🙈 pusette dışarı çıkarken ben örneğin tulum üzerine hırka tarzı giydiriyorum, bazen içine külotlu çorap ve üzerine ince bir yelek daha. Havanın serinligine sicakligina ve rüzgarına gore. Bacağında battaniye oluyor. Terlememesi çok önemli onu ayarlamaya ama usutmemeye de çalışıyorum. Gerçekten zor. Rüzgar varsa yağmurluk kesin takiyorum. Ama kucağımda vs olacaksa ince bir şey giydirip üstüne astronot giydirirdim. Daha düşük sıcaklıkta dışarıya astronotla çıkarıyorum çünkü ben. Şükür şimdiye kadar üşütme vs olmadı, doktorumuz da onaylıyor. 16 derece oluyor bazen rüzgarsız ılık, bazen oluyor çok sert rüzgarlı sanki daha serin. Ona göre bakıyorum. Gidin pikniğe ne güzel vallahi, özendim 😍bizimki bizi dışarıda hirpaliyor bayağı😂 giydirin biraz (ya birkaç kat ya astronot) sıcak gibi olursa çıkarırsınız.🍀

Ben o kadar kötü hissediyordum ki kendimi, zaten alerjik bebek sürekli ağlıyor. O ağlıyor ben daha çok ağlıyorum. Uyku diye bir şey yok, üçte uyusa bayram ediyoruz. Bedenim bitmiş, psikolojim gitmiş. Uzun zaman sonra buraya girebildim okuyayım dedim. O ara uyku saatlerinden bahsedilmiş galiba. Biri yazmış sekizde uyuyor. Ben başladım mı bir daha ağlamaya. Ben ne biçim anneyim, yanlış yapıyorum. Millet çocuğunu sekizde uyutuyor. Ben beceremiyorum bu işi vs vs bayağı ciddi bir kriz geçirdim. Bardak zaten doluydu, son damla gibi olmuştu o yazı. O kişi de ne desin sekizde uyuyorsa bebesi öyle diyecek tabi. Pusette uyumadigi müddetçe bizimki gündüz 30 dkyı bile görmüyor hâlâ. Nerede uyuduğu da belli değil. Bir memede uyuyorsa, ikinciye Allah kerim canı nerede isterse ama asla yatağında falan değil. Ya sallanacak battaniyede, ya ayakta sallanacak Allah ne verdiyse artık.
Ben o kadar kötü hissediyordum ki kendimi, zaten alerjik bebek sürekli ağlıyor. O ağlıyor ben daha çok ağlıyorum. Uyku diye bir şey yok, üçte uyusa bayram ediyoruz. Bedenim bitmiş, psikolojim gitmiş. Uzun zaman sonra buraya girebildim okuyayım dedim. O ara uyku saatlerinden bahsedilmiş galiba. Biri yazmış sekizde uyuyor. Ben başladım mı bir daha ağlamaya. Ben ne biçim anneyim, yanlış yapıyorum. Millet çocuğunu sekizde uyutuyor. Ben beceremiyorum bu işi vs vs bayağı ciddi bir kriz geçirdim. Bardak zaten doluydu, son damla gibi olmuştu o yazı. O kişi de ne desin sekizde uyuyorsa bebesi öyle diyecek tabi. Pusette uyumadigi müddetçe bizimki gündüz 30 dkyı bile görmüyor hâlâ. Nerede uyuduğu da belli değil. Bir memede uyuyorsa, ikinciye Allah kerim canı nerede isterse ama asla yatağında falan değil. Ya sallanacak battaniyede, ya ayakta sallanacak Allah ne verdiyse artık.
Sana bişey söyleyim mi yanlıs yaptıgın hiçbir sey yok bana inan uykuyu seven bebek sen hiçbişey yapmasan da uyur sevmeyen bebek ne yaparsan yap uyumaz . Büyük oğlum dogdugundan beri uykuyu sevmeyen bi çocuktı gece 17152572 kere kalkan sabaha kadar memede uyuyan bi çocuktu dısarda biyerde uyutana kadar canım çıkardı uyutmak için ugrastıgım süre uykusundan daha uzundu17 aylıkken memeden kestim bi nebze düzelir gibi oldu 2yasında kendi odasında uyumaya basladı ve gecede 3-4 defa uyanıyo diye seviniyodum resmen 😄 suan 3.5 yasında istisnasız her aksam uyumak istemıyorum uykuyu sevmıyorum diye kavga dövüş uyutuyordum🙂 1 ay önce kreşte öğlen uykusunu bıraktılar Ve oğlum saat 9 da hemde 2 dk içinde uyuyakalıyor Allahım nasıl mutluyum anlatamam 😄

Bitane kadın var youtuber 3 çocugu var 3 ü de 7de aksam uykusuna yatıyormus 3ü de kendi kendine uyuyormus kadın kapıyı kapatıp cıkıyomus çocuklar uyuyormuş 3 ününde böyle olması katı bi uyku eğitimiyle olabilir anca

Bitane kadın var youtuber 3 çocugu var 3 ü de 7de aksam uykusuna yatıyormus 3ü de kendi kendine uyuyormus kadın kapıyı kapatıp cıkıyomus çocuklar uyuyormuş 3 ününde böyle olması katı bi uyku eğitimiyle olabilir anca
Ya da içerde parti yapıyorlar, haberi yok. 😂 benim kızım 7’de yatsa gece 3’te kalkar oturur, kahvaltı ister bi de. Erken yatacak diye ödüm kopuyor.

Ya da içerde parti yapıyorlar, haberi yok. 😂 benim kızım 7’de yatsa gece 3’te kalkar oturur, kahvaltı ister bi de. Erken yatacak diye ödüm kopuyor.

Aynen bazen aksam 5 gibi uyuyakalıyor sonra gece yatıramıyorum
Dün doktordan geldik 17 gibi uyuttum ben de uyudum 19’da kalktık sonra 21 gibi tam uyutucam uyumuyor, huzursuz ateşi çıkmış, alnına vs ıslak bez, calpol yapınca gece 01:30 du uyuduğunda. Ben de erken uyuyacak diye korkuyorum çok uyanıyor erken yatınca ve hatta rüya öğünü yapınca daha çok kalkıyor bebem ayarlarında bişey var 😅

Dün doktordan geldik 17 gibi uyuttum ben de uyudum 19’da kalktık sonra 21 gibi tam uyutucam uyumuyor, huzursuz ateşi çıkmış, alnına vs ıslak bez, calpol yapınca gece 01:30 du uyuduğunda. Ben de erken uyuyacak diye korkuyorum çok uyanıyor erken yatınca ve hatta rüya öğünü yapınca daha çok kalkıyor bebem ayarlarında bişey var 😅
Gece uykusuna kaçta geçiriyosunuz ben çok erken yatırıyorum ondan mı acaba 5’de kalkıyo:) 8.30 gibi

Philips Avent SCF551/03 Eğitici Damlatmaz Bardak 6 Ay+ 200 ml Mor bu bardak 1 yasa kadar kullaniliyor mu su bardagi olarak alacagim siz ne aldiniz​

Ben bunu uzun süre kullandım. Sonra ısıra ısıra ucu koptu. Bebek de bardaktan içmeye başladı sonra.

Gece uykusuna kaçta geçiriyosunuz ben çok erken yatırıyorum ondan mı acaba 5’de kalkıyo:) 8.30 gibi
Değişiyor maalesef. Eğer son öğlen uykusu 18 gibi bittiyse 21:00 gibi, eğer 18’den önce bittiyse 20:30 gibi niyet ettim bebemi uyutmaya diyip yatak odasına gidiyoruz. Dandini dastanayı açıyorum, yatarak emziriyorum yarım saate gidiyor genelde ama 1 saati buluyor odadan çıkmam (tam dalsın, derin uykuya geçsin vs diye). Yerine yatırıyorum, gece 2-3 defa emmek için uyanıyor emip yatıyor. Eğer 6 gibi mızırdanmaya başladıysa yanımıza alıyorum, emziriyorum ve emzikle 7ye-8e kadar oyalıyorum.

Philips Avent SCF551/03 Eğitici Damlatmaz Bardak 6 Ay+ 200 ml Mor bu bardak 1 yasa kadar kullaniliyor mu su bardagi olarak alacagim siz ne aldiniz​

Ben bundan da aldım bir de munchkin suluk aldım o da şu an indirimde diye biliyorum herkes en çok munchkini önerdi

X