2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    316
Biz 4. Ay kontrolünden geldik. Bu ay emmiyor demiştim 600 gr almış yeterli, büyüme atağındadır bebeler bazen az emebiliyorlar dedi. Demir ilacı ocean microfer başlattı; 0.5 ml(5damla oluyormuş). Aşılarımızı olduk. 45derece şeklinde oturtabilirsin ama mama sandalyesine oturtma orda dik oturur dedi. Bizim doktorumuz ek gıdayı 6. Ay sonunda başlatıyor 😳 bi dahaki ay konuşucaz dedi.

Biz 4. Ay kontrolünden geldik. Bu ay emmiyor demiştim 600 gr almış yeterli, büyüme atağındadır bebeler bazen az emebiliyorlar dedi. Demir ilacı ocean microfer başlattı; 0.5 ml(5damla oluyormuş). Aşılarımızı olduk. 45derece şeklinde oturtabilirsin ama mama sandalyesine oturtma orda dik oturur dedi. Bizim doktorumuz ek gıdayı 6. Ay sonunda başlatıyor 😳 bi dahaki ay konuşucaz dedi.
Bizimki 5. Ay tadim ayi yapacagiz dedi. Ben istemiyorum korkuyorum dedim. Benxe baslasan iyi olur dedi. Onu dinlemrye karar verdim baslayacagim inşallah. Bi haftaya. Biz de kilosu kadar otirt dedi. Normal koltukta oturtuyorum 5,6 dk

Bana Mama sandalyesinde 10 dakika oturtabilirsin dedi yemek yerken bebeklerinde yanınızda masaya oturtun mutfağın kokusunu alsın yemekleri görsünler dedi doktor orda oturttu oturuyor bunlar destekli oturtabilirsin dedi biz beş aylık olduk ama birde bizimkilerin büyümeleri yerinde bu ay tadıma başlayın zaten doyumluk düşünmeyin dedi

Bizimki 5. Ay tadim ayi yapacagiz dedi. Ben istemiyorum korkuyorum dedim. Benxe baslasan iyi olur dedi. Onu dinlemrye karar verdim baslayacagim inşallah. Bi haftaya. Biz de kilosu kadar otirt dedi. Normal koltukta oturtuyorum 5,6 dk
Sanırım benimki de tadım yaptıracak sormadım ama bi dahaki ay oturup çalışıcaz dedi 😅 valla tırsıyorum hem de merak ediyorum ek gıdayı

Bizde şö

yle oluyor. 16 saat veririz ama başka okulda eksik olursa ilçe milli eğitim sizi gönderebilir. Onu da göze alamıyor insan. Kalkıp başka okula gitmeyi. Ama derse 20 dk geç giren, hep okula geç kalan vs biliyorsunuz o tipleri, öyle bir arkadaşa kendileri teklif ettiler 16 saat girer misin diye. Sonra ben başlamayınca o da mecbur 20 saat girdi bu sene. Rehberliği varsa 21.
Matematik
Bizde de 21 zorunlu gibi bişey
Destek eğitim ile 21e tamamlanıyor
Bakalım nasıl olacak 😒

Matematik
Bizde de 21 zorunlu gibi bişey
Destek eğitim ile 21e tamamlanıyor
Bakalım nasıl olacak 😒
Of destek eğitimi hiç sevmiyorum. Bi sene iki öğrencim vardı, birinin sürekli canı sıkılıyordu. Diğeri de hep börek kek getiriyordu, yiyorduk, 10’a kadar saymayı öğretemedim. 5. Sınıf

Of destek eğitimi hiç sevmiyorum. Bi sene iki öğrencim vardı, birinin sürekli canı sıkılıyordu. Diğeri de hep börek kek getiriyordu, yiyorduk, 10’a kadar saymayı öğretemedim. 5. Sınıf
Cok sacma bısey bence destek egıtım. Direk ozel egıtım almaları gerek, hem sınıfta dıslanıyorlar, hem de tam teşekküllü bir egitim alamıyorlar, bıçok ogretmen ugrasmıyor bıle.

Bebegin kaç kilo suan ? Demir damlası ölçüsünü karşılaştırmak için soruyorum

Cok sacma bısey bence destek egıtım. Direk ozel egıtım almaları gerek, hem sınıfta dıslanıyorlar, hem de tam teşekküllü bir egitim alamıyorlar, bıçok ogretmen ugrasmıyor bıle.
Canım o kadar uğraştım ki, yok yani yok. Nasıl 10’a kadar sayamaz. Kızım 3 yaşında 20’ye kadar sayıyordu, ben öğretmedim, şarkılardan öğrendi. Kız olanın hoşuna gidiyordu, muhabbet ediyorduk. Belki kendini değerli hissetmesinde falan bi katkısı olmuştur. Ama erkek olan sürekli öf pöf ediyordu. Gel bahçeye çıkalım diyordum, daha önce çıkmıştım diyordu bana. 🤦‍♀️

Canım o kadar uğraştım ki, yok yani yok. Nasıl 10’a kadar sayamaz. Kızım 3 yaşında 20’ye kadar sayıyordu, ben öğretmedim, şarkılardan öğrendi. Kız olanın hoşuna gidiyordu, muhabbet ediyorduk. Belki kendini değerli hissetmesinde falan bi katkısı olmuştur. Ama erkek olan sürekli öf pöf ediyordu. Gel bahçeye çıkalım diyordum, daha önce çıkmıştım diyordu bana. 🤦‍♀️
Kınamak istemiyorum asla ama aileler yuzunden boyle oluyor bu cocuklar, tamam kucukken gecırdıgı bı rahatsızlık veya genetık de etkilidir ama, düz yolda yürümeyi beceremeyen cocuklar var, şiddet yanlısı da oluyorlar cogunlukla.. Özel egitimde o kadar guzel egıtım verılıyor kı, bızım okulda var alt sınıflar, belirli gun ve haftalarda gösteri yapıyorlar, etkinliklerini heyecanla gelıp gosterıyorlar bıze, o kadar tatlılar kı, ama sınıflara birer ıkıser serpistırdıklerı cocuklar normal hayata karısmak yerıne her acıdan dibe iniyor.. Haklısın yanı sayamıyor, normal dedigınız cocuklar bıle ritmik sayma yapamıyor.. Basıt dort ıslem koymus lar bep planına, ama parmak hesabıyla bıle toplatamıyorum.. Bunu 40 dk lık ders saatı ıcınde nasıl yapacaksak.. Gonullu cocuklar tenefuste pgrermeye calisiyor, hatta seviniyorlar ogrettik diye ertesı gun geliyor, hıcbırsey yok.. Unutmuslar.. Bu cocuklar zorunlu egıtımı nasıl tamamlarsınlar omurlerınden gıden koskaca 17 18 yıl.. Bu konuya takıgım bıraz..

😅😅
Ben de 🙃 hiç almadım bu nedenle ,
mecbur 21 saat almak gerekiyor ya 21 saat ya destek eğitim

Ben de iki cocugum olsun istiyordum ama öyle kolay bir sey degilmis 34 yasinda 10 yas yaslandim gibi cok zor gercekten istemekle bitmiyormus
Hahah gerçekten annelik insanı yıpratıyor bu bir gerçek. 27 yaşındayım ben. İkinciye ne zaman cesaret ederim bilmiyorum aşırı bi bebek özlemi duymam lazım heralde kızımın bebekliğini özleyip 🥲

Gerçekten beni de kötü etkiliyor ya burda da yapanlar vardır belki bilemem ama. İşte çocuğu doğduğundan beri beşiğe koyduk salınmadık bile sallanmaya alışmasın diye yazanlar mı Akşam 8 de net uyudu 1 dakika bile geçmez diyenler diyorum ki ben kötü anneyim o zaman çocuğumun gündüz uykularında 30 dk yı bile aşamıyorum yani
Ben o kadar kötü hissediyordum ki kendimi, zaten alerjik bebek sürekli ağlıyor. O ağlıyor ben daha çok ağlıyorum. Uyku diye bir şey yok, üçte uyusa bayram ediyoruz. Bedenim bitmiş, psikolojim gitmiş. Uzun zaman sonra buraya girebildim okuyayım dedim. O ara uyku saatlerinden bahsedilmiş galiba. Biri yazmış sekizde uyuyor. Ben başladım mı bir daha ağlamaya. Ben ne biçim anneyim, yanlış yapıyorum. Millet çocuğunu sekizde uyutuyor. Ben beceremiyorum bu işi vs vs bayağı ciddi bir kriz geçirdim. Bardak zaten doluydu, son damla gibi olmuştu o yazı. O kişi de ne desin sekizde uyuyorsa bebesi öyle diyecek tabi. Pusette uyumadigi müddetçe bizimki gündüz 30 dkyı bile görmüyor hâlâ. Nerede uyuduğu da belli değil. Bir memede uyuyorsa, ikinciye Allah kerim canı nerede isterse ama asla yatağında falan değil. Ya sallanacak battaniyede, ya ayakta sallanacak Allah ne verdiyse artık.

Ben o kadar kötü hissediyordum ki kendimi, zaten alerjik bebek sürekli ağlıyor. O ağlıyor ben daha çok ağlıyorum. Uyku diye bir şey yok, üçte uyusa bayram ediyoruz. Bedenim bitmiş, psikolojim gitmiş. Uzun zaman sonra buraya girebildim okuyayım dedim. O ara uyku saatlerinden bahsedilmiş galiba. Biri yazmış sekizde uyuyor. Ben başladım mı bir daha ağlamaya. Ben ne biçim anneyim, yanlış yapıyorum. Millet çocuğunu sekizde uyutuyor. Ben beceremiyorum bu işi vs vs bayağı ciddi bir kriz geçirdim. Bardak zaten doluydu, son damla gibi olmuştu o yazı. O kişi de ne desin sekizde uyuyorsa bebesi öyle diyecek tabi. Pusette uyumadigi müddetçe bizimki gündüz 30 dkyı bile görmüyor hâlâ. Nerede uyuduğu da belli değil. Bir memede uyuyorsa, ikinciye Allah kerim canı nerede isterse ama asla yatağında falan değil. Ya sallanacak battaniyede, ya ayakta sallanacak Allah ne verdiyse artık.
Geçecek bu günler yolun sonunda ışık var öyle düşün bebeğinin her anı kıymetli çabuk büyüyorlar.bende alerjik bebek annesiyim diyet açma aşamasindayiz büyüğüm kreşten uyuz kaptı onun tedavisiyle uğraşırken dalgınlığıma geldi sabah oğlumun kahvaltısında kalan peyniri yedim ve başa sardık malesef diyet açma durdu kakalar mukuslu hafifte geçmeyen pişik var iki gündür. Bazen hayat zorluyor ama sabretmek gerek

X