2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    318
Siz mi erken basladiniz ek gidaya biz mi gec kaldik? Herkes ek gıda konusuyor 🙈Benim doktor 6.ay dedi sadcee mamayla beslenmesinw ragmen.benim icimdeki ses de bütün hayati boyunca yiyecek zaten aceleye gerek yok diyor.
Bızım doktor da 6.ay dedı, yarın farklı bı doktora goturecegım, bakalım o ne dıyecek, kendı doktorumuz evimize cok uzak mesafedeydı.. Yenı bı doktor bulduk eve 5 dk mesafede..

Siz mi erken basladiniz ek gidaya biz mi gec kaldik? Herkes ek gıda konusuyor 🙈Benim doktor 6.ay dedi sadcee mamayla beslenmesinw ragmen.benim icimdeki ses de bütün hayati boyunca yiyecek zaten aceleye gerek yok diyor.
Bizim doktorda 6.ay da başla dedi sadece emiyor ama ben dinlemedim 🤷‍♀️ iyi mi kötü mü bilemedim sonuçta tadım yani ağırlık anne sütünde gene

Benim doktorum 4.5 aylıkken baslatiyordu, ben 5 ay bitmesine 5 gün kala başladım az mama içiyor diye… mamayı içseydi 6. ay başlangıcında başlayacaktım😅5 gün erken başlamış olduk canım 😅
Gerekcen varmis canim belki benim kiz da mama icmese dusunebilirdim masallahi var cok seviyor mamayi

Bızım doktor da 6.ay dedı, yarın farklı bı doktora goturecegım, bakalım o ne dıyecek, kendı doktorumuz evimize cok uzak mesafedeydı.. Yenı bı doktor bulduk eve 5 dk mesafede..
Bir de tam 5.5 aylikken bayram oluyor esimin memleketinde olucaz 10 gün falan kaliriz evdeyken baslamak daha iyi olacak gibi

Bir de tam 5.5 aylikken bayram oluyor esimin memleketinde olucaz 10 gün falan kaliriz evdeyken baslamak daha iyi olacak gibi
Diğer bebekler bizden bir ay büyükler ya nerdeyse ☺️ 4-6 ay arası başlanıyor bebeğin durumuna göre. Ben 3’ünde kontrole gideceğim. Ondan sonra başlayacağız biz de.

Benim doktorum 5.5 aylık başlayabilirsin demişti bende öyle başladım zaten sadece tadım günlük tek öğün şeklinde veriyorum ki peşine emziriyorum da 😊
Demir ilacı ne kullanıyorsunuz Osman gönülal ocean ve bestiron markalarını önermiş temiz içerikli diye
Bestiron kullanıyoruz kilo başına 2 damla dedi doktorum

😄Biz 11 Aralık doğumluyuz 10 gün oldu başlayalı yani 5 ay bitmiş baslamisiz 😂

Ben de acele etmiyorum 😅 doktor 6. Ayda başlicaz ama 5te hazırlık yapıcaz dedi. Her halde tadımlara başlarız 5.5 ayda. O da tam bayrama denk geliyor bilmiyorum ne yaparım.
Bebeği emenler sadece gece kaç saate bir kalkıyor
Gece 2 defa kalkıyor ki eskiden 1 di. 2 de emzirdiysem 4:30-5 gibi tekrar emziriyorum

Kizlar kizim anakucagindan dustu cok kotü hissedyorum kendimi bir sey olmamistir demi
Geçmiş olsun canım anakucağı koltukta falan mıydı yoksa yerdeydi de mi düştü. Sakin ol öncelikle, kafasında veya bir yerinde şişlik vs var mı, dokunduğunda ağlıyor mu? Kusma yoksa olağandışı bir davranışı yoksa biraz gözlemle.

X