2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    318
Ah bugün kızım yataktan düştü. Oldukca uzağa koymustum ama yastiktan doğrulunca takla ata ata yataktan düştü. Son yere düşüş anını gördüm Allah'tan belinin üstüne düştü kafasını terliğime çarptı. Kalbime indi sandım. Çok az ağladı. Üstünü soydum morluk yoktu. Vücudunun heryerine dokunmaya çalıştım acısı var mı diye, Algısı yerindeydi, 1 saat uyutmadım. Bir daha olmaması için cok daha fazla çaba sarfedicem, igrenc bi duyguydu.

Tam olarak benim kızla aynı, gece gözünü açmadan beni uyandırıyor, besliyorum devam ediyor uykuya

3er 3er 6 doz diye anladim ve planlandi ama cuma günü bir daha sorucam ilk doz ikisini de yaptırdım

Şimdi daha erken başlatmak yanlısı bazı doktorlar, 6 ay geç kalındığı söylüyor bazı anneler. Sonradan o dokuları yemek istemediğine dair. Benimde aklıma bu yattı.
Bir de alerji olsa bile küçükken daha iyi tolere edilebiliyor diye biliyorum.
Gecmis olsun canim.Gercekten cok tehlikwli hareketlenmeye basladiklarinda cok daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor.gece bile yatakta dönüyor yüzüstü uykusunda korkuyorum.

Ek gıdaya başlayanlar tencere olarak ne kullanıyorsunuz bende ek gıda alışverişini tamamlamaya çalışıyorum 1 ay sonra başlayacaz lavanın 10 cm ve 14 cm olan tencerelerinden kullanan var mı 10 cm çok mu küçük acaba

Ek gıdaya başlayanlar tencere olarak ne kullanıyorsunuz bende ek gıda alışverişini tamamlamaya çalışıyorum 1 ay sonra başlayacaz lavanın 10 cm ve 14 cm olan tencerelerinden kullanan var mı 10 cm çok mu küçük acaba
Ben Philips 2si 1 arada buharda pişirici makinesini aldım, hem pişiriyo hem blenderden geçiriyo… bi bak istersen 🌹

Ah bugün kızım yataktan düştü. Oldukca uzağa koymustum ama yastiktan doğrulunca takla ata ata yataktan düştü. Son yere düşüş anını gördüm Allah'tan belinin üstüne düştü kafasını terliğime çarptı. Kalbime indi sandım. Çok az ağladı. Üstünü soydum morluk yoktu. Vücudunun heryerine dokunmaya çalıştım acısı var mı diye, Algısı yerindeydi, 1 saat uyutmadım. Bir daha olmaması için cok daha fazla çaba sarfedicem, igrenc bi duyguydu.

Tam olarak benim kızla aynı, gece gözünü açmadan beni uyandırıyor, besliyorum devam ediyor uykuya

3er 3er 6 doz diye anladim ve planlandi ama cuma günü bir daha sorucam ilk doz ikisini de yaptırdım

Şimdi daha erken başlatmak yanlısı bazı doktorlar, 6 ay geç kalındığı söylüyor bazı anneler. Sonradan o dokuları yemek istemediğine dair. Benimde aklıma bu yattı.
Çok geçmiş olsun 🙏🏽🥹 düşe kalka büyüyecekler, ne kadar dikkatli ve korumacı olabilirsek o kadar iyi… her zaman koruyamasakta 🥹

Çok üzücü. Çok geçmiş olsun. Allahım korusun tüm evlatları 🤲

Kızlar ek gıdaya kafa göz dalmaya devam ediyorum. Ben eve geldigimde annem kahvaltiyi yapip bırakıp gidiyor. Kızım ben yerken cok yemek istiyor. Patates haslamasi vardı ondan başladım vermeye, yumurta sarısı verdim baya yedi ama ağzında kuru kalır diye labne verdim, labneyi baya sevdi bende yumurta sarisiyla biraz labneyi buladım. En sonda bes on ml süt iciyor üstüne ağzının boş olduğunu kontrol ediyorum. Şu verdiğim ürünlerin hepsini üçüncü dördüncü yiyişi bir tek labneyi ilk defa yemiş oldu. Bu şekilde giderek hile mi yapıyorum aylar sonrasına erken mi geçiyorum herkesin varacağı yer burası mi zaten yoksa havuc mu haslasam versem bilemiyorum iyi mi kötü mu durumdayiz.
Pstetesi catalla mi ezdin sulu muydu ben ezdim yiyemedi yogurtla verdim daha oncede dedim 9.ay olmadan ben doymasi icin vermeyecegim 1 yemek kasugi yeterli.

Siz mi erken basladiniz ek gidaya biz mi gec kaldik? Herkes ek gıda konusuyor 🙈Benim doktor 6.ay dedi sadcee mamayla beslenmesinw ragmen.benim icimdeki ses de bütün hayati boyunca yiyecek zaten aceleye gerek yok diyor.
Bizde mama agirlikliyiz 5.ay basla dedi. Korktum kucyk dedim 10 gun sonra fikrimi degistirdim faydalarini da okudum Cok sukur iyi ki baslamisim 3 gun kuralina gore gidiyorum 1 yemek kasigindan fazla vermiyorum

Ah bugün kızım yataktan düştü. Oldukca uzağa koymustum ama yastiktan doğrulunca takla ata ata yataktan düştü. Son yere düşüş anını gördüm Allah'tan belinin üstüne düştü kafasını terliğime çarptı. Kalbime indi sandım. Çok az ağladı. Üstünü soydum morluk yoktu. Vücudunun heryerine dokunmaya çalıştım acısı var mı diye, Algısı yerindeydi, 1 saat uyutmadım. Bir daha olmaması için cok daha fazla çaba sarfedicem, igrenc bi duyguydu
Allahim esirgesin kazadsn beladan Allah korusun cok gecmis olsun

Hanımlar hayırlı akşamlar 2023 aralık anneleri olarak 5. Ayı geride bıraktık. 6. Ay itibariyle iş başı yapacağım. Daha önceden bakıcılık yapmış mütevazi bir aile olan komşumuza emanet edeceğim çocuğumu. Alışmam zaman alıcak ama sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda iş başı yapan varmı aranızda

Pstetesi catalla mi ezdin sulu muydu ben ezdim yiyemedi yogurtla verdim daha oncede dedim 9.ay olmadan ben doymasi icin vermeyecegim 1 yemek kasugi yeterli.
Çatalla ezdim canım, minik minik ağzına verdim. Bende doymasını amaçlamadim
kendi istediği kadar verdim. Çok yedikçe sevindim vermeye devam ettim. Sütü sevmiyor herhalde çocuğum ama ek gıdada umutluyum

Çatalla ezdim canım, minik minik ağzına verdim. Bende doymasını amaçlamadim
kendi istediği kadar verdim. Çok yedikçe sevindim vermeye devam ettim. Sütü sevmiyor herhalde çocuğum ama ek gıdada umutluyum
Sut dedigin anne sutu mu mama mi ben istedigi kadar vermiyorum 1 yemek kssigi sınır yoksa ben verme tarsftariydim mamadan kurtarmak icin ama osman gonulalin ozellikle anlatmasi uzerine 9.ayi bekleyecegim

Sut dedigin anne sutu mu mama mi ben istedigi kadar vermiyorum 1 yemek kssigi sınır yoksa ben verme tarsftariydim mamadan kurtarmak icin ama osman gonulalin ozellikle anlatmasi uzerine 9.ayi bekleyecegim
Anne sütü canım, sütüm az olduğu zamanlar 120ml bir öğün mama veriyorum. Ama cok zor içiyor hâlâ mamayi da sütü de. İki gün sonra ölçüm var büyük sınav sonucu bekler gibi bekliyorum

Çok geçmiş olsun 😢 valla gözünü ayırmaya gelmiyor

Hanımlar hayırlı akşamlar 2023 aralık anneleri olarak 5. Ayı geride bıraktık. 6. Ay itibariyle iş başı yapacağım. Daha önceden bakıcılık yapmış mütevazi bir aile olan komşumuza emanet edeceğim çocuğumu. Alışmam zaman alıcak ama sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda iş başı yapan varmı aranızda
Ekimde iş başı yapacağım ücretsiz izin kullanıyorum maaş verecek misiniz sormak sıkıntı değilse

Siz mi erken basladiniz ek gidaya biz mi gec kaldik? Herkes ek gıda konusuyor 🙈Benim doktor 6.ay dedi sadcee mamayla beslenmesinw ragmen.benim icimdeki ses de bütün hayati boyunca yiyecek zaten aceleye gerek yok diyor.
Biz de başlamadık. Sadece anne sütü devam ediyor. 6 ay dolmak üzere haftaya kontrolde başlayın diyecek artık diye düşünüyorum. Bence de aceleye gerek yok, başlayınca da yavaş yavaş ilerleyeceğim 😊

X