2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    318
Sütü sagdın mı son zamanlarda, acaba emzık niyetine mi emıyor gece?
Bir memeyi emip uyudu, sonra ötekini sağdım 30 ml çıktı, boşu boşuna uykum bölündü diye bi daha da sağmadım. Gece 1’de kalkarsa kötü oluyor. 4 ve 7’de tekrar kalkıyor. Nasıl saatli kurulmuş gibi kalkıyor ona da şaşıyorum. Dün 4.30 ve 9.30’da kalktı Allahıma bin şükür ama yine de uykumu alamadım 😂 sürekli uyumak istiyorum sürekli. Hayatın anlamı uyumak 😂

Bir memeyi emip uyudu, sonra ötekini sağdım 30 ml çıktı, boşu boşuna uykum bölündü diye bi daha da sağmadım. Gece 1’de kalkarsa kötü oluyor. 4 ve 7’de tekrar kalkıyor. Nasıl saatli kurulmuş gibi kalkıyor ona da şaşıyorum. Dün 4.30 ve 9.30’da kalktı Allahıma bin şükür ama yine de uykumu alamadım 😂 sürekli uyumak istiyorum sürekli. Hayatın anlamı uyumak 😂
Masallah süt var 🧿
Bızım kızın da uykusu suresı kısaldı 3.ayda ne guzel uyuyordu 6 7 saat, sımdı alarm kurulmuş gıbı, hele de gece o mıkırdanmaya baslarsa kalkmamız lazım, yoksa çığlık atıyor aclıktan
Ben de hep uykusuz hıssedıyorum, ılk baslarda nasıl dayanmışım hayret ediyorum kendime

Sakınlesır mı dıye de deniyorum ama almıyor artık saglık ocagında ebe devam et sütün de gelır dıyor da, memelerim ölmüs arkasından ağlayanı yok😔
Ben yoruldum artik sanirim pes ettim her ne kadar mama hazirlamak daha zor olsa da disari cikarken bile sorun emzirmeyi basaramadigim icin beni emzirmeye calismak daha cok yordu daha zor geldi

Masallah süt var 🧿
Bızım kızın da uykusu suresı kısaldı 3.ayda ne guzel uyuyordu 6 7 saat, sımdı alarm kurulmuş gıbı, hele de gece o mıkırdanmaya baslarsa kalkmamız lazım, yoksa çığlık atıyor aclıktan
Ben de hep uykusuz hıssedıyorum, ılk baslarda nasıl dayanmışım hayret ediyorum kendime
Evet hiç uyumuyorduk resmen.

Ben yoruldum artik sanirim pes ettim her ne kadar mama hazirlamak daha zor olsa da disari cikarken bile sorun emzirmeyi basaramadigim icin beni emzirmeye calismak daha cok yordu daha zor geldi
Elimizden geleni yaptık biz, süt artırmak ıcın yapmadığımız kalmadı.. Vicdanım rahat, senın de oyle olsun, cok cabaladın.çok şükür bebeklerimiz saglıklı, karınları doyuyor 🙏🏻

Bizimki de hemen yüzüstüne dönüyor ama devamı gelmiyor. Acaba zor olan hangisiydi 😅
Benimki de sağından dönüyor yüzüstüne sonra kalıyor öyle geri dönmek yok henüz öğrenemedi 😂
Allahım keşkeeee. Hiç şöyle uyuduğumu bilmem. Oğlum 6 aylık olmak üzere çok sık uyanıyor maalesef

Yüzüstünden sırtustune dönmek 😊yanı bızım ıcın en zoru, 2 gundur onu ogrendı sureklı yapmal ıstıyor, bacaklarını karnına cekıyor C pozisyonu alıyor, hooop arkaya, sonra kolları acıp seviniyor 😃
Egzersiz vs yaptırmış mıydın?? Kendi kendine mi keşfetti?

Gecmis olsun canim
Arkadaşlar, aranızda bebeğine havuç veren var mı? Kızımın kakasında turuncumsu bir renk vardı, kan mı havuç mu anlayamadık. Bugün havuç günüydü. Tedirgin oldum ama önceden kanlı kaka yaparken acıdan kivranirdi, çok huzursuz olurdu, çok ağlardı. Hiç öyle olmadı ama bilemedim de, ya kansa diye endişe ediyorum.
Doktoruna fotografini mesaj atma sansin var mi?Garip kakalari gonderiyorum ben🥲
Kızlar bugun farklı bı doktora gittim, ekgıda ya baslayabılırsiniz artık dedi, ama meyve en sona dıyo dun karpuz verdim demıstım, alerjik yiyeceklerin tadımıyla baslayın dedı. Suyu da sordum, ek gıda baslayınca su da baslıyoruz dedi ölcüsü var mı dedım teklif edin ıstedıgı kadar ıcsın dedi
Mama öğünü ıcın de en az 4 saat dedı, yenıdogan deıl artık dedı
Gunde 4 5 kere beslenmesi yeterlı olur dedı benım kız 6 veya 7 kere besleniyor 😃
Doktorlar tadim ile ek gidayi ayiriyor galiba.Bu baslangictaki 1 ck-1tk-1yk tadimlari ekgidadan saymiyorlar sanki.Benim de bu konuda kafam cok karisik oldugu icin kendimce boyle yorumluyorum artik.Bizim doktor 5.5ayda tadima baslayalim dedi.Ben bu hafta kendimi hazir hissettigim gun basliyorum 6 aylik olmamiza 6 gun kaldi..
Kızlar bebekleriniz yüzüstüne döndükten sonra tekrar sırt üstüne dönebiliyor mu?? Bizim ki hep yüzüstü kalıyor ağlayınca döndürüyorum
Donuyor ama daha cok devrilme tarzi cok bilincli yaptigini dusunmuyorum
Ay bin maşallah ne güzel büyütmüşsünüz bebeleri. Benimki 5.ayında 5400 oldu diye sevindim gecen günlerde 😄
Size de masallah😊
Benim bebegimin de kilosu az,saglikli olsunlar yeter.
Benimki de 5 dk emse oo bugün çok emdi modundayım. Gece 5 dk emip 3 saat uyuyor ama acaba mama versem daha çok uyur mu diyorum da bi gece düzgün emiyor, onu da bırakmasın bari.
Bizim de sureler cok kisaldi.Emin olamiyorum doyuyor mu doymuyor mu?Sadece soyle bir tespitim var uzun uzun emdigi gunler gece az uyaniyor kisa kisa firtlatip biraktigi gunler butun gece ayaktayiz ondan kisa emislerde doymuyor herhalde diyorum

Biz kızı uyutana kadar akla karayı seçiyoruz. Kaçıncı aydan sonra rahata ereriz acaba:KK64:
Ben hala memede uyutuyorum baska yontem de bilmiyorum :KK43:
Okudugum kitaplarda memede uyutmak dunyanin en kotu seyi gibi bahsediliyor.Bu aksam yapmayayim diyorum ama olmuyor yataga yatiriyorum o bana bakiyor ben ona bakiyorum😅Beslenince uyuyor

Elimizden geleni yaptık biz, süt artırmak ıcın yapmadığımız kalmadı.. Vicdanım rahat, senın de oyle olsun, cok cabaladın.çok şükür bebeklerimiz saglıklı, karınları doyuyor 🙏🏻
sheilata sheilata neler yapildi neler konusuldu neler denendi bu grupta sut konusunda..Hepimiz elimizden geleni yaptik. Ben gunlerce cemen kokarak gezdim ya,bebegimin kafasi bile cemen kokuyordu 😅 Besledik buyuttuk 6 aylik yaptik nerdeyse bebisleri..Onemli olan mutlu olsunlar huzurlu uyusunlar saglikli olsunlar daha onemli bisi yok

Ben hala memede uyutuyorum baska yontem de bilmiyorum :KK43:
Okudugum kitaplarda memede uyutmak dunyanin en kotu seyi gibi bahsediliyor.Bu aksam yapmayayim diyorum ama olmuyor yataga yatiriyorum o bana bakiyor ben ona bakiyorum😅Beslenince uyuyor
Benimki de öyleydii. Emzikle uyumaya alıştırdım. İyi oldu… sadece gece uykusunda emip uyuyorsa sorun yok gene de gündüzleri de istiyorsa öyle insanı eve bağlıyor, kısıtlıyor… şimdi uyurken ve acıkınca emzik alıyor sadece. Alışsa sana da kolaylık olur

Kızlar selam oğlum bez sayısı azaldı çok az çiş yapıyor ve ben hala 5 aylık 2 3 saatte bir emzirme moduna gecemedim sürekli emiyor gibi mizmizlandiginda direk emziriyorum acaba 2 saatte bir mi emzirsem oyalayip birde benimki emerken çok huysuz 5 dk emiyo sonra emmek istemiyor ayakta gezdirerek oyalayarak emziriyorum sizinkiler kaç dk emiyor bende 5 dk emzirip biraksammi doymuyor gibi geliyor o zamanda sanki emzirenler bu süreci anlatabilir mi nasıl emiyor süresi bezleri nasıl oluyor vs gibi

X