2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    318
Kızlar bugun farklı bı doktora gittim, ekgıda ya baslayabılırsiniz artık dedi, ama meyve en sona dıyo dun karpuz verdim demıstım, alerjik yiyeceklerin tadımıyla baslayın dedı. Suyu da sordum, ek gıda baslayınca su da baslıyoruz dedi ölcüsü var mı dedım teklif edin ıstedıgı kadar ıcsın dedi
Mama öğünü ıcın de en az 4 saat dedı, yenıdogan deıl artık dedı
Gunde 4 5 kere beslenmesi yeterlı olur dedı benım kız 6 veya 7 kere besleniyor 😃

Benim ki kafasına göre takılıyor bu sıra sanki her 1 saatte bir uyanıyor 1 saat emme uyutma sonra hop tekrar. Sabaha pilimiz bitmiş oluyor 😞 şuan bütün kemiklerim ağrıyor.
Ayrıca bugün kakasında yine kan vardı sabah erkenden doktora gideceğiz. ☹️ moralim bozuk, bebeğim huysuz, parmaklarım ağrıyor, bütün kemiklerim sızlıyor yetmiyor bide mastit olmuş sol göğsüm ☹️
İnşallah bişeyi yoktur haberlerini bekliyoruz

Kızlar bugun farklı bı doktora gittim, ekgıda ya baslayabılırsiniz artık dedi, ama meyve en sona dıyo dun karpuz verdim demıstım, alerjik yiyeceklerin tadımıyla baslayın dedı. Suyu da sordum, ek gıda baslayınca su da baslıyoruz dedi ölcüsü var mı dedım teklif edin ıstedıgı kadar ıcsın dedi
Gunde 4 5 kere beslenmesi yeterlı olur dedı benım kız 6 veya 7 kere besleniyor 😃
Ben de bugün havuç vericem insallah ilk tadim niyet ettim 😅 çok heyecanlıyım bakalim ne tepki vericek. Su bana da ayni seyi soyledi suyu cam sisede alicam bebek suyu almiycam ben oyle demisti güncel anne 🥰

Yogurt icin de bi basariyorum bi basaramiyorum yogurt icin termometre aldim umutluyum sıcaklığı ayarlayamiyorum sanırım sunuyo çünkü bence tadi iyi bu arada ama bilemedim

Ben de bugün havuç vericem insallah ilk tadim niyet ettim 😅 çok heyecanlıyım bakalim ne tepki vericek. Su bana da ayni seyi soyledi suyu cam sisede alicam bebek suyu almiycam ben oyle demisti güncel anne 🥰
Ben kendimı 6. Aya sartlamaısım, bugünkü doktor başla deyınce bı tuhaf hissettim, elım ayağıma dolaşacak gıbı

Ben kendimı 6. Aya sartlamaısım, bugünkü doktor başla deyınce bı tuhaf hissettim, elım ayağıma dolaşacak gıbı
Normalde 5 aydan sonra çocuk yemeye hevesli işe başlaması normal canım benim kız kaşık benim agizima giderken kendi agizini açıp uzatıyor 😂😂😂pek hevesli herşeyi veriyorum maşallah 🧿

Arkadaşlar, aranızda bebeğine havuç veren var mı? Kızımın kakasında turuncumsu bir renk vardı, kan mı havuç mu anlayamadık. Bugün havuç günüydü. Tedirgin oldum ama önceden kanlı kaka yaparken acıdan kivranirdi, çok huzursuz olurdu, çok ağlardı. Hiç öyle olmadı ama bilemedim de, ya kansa diye endişe ediyorum.
Ben ilk havuçla başladım ve kakasi turuncu kahve oldu, normal… bisi olsa ağlar canım 🙏🏽

Kizlar fırında yoğurt mayalayan Varmi hiç nasıl oluyor ben tarife göre yaptım da olacakmi bilemedim ,😂

Kac kilo oldunuz canim bir de kac numara bez kullaniyorsunuz

Kızlar bebekleriniz yüzüstüne döndükten sonra tekrar sırt üstüne dönebiliyor mu?? Bizim ki hep yüzüstü kalıyor ağlayınca döndürüyorum

Ben fırında yapıyorum yoğurdu anne usulü sarmaya üşeniyorum 😅. Kavanozlara mayalayınca kavanozun üzerine bir kağıt havlu koyup kapatıyorum kapağını, fırını önceden 50 dereceye ısıtıyorum 50 derece olunca fırını kapatıyorum, kavanozları koyup 6 saat fırının kapağını hiç açmadan bekletiyorum (ya da geceden sabaha). Sabah da kapaksız buzdolabına koyuyorum azıcık suyu gitsin diye misss 😄
S sadecebirii sütü kaynatıp soğutuyorum. Sıcaklığı küçük parmağımı bükünce boğumunu değdirip 10 saniye tutabiliyorsam yeterli sıcaklık diyorum😅 öyle mayalıyorum sonra kavanozlara paylaştırıyorum

X