2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    195
Kızlar siz hangi yayakta yatırıyorsunuz bebeleri? Bizde elele park yatak var ama hiç güzel değil,aşırı dandik. Bebek içinde dönerken sallanıyor,emanet gibi. Ahşap beşik alasım var ama ne alsam bilemedim. Park yatak aldığıma çok pişman oldum, bi kere tatilde katladık yanımızda götürdük iyice esnedi.
Ben prego almıştım ama hiç içinde uyumadı, bir kaç defa denedim eli kolu çarpınca çıkan sesten uyandı.şimdi içine oturtuyorum iş yaparken, salıncak gibi kendini sallıyor. Sanırım tüm park yataklar aynı .
Şimdilik yanımda yatıyor, evimiz küçük ( kendisi de bize sürpriz yapıp geldiği için, )bir oda yapamadık. Biraz büyüsün oda yaparız.

İlaçları 5 gün içirebildim, sonra kustu. Eksik doz aldı. Pazartesi günü tekrar kontrole götüreceğim. 2 parmağı hala şiş su toplamış iyileşme sürecinde. Ama keyfi yerinde. Herkese gülücük saçıyor 😄😄
😔😔 umarım eli hemen iyi olur. Dünde bebeğimin eline cam battı. Ama 10 dk sonra düzeldi belki bizden daha dayaniklilar 😅

Kızlar siz hangi yayakta yatırıyorsunuz bebeleri? Bizde elele park yatak var ama hiç güzel değil,aşırı dandik. Bebek içinde dönerken sallanıyor,emanet gibi. Ahşap beşik alasım var ama ne alsam bilemedim. Park yatak aldığıma çok pişman oldum, bi kere tatilde katladık yanımızda götürdük iyice esnedi.
Bizde de baby plus basit park yatağından var. Bazen gece de yanıma alıyorum (tehlikeli aslında geçen gün emekleyerek yatağında ucuna gitmiş. Şans eseri yakaladim)

Benim kız gündüzleri eski tip beşikler var, üst katta onda yatıyor, gorumcemden kalma 45 senelik besik😊, akşamları portatif beşikte yatıyordu, sonra baktım olmuyor artik, sığmıyor yan dönüyor beşik, oğlumun, sallanir ahşap karyolasi vardı, akrabaların koca koca çocukları içine binip zıplayınca yan yayları kırılmıştı onu tamir ettirdik, şuan onda yatıyor, sallanması güzel keyfi yerinde, geniş geniş yatıyor. Resim ekledim, bi çekmecemizde yok oda kırılmış, ölçü alındı yapılacak 😂

Eklentiler

• 20240524_010148.jpg
    20240524_010148.jpg
    113,4 KB · Görüntüleme: 25
😔😔 umarım eli hemen iyi olur. Dünde bebeğimin eline cam battı. Ama 10 dk sonra düzeldi belki bizden daha dayaniklilar 😅
Aa çok gecmis olsun, gercekten oyleler, cilt yapilari tazecik oldigu icin cok hizli bir iyilesme gosteriyorlar, kızımda kendini tırnaklardı önceden, bakardım çok fena olmuş, bi kaç saat sonra bakardım iyilesmek üzere hafif iz kalmış olurdu

Arkadaslar bi kac gündür kızım çok kafasını bi yerlere vuruyor, alnında 3 farkli yerde morluk var, syrekli tutunup ayaga kalkma pesinde, hep başındayız bizde duserse tutalim diye ama 1 sn kafamizi cevirsek biseye baksak o anda dusup kafasini vuruyor bi yerlere, birde kotu duserse bi sure sesi çıkmıyor nefes almıyor o neden acaba

Arkadaslar bi kac gündür kızım çok kafasını bi yerlere vuruyor, alnında 3 farkli yerde morluk var, syrekli tutunup ayaga kalkma pesinde, hep başındayız bizde duserse tutalim diye ama 1 sn kafamizi cevirsek biseye baksak o anda dusup kafasini vuruyor bi yerlere, birde kotu duserse bi sure sesi çıkmıyor nefes almıyor o neden acaba
Acaba canı çok mu acıyor? 😞

Ben en başından beri blw ile başladım. Her şeyi yiyordu, bir kaç gündür taneleri tükürüyor, sadece suyunu içiyor. Meyve bile yemiyor. Bir dişi daha kabardı ama daha önce diğer dişlerinde böyle değildi. Acaba geçici mi? Hiçbir şey yemiyor. % 90 anne sütü alıyor.

Ben en başından beri blw ile başladım. Her şeyi yiyordu, bir kaç gündür taneleri tükürüyor, sadece suyunu içiyor. Meyve bile yemiyor. Bir dişi daha kabardı ama daha önce diğer dişlerinde böyle değildi. Acaba geçici mi? Hiçbir şey yemiyor. % 90 anne sütü alıyor.
Benim kızımda blw yapıyor uzun zamandır, benim verdiğimi kabul etmiyor illa kendo yiyecek, kaşığı kapıyor elimden tabağa kendi daldırıyor yiyor, bi süre önce iştahı azalmıştı yemiyordu ama şuan maşallah güzel yiyor

Oturmaya başladığından beri benim oğlum hep kafasını bir yerlere vuruyor.Tutup kalkmaya başladığı zamanlar daha da artmıştı,şimdi ayakta daha uzun süre ve daha iyi dura bildiği için bir az azalma var,ama arada bir kafasını kötü vurduğu oluyor.Bir az sonra düşmeleri azalacaktır,bizde öyle son bir kaç gündür.Tutunup gezmeye başladı son günlerde,çabuk gitmek istediği yerlere ise emekleyerek gidiyor.Şimdi bazen gelip benden yapışmazsa,daha rahatım diye bilerim.

Muhtemelen dişindendir.Hangi taraftaki dişi?Benim oğlumun 4 dişin aynı zamanda çıktı,ilk üst dişleri çıktı,onlar çok ağrımıştı bence.Eğer üst dişler ya da kesici dişlerin yanındaki dişlerse,daha çok acıtıyor ola bilir.Kesin bir şey de söylemek olmuyor,başka rahatsızlığı da ola bilir.

bir iki dönem benim bebeğim de böyle oldu. hastalık, diş ve yeni şeyler öğrendiği zamanlar (ki bu aslında sürekli oluyor atak dediğim durumlar)
şimdilerde toparlandı tekrar yiyor
geçici bir süreçtir

çok geçmiş olsun canım maalesef bu konuda yapılacak bir şey yok düşe kalka öğrenecekler
benimki daha az düşüyor daha kontrollü canı acıdığında bağırıyor koşup gidiyorum. bugün elini kalorifere sıkıştırmıştı bağırdı gittim biraz ağladı geçti🤣 tabi canları acıyor allah korusun kuzucukları

bu arada benimki de sinirlenince kafasını yere vuruyor. abim öyleymiş oğlan dayıya çeker diyo annem 🙈

kızlar bir sorum olacak ya kafam aşırı karıştı. blw yapanlar
siz bebeğin önüne her şeyi koyuyor musunuz? yoğurdu mesela? ben kendi kendine yiyemeyeceği şeyleri kaşıkla çatalla veriyorum. eline verilebilecekleri veriyorum. ama genel olarak kendi kendini beslemek gibi bir durumu yok tadına bakıp atıyor her yere sürüyor falan. ben verince yiyor. acaba yanlış mı 😥 yaptım

Oturmaya başladığından beri benim oğlum hep kafasını bir yerlere vuruyor.Tutup kalkmaya başladığı zamanlar daha da artmıştı,şimdi ayakta daha uzun süre ve daha iyi dura bildiği için bir az azalma var,ama arada bir kafasını kötü vurduğu oluyor.Bir az sonra düşmeleri azalacaktır,bizde öyle son bir kaç gündür.Tutunup gezmeye başladı son günlerde,çabuk gitmek istediği yerlere ise emekleyerek gidiyor.Şimdi bazen gelip benden yapışmazsa,daha rahatım diye bilerim.
Tabiki zamanla azalacakta iste cani acidikca canimdan can gidiyor, birde sesinin kesilip nefessiz kalmasina üzülüyorum onu merak ettim neden olur acaba, 1 yaşı tam doldursun dr muayenesine goturecem o zaman sorayim, 30 mayıs doğum günümüz insallah
kızlar bir sorum olacak ya kafam aşırı karıştı. blw yapanlar
siz bebeğin önüne her şeyi koyuyor musunuz? yoğurdu mesela? ben kendi kendine yiyemeyeceği şeyleri kaşıkla çatalla veriyorum. eline verilebilecekleri veriyorum. ama genel olarak kendi kendini beslemek gibi bir durumu yok tadına bakıp atıyor her yere sürüyor falan. ben verince yiyor. acaba yanlış mı 😥 yaptım
Yok canım, yoğurt çorba sulu yemek oldugu zaman önune ekmek makarna gibi oyalanacağı seyler veriyorum, o onları yerken arada kaşığı ağzına sokuyorum 😂 ben artik hic ozel yemek yapmiyorum, yemeklerden baharat oranini kıstım, biz ne yersem oda onu yiyor, bi Tokatlı olarak sarmaya bayılıyor, biz sadece zeytinyağlı yapmıyoruz, nohutlu, mercimekli, baklalı da yaptığımız oluyor, nohutlu mercimekli ve zeytinyağının tadına baktı hepsini çok sevdi, maşallah reddettiği yemek yok denecek kadar az, mercimek köftesi yemedi hayret ettim, belki sonra bi daha denerim yer, kısırı yiyor
bir de diş fırçalamaya başladınız mı 🫶
Başlamadım dişi çıkınca başlayın diyorlar da nasıl olacak bilmiyorum, yutar tukuremezki

X