2023 Mart ayı ilk tüp bebek denemesi🤍

Sanada dediğim gibi biz anlamıyoruz doktorlar biliyor mesela benden yumurta çıktığının baskasından sperm cıktığının donduklarının embriyonın sağlık olup olmadığının bi ispatı yok bizde güvenmek zorundayız bana suan embriyolarım kötüydü evet ama simdi harika durumdalar yarın gel transfere deseler kosa kosa gitmeyecek miyim. Güvenmekten baska çaremiz yok allah iyi insanlarla karşılaştırsın :)
Amin canım amin

Ben sigara ve alkol kullanmıyorum ama diğer listeyi doktor mu verdi yoksa siz kendiniz mi aldınız vitaminleri.
Doktor verdi sigara ve alkolün dışında yedigimiz her yiyecekte ki bakterileri de vücutta atıyor ben sigara kullandığım İçin vermişti bir çok özelliği de var da aklımda yok onlar

Doktor verdi sigara ve alkolün dışında yedigimiz her yiyecekte ki bakterileri de vücutta atıyor ben sigara kullandığım İçin vermişti bir çok özelliği de var da aklımda yok onlar
Valla ne yapacağımı ne yiyip içeceğimi şaşırdım. Benim sıkıntım şuan kendimde değil eşimde yine sperm sıfır çıktı. Çıkmazsa embriyo olma ihtimalimiz çok azalacak. Ne yapacağımı bilmiyorum dua etmekten başka elimizden bişey gelmiyor

Valla ne yapacağımı ne yiyip içeceğimi şaşırdım. Benim sıkıntım şuan kendimde değil eşimde yine sperm sıfır çıktı. Çıkmazsa embriyo olma ihtimalimiz çok azalacak. Ne yapacağımı bilmiyorum dua etmekten başka elimizden bişey gelmiyor
Eşin sigara ve alkol tüketiyor mu

Yok canım tüketmiyor. Sigarayı ağzına sürmez
Ben 38 yasindayim eşim 42 yaşında. Bende pko var eşimde çok şükür öyle önemli bir sorun yok. Ama sigara içtiği için doktorumuz ona da bana da vitamin takviyesi önerdi. Felixon woman, Felixon Man ve Magnomega kullandık. Aynı zamanda ben bir de sabah akşam c-life Ballı bitkisel macundan 1 çay kaşığı kadar tükettim. 19 yumurta toplandı 9 tanesi dollendi. 2 tane 5. Gün embriyosu 2 tane 6. Gün embriyosu donduruldu. Etkisi varmıdır bilmiyorum ama bu vitaminleri kullanırken asla hasta olmadım. Olacak gibi oldugumda hemen nane çayıyla ilacsiz toparladim. Henüz transfer olmadı. Rahim filmi çekilecek inşallah cuma günü. Bir sorun çıkmazsa önümüzdeki ay transfer olur inşallah 🤲 Rabbim hepimizin yardımcısı olsun🤲

Ben 38 yasindayim eşim 42 yaşında. Bende pko var eşimde çok şükür öyle önemli bir sorun yok. Ama sigara içtiği için doktorumuz ona da bana da vitamin takviyesi önerdi. Felixon woman, Felixon Man ve Magnomega kullandık. Aynı zamanda ben bir de sabah akşam c-life Ballı bitkisel macundan 1 çay kaşığı kadar tükettim. 19 yumurta toplandı 9 tanesi dollendi. 2 tane 5. Gün embriyosu 2 tane 6. Gün embriyosu donduruldu. Etkisi varmıdır bilmiyorum ama bu vitaminleri kullanırken asla hasta olmadım. Olacak gibi oldugumda hemen nane çayıyla ilacsiz toparladim. Henüz transfer olmadı. Rahim filmi çekilecek inşallah cuma günü. Bir sorun çıkmazsa önümüzdeki ay transfer olur inşallah 🤲 Rabbim hepimizin yardımcısı olsun🤲
Anladım canım hayırlısı olsun inşallah

Bişey sorucam eşi azospermi olanlara. Şimdi doğal yollardan sperm çıkışı varsa rapor veriyorlar ya işte şu kadar sperm gözlendi gibi. Sizde kaç tane çıktıysa sayılar net belli mi? 16 tane sperm görüldü gibi mi yoksa başka bişey mi yazıyor???
evet sayısı yazıyor hareketli hareketsiz canlı vs. hepsi yazıyor morfolojik sorun varsa da yazıyor

Naçizane fikrim bu 3günde fındık badem bal muz süt karıştır yesin ya da içecek gibi çektir. Bunun içine avokado da koyabilirsin muz kesin olsun ama. Esinin hormon değerleri yüksek olmasaydı keçiboynuzu özü ya da pemezi içsin derdim ama yüksekti sanırım öyle hatırladım. Bide sperm vermeden 1 saat önce sade türk kahvesi içsin. 3 günde etki eder mi etmez mi bilemem ama bir umut :)
benzer şeyleri biz de yaptık son 3 gün değil de son 2 ay diyelim buna ek olarak ben solgar multivitamin içirdim eşime ve muza ek olarak bitter çikolata yedirdim 3 parça aklıma gelen bunlar bizim de fsh lh yüksek ondan dolayı başka şey yedirmedim haa bi de çörek otu bence o da işe yarıyor :)

neden tese düşünmüyorsunuz? daha önce çıkış varsa üretim de vardır ama çıkışta sorun vardır. biz 4 defa verdik test sadece 1 tane testte 1 adet sperm çıktı. Havalara uçtuk hemen takviye başladık beslenme düzenimizi yeniden gözden geçirdik. 27 şubatta pcos olduğmdan tüp bebek tedavim başladı. 9 Martta eşim tese oldu dondurmadan spermleri hemen benden yumurta topladılar. bir daha deseler yine giderim çünkü eşimde artık olduğunu biliyoruz. sadece hocamızın önerisi spermleri dondurmayı asla önermedi çözülünce bozulma oranı yüksek tek hücreli old. için ama embriyo aşamasında dondurma sonrasında çözülme transfer aşamasında canlı kalması yüksek oluyormuş.

neden tese düşünmüyorsunuz? daha önce çıkış varsa üretim de vardır ama çıkışta sorun vardır. biz 4 defa verdik test sadece 1 tane testte 1 adet sperm çıktı. Havalara uçtuk hemen takviye başladık beslenme düzenimizi yeniden gözden geçirdik. 27 şubatta pcos olduğmdan tüp bebek tedavim başladı. 9 Martta eşim tese oldu dondurmadan spermleri hemen benden yumurta topladılar. bir daha deseler yine giderim çünkü eşimde artık olduğunu biliyoruz. sadece hocamızın önerisi spermleri dondurmayı asla önermedi çözülünce bozulma oranı yüksek tek hücreli old. için ama embriyo aşamasında dondurma sonrasında çözülme transfer aşamasında canlı kalması yüksek oluyormuş.
Yani 12 adet çıkış olduğu için doktor bunlar yeterli olur dedi. O yüzden hiç düşünmedik. Şimdi de yine sperm çıkmıyor. Doktor şey dedi testislerden iğne ile sperm buluruz dedi lokal anestezi ile. İşe yarar mı sperm bulunur mu bilmiyorum

Canım eşin testislerden parça alınıp mı sperm bulundu yoksa testislere iğne batırılıp sperm mi arandı
parça alınması tese, enjektörle sperm alma tesadır. netten bakarsa farkı yazıyor dedim ya
neden TESE düşünmüyorsunuz? daha önce çıkış varsa üretim de vardır ama çıkışta sorun vardır. biz 4 defa verdik test sadece 1 tane testte 1 adet sperm çıktı. Havalara uçtuk hemen takviye başladık beslenme düzenimizi yeniden gözden geçirdik. 27 şubatta pcos olduğmdan tüp bebek tedavim başladı. 9 Martta eşim TESE oldu dondurmadan spermleri hemen benden yumurta topladılar. bir daha deseler yine giderim çünkü eşimde artık olduğunu biliyoruz. sadece hocamızın önerisi spermleri dondurmayı asla önermedi çözülünce bozulma oranı yüksek tek hücreli old. için ama embriyo aşamasında dondurma sonrasında çözülme transfer aşamasında canlı kalması yüksek oluyormuş.

Yani 12 adet çıkış olduğu için doktor bunlar yeterli olur dedi. O yüzden hiç düşünmedik. Şimdi de yine sperm çıkmıyor. Doktor şey dedi testislerden iğne ile sperm buluruz dedi lokal anestezi ile. İşe yarar mı sperm bulunur mu bilmem
onu dr unuz bilir . çıkan spermler şekil bakımından nasıl peki?

X