2023 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    231
Bencede kesinlikle alakası yok 2 gündür her öğün Farklı şeyler yiyorum asla azalmadı
Benim de 2 gün öyleydi bugün biraz hafifledi ama yenilenlerle alakası yok kesinlikle. Ben acıya bayılıyorum acı yediğimde yok ama bazen tatlı şeylerde oluyor. Hazır paketli gıdalarda oluyor.

Screenshot_20230324_182442_Instagram.jpg

Selam kızlar🌺 isimleri netlestirdiniz mi ya ben hala çok kararsızım. Kız annelerinden isim önerisi bekliyorum. İlk kızım Dicle Mira. Bu kızıma da Derin Ela veya Arjen Ela düşünüyoruz sizce nasıl? Farklı isim önerilere açığım 😊😍
Öğretmenim ve her sınıfta en az 2 tane ela var:) bence başka birşey düşünebilirsiniz ama tabiki isim konusu çok kişisel beğendiyseniz koyun🌸

Kızlar ayaklarım davul gibi şişiyor bugün ful evdeydim tembellik yaptım sadece çok basit bir iki iş yaptım ve iftar için yemek yaptım ama acayip ayaklarım şişmiş arı sokmuş gibi ödem çok var sanırım sizde de var mı

Kızlar mide yanmanız ne durumda ben 33+5 oldum bugün 2 gündür aşırı midem yanıyor acaba Sağlık Ocağına gitsem fayda edicek bi ilaç verirmi
32+6 midem surekli yanıyor bebek baskı yaptığı için tahin yazmıştı burada bazı arkadaşlar bana da orta halli iyi geldi diyebilirim.
Kızlar sizin bebişinde vajinaya doğru tekmeliyor mu? Bazen cok canimi acitiyor, iki gundur sadece asagi tekmeliyor, sanki kolu bacagi cikcak ordan gibi.
Ben son 2 gundur artmış olmakla birlikte epeydir oluyor doktora sordum hatta bebek dogum kanalına falan mı girdi acaba demistim bir ara resmen sadece asagidaydi hareketleri.bazen korkuyorum gerçekten cikicak mi diye Ama kontrolde hersey normal cikmisti
sanırım çilekten bahsediyorsun :KK70: ben çok yiyorum canım istiyor. O kadar takılma canım bazen cips bile yiyorum hafta da 1 küçük kase kadar çikolata bisküvi bir iki her gün yiyorum açıkcası bir şey olacağını düşünmüyorum ben
Ben dün iftarda dayanamadım kola içtim ama bir kac yudumda biraktim arada canim halley çekiyor aliyorum napiyim;(
Dün perinataloğa gitmiştim. Şekerim olmamasına rağmen kendisi bana meyve yeme meyve baklava gibidir dedi. Muz da mı dedim. Adı meyve olan her şeyin yerine baklava kelimesini koy dedi. Tamam meyvede şeker vardır ama baklava kadar zararlı olabileceğini de düşünmemiştim yani meyveye de ara vericem bir süre. Arada kaçamak yaparım o kadar da dayanamam ☺️
Bana da mevsiminde meyve sebze ye mutlaka cok faydalı dedi perinatolog

Dün perinataloğa gitmiştim. Şekerim olmamasına rağmen kendisi bana meyve yeme meyve baklava gibidir dedi. Muz da mı dedim. Adı meyve olan her şeyin yerine baklava kelimesini koy dedi. Tamam meyvede şeker vardır ama baklava kadar zararlı olabileceğini de düşünmemiştim yani meyveye de ara vericem bir süre. Arada kaçamak yaparım o kadar da dayanamam ☺️
Evet benim doktorum da meyve çok şekerli olabildiğince az ye dedi ama ben tutamıyorum maalesef😄
Ay ayrica da esin cok biliyorsa o hamile kalsaymis :KK70: :KK70: olmuyor iste zaten hamileyiz canimiz burnumuzda bu erkekler de her seye karismasinlar :KK70:
Ya beni darlasa da bi yandan da hoşuma gidiyo çocuğu bu kadar düşünmesi🤣🤣

Arkadaşlar 32+1 de bebeğinizin kilosu kaçtı bizim bugün ölçüldü 1840 gram bana az gibi geldi doktor da pek bişey demedi başı kalabalıktı bazı uygulamalarda daha fazla gösteriyor kiloyu sizin durumlar nasıl

Arkadaşlar 32+1 de bebeğinizin kilosu kaçtı bizim bugün ölçüldü 1840 gram bana az gibi geldi doktor da pek bişey demedi başı kalabalıktı bazı uygulamalarda daha fazla gösteriyor kiloyu sizin durumlar nasıl
Normal aslında ama senin için rahat etmiyosa tahin pekmez yiyebilirsin bebeğe çok yarıyo 1 haftadır yiyiyorum ben çok faydasını gördüm

Ben giyiyorum ama benimki diz alti. Diz üstü biraz rahatsizlik verdi bana dizim falan katlandiginda arada kalan corap canimi acitti. O yüzden diz alti giyiyorum. Cok rahatlatti beni sebebini anlamadigim bir sekilde.

Benim varislerim daha çok basen bölgesi ve basen bölgesine yakın yerlerde. Sizinki gibi rahatsızlkk verir mi bilmiyorum henüz denemedim evde olduğum zaman deniycem ilk seferinde. Umarım rahatlatır.
Hanımlar benimde sağ diz arkasından yukarı doğru çok kalın varislerim var. Doktor dizustu çorap verdi. Orta basınç 3 numara verdi medikal. Ama çok zor kullanıyorum. S so lame nin dediği gibi diz arkasinda çorap azcik kayınca beni rahatsız ediyor. Ama tam boy kullanmam gerek. Nasıl bir çözüm bulacağım bilmiyorum. Bide hamile külotlu varis çorabı varmış duydunuz mu?

Hanımlar benimde sağ diz arkasından yukarı doğru çok kalın varislerim var. Doktor dizustu çorap verdi. Orta basınç 3 numara verdi medikal. Ama çok zor kullanıyorum. S so lame nin dediği gibi diz arkasinda çorap azcik kayınca beni rahatsız ediyor. Ama tam boy kullanmam gerek. Nasıl bir çözüm bulacağım bilmiyorum. Bide hamile külotlu varis çorabı varmış duydunuz mu?
Onu da söyledi perşembe gittiğim kalp damar doktoru ama karna basınç yapar son aylarda çok sakıncalı dedi jartiyer mi taksak napsak hahahah 🤣🤣🤣🤣 keşke eski çamaşırlar olsa da öyle yapsak

Kızlar kaç gündür yazamadım 😃 30+4 olduk bizde ☺️ 29+1 de kontrole gittik bebek 1523 gramdı iri olacak heralde dedi doktorum bakalım haftaya 1 nisan da tekrar gidicez kaç kilo oldu çok merak ediyorum bir de aşırı tekmelemeye başladı karnımı artık baya zorluyor 15-16 mayısa doğursam 38+0 da falan ben okyim yani artık 😂 bakalım doktorum ne diyecek

Bugün bir tuhaf oldu. Saat 9dan beri bebeğim az veya çok hareketleri hiç durmadı. Uyumuyor belli ki. Böyle bir şey yaşayan var mı? 4 saat olmuş. Aşırı da midem yanıyor.

X