2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

birde ben cok kafama takiyordum o hamile kaldigim ay bol spor yaptim düsünmedim diyet limonlu su fln derken sadece kilo vermeye odaklanmisdim o ay hamile kaldigimi ögrenmisdim :KK68:

Selam kızlar,
Temmuz ve Ağustos ayları için gebelik planlayan varsa isimlerini bu başlığa yazdırabilir. Şimdiden herkes için hayırlı olsun :KK200: :dua:
Kızlar isimlerinizi yazdırırken beni etiketlemeyi unutmayın. Mesajlarınız gözümden kaçabilir. Ya da özelden de mesaj atabilirsiniz.
Güncel SAT ve BAT tarihlerinizi de eklemeyi unutmayınız isimlerinizi yazdırırken.

🤓 Hamilelik İçin Önemli Notlar :
  • Öncelikle tüm anne adayları olabildiğince stresten uzak dursun. Hatta meditasyon yapın her gün 10 dk. Zihninizi rahatlatın.
  • Hergün bir şekilde egzersiz yapın, ille cardio yapmaya gerek yok. Yarım saat yürümek bile tamamen hareketsiz kalmaktan iyidir.
  • Abur cubur yemeyi bırakın, vücudunuza olabildiğince sağlıklı gıdalar sokun. Mümkünse sigara içen güzellerim sigarayı bırakın. Hatta eşinize bıraktırın. Sigara sperm kalitesini etkileyebiliyor.
  • Vitamin takviyesi alın mutlaka, D vitamini, Omega 3, B12 gibi. Doktorum bana "İnositol" de kullandırıyor kaliteli yumurtlama için. Doktorunuza danışıp alın izin verirse.
  • İlişkiden sonra hemen kalkmayın mümkünse bir 20-30 dk kalça altına yastık koyarak bekleyin.
  • İlişkiden sonra hemen duş almayın. En az 3 saat sonra alın çok almanız gerekiyorsa. (Her gün yumurtlamıyoruz ayda 1 gün olan bir şey ve biraz geç duş almakta sıkıntı olmaz) Gerekirse ertesi gün alın.
  • Genelde doktorlar 1 dolu 1 boş ilişki öneriyorlar yumurtlama dönemi sürecinde. Ancak siz her gün de çalışma yapabilirsiniz durumunuz el veriyorsa.
  • Ovulasyon testi ile takip ediyorsanız pik gördükten sonra 1 hafta gün aşırı ilişkiye devam edin. Bazı kadınlarda pikten sonra hemen çatlama olmayabiliyor.
ANNE ADAYI 💕
SAT (Son Adet Tarihi)​
BAT (Beklenen Adet Tarihi)​
DURUM 👼🏻 / 🔴
Afratafrac--
Renklibiri00--
Pkolu_anneadayi31 Mayıs-
eylem912 Haziran27 Haziran
Mervesavas283 Haziran1 Temmuz
Belisimm2 Haziran2 Temmuz
canancan113 Haziran2 Temmuz
gunaygul4 Haziran3 Temmuz
simurgggg7 Haziran4 Temmuz
Cancanyus5 Haziran4 Temmuz
melisaa933 Haziran5 Temmuz
ozuge5 Haziran7 Temmuz
gunes0502 Haziran7 Temmuz
fnd_505 Haziran-
sundy9410 Haziran8 Temmuz
merhaba bende ilk defa yazıyorum aşılama yapılacak önümüzdeki hafta SAT 30 MAYIS BAT 24 HAZİRAN

merhaba bende ilk defa yazıyorum aşılama yapılacak önümüzdeki hafta SAT 30 MAYIS BAT 24 HAZİRAN
Ayyyyy çok heyecanlı. İnşallah tutar. Kuzum burası Temmuz - Ağustos başlığı. Dilersen aşağıda Haziran başlığı var oraya kaydını yaptır eklesinler. Ama gerek yok dersen eklerim yine sana kalmış 😊

Ayyyyy çok heyecanlı. İnşallah tutar. Kuzum burası Temmuz - Ağustos başlığı. Dilersen aşağıda Haziran başlığı var oraya kaydını yaptır eklesinler. Ama gerek yok dersen eklerim yine sana kalmış 😊

belki tutmaz ilk defa olucak çünkü bu başlıkta kalsa olur mu rica etsem

Merhaba hanımlar, BAT 14 haziran ama gebelik yok kaset testten yaptım negatif. Herhangi bir ovülasyon testi falan yapmadım kendimce hesaplar yaparak denedim olmadı. :KK64: Regli olduktan sonra ovülasyon testi ile takip edip o şekilde deneyeceğim. Başka ne yapmam gerekir kullanılan bazı ilaçların isimleri yazılıyor folik asit gibi ne kullanmamız gerekir önerileriniz nedir?

Merhaba hanımlar, BAT 14 haziran ama gebelik yok kaset testten yaptım negatif. Herhangi bir ovülasyon testi falan yapmadım kendimce hesaplar yaparak denedim olmadı. :KK64: Regli olduktan sonra ovülasyon testi ile takip edip o şekilde deneyeceğim. Başka ne yapmam gerekir kullanılan bazı ilaçların isimleri yazılıyor folik asit gibi ne kullanmamız gerekir önerileriniz nedir?
Kuzum Bat 14 Haziran ise çok erken test yapmışsın. Ay belki de gebesindir. :dua: :rolleyes: Dur bence bekleyelim. Bat günü öğrenen var burada. Öncesinde test yapıp negatifi görüp de.

Bir de şöyle bir şey var mutlaka bir doktora gidip genel muayene ol. Eğer regl olursan reglin 3-4. günleri gel diyorlar. Hafta sonuna denk gelirse 2. gün de gidebilirsin. Değerlerini kontrol ettir mutlaka. Doktor zaten hamilelik öncesinde başlaman gereken takviyeleri söylüyor. Ovulasyon testinde de idrar yapmadan önce en az 3-4 saat sıvı almıayıp idrar tutuyorlar diye biliyorum. Ancak pik olduğu gün sıvı alımına dikkat etmesen bile pik olduğunu anlayabiliyorsun bende öyle oldu. Ovulasyon testlerini sabah 10 dan sonra akşam 7 den önce yapmak ve her gün aynı saatte yapmak çok önemli.

X