2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Kuzum valla ben Haziran ayında korunuyorum. Doktorum zayıfla dedi. 5 kilo verebildim şu ana kadar. Boyum 170 ve 74 kiloydum. Ama 1 kilo alsam o bile hep bende tuhaf etkiler yaratabiliyordu. Hedef 63. Şu anda 69 kiloyum. Haziran sonuna kadar 63 olamam herhalde 😔 Zaten doktorum 3 aylık bir tedavi vermişti. Temmuz sonuna tekabül ediyor. Bu sebeple benim gebelik çalışmaları nasipse Ağustos ayında olacak gibi.

Doktor karbonhidratı bırak dedi. Ekmek, makarna, pilav bunları kestim hep. Sağlıklı beslnemeye çalışıyorum abur cubur tüketmiyorum. "İnositol" diye bir takviye verdi. Kullanan herkes çok güzel yumurtluyormuş sağlıklı yumurtluyormuş. Bu inositol ün amacı hem seni zayıflatmak hem de pcos gibi yumurtlama sıkıntısı çeken kişilerde bunu daha sağlıklı hale getirmekmiş. Yumurtlama sorunu yaşayan kişilerde bir mesajlaşma sıkıntısı oluşuyormuş hücreler arasında öyle bir şeyden bahsetti doktor. Bu inositol ona yardım ediyormuş. Fiyatı pahalıydı ama aldım. Yumurtlama sıkıntısı çeken varsa tavsiye ederim. Vitamin gibi bir şey zaten ilaç değil sanırım.

Bunlar dışında da hayatıma sporu kattım. Hafta içi 5 gün 1 saat evde canlı pilates yapıyorum. Meral hoca var sporcu anne diye geçiyor. Aşırı tatlı bir kadın, spor yapmaktan sıkılan bana bile sporu sevdirdi. Vücudum baya sıkılaştı. 42 beden ile başlamıştım 2 ay önce, şu anda 38 beden pantolonuma girebiliyorum 🥳

Bunlar dışında da mutlaka her gün D vitamini kullanmamı söyledi, omega 3 kullanmamı söyledi doktor. Yumurtlama için önemliymiş bunlarda. Öyle işte 😊 Bu topik hepimize şans uğur getirsin, topiğe adını yazdıran kim varsa Ağustos bitmeden gebe kalsın, çok büyük enerji yükledim topiğe 🤩
canm inositol sadece pcoslular için falanmı yoksa herkes kullanabilir mi yumurta kalitesine faydalımıymış hangi markayı aldn

bende ayrı ayrı aldm canm denesemmi diyorum birgün hayıt birgün aslan pençesi tüp bebeğe kadar deneyeyim napalım :)
Ben karışık bir sorun yaşamadım ama başkasında bişey olur mu bilmem canım sen ayrı ayrı dene istersen

merhaba kızlar aranızda yeniyim 2yıldır evliyim ve 2yıldır hiç korunmadık ama maalesef sağlıklı bir gebelik yaşamadım geçen sene Nisan ayında bir kimyasal ve haziranda bir dış gebelik tecrübem var 2 aydır bir doktora başladım bana letu ve iğne önerdi geçen ayı bazı sebeplerden dolayı maalesef değerlendiremedik bu ay tekrar denedim dün çatlatma iğnemi oldum bugün itibari ile değerlendirmelere başlıycaz uzun zamandır takipteyim ama bu zor süreçte insan yanında heyecanını üzüntüsünü mutluluğunu paylaşacak birilerini arıyor birbirinize verdiğiniz güzel motivasyonlar çok hoşuma gitti bu süreçte kendiyle aynı duyguları yaşayan insanlarla yürümek iyi olur diye düşündüm hepimizin hakkında hayırlısı neyse o olsun :) sat 2haziran bat 7 Temmuz :)
Sanırım ben yanlışlıkla diğer mayıs haziran grubuna yazdım :)

canm inositol sadece pcoslular için falanmı yoksa herkes kullanabilir mi yumurta kalitesine faydalımıymış hangi markayı aldn
Yok canım erkek bile kullanabiliyormuş. Sadece kadına özgü bir takviye değilmiş aslında. Doktor bununla hem kilo vereceksin hem de pcos belirtilerini azaltıp yumurtlamanı düzene sokacak yumurta kaliteni artıracak dedi. Vücudumuzdaki hücreleri daha işlevli hale getiriyormuş mesaj alışveirşinde. Özelden atayım şimdi linkini.

merhaba kızlar aranızda yeniyim 2yıldır evliyim ve 2yıldır hiç korunmadık ama maalesef sağlıklı bir gebelik yaşamadım geçen sene Nisan ayında bir kimyasal ve haziranda bir dış gebelik tecrübem var 2 aydır bir doktora başladım bana letu ve iğne önerdi geçen ayı bazı sebeplerden dolayı maalesef değerlendiremedik bu ay tekrar denedim dün çatlatma iğnemi oldum bugün itibari ile değerlendirmelere başlıycaz uzun zamandır takipteyim ama bu zor süreçte insan yanında heyecanını üzüntüsünü mutluluğunu paylaşacak birilerini arıyor birbirinize verdiğiniz güzel motivasyonlar çok hoşuma gitti bu süreçte kendiyle aynı duyguları yaşayan insanlarla yürümek iyi olur diye düşündüm hepimizin hakkında hayırlısı neyse o olsun :) sat 2haziran bat 7 Temmuz :)
Sanırım ben yanlışlıkla diğer mayıs haziran grubuna yazdım :)
Kuzum hayırlı gelsin inşallah bu topik. Nasipse sonbahara hepimiz gebe gircez. :KK200: Ekliyorum tabloya.

Selam kızlar,
Temmuz ve Ağustos ayları için gebelik planlayan varsa isimlerini bu başlığa yazdırabilir. Şimdiden herkes için hayırlı olsun :KK200: :dua:
Kızlar isimlerinizi yazdırırken beni etiketlemeyi unutmayın. Mesajlarınız gözümden kaçabilir. Ya da özelden de mesaj atabilirsiniz.
Güncel SAT ve BAT tarihlerinizi de eklemeyi unutmayınız isimlerinizi yazdırırken.
:KK200:

Hamilelik İçin Önemli Notlar :
  • Öncelikle tüm anne adayları olabildiğince stresten uzak dursun. Hatta meditasyon yapın her gün 10 dk. Zihninizi rahatlatın.
  • Hergün bir şekilde egzersiz yapın, ille cardio yapmaya gerek yok. Yarım saat yürümek bile tamamen hareketsiz kalmaktan iyidir.
  • Abur cubur yemeyi bırakın, vücudunuza olabildiğince sağlıklı gıdalar sokun. Mümkünse sigara içen güzellerim sigarayı bırakın. Hatta eşinize bıraktırın. Sigara sperm kalitesini etkileyebiliyor.
  • Vitamin takviyesi alın mutlaka, D vitamini, Omega 3, B12 gibi. Doktorum bana "İnositol" de kullandırıyor kaliteli yumurtlama için. Doktorunuza danışıp alın izin verirse.
  • İlişkiden sonra hemen kalkmayın mümkünse bir 20-30 dk kalça altına yastık koyarak bekleyin.
  • İlişkiden sonra hemen duş almayın. En az 3 saat sonra alın çok almanız gerekiyorsa. (Her gün yumurtlamıyoruz ayda 1 gün olan bir şey ve biraz geç duş almakta sıkıntı olmaz) Gerekirse ertesi gün alın.
  • Genelde doktorlar 1 dolu 1 boş ilişki öneriyorlar yumurtlama dönemi sürecinde. Ancak siz her gün de çalışma yapabilirsiniz durumunuz el veriyorsa.
  • Ovulasyon testi ile takip ediyorsanız pik gördükten sonra 1 hafta gün aşırı ilişkiye devam edin. Bazı kadınlarda pikten sonra hemen çatlama olmayabiliyor.
ANNE ADAYI 💕
SAT (Son Adet Tarihi)​
BAT (Beklenen Adet Tarihi)​
DURUM
Afratafrac - -
Pkolu_anneadayi31 Mayıs -
eylem912 Haziran27 Haziran
Mervesavas283 Haziran1 Temmuz
Belisimm2 Haziran2 Temmuz
canancan113 Haziran2 Temmuz
gunaygul4 Haziran3 Temmuz
Cancanyus5 Haziran4 Temmuz
melisaa933 Haziran5 Temmuz
ozuge5 Haziran7 Temmuz
gunes0502 Haziran7 Temmuz
fnd_505 Haziran -
sundy9410 Haziran8 Temmuz
yaz için bende düşünüyorummmm ama temmuzda haziranda değil o yüzden beklemedeyimm

Selam kızlar,
Temmuz ve Ağustos ayları için gebelik planlayan varsa isimlerini bu başlığa yazdırabilir. Şimdiden herkes için hayırlı olsun :KK200: :dua:
Kızlar isimlerinizi yazdırırken beni etiketlemeyi unutmayın. Mesajlarınız gözümden kaçabilir. Ya da özelden de mesaj atabilirsiniz.
Güncel SAT ve BAT tarihlerinizi de eklemeyi unutmayınız isimlerinizi yazdırırken.

🤓 Hamilelik İçin Önemli Notlar :
  • Öncelikle tüm anne adayları olabildiğince stresten uzak dursun. Hatta meditasyon yapın her gün 10 dk. Zihninizi rahatlatın.
  • Hergün bir şekilde egzersiz yapın, ille cardio yapmaya gerek yok. Yarım saat yürümek bile tamamen hareketsiz kalmaktan iyidir.
  • Abur cubur yemeyi bırakın, vücudunuza olabildiğince sağlıklı gıdalar sokun. Mümkünse sigara içen güzellerim sigarayı bırakın. Hatta eşinize bıraktırın. Sigara sperm kalitesini etkileyebiliyor.
  • Vitamin takviyesi alın mutlaka, D vitamini, Omega 3, B12 gibi. Doktorum bana "İnositol" de kullandırıyor kaliteli yumurtlama için. Doktorunuza danışıp alın izin verirse.
  • İlişkiden sonra hemen kalkmayın mümkünse bir 20-30 dk kalça altına yastık koyarak bekleyin.
  • İlişkiden sonra hemen duş almayın. En az 3 saat sonra alın çok almanız gerekiyorsa. (Her gün yumurtlamıyoruz ayda 1 gün olan bir şey ve biraz geç duş almakta sıkıntı olmaz) Gerekirse ertesi gün alın.
  • Genelde doktorlar 1 dolu 1 boş ilişki öneriyorlar yumurtlama dönemi sürecinde. Ancak siz her gün de çalışma yapabilirsiniz durumunuz el veriyorsa.
  • Ovulasyon testi ile takip ediyorsanız pik gördükten sonra 1 hafta gün aşırı ilişkiye devam edin. Bazı kadınlarda pikten sonra hemen çatlama olmayabiliyor.
ANNE ADAYI 💕
SAT (Son Adet Tarihi)​
DURUM 👼🏻 / 🔴
Afratafrac - -
ozuge5 Haziran7 Temmuz
fnd_505 Haziran -

Selam kızlar,

🤓 Hamilelik İçin Önemli Notlar :
ANNE ADAYI 💕
SAT (Son Adet Tarihi)​
DURUM 👼🏻 / 🔴
Afratafrac - -
ozuge5 Haziran7 Temmuz
fnd_505 Haziran -
Bende katılmak istiyorum daha adet olmadım en son 24 nisandı adet olmayı bekliyorum ama kilo verme bide mfk eş paketi olacak bu ay inşallah işe yarar bir ayda bakalım haber veririm sizlerede.

Bişi dicem kızlar bu topic sadece tüp bebek yaptıracak olanlar için değil demi :) doğal yol da bunun içinde.

Ben bir kere doğal yolla gebe kaldım mfk 3 2 3 2 ve ovülasyın testini de aynı ay yapmıştım ikisini nasip oldu.

2 ay sonra düşük oldu. şimdi kendiliğimizden deniyoruz ama üzerinden 1 seneyi geçti . herşeyimiz normal ama olmayınca olmuyor işte :) temmuzda devlet hastanesinde aşılama tedavisine başlayacağım bu ayda olmassa.

İnşallah buraya yazanların hepinizin güzel haberlerini görürüm :) dua ederken hepiniz için edeceğim

Bişi dicem kızlar bu topic sadece tüp bebek yaptıracak olanlar için değil demi :) doğal yol da bunun içinde.

Ben bir kere doğal yolla gebe kaldım mfk 3 2 3 2 ve ovülasyın testini de aynı ay yapmıştım ikisini nasip oldu.

2 ay sonra düşük oldu. şimdi kendiliğimizden deniyoruz ama üzerinden 1 seneyi geçti . herşeyimiz normal ama olmayınca olmuyor işte :) temmuzda devlet hastanesinde aşılama tedavisine başlayacağım bu ayda olmassa.

İnşallah buraya yazanların hepinizin güzel haberlerini görürüm :) dua ederken hepiniz için edeceğim
Evet bende Haziran'dan ümidim kesildi o yzden buraya geldim 🥺

Bende katılmak istiyorum daha adet olmadım en son 24 nisandı adet olmayı bekliyorum ama kilo verme bide mfk eş paketi olacak bu ay inşallah işe yarar bir ayda bakalım haber veririm sizlerede.
Tamam kuzum, ben ismini ekliyorum tbaloya o halde, sen regl olduktan sonra Sat söylersin.

Evet kuzum doğal, tüp bebek, aşılama, mfk ne denersen dene herkes burada toplanıyor 😊 Aramıza hoşgeldin. İnşallah uğur getirsin bu topik sana da. Sat ve Bat söylersen tabloya ekleyim.

canım bende poc yok bende aldım bizim amh düşük bu yumurta kalitesi için iyiymiş deniyecem sende kullanabilirsin içinde folik asit var inositol bunlarda sıkıntı yok

en verimli takviye ilaçları nedir sizce kadın için
Valla o konuda benden daha tecrübeliler var. Hepimiz bir şeyler deniyoruz her ay burada okuyarak ama benim gözlemlediğim birine iyi gelen bir başkasına iyi gelmeyebiliyor. Yaşadığın sorun ne ise genelde doktor zaten ona yönelik şu takviyeleri kullan diyor. Dilersen bir danış. Ama genel olarak herkese d vitamini, b12, omega3 gibi vitaminleri mutlaka kullandırıyorlar.

X