2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Bende bu ay çok umutluydum, hatta beş gün geçsin Salı sabah test yaparız dedik hayaller kurduk ama dün gece kırmızıları gördüm, çok üzüldüm, biraz biraz ağladım. Sonra Yusuf suresi dinleyip kendimi topladım bu ay her gün Meryem Sûresi okumaya, polipler için sülük tedavisi olmaya ve doktoruma tekrar görünmeye niyet ettim. Rabbim bu ay her birimize nasip etsin hayırlısıyla ınşallah💚
Evet maalesef ki özellikle en çok umutlanılan ayda daha fazla hayal kırıklığı yaşanıyor. Dilerim isteyen kimsenin kucağı boş kalmaz. Allahım geciktiriyorsa güzelleştirdiği içindir. Her şeyin en hayırlısını veriyor en hayırlı vakitte. :KK200:

Eee kızlar neler yapacaksınız bu ay var mı değişik uygulamalar yapacak olan 😀😀 A Afratafrac
Ben bu ay klomen kullanıyorum adetimin 3. Günü başladım 2. Günüm bu aynı zamanda insülin direnci için glifor içiyorum. Mart ayında lh değerim yüksek çıkmıştı ovülaston testlerinde hep koyu görüyordum 2 aydır adetten yumurtlamaya kadar aslan pençesi - civan perçemi - hayıt tohumu karışımı olan bir çay içiyorum. Ovülasyon testlerim normale döndü nisan ayında yumurtlamada gördüm işe yaradığını düşünüyorum. Birazcıkta haraket kattım hayatıma yürüyüş yapmaya daha hareketli olmaya dikkat ediyorum. Benim yaptıklarım bunlar Allah hepimizin emeklerinin çabalarının karşılığını versin inşallah ☺️💕💕

Selam kızlar,
Temmuz ve Ağustos ayları için gebelik planlayan varsa isimlerini bu başlığa yazdırabilir. Şimdiden herkes için hayırlı olsun :KK200: :dua:
Kızlar isimlerinizi yazdırırken beni etiketlemeyi unutmayın. Mesajlarınız gözümden kaçabilir. Ya da özelden de mesaj atabilirsiniz.
Güncel SAT ve BAT tarihleirnizi de eklemeyi unutmayınız isimlerinizi yazdırırken.
:KK200:

ANNE ADAYI 💕
SAT (Son Adet Tarihi)​
BAT (Beklenen Adet Tarihi)​
DURUM
Afratafrac--
Pkolu_anneadayi31 Mayıs-
Mervesavas283 Haziran1 Temmuz
Belisimm2 Haziran2 Temmuz
canancan113 Haziran2 Temmuz
gunaygul4 Haziran3 Temmuz
Cancanyus5 Haziran4 Temmuz
melisaa933 Haziran5 Temmuz
ozuge5 Haziran7 Temmuz
Canım sat 5 Haziran ama bat boş bırakalım. Ateş ve ovu takibi ile bat ımı bilebiliyorum ama bu ay ateş ve ovu takibi yapmıcam akışına bırakacağım sadece adım yazsın tabloda sürpriz sonuç alırsam inşallah yazacağım buraya♥️♥️♥️ A Afratafrac

Evet maalesef ki özellikle en çok umutlanılan ayda daha fazla hayal kırıklığı yaşanıyor. Dilerim isteyen kimsenin kucağı boş kalmaz. Allahım geciktiriyorsa güzelleştirdiği içindir. Her şeyin en hayırlısını veriyor en hayırlı vakitte. :KK200:
Aminnn çok çok doğru. Bebeğimiz için hayal kurmaya bu ay başladım ayrıntılı şekilde çok iyi geldi devam edeceğim inşallah. Rabbim hayallerimizin gerçek olduğunu görmeyi nasip etsin hepimize ❤️

Eee kızlar neler yapacaksınız bu ay var mı değişik uygulamalar yapacak olan 😀😀 A Afratafrac
Ben bu ay klomen kullanıyorum adetimin 3. Günü başladım 2. Günüm bu aynı zamanda insülin direnci için glifor içiyorum. Mart ayında lh değerim yüksek çıkmıştı ovülaston testlerinde hep koyu görüyordum 2 aydır adetten yumurtlamaya kadar aslan pençesi - civan perçemi - hayıt tohumu karışımı olan bir çay içiyorum. Ovülasyon testlerim normale döndü nisan ayında yumurtlamada gördüm işe yaradığını düşünüyorum. Birazcıkta haraket kattım hayatıma yürüyüş yapmaya daha hareketli olmaya dikkat ediyorum. Benim yaptıklarım bunlar Allah hepimizin emeklerinin çabalarının karşılığını versin inşallah ☺️💕💕
Kuzum valla ben Haziran ayında korunuyorum. Doktorum zayıfla dedi. 5 kilo verebildim şu ana kadar. Boyum 170 ve 74 kiloydum. Ama 1 kilo alsam o bile hep bende tuhaf etkiler yaratabiliyordu. Hedef 63. Şu anda 69 kiloyum. Haziran sonuna kadar 63 olamam herhalde 😔 Zaten doktorum 3 aylık bir tedavi vermişti. Temmuz sonuna tekabül ediyor. Bu sebeple benim gebelik çalışmaları nasipse Ağustos ayında olacak gibi.

Doktor karbonhidratı bırak dedi. Ekmek, makarna, pilav bunları kestim hep. Sağlıklı beslnemeye çalışıyorum abur cubur tüketmiyorum. "İnositol" diye bir takviye verdi. Kullanan herkes çok güzel yumurtluyormuş sağlıklı yumurtluyormuş. Bu inositol ün amacı hem seni zayıflatmak hem de pcos gibi yumurtlama sıkıntısı çeken kişilerde bunu daha sağlıklı hale getirmekmiş. Yumurtlama sorunu yaşayan kişilerde bir mesajlaşma sıkıntısı oluşuyormuş hücreler arasında öyle bir şeyden bahsetti doktor. Bu inositol ona yardım ediyormuş. Fiyatı pahalıydı ama aldım. Yumurtlama sıkıntısı çeken varsa tavsiye ederim. Vitamin gibi bir şey zaten ilaç değil sanırım.

Bunlar dışında da hayatıma sporu kattım. Hafta içi 5 gün 1 saat evde canlı pilates yapıyorum. Meral hoca var sporcu anne diye geçiyor. Aşırı tatlı bir kadın, spor yapmaktan sıkılan bana bile sporu sevdirdi. Vücudum baya sıkılaştı. 42 beden ile başlamıştım 2 ay önce, şu anda 38 beden pantolonuma girebiliyorum 🥳

Bunlar dışında da mutlaka her gün D vitamini kullanmamı söyledi, omega 3 kullanmamı söyledi doktor. Yumurtlama için önemliymiş bunlarda. Öyle işte 😊 Bu topik hepimize şans uğur getirsin, topiğe adını yazdıran kim varsa Ağustos bitmeden gebe kalsın, çok büyük enerji yükledim topiğe 🤩

Canım sat 5 Haziran ama bat boş bırakalım. Ateş ve ovu takibi ile bat ımı bilebiliyorum ama bu ay ateş ve ovu takibi yapmıcam akışına bırakacağım sadece adım yazsın tabloda sürpriz sonuç alırsam inşallah yazacağım buraya♥️♥️♥️ A Afratafrac
Ekledim kuzum. Hayırlı gelsin, uğur getirsin inşallah. Bu topikten gebe çıkacaksın :KK200: :dua:

Bende famera başladım adetimin 4.günü geçen ay değişik şeyler yapmıştım ama olmadı maalesef 😂 darısı bu aya 🙏🏻

Ben de adetle beraber yumurta kalitesi için inofolic kullanacağım, bı de dün hacamat yaptırdım, eşim de çinko e vitamini c vitamini içeren takviye kullanıyor, yumurtlama testi de yapacağım, inşallah hayırlısıyla olurn🤍

Selam kızlar,
Temmuz ve Ağustos ayları için gebelik planlayan varsa isimlerini bu başlığa yazdırabilir. Şimdiden herkes için hayırlı olsun :KK200: :dua:
Kızlar isimlerinizi yazdırırken beni etiketlemeyi unutmayın. Mesajlarınız gözümden kaçabilir. Ya da özelden de mesaj atabilirsiniz.
Güncel SAT ve BAT tarihlerinizi de eklemeyi unutmayınız isimlerinizi yazdırırken.
:KK200:

Hamilelik İçin Önemli Notlar :
  • Öncelikle tüm anne adayları olabildiğince stresten uzak dursun. Hatta meditasyon yapın her gün 10 dk. Zihninizi rahatlatın.
  • Hergün bir şekilde egzersiz yapın, ille cardio yapmaya gerek yok. Yarım saat yürümek bile tamamen hareketsiz kalmaktan iyidir.
  • Abur cubur yemeyi bırakın, vücudunuza olabildiğince sağlıklı gıdalar sokun. Mümkünse sigara içen güzellerim sigarayı bırakın. Hatta eşinize bıraktırın. Sigara sperm kalitesini etkileyebiliyor.
  • Vitamin takviyesi alın mutlaka, D vitamini, Omega 3, B12 gibi. Doktorum bana "İnositol" de kullandırıyor kaliteli yumurtlama için. Doktorunuza danışıp alın izin verirse.
  • İlişkiden sonra hemen kalkmayın mümkünse bir 20-30 dk kalça altına yastık koyarak bekleyin.
  • İlişkiden sonra hemen duş almayın. En az 3 saat sonra alın çok almanız gerekiyorsa. (Her gün yumurtlamıyoruz ayda 1 gün olan bir şey ve biraz geç duş almakta sıkıntı olmaz) Gerekirse ertesi gün alın.
  • Genelde doktorlar 1 dolu 1 boş ilişki öneriyorlar yumurtlama dönemi sürecinde. Ancak siz her gün de çalışma yapabilirsiniz durumunuz el veriyorsa.
ANNE ADAYI 💕
SAT (Son Adet Tarihi)​
BAT (Beklenen Adet Tarihi)​
DURUM
Afratafrac - -
Pkolu_anneadayi31 Mayıs -
Mervesavas283 Haziran1 Temmuz
Belisimm2 Haziran2 Temmuz
canancan113 Haziran2 Temmuz
gunaygul4 Haziran3 Temmuz
Cancanyus5 Haziran4 Temmuz
melisaa933 Haziran5 Temmuz
ozuge5 Haziran7 Temmuz
fnd_505 Haziran -

Selaaamm kizlaar nasilsiniz bakalimm :KK68: benim SAT 02.06 ve BAT 27.06
ben daha önce ilk bebegimide burda iki sene beklemisdim cok sükür kavustum kizima simdi iki sene sonra tekrar sizlerleyim... insallah yine bir mutlulugu burda paylasabilirim :KK68: boool bebisli bir ay olur insallah :emir_bebek:

Selaaamm kizlaar nasilsiniz bakalimm :KK68: benim SAT 02.06 ve BAT 27.06
ben daha önce ilk bebegimide burda iki sene beklemisdim cok sükür kavustum kizima simdi iki sene sonra tekrar sizlerleyim... insallah yine bir mutlulugu burda paylasabilirim :KK68: boool bebisli bir ay olur insallah :emir_bebek:
Kuzum senin Bat'ın HAziran ayındaymış dilersen aşağıdaki linkten Haziran ayı topiğine kaydını yaptır. Ama ille ben burada durayım dersen de ekleyebilirm tabi sıkıntı değil 😊

Kuzum senin Bat'ın HAziran ayındaymış dilersen aşağıdaki linkten Haziran ayı topiğine kaydını yaptır. Ama ille ben burada durayım dersen de ekleyebilirm tabi sıkıntı değil 😊

evet haziran ama son zamanlarda hep biraz gec geliyo sanirim stress yaptigim icin ondan buraya yazdim bende :KK73:

aslan pençesiyle hayıt çayını karıştırıp mı içiyorsun yoksa ayrı ayrımı
birde bunları yumurtlamadan sonra tekrar devam ettinmi bnde bu ay denesem mi diyorum

aslan pençesiyle hayıt çayını karıştırıp mı içiyorsun yoksa ayrı ayrımı
birde bunları yumurtlamadan sonra tekrar devam ettinmi bnde bu ay denesem mi diyorum
Canım ben hepsinin karışık olduğu sallama çay gibi bişey aldım bak atayım. Adetin ilk günü başlıyorum ovülasyonda pik görene kadar içiyorum pik gördüğüm gün bırakıyorum

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    135,5 KB · Görüntüleme: 20
  • image.jpg
    image.jpg
    145,2 KB · Görüntüleme: 21
Canım ben hepsinin karışık olduğu sallama çay gibi bişey aldım bak atayım. Adetin ilk günü başlıyorum ovülasyonda pik görene kadar içiyorum pik gördüğüm gün bırakıyorum
bende ayrı ayrı aldm canm denesemmi diyorum birgün hayıt birgün aslan pençesi tüp bebeğe kadar deneyeyim napalım :)

X