Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    172
Kızlar bu battaniye örtü falan kalını incesi kaç tane lazım olur ki.Ben kalabalık ve gereksiz tüketim yapmak istemiyorum açıkçası.2 kadife örgü battaniye 2 müslin battaniye 1 pike çok mu olur az mı olur hicbir fikrim yok.Tecrübeli anneler yardimci olursa sevinirim.Yani bebek kusar terler falan biri yıkanırken diğeri kullanılır diye düşündüm.Bir de ayrıca kundak örtü falan gibi şeyler de almak gerekir mi yoksa aldıklarım bu işlevlerde de kullanılabilir mi.
Ben genelde emzirme önlüğünü puset örtüsü olarak da kullandım yazın yeterli kalın olmayacaktır zaten. Müslin yazın örtmek için ikili iyidir kışa herkesin evinin havası ayrı ben tulum ve ince battaniye kullanıyorum çocuklar küçükken. Kadife örtü battaniye de kullanmıştım bir tane

İyiki geçti aslında kötü bişey söylenmedi erken gelmişsin dedi 20den sonra bakılıyor devlette ama sen gelmişsin madem bakabildiğim kadar yorumlayayım dedi herşeyi görebildiği kadar söyledi sonra en son 3lü test şeker yüklemesi mutlaka yaptır dedi kalpte parlaklık var iki yerde dedi down sendromlu gibi bişey söyledi anlamadım beynim yandı şimdi kendi doktoruma attım sorun gözükmüyor dedi anlam veremiyorum hangisi doğru
Her Dr farklı söylüyor, nasıl olur da böyle rahat korkunç şeyler söylerler. Emin olmadan. Of!

Sen sadece detaylıya mı Tuncay yüce gidiyorsun aylık normal muayene demi ora gidiyorsun bende pazartesi Tuncaya gideceğim
Tek Dr um. Başka Dr a gitmiyorum. Aylık değil de 3 haftada bir gidiyorum. Ben 1 ay sabredemiyorum. Aklında ne varsa sormalısın, zaten sen sormadan aklındaki çoğu şeyi açıklıyor.

Sabahtan beri baya yoğundum, bebek için oda takımı baktık, kurutma makinesi alıcaktık ona baktık aldık filan derken bu saat oldu anca bakabildim buraya tüm mesajları okudum. Öncelikle grupça zor zamanlardan geçiyor gibiyiz ama inşallah her şey yolunda gidecek ve biz bebişlerimizi sağlıkla kucağımıza alıcaz, geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum 🌸💕
Benim kız akşamları koltuğa uzandığımda çok hissettiriyor kendini kıpır kıpır hissediyorum acaba diyorum hareketli bir bebek mi olcak☺️ bi de çikolata muz çilek yediğimde çok hareketlendiğini farkettim seviyor demek ki ☺️

Ay atlas ismi çok güzel benim kayınvalidem De erkek olursa atlas olsun diye öneride bulunmuştu bizim de çok hoşumuza gitmişti ama kız olacak nasipse , bakalım Asya düşünüyorum sonrada erkek olursa ona koyarız artık atlası hem ikisi uyumlu da olur 🤣
Yaa teşekkürler abisi koydu ismini 🥰 anaokulunda sınıf arkadaşı vardı oradan geldi herhalde aklına biz de beğendik kriterlerime uydu 😅 Asya da benm favori isimlerinden 🧚‍♀️

Kızlar bu battaniye örtü falan kalını incesi kaç tane lazım olur ki.Ben kalabalık ve gereksiz tüketim yapmak istemiyorum açıkçası.2 kadife örgü battaniye 2 müslin battaniye 1 pike çok mu olur az mı olur hicbir fikrim yok.Tecrübeli anneler yardimci olursa sevinirim.Yani bebek kusar terler falan biri yıkanırken diğeri kullanılır diye düşündüm.Bir de ayrıca kundak örtü falan gibi şeyler de almak gerekir mi yoksa aldıklarım bu işlevlerde de kullanılabilir mi.
Bence yeterli olur kundak kullanacaksan ayrı alabilirsin ya da müslin de iş görür. Çok çok fazla eşya alınca da toparlanamıyorsun bir türlü hep dağılıyor

Yaa teşekkürler abisi koydu ismini 🥰 anaokulunda sınıf arkadaşı vardı oradan geldi herhalde aklına biz de beğendik kriterlerime uydu 😅 Asya da benm favori isimlerinden 🧚‍♀️
Ben küçükken bir dizi vardı Asi diye tuba büyüküstün oynuyordu, onun kızının adı Asyaydı, (düşünün ben daha 13 yaşındayken izlemiştim diziyi) böyle bıcır bıcır bi kızım olsun adını da Asya koyucam demiştim o zamandan koymuştum Asya ismini kafama. Ama sonra başta annem ve eşim ve biçok kişi Asya da ne demek yok Avrupa diye dalga geçtiler ☹️ şimdi Asya ismini koymayı çok istesem de cesaret edemiyorum sanki

Ben de Asya ismini çok seviyorum ama eşim kabul etmedi 😭 bir de Leyla ismi de güzel geliyor ama o da burda daha çok Arap ismi olarak biliniyor .

Ben küçükken bir dizi vardı Asi diye tuba büyüküstün oynuyordu, onun kızının adı Asyaydı, (düşünün ben daha 13 yaşındayken izlemiştim diziyi) böyle bıcır bıcır bi kızım olsun adını da Asya koyucam demiştim o zamandan koymuştum Asya ismini kafama. Ama sonra başta annem ve eşim ve biçok kişi Asya da ne demek yok Avrupa diye dalga geçtiler ☹️ şimdi Asya ismini koymayı çok istesem de cesaret edemiyorum sanki
Her isim bir yere çekilebilir sonuçta Atlas da öyle dünya atlası fln derler belki ona da 😁 yiğenimin adı Asya maviş maviş oldu 🤭🤭

Ya kızlar bi şey soracağım ben bu aralar aşırı mide yanması sorunu yaşıyorum yemek yemek isteyor canım o derece gaviskon falanda pek işe yaramıyor her yemekte de soğan oluyor malum ne yicez biz ya 😳 her şey yasaklı donates baharat soğan sarımsak yağlı geriye ne kaldı ki 🥲
Geçmiş olsun mide yanmasını bende çok yaşıyorum size tavsiyem soğanı tamamen hayatınızdan çıkarın. Bide gaz yapan yiyecekleri

Kızlar size bir şey soracağımmm benim annem düğünümden kısa süre sonra vefat etti ve ne hamileliğimi gördü ne çocuğumu görecek ve ilk torun , ben evlenmeden önce eşime derdim “ kendi anne babamın adını bile vermem dünyada tonla isim var “ falan diye muhabbet ederdik ama şimdi bi kızım olacak ve kendi annemin adını vermeyi istiyorum 🥺 eşim de buna karşı çıkmadı hatta hamile kalmadan önce o söylerdi kızımız olursa annenin adını veririz diye ,Kayınvalidem de Nisa ismini önerdi eşim de güzelmiş annemin de gönlü olur diyor ikisini de koaylım dedi ama ben nisadan emin olamadım bi de kayınvalidem hatır gönül işini umursayacak bir insan değil yani şöyle koymazsak alınır belki ama koyarsak da “ ay çocuklar benim istediğim ismi verdi bana jest “ yaptı demez yani kaç defa onlara hediye aldık bi sarılmadı bile , ve Allah nasip ederse diğer çocuklarımın ismine de müdahale etmek ister, kimseye ihtiyacım yok ama annem vefat ettiğinde 1 kere bana merhametini şefkatini görmedim, karşısında hüngür hüngür ağladım da bi “üzülme kızım” lafını duymadım ve geçenlerde eltim kaynım büyük bir tartışma yaşadı ve kaynım hatalıydı ama eltimi suçladı, kavga esnasında yaparak da yangına körükle gitti anlayacağınız 20 yıllık gelinine karşı bile böyle davranan birisi şimdi benim yüzüme ne kadar gülerse gülsün eşimle ufak bir tartışmamda bana cephe alacak, bütün bunlar ona karşı ısınmamı engelliyor anlayacağınız,kötü bir insan değil ama eskinin cehaleti mi diyim ne diyim bilmiyorum, isim yüzünden eşimle aramı bozmak da istemiyorum çünkü sonuçta o benim isteğimi yerine getiriyor ben ne kadar ısınamasam da onun annesi ama kafam çok karışık ha şu da var kayınvalidem erkek torun istiyordu biz kız olabileceğini ama net olmadığını söyleyince suratı düştü morali öyle bir bozuldu ki çok canım sıkıldı , kız olduğu netleşince de “ olsun” dedi suratı asık bir şekilde sanki kötünün iyisi olmuş gibi anladınız mı işte tüm bunlar beni soğutuyor , siz olsanız ne yapardınız

X