Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    175
Bugün detaylıya girecek olanlar güzel haberlerinizi bekliyoruzz bizlerede yazın. Bu arada şeker yüklemesi yaptıracak olanlar da lütfen detaylı yazınnn. Benim yarın 21+5 oluyor detaylı kontrolüm var aşı için doktor geldiğinde konusuruz yaptırma dedi şeker yüklemesi içinde sanırım gittiğimde konusucaz doktorum şeker yüklemesi yaptırtır. Zaten doktor ne derse o asla sorgulamıyorum

Benim ilk lohusalık süreci(kaygı, hüzün) 2 yaşa kadar devam etmişti şükür bitti derken şimdi de 5.ayımda gebelik anksiyetesi boy göstermeye başladı 1-2 gündür :KK43: var mı sinir bozuntusu artı kaygılanmaya başlayan anneler bu aralar? Ben hormonlara bağladım ama bilemiyorum 😔
Ben de kendimde bu aralar bir gariplik hissediyorum, her şeye takılır oldum, çabuk sinirleniyorum, çabuk üzülüyorum, kedime düşkünlüğüm 10 kat daha arttı hep iyi mi birşeyi mi var falan gibiyim anlamıyorum noluyor 🥺

Günaydın kızlar ben şimdi hastanedeyim şeker yüklemesi için aç karna kadın ilk parmağımdan ölçüm yaptı 83 çıktı 2 tüp kan aldılar çeçeği içtim o kadar korktuğum gibi olmadı (ilk yaptırdığım da bayılacaktım nerdeyse) 9 45 e kadar bekle öyle gel dediler.... Sizde de böyle mi oldunuz?
Günaydın canım ben de bugün şeker tuklemesi yaptırıyorum. Saat 9:30 gibi açlık şekerimi kolumdan kan alarak ölçütler, hemen peşinden 75gr glikozlu içeceğimi içtim. 10:45te ikinci kan 11:45te de üçüncü kanımı alacaklar

Günaydın canım ben de bugün şeker tuklemesi yaptırıyorum. Saat 9:30 gibi açlık şekerimi kolumdan kan alarak ölçütler, hemen peşinden 75gr glikozlu içeceğimi içtim. 10:45te ikinci kan 11:45te de üçüncü kanımı alacaklar
Bende aynı 3 için bekliyorum şuan 🤭

Ben de kendimde bu aralar bir gariplik hissediyorum, her şeye takılır oldum, çabuk sinirleniyorum, çabuk üzülüyorum, kedime düşkünlüğüm 10 kat daha arttı hep iyi mi birşeyi mi var falan gibiyim anlamıyorum noluyor 🥺
Canm vitamin değerlerine baktırdın mı? Benim b12 ve demir düşmüş o kaygı ve sinir yapıyor destek alıyorum iğne olarak.

Herkesin bebişlerine kocaman maşallah bırakayım buraya artık tam hamiş göbeklerimiz oldu 🧿🧿🧿🌸🌸🌸benim oğlum da burdaa 🤭

Eklentiler

• IMG_6049.jpeg
    IMG_6049.jpeg
    84,9 KB · Görüntüleme: 84
Detaylıdan çıktım kızlar bebeğin böbreğin de genişleme ve ense kalınlığı varmış midesi de geniş denildi Dr takip etsin dedi. Test yapmamı önerdi. Cinsiyetini kız sanıyordum ama erkek dedi bu doktorda
Çok geçmiş olsun canm insallah sağlıkla doğar. Nipt testi mi yaptıracaksın kesin sonuç için? Böbrekle ilgili benim ilk gebeliğimde de oğluma genişileme var denilmişti ama doğduktan sonra geriledi düzeldi, olabiliyormuş öyle ama down sendromu riski 12.haftada tespit ediliyordu aslında umarım birşey çıkmaz 🙏🏻

Canm vitamin değerlerine baktırdın mı? Benim b12 ve demir düşmüş o kaygı ve sinir yapıyor destek alıyorum iğne olarak.
Demir takviyesi veremem dedi doktor, çünkü kabızlık yüzünden son haftalarda iğneyle toparlıcam serklajlı olduğun için kabız olman en son isteyeceğimiz şeylerden biri dedi. B12de iyiydi en son.

Parlaklık ne oluyor bana da söyledi detaylıda
Benim Dr um şöyle demişti. Bi anormallik olduğunda parlaklık görülür takip edilip incelenir. Tek başına Bi anlam ifade etmez takip gerekir. Yani senin Dr un parlaklık görse bile başka şeylerle birlikte değerlendirir. Normal olmayan bir şey olsa söylerdi bence.

Demir takviyesi veremem dedi doktor, çünkü kabızlık yüzünden son haftalarda iğneyle toparlıcam serklajlı olduğun için kabız olman en son isteyeceğimiz şeylerden biri dedi. B12de iyiydi en son.
Ben de hiç kullanmadım. Sadece d vitamini kullandım. Önceki gebeliğimde de öyle olmuştu. Değer çok düşük değilse zorunlu görmüyorlar

Ay valla hic demeyin insanın hayat kalitesi çok düşüyor hic bisey yiyip içesim gelmiyor tat koku alamayınca bide tetanoz için ikinci doza çağırdılar düzelmeden bide onun acısını çekmek istemiyorum ilk aşı da 3 gün süründüm şuan onu bekletiyorum bi an önce iyileselim inşallah hamile biri için hastalık resmen iskence oluyormuş ya bu kız fazla nazlı 6 ayda 3 kere hasta oldum 🥺
İlk gebeliğimde son ay corona olunca Dr um doğuma kadar kan sulandırıcı iğne kullandırdı. Oksapar. Sana da verdiyse ihmal etme. 2 hafta sonra tat koku gelmişti. Ama canım istemese de zorluyor yiyordum toparlamıştım. Bu defa corona değil ama ağır grip geçiriyorum. Sakin bir insandım ama artık sabrım kalmıyor. Hastalıktan yıldım

Benim Dr um şöyle demişti. Bi anormallik olduğunda parlaklık görülür takip edilip incelenir. Tek başına Bi anlam ifade etmez takip gerekir. Yani senin Dr un parlaklık görse bile başka şeylerle birlikte değerlendirir. Normal olmayan bir şey olsa söylerdi bence.
Ben 19.cu haftada gittiğimde söylemişti dün pek biley söylemedi açıkçası korkmalımıyım ne düşünmeliyim bilmiyorum

X