Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 9 40,9%
  • erkek

OY: 12 54,5%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 4,5%

• Ankete Katılan
    22
Kızlar malum ev işleri yapmak durumunda kalabiliyoruz bugün evi süpürdüm süpürgeyi elimle tutup bi odadan bi odaya taşıdım ve ıslak çamaşır sepetini kaldırdım sizce bunlar olumsuz bir durum yaratacak şeyler mi
Canım ağır kaldırmayın diyorlar ama ben de 6-7 kg kaldırdım geçen. Ağırdan kasıt bence 15-20 falandır diye düşünüyorum ya da ne bileyim bugüne kadar hiç ıslak sepet kaldırmadıysan şimdi kaldırman sıkıntı yaratabilir ama zaten bu işleri hep yapıyorduk ya da bu kadar ağırlığı hep kaldırıyorduk. O yüzden bence sorun olmaz. Doktor bana spor geçmişin varsa spora devam et ama yoksa gitme 3 ay dedi mesela oradan da düşününce vücudun hep alışık olduğu şeylere alışık olmaya devam ediyor bence

Canım ağır kaldırmayın diyorlar ama ben de 6-7 kg kaldırdım geçen. Ağırdan kasıt bence 15-20 falandır diye düşünüyorum ya da ne bileyim bugüne kadar hiç ıslak sepet kaldırmadıysan şimdi kaldırman sıkıntı yaratabilir ama zaten bu işleri hep yapıyorduk ya da bu kadar ağırlığı hep kaldırıyorduk. O yüzden bence sorun olmaz. Doktor bana spor geçmişin varsa spora devam et ama yoksa gitme 3 ay dedi mesela oradan da düşününce vücudun hep alışık olduğu şeylere alışık olmaya devam ediyor bence
Yani benim için çok ağır yükler değil hep yaptığımız şeyler işte canım ne bileyim kaldırma diyorlar ya genelde bi size sorayım dedim 😄

Kızlar malum ev işleri yapmak durumunda kalabiliyoruz bugün evi süpürdüm süpürgeyi elimle tutup bi odadan bi odaya taşıdım ve ıslak çamaşır sepetini kaldırdım sizce bunlar olumsuz bir durum yaratacak şeyler mi
Hayir bunlar günlük rutinlerimiz. Yerine güzelce tutunmuş bur bebek yaptığımız günlük şeylerden etkilenmiyor. Tabiki herhangi bi lekelenme kanama durumu varsa zaten doktor zaten istirahat öneriyor. Onun haricinde gönlün rahat olsun. Bazen ben de takılıyorum bunlara senin taşıdığın da 15 20 kilo değil hicbjr sorun olmaz

Valla 3 gündür bu bebe benim içimden geçti. 2 gündür sürekli bulantım var. Bugün de full ağlıyorum hem de bulantım var. Saçma bi kadın oldum ben başka biri oldum 😂
10 gündür deli gibi bulantı, mide ağrısı var yaşam enerjim gitti resmen. Ne yapacağımı bilemiyorum delirmek üzereyim. Pazartesi işe gidicem hiç gidesim yok. Mümkün olsa izin alıp evde oturucam. Şu bulantı geçene kadar. Bugünde depresyona girdim. Ağlayıp duruyorum. Ev desen çamaşırı bulaşığı bırak duşa giresin gelmiyor 🙄

10 gündür deli gibi bulantı, mide ağrısı var yaşam enerjim gitti resmen. Ne yapacağımı bilemiyorum delirmek üzereyim. Pazartesi işe gidicem hiç gidesim yok. Mümkün olsa izin alıp evde oturucam. Şu bulantı geçene kadar. Bugünde depresyona girdim. Ağlayıp duruyorum. Ev desen çamaşırı bulaşığı bırak duşa giresin gelmiyor 🙄
Bugünde ben kötü oldum ya belim ağrıyor midem değişik ilk defa bulandı vucüdum böyle kırılıyor sanki kolumu kaldıracak halim yok eşime dedim yemek yapamadım bugün sen git dışardan ye 10. Haftama girdim bugün bebek büyüdükçe mi zorlamaya başladı beni nedir

Bugünde ben kötü oldum ya belim ağrıyor midem değişik ilk defa bulandı vucüdum böyle kırılıyor sanki kolumu kaldıracak halim yok eşime dedim yemek yapamadım bugün sen git dışardan ye 10. Haftama girdim bugün bebek büyüdükçe mi zorlamaya başladı beni nedir
Umarım hemen geçer seninki. 10. Haftadan belkide 16. Haftaya kadar böyle bulantılı gidicek gibi 😞

Hatta Anne yanı beşikler var onlar daha Bi kullanışlı gibi onlardan da olabilir benim arkadaşım 7 aylık şu an o Da bez almaya başladı ☺️

Bu şeker aletleri işine yaramıyor mu
Ya onlar anlik bakiyor. Bir de ayni anda 4 kez olcum al hepsi farkli cikiyor. Aclik ve tokluk kan olcumu var. Bir de son 3 ayin ortalamasini olcen bir deger var onu evde almak mumkun degil. Benim onceden insulin direncim de vardi su an ilaci biraktim diyetle yonetiyoruz sureci. O yuzden profesyonel olcum lazim bana🙄

Kendinizi zorlayacak işler yapmayın. Valla ben çamaşırları neredeyse tek tek taşıyorum yavaş yavaş asıyorum normalde yavaş iş yapılmasını asla sevmem ama dikkat etmemiz lazım Allah korusun bişey olursa vicdan azabı duymayayım şunu yapmasamıydım demeyeyim diye. Süpürgeyide yavaş yapın :) BerryBlossom BerryBlossom

Ultrason aleti ile ilgilidir farklı doktorlara gidince bir kaç gün oynuyor doktor zaten bir hafta önemli değil geriden gelmesi ileri gitmesi vs dedi. Kalbi atıyorsa ve büyüyorsa sorun yok:) can hastanesinin ultrasonlarıda çok iyi değil. Semih hoca var özel ona gidiyorum inanılmaz net görünüyor bebek. Her alet farklı… genel kontroller için gidiyorum ben de ama doğumu oradaki hocalarla yapmam. H hayaletcizgi

Merhaba kızlar. Bugün 6+3 te ben de kalp atışını duydum şükür. Sat tarihine göre bu gruptayım ama doktor tahmini doğumu ocakta hesapladı. Geç döllenme benimkisi. Bir cinsiyet tahmini alabilir miyim anlayan arkadaşlardan😊

Eklentiler

• 1000087801.jpg
    1000087801.jpg
    54 KB · Görüntüleme: 24
Merhaba kızlar. Bugün 6+3 te ben de kalp atışını duydum şükür. Sat tarihine göre bu gruptayım ama doktor tahmini doğumu ocakta hesapladı. Geç döllenme benimkisi. Bir cinsiyet tahmini alabilir miyim anlayan arkadaşlardan😊
Maşallah canım😍 senin de sat galiba 24-25 nisan, ben de 6+3 haftalık hamileyim ama inşallah 7+0 gitcez kalp atışına tam emin olmak için😊

X