Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 14 37,8%
  • erkek

OY: 22 59,5%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 2,7%

• Ankete Katılan
    37
edahandro edahandro Canım bir de ne fark ettim biliyor musun? Yani denk mi geldi yine bilmiyorum ama prilam kusmayı çok zorlaştırıyormuş bende. Şu an kusmalarım rahatladı gibi ve kustuktan sonra rahatlıyor gibiyim. Düne kadar gerçekten böyle hissetmiyordum. Sürekli bulantı halindeydim, hiçbir türlü de rahatlamış hissetmiyordum.
Evet canım beni de kusturmuyor, o bana iyi geliyor sanırım. Bugün sabah 4 kere özgür özgür kusunca daha kötü oldum. Midem ağzımdan çıkacak sandım 😔 kusunca da hiç rahatlamadım çünkü kusma refleksim bitmiyor. Boş mideyi öğürüyorum sürekli. Bunu içince hep bulantı var ama kusturmuyor daha iyi. Kötünün iyisi işte. Ay zor walla kuşum ya. Şaşırdım napıcamı

Evet canım beni de kusturmuyor, o bana iyi geliyor sanırım. Bugün sabah 4 kere özgür özgür kusunca daha kötü oldum. Midem ağzımdan çıkacak sandım 😔 kusunca da hiç rahatlamadım çünkü kusma refleksim bitmiyor. Boş mideyi öğürüyorum sürekli. Bunu içince hep bulantı var ama kusturmuyor daha iyi. Kötünün iyisi işte. Ay zor walla kuşum ya. Şaşırdım napıcamı
Anladım bebişim biraz daha sabır bakalım 2 hafta sonra belki sen de daha iyi hissedersin 12yi bile beklemeye gerek kalmadan. İnşallahh...

S sym357 benim bir aydır her gün başım ağrıyor. Hamilelik belirtisi canım o. Şiddetli ve pis bir ağrı bir bant buldum aldım. Buzdolabına koyuyorum soğuyunca başıma takıyorum sadece o kesiyor. Normal bu belirti… 12.haftadan sonra geçer inşallah

Merhabalar arkadaşlar sizlere bir şey sormak istiyorum bebeğin kalp atışını 6+5 de duymayan olmuşmuydu acaba yada duyduğunuzda kaçıncı haftadaydınız benim 6+0 ken duyulmadı normal değil dedi doktorda 🥺

Yaaa belki de dediğin gibi 10. hafta itibariyle mi artıyor ki acaba baş ağrısı. Bulantı yerini ona bırakıyor olabilir mi.. Suyu da inşallah önümüzdeki haftalarda içmeye başlayabilirim. Bence su içememekten ve tuzu da biraz artırdığımdan aşırı ödem topladı vücudum. Tartıda her gün 1 kilo artmaya başladı neredeyse 😔
Ben de bulantıdan yemekleri daha tuzlu yemeye başladım. Sebze, sulu yemek, çorba, salata falan hiç kaldırmıyor midem ki aşırı severdim. Karbonhidrat ağırlıklı beslendiğim için kilo almaktan korkuyordum ama almadım henüz. Çünkü bir gün yesem iki gün yiyemiyorum. Ödem bazı günler oluyor bende de. Hepsi bir süreç geçecek diye teselli ediyorum kendimi 🤦‍♀️

S sym357 benim bir aydır her gün başım ağrıyor. Hamilelik belirtisi canım o. Şiddetli ve pis bir ağrı bir bant buldum aldım. Buzdolabına koyuyorum soğuyunca başıma takıyorum sadece o kesiyor. Normal bu belirti… 12.haftadan sonra geçer inşallah
Migren atağı olmuş olabilir zaten gebelikte sık görülen bir şey oda dediğin gibi soğuk iyi geliyor ağrıya

Merhabalar arkadaşlar sizlere bir şey sormak istiyorum bebeğin kalp atışını 6+5 de duymayan olmuşmuydu acaba yada duyduğunuzda kaçıncı haftadaydınız benim 6+0 ken duyulmadı normal değil dedi doktorda 🥺
Çok normal, zaten doktorunuz da söylemiş. Biz 6+2 de çok çok hafif duymuştuk. Daha çok ekrandan göstermişti. Bu haftada çok sağlam bir atış duyulmaz, haftaya bakarız demişti. Öyle oldu. Senin de öyle olur stres yapmamaya çalış elinden geldiğince ❤️

Canım 7 haftaya kadar duyulmaması gayet normal bu doktorlar anlamıyorum ben yoldan geçerken mi doktor oluyorlar bu kadar bilgisiz olamazlar yaa

Migren bantlarından mı acaba? Hamilelikle alakalı da olabilir ama adet öncesi ve sonrasında yaşardım normalde. Hayattan soğutan bir ağrı cidden. 🤦‍♀️

S sym357 bantın görselini yükledim. General medi migren bantı aldım. Buzdolabına koyup buz gibi yapıyorum takıyorum geçiriyor çok şükür bunu almasam çok zorlanırdım. Bazen çok enteresan şekilde kustuğumda da baş ağrım gidiyor. 12.haftaya kadar beta hcg hormonlarımız tavan yapacağı için bu belirtilere bir süre daha dayanacağız.

Eklentiler

• IMG_9600.jpeg
    IMG_9600.jpeg
    66,7 KB · Görüntüleme: 11
S sym357 bantın görselini yükledim. General medi migren bantı aldım. Buzdolabına koyup buz gibi yapıyorum takıyorum geçiriyor çok şükür bunu almasam çok zorlanırdım. Bazen çok enteresan şekilde kustuğumda da baş ağrım gidiyor. 12.haftaya kadar beta hcg hormonlarımız tavan yapacağı için bu belirtilere bir süre daha dayanacağız.
Aa bu çok iyi görünüyor, bakayım buna. Çok teşekkür ediyorum 🙏 Süreçte sadece bir kez kustum. O kadar sevmiyorum ki patlayana kadar tutuyorum kendimi. Kusunca da yüzümdeki kılcal damarlar çatlıyor bir hafta pancar gibi geziyorum esmer olmama rağmen. O yüzden beni hiç rahatlatmıyor malesef kusmak 😔

Çok normal, zaten doktorunuz da söylemiş. Biz 6+2 de çok çok hafif duymuştuk. Daha çok ekrandan göstermişti. Bu haftada çok sağlam bir atış duyulmaz, haftaya bakarız demişti. Öyle oldu. Senin de öyle olur stres yapmamaya çalış elinden geldiğince ❤️
adaa00 adaa00 Yaa yanlış okumuşum neden normal değil dedi ki? 7-8. haftalarda duyanlar var. Kullandığı cihazla bile alakalı olabilir. Kese sağlıklı görünüyorsa, yolk da göründüyse daha ne olsun haftaya duyarsın inşallah kalp atışını da 🙏

Son düzenleme:
Migren atağı olmuş olabilir zaten gebelikte sık görülen bir şey oda dediğin gibi soğuk iyi geliyor ağrıya
Migrenim gebelikten önce vardı. Astigmatım da var o da tetikliyor. Adet öncesi ve sonrası atak yaşardım hep. İlaç alınca azalıyordu şu an tabi onu da içemiyorum 🙇‍♀️

Ben de bulantıdan yemekleri daha tuzlu yemeye başladım. Sebze, sulu yemek, çorba, salata falan hiç kaldırmıyor midem ki aşırı severdim. Karbonhidrat ağırlıklı beslendiğim için kilo almaktan korkuyordum ama almadım henüz. Çünkü bir gün yesem iki gün yiyemiyorum. Ödem bazı günler oluyor bende de. Hepsi bir süreç geçecek diye teselli ediyorum kendimi 🤦‍♀️
Hepimizde farklı farklı tesirleri işte yaa.. Ama inşallah geçecek evet. Her ay daha farklı konular konuşuyor olacağız 🙏

Migrenim gebelikten önce vardı. Astigmatım da var o da tetikliyor. Adet öncesi ve sonrası atak yaşardım hep. İlaç alınca azalıyordu şu an tabi onu da içemiyorum 🙇‍♀️
Adet öncesi hormonlar gebelikte tavan yapıyor işte ondan bu baş ağrıları benimde olurdu özellikle yumurtlama zamanlarımda olurdu bazen oluyor bendede ama çok şükür şiddetli olmadı uyuyarak geçirdim baş ağrılarını umarım yaşamam bir daha gerçekten berbat bir durum Allah yardımcın olsun

X