Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 12 36,4%
  • erkek

OY: 20 60,6%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 3,0%

• Ankete Katılan
    33
Gunaydin kizlar ben de bugun kontrole geldim gerginim biraz hala ustumden atamadim bunu. Bakalim ne zaman aticam 🙈 bizde de ayda bi gece calisma var bugun onu konusucam amirle . Aslinda hamileye yasak gunduz 1.30 gece 11.30 a kadar calismam lazim ama benim 8.30 da uykum geliyor . Kesin calis biraz daha falan dicek ama bugun doktorla da konusucam bakalim olmadi gece calisamaz diye rapor alicam. Zaten dogumdan sonra devam etmeyi dusunmuyorum . 11 senedir yeter etimden kemiginden somurdukleri. Maasim cok iyi ama bazen o bile yetmiyor . Bayram seyran hic biseyim yok hepsinde calisiyorum bence yetmistir😂
Merhaba canım düşük riski varmıydı senin

günaydın kızlar artık geceleri 3-4 kere uyanıyorum tuvalet yüzünden. 3-4 kere de kedi uyandırıyor uykular şimdiden haram oldu anlayacağınız :)
Günaydınn :) malesef tuvalet benim içinde sorun çok. ama kötü yani sadece bir kere uyanıyorum ve sabahları tuvalete zor yetişiyorum . karnım çok ağrıyor farketmeden tuvaletimi aşırı tuttuğum için de .

Malesef rehl oldum
Canım ben sana ufak bir tavsiye vermek istiyorum. Umut et tabiki umudunu hiç yitirme ama renglin senin böyle gecikebiliyorken acele etme hemen testlere hele bi iyice geciksin de öyle yaparım testi de. Seni çok iyi anlıyorum sabırsızlanıyor insan ama ben hiç ummadığım an hiç gecikmeyen reglim 1 gün gecikti ama bekleyeceğim olabilir gecikmeler dedim 2 gün bekledim yine olmadım ve hiç regl olacakken yaşadığım ağrılar falan olmadı çünkü olması gerekirdi 28. Günden 2-3 gün öncesi bu ağrılar oluyorken 5-6 gün olmadı. Galiba hamileyim dedim ama eşim de ben de pek umutlu değildik çizgi çok belirgin olmasına rağmen hala inanamadık 3 kere test yaptık o gün . En son kan verdik. Ne demek istediğimi anladınız değil mi? Siz resim attığınızda silik dedim böyle olmuyor çünkü ama üzmek de istemedim sizi umutlanmıştınız. Baya geçilebiliyor demek sizin regliniz o yüzden 7-8..10. Günde test yapın.

Genelde süt ile meme büyüklüğünün alakasi olmadigini söylüyorlar. Meme ucu da doğumdan sonra çıkabiliyirmus. Hatta zayıf ve küçük memesi olanların sutunun bebeğe daha fazla yaradığını söylüyordu nenelerim falan. Gerçekliği nedir tartışılır. Ama bence buyuk veya küçük olması süt durumunu etkilemez. Rabbım bebeğin içi gerekli olan rızkı verir. Cok da güzel sütun olur hiç düşünme oraları 😊
Ayyy inşallah. Bir arkadaşım da meme ucuyla emzirmenin alakası olmadığını söyledi başka bir arkadaşım ise bir aparat kullanmak zorunda kaldım bebek emmedi ucu da yoktu zaten küçükler de falan dedi. Biz 3 kardeşiz annem de emzirememiş hiçbirimizi. Hep denemiş ama en uzun emen kardeşim 20 gün emmiş. Sebebi nedir bilmiyorum. Biz mama çocukları olmuşuz yani. Ama ben emzirebilmek çok istiyorum. İnşallah dediğin gibi olur canım 😊

Canım hiç düşünme valla çünkü öyle Bi süt geliyo ki doğumdan sonra ☺️ya uçları eğer yoksa son aylarda pompa temin edebilirsin uçlarını çıkarır en azından
Nasıl yani o nasıl bir şey canım? Bu süt sağma cihazları gibi mi? Yani uçları bazen çıkar bazen çıkmaz benim, açıkçası herkesinkini de öyle zannederdim eskiden. Ama öyle değilmiş kimisininki hep belirgin bir şekilde dışarıda duruyormuş :KK43:

Canım benim de göğüslerim küçüktü öyle ucu falan olup iri bı göğüs değil yani açıkçasi.bebegimi emzirmeme asla engel olmadı. Yani büyük olup çok fazla süt gelecek gibi bı yanılgıya kapılma sakin süt kanallari açıldıkça zaten göğüsün dolup sisicek bebek emdikçe süt çoğalacak. Yatarak emzirmeye alışma bence çünkü çok uykusuzluk cekecegin dönemler gelecek. Yani ben kucağımda emzirdigim halde oturduğum yerde daliyodum. Uyku öyle tatlı bişey ki bı an farkında olmadan dalabilirsin nefessiz kalabilir.ustelik dik emzirirken bile bebeğin burnunu göğüs kapatabiliyi çünkü emebilmek için iyice yapışıyor bebis yani bı emip bı uyuyo falan burnunu açık tutmaya dikkat ediyordum ben hep
Ayyy inşallah benim de öyle olur yaa. Yatarak emzirmek şu anki koşullarda imkansız olay gibi bir şey zaten benim için :) İleride gerçekten şişerse büyürse nasıl olur bilmiyorum ama şu an kavrayamaz bir çocuk yani. Ama söylediğin detay da çok önemli özellikle ilk zamanlar, hem bebek küçük oluyor hem uykusuzluk fazla oluyor. Allah korusun.

Merhaba oncelikle endişeniz anlıyorum. Kızım şimdi 5 yaşında 24 ay 5 gün çok keyifli bir emzirme süreci yaşadık. Sezaryen doğumdu odaya çıktığım gibi sütüm geldi. Hastanedeki süt sayma pompasını kullanarak da kanalları daha çok açtım. Benim de göğüslerim küçük. Hamilelikte neredeyse büyümedi 9 ay boyunca. Doğum sonrası o kadar şişti ve büyüdü ki.. 2 ay sonra falan normale dönmeye başladı ama sütün miktarı azalmadı:) bebek istedikçe annede süt olur. O yüzden hiç endişelenmeyin. Ben kucakta emzirdim. Yatarak emzirmek hiç güvenli gelmedi çok da onerilmiyor özellikle bebek daha küçükken.
Ah çok sevindim. Dilerim benim de aynı öyle olur ve hepimizin 🤲🏻 Aslında ben görümcemi gördüm kendisi de hafif yan yatıyordu bebek de. Sanki kucakta olduğundan daha güvenli gibi gelmişti boğulma riski açısından. Çünkü bebek arada kafasını döndürüp memeyi bırakıyordu. Kucakta kurtulamayabilirmiş gibi sanki anne uyursa falan Allah korusun. Ama zaten ben kendimi o şekilde hiç hayal edemiyorum kavrayamazmış gibi geliyor. Merakla bekliyorum o günleri :)

X