Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 12 36,4%
  • erkek

OY: 20 60,6%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 3,0%

• Ankete Katılan
    33
O zamanlar benimde çok oluyordu ama geçti canım😍 prilamı gece yatmadan önermişti doktorum benim o yüzden😌

bende sabit kilomdayım kuzum 61😂

İyi yine yakın görmüşsün ben 6+6 da gördüm en son😂😂
Çok iyi dayanmışsın. Bana 8.haftada 4 hafta sonra gel dedi ama enfeksiyon yaşadığım için yine gittim. İdrar enfeksiyonunu atlattım da kanda enfeksiyonum yüksek çıkıyor biraz onu çözemedik 🤷‍♀️

Ah çok sevindim. Dilerim benim de aynı öyle olur ve hepimizin 🤲🏻 Aslında ben görümcemi gördüm kendisi de hafif yan yatıyordu bebek de. Sanki kucakta olduğundan daha güvenli gibi gelmişti boğulma riski açısından. Çünkü bebek arada kafasını döndürüp memeyi bırakıyordu. Kucakta kurtulamayabilirmiş gibi sanki anne uyursa falan Allah korusun. Ama zaten ben o şekilde hiç hayal edemiyorum kavrayamazmış gibi geliyor. Merakla bekliyorum o günleri :)
Anne kendini iyi hissedince olur emin olun💜 Bir de yatarak emzirme orta kulak iltihabina sebebiyet veriyor. Tabii bu her bebek icin gecerli degil. yatkinlik, kulak yapisi, bagisiklik vb. Durumlara gore değişiyor. Ama böyle bir risk var.
Ah çok sevindim. Dilerim benim de aynı öyle olur ve hepimizin 🤲🏻 Aslında ben görümcemi gördüm kendisi de hafif yan yatıyordu bebek de. Sanki kucakta olduğundan daha güvenli gibi gelmişti boğulma riski açısından. Çünkü bebek arada kafasını döndürüp memeyi bırakıyordu. Kucakta kurtulamayabilirmiş gibi sanki anne uyursa falan Allah korusun. Ama zaten ben kendimi o şekilde hiç hayal edemiyorum kavrayamazmış gibi geliyor. Merakla bekliyorum o günleri :)

Çok iyi dayanmışsın. Bana 8.haftada 4 hafta sonra gel dedi ama enfeksiyon yaşadığım için yine gittim. İdrar enfeksiyonunu atlattım da kanda enfeksiyonum yüksek çıkıyor biraz onu çözemedik 🤷‍♀️
Benimde kanamam oldu 6+6 da ondan gittim en son 1 ay sonra gel dedi ctsi yine kanamam oldu gitmedim cuma gidicem bakalım hep gitme imkanım yok çalışıyorum bi de sürekli takip etmek istemiyorum kendi kendime kuruntu yapmak istemiyorum😂

Hiç bukadar gecikmemişti ve gec yumurtlama olmamıstı dediğini çok iyi anladım tesekur ederim ince düşünceniz için
Kist falan çıkmadı değil mi yada hormonlarda anormallik baktırmışsındır bazen mevsim geçişleride etkiliyor benimde düzenlidir mevsim geçişlerin genelde gecikir kendimi tanırdım bilirdim yani

selamlaaar, ben de ilk ciddi muayenemi oldum ☺️ 8+6 kalp atışını duydum 😍 bu da benim bebiş minnacık
IMG_5304.jpeg

Sevgili anne adayları şu an 3+6 haftalık gebeyim. Kasım ayında kürtajla sonuçlanan bi düşüğüm var önceki gebeliğimde çok belirgin bi göğüs ağrım vardı patlayacak gibi. Ama şimdikinde dokunmasam anlamayacak derecede çok az hassasiyet var. Benimle aynı durumda olup sağlıklı gebelik geçireniniz var mı acaba ? Korkuyorum bu da düşükle sonuçlanacak diye. Cevaplarınız için teşekkür ederim şimdiden allahım hepinizi sağlıcakla bebeklerinize kavuştursun 🌸

Benimde kanamam oldu 6+6 da ondan gittim en son 1 ay sonra gel dedi ctsi yine kanamam oldu gitmedim cuma gidicem bakalım hep gitme imkanım yok çalışıyorum bi de sürekli takip etmek istemiyorum kendi kendime kuruntu yapmak istemiyorum😂
Geçen cuma günü tören vardı okulda ayakta kaldım yoruldum da. Çok hafif ten rengi kahve arası bir lekelenmem oldu iki damla kadar. Sormadım da gitmedim de doktora. Kuruntu yapmayayım diye. Devamı gelse giderdim ama gelmedi. Normaldir inşallah 🙄

Kızlar ya ben aşırı bakımsızlaştım şu sıra çok yorgunum çünkü hep halsizim açıkçası sabah ne bulursam onu giyip çıkıyorum bazı pantolonlarım falan olmuyor rahat olan şeyleri giyiyorum bazen duş almaya bile enerjim olmuyor 6.30 da çıkıyorum zaten serviste uyuyorum gittiğimde mal gibi oluyorum yere yatıp uyumak bile mantıklı geliyor. Evde de yemek ye azıcık uzan uyu modundayım bu bakımsızlık moralimi bozuyor ama bir yandan da gerçekten enerji bulamıyorum düzgünce hazırlanmak için daha erken kalkmak gerekir ama bazen 20 geçe yataktan kalkıp üstüme bir şeyler geçirip çıkıyorum doğru düzgün kahvaltı falan edemiyorum paspalım çok canımı sıkıyor bunlar siz ne durumdasınız nasıl idare ediyorsunuz

Kızlar ya ben aşırı bakımsızlaştım şu sıra çok yorgunum çünkü hep halsizim açıkçası sabah ne bulursam onu giyip çıkıyorum bazı pantolonlarım falan olmuyor rahat olan şeyleri giyiyorum bazen duş almaya bile enerjim olmuyor 6.30 da çıkıyorum zaten serviste uyuyorum gittiğimde mal gibi oluyorum yere yatıp uyumak bile mantıklı geliyor. Evde de yemek ye azıcık uzan uyu modundayım bu bakımsızlık moralimi bozuyor ama bir yandan da gerçekten enerji bulamıyorum düzgünce hazırlanmak için daha erken kalkmak gerekir ama bazen 20 geçe yataktan kalkıp üstüme bir şeyler geçirip çıkıyorum doğru düzgün kahvaltı falan edemiyorum paspalım çok canımı sıkıyor bunlar siz ne durumdasınız nasıl idare ediyorsunuz
Benim de aynı geçti 11. haftaya kadar. Sanki bu hafta azıcık daha gücüm yerine geldi. Eskisi gibi değilim halen ama daha iyi idare ediyorum. İki gündür makyaj yapabiliyorum en azından 😁 Genelde 3. aydan sonra enerji gelir diyorlar anneme de öyle olmuş. O enerjiyi bekliyorum bende. 💃

Geçen cuma günü tören vardı okulda ayakta kaldım yoruldum da. Çok hafif ten rengi kahve arası bir lekelenmem oldu iki damla kadar. Sormadım da gitmedim de doktora. Kuruntu yapmayayım diye. Devamı gelse giderdim ama gelmedi. Normaldir inşallah 🙄
İnşallah ama yinede mutlaka sorun gittiğinizde bende söylicem cuma günü ki ben progestan kullanıyorum 😍

Sevgili anne adayları şu an 3+6 haftalık gebeyim. Kasım ayında kürtajla sonuçlanan bi düşüğüm var önceki gebeliğimde çok belirgin bi göğüs ağrım vardı patlayacak gibi. Ama şimdikinde dokunmasam anlamayacak derecede çok az hassasiyet var. Benimle aynı durumda olup sağlıklı gebelik geçireniniz var mı acaba ? Korkuyorum bu da düşükle sonuçlanacak diye. Cevaplarınız için teşekkür ederim şimdiden allahım hepinizi sağlıcakla bebeklerinize kavuştursun 🌸
Merhabalar Ben şuan 10+4 haftalık gebeyim bende de durum başından beri aynı dokunursam hissediyorum hassasiyeti korkmayın bende fazla bulantı kusma da olmadı Bi çok şeyi rahatça yiyebildim iştahsızlık var zorlayarak yedim ama kusmadım mesela su dan vs tiksinmedim herkes aynı değil yani korkmayım🥰

Merhabalar Ben şuan 10+4 haftalık gebeyim bende de durum başından beri aynı dokunursam hissediyorum hassasiyeti korkmayın bende fazla bulantı kusma da olmadı Bi çok şeyi rahatça yiyebildim iştahsızlık var zorlayarak yedim ama kusmadım mesela su dan vs tiksinmedim herkes aynı değil yani korkmayım🥰
İnşallah ya daha önce kürtaj olmak zorunda kaldığım için şimdi bunu da kaybederim diye çok korkuyorum. İnşallah bende görürüm 10. Haftaları 😢

İnşallah ya daha önce kürtaj olmak zorunda kaldığım için şimdi bunu da kaybederim diye çok korkuyorum. İnşallah bende görürüm 10. Haftaları 😢
Amin inşallah bende çok korkuyordum düşükten felan hiç yaşamama rağmen rüya görüp durdum kafama takmaktan Allahın izni ile birşey olmaz iş yapmayın yatma şansınız varsa yatın hele çocuk yoksa hiç evi ellemeyin derim 3 ay dolana kadar ben yatarak geçirdim hep doktor zaten size düşmemesi için ilaçta vermiştir Allahın izni ile birşey olmaz gerçi önceki kürtaj mış ama yine de dikkat edin her türlü 🥰

Canım dur bakalım bş 5 hafta felan olsun

X