Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 14 38,9%
  • erkek

OY: 21 58,3%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 2,8%

• Ankete Katılan
    36
Demir ilacı genelde kabız yapar ama bilemedim neden öyle oldu. D vit ben gebeliğin başından beri kullanıyorum eksik diye bende öyle bir etki yaratmadı. İshal gibi olduğum zamanlar var ama tam ishal diyebilmek için günde 3-4 kezden fazla olması lazım. Yediğiniz içtiğiniz bir şeyle de alakalı olabilir. Tahin, fıstık ezmesi gibi yağlı şeyler yapıyor. Yine de doktorunuza danışın takviyeleri değiştirir belki de.
Eşim karışım yapmıştı yulaf kakaolu süt muz fıstık ezmesi acaba o mu yaptı o zaman hayatımda ilk kez kullanıyorum ve böyle oldum şok oldum resmen😂😂 bugün tekrar bi deneyeyim bakalım hazır evdeyim yine aynı şeyler olursa içmeyeyim. Bence demir ilacı yaptı sanmam d vit in yapacağını 1 damla çünkü😂
Rengini koyu yapıyor demir ilacı, yeni bi ilaç olduğu için ishal yapmış olabilir mi
kuzum belkide yukarıdaki arksdaşta fıstık ezmesi tahinde yapabilir demiş eşim karışım yapmıştı belkide fıstık ezmesi iyi gelmedi banada bugün evdeyken yine deneyeyimde yarına içmem aynı şey olursa 🥹

Günaydınnn kızlar😍kan ve d vitaminine başlayan var mı bilmiyoeum ama ben dün başladım akşam saatinr doğru afedersiniz ishale oldum ama rengi nasıl koyu ve şiddetli ay bir korktum prospektüsünde koyu olabileceği yazıyor ama ishal durumu nadir belirti yazıyor bugün içsem mi içmesem mi bilemedim midemide bulandırdı bir süre nasıl korktum bilseniz🥹
Demir ilacı ya kabız yapar ya ishal zaten her bünyede farklı renk koyu normal zaten ishal sürekli devam ederse doktorundan ilacı değiştirmesini isteyebilirsin vücudunda sıvı kaybı olmasın

Kızlar merhaba. Yorumlarınızı süreklı okuyorum. Aramızda mide bulantısı yaşayan çok var sizleri okuyunca kendimin birşeyi yokmuş diyorum. Ben salata ekmek yiyorum🥹 salçalı yemekler yiyemiyorum. Salçadan tiksindim. Aklıma gelince bile midem kalkıyo. 🤮 7 mayısta 12+5 oluyorum. İkili tarama testı randevum var. İnşallalah hepimiz sağlıkla kucağımıza yavrularımızı alıp sağlıkla büyütürüz🤲🏻

ohhh inşallah su içmene sevindim 🙏🏻 ben hala 2-3 bardaktayım…. sözde 10+3
11+2. Günde yarım bardak sudan devam 🥲 Dün bayağı midem bulanıyordu ancak kusarsam rahatlarım dedim hiç kasmadım bir bardak su içtim midem bomboş kalana kadar hepsi çıktı kolaylıkla. O kadar ki yaramıyor su 🥲

Demir ilacı ya kabız yapar ya ishal zaten her bünyede farklı renk koyu normal zaten ishal sürekli devam ederse doktorundan ilacı değiştirmesini isteyebilirsin vücudunda sıvı kaybı olmasın
Teşekkür ederim canımm bugün tekrar deneyeceğim🥰 duruma göre bakarım❤️

Birisi evinden midesinin bulandığını söylemişti arkadaşlar, yorumlara bakarken görmüştüm de. Bu bence gerçekten tüm bulantısı olanların ortak hissi. Annem anlatmıştı kendi yastığım yorganım bile kokardı hamileyken başkasının evindeki hiç kokmazdı demişti oysa gerçekte tam tersi olur di mi 😅 Ben bugün eşimden sıkma meyve suyu istedim kocaman bir bardak getirmiş sağ olsun. Ama resmen bardak çok büyük ve miktarı çok fazla diye midem bulandı. Adamcağız da anlamıyor napsın içebildiğin kadar iç diyor 😂 Öyle bir şey değil lütfen iki bardağa böl dedim. Bir şeyin sadece çok miktarda olduğunu görmek bile bulandırıyor aşırı dürtüsel bir şey yaa 🥲😂

Birisi evinden midesinin bulandığını söylemişti arkadaşlar, yorumlara bakarken görmüştüm de. Bu bence gerçekten tüm bulantısı olanların ortak hissi. Annem anlatmıştı kendi yastığım yorganım bile kokardı hamileyken başkasının evindeki hiç kokmazdı demişti oysa gerçekte tam tersi olur di mi 😅 Ben bugün eşimden sıkma meyve suyu istedim kocaman bir bardak getirmiş sağ olsun. Ama resmen bardak çok büyük ve miktarı çok fazla diye midem bulandı. Adamcağız da anlamıyor napsın içebildiğin kadar iç diyor 😂 Öyle bir şey değil lütfen iki bardağa böl dedim. Bir şeyin sadece çok miktarda olduğunu görmek bile bulandırıyor aşırı dürtüsel bir şey yaa 🥲😂
Öz ablam aynıssı resmen aynısı bende de 😭 evden her şeyden tiksiniyorum öylece hiç birşey yemeden oturmak uzanmak istiyorum kocam da artıık benim yüzümden her şeyden tiksinmeye başladı, iştahı azaldı yazık ya o da arafta kaldı😂 ve araştırdım gerçekten böyle bir sendrom varmış kocaya geçe biliyormuş hamiledeki bulantılar falan

Az önce eşimle markete gittik labne alacaktık küçük paket kalmamış eşim büyük paketi aldı tuttu beni bi bulantı n’oluyo sana diyo inanamadı adam ama o büyük paket beni mahvetti 🤣🤣🤣

Burda sevdiğim bi kafe var sandviçi çok güzel. Birkaç gündür eve söylüyorum, yedikten sonra bulantı başlıyor. Dün bi işimiz vardı dedik kafede oturup yiyelim. Ay yedim ne mide bulantısı ne bi şey, evde yesem 3 kere kusmuştum o sandviçin peşine 🥲

11+2. Günde yarım bardak sudan devam 🥲 Dün bayağı midem bulanıyordu ancak kusarsam rahatlarım dedim hiç kasmadım bir bardak su içtim midem bomboş kalana kadar hepsi çıktı kolaylıkla. O kadar ki yaramıyor su 🥲
ben de ayni su icemiyorum boylr gun ici yudum yudum toplam bir bardagi belki buluyordur. meyve suyu da icemiyorul birsey icebildigim yok esasinda

Herkes mide bulantısından bahsetmiş bende de hiç bulantı yok çok şükür tam aksi bir dönem Çin de kalmıştım iş nedeniyle iki ay kadar. Çin yemekleri istiyor canım ama yiyemiyorum. Bulantı yoktu ama kanama oldu işte her gebelik başka demek ki 🤔

Bı seyin miktarini bırak biseyin kendisi bile mide bulandirabilir😂 benim ilk hamileligimde çaydan tiksinme olmuştu resmen çaydanlık görmek istemiyorum çaydanligi görmek midemi bulandiriyodu çayın tadından çok çaydanlıg görünce tuhaf oluyorum 😂

Herkes mide bulantısından bahsetmiş bende de hiç bulantı yok çok şükür tam aksi bir dönem Çin de kalmıştım iş nedeniyle iki ay kadar. Çin yemekleri istiyor canım ama yiyemiyorum. Bulantı yoktu ama kanama oldu işte her gebelik başka demek ki 🤔
Ya illa bulanip tiksinip kusacagiz diye bişey yok bazı gebeler çocuk kipirdayana kadar hamile olduğunu anlamıyor.bende ilk haftalar öyleydim mesela hiç hamilelik adına bı bulantı bişey yoktu. İşte geçen hafta biraz sabahları başladı ama kusma falan yok mesela bende. İlk hamileliğimde de her sabah 5 ay falan kustum ben hergun olmasa da. İlk haftalar hergun devam etti sonra ara ara oldu. İki gün önce çok kötüydüm hep yatmak istedim kusma değil ama sürekli tansiyon düşüklügu hissi olur ya bı tuhaflık çok şükür iki gündür daha iyiyim. İlk hamilelik gibi değil yani. Kişiden kişiye değiştiği gibi her bebiste bile değişiyor 😊

sulu her turlu gida midemi kaldiriyor cay kahve soguk sicak icecekler corba sulu yemekler. hicbirini yemiyorum icmiyorum su da zorla tansiyonum dusmesin diye. yildim ya kacinci haftada gececekse gecse de rahatca yesem icsem

X