Popüler Konu 2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 97 49,0%
  • erkek

OY: 94 47,5%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,5%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 2,0%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    198
Yani ben 37+1 de doğurursam bana sen erken doğurdun 16 hafta izin yap çalıştın demiyor yine sen 37 e kadar çalışmıştın o 5 haftayı 8 in üzerine ekleyip 13 hafta izin veriyor
Diyor, değişmez 16 hafta.
Ben meb te öğretmenim. Kızım 40+1 de doğdu. 32 de ayrılmıştım. 1 gün geç doğduğu için o bir günü bile kestiler. 16 haftayı aşmadı. 37 ye kadar çalışan arkadaşlar oldu. En sonuna ekleyip rahat ettiler.
Ama bizim yaz tatiline denk gelince eklenmiyor. Doğum iznim yaza denk geldiği için eylülde ya başlıycam yada ücretsiz alacam.

Himm anladım bakalım hayırla sağlıkla ilerlesin aynen diyetine dikkat et sıkı bir diyetle halloluyor ve tabi ki kesinlikle yürüyüş ben öyle kontrol altında tutuyorum kilosu da iyi bence bebeğinin iri bir bebek değil suyun falan da iyiyse sıkıntı etme
Bakalim canim bende diyetle kontrol altina almaya çalışıyorum inşallah duzelir

2 ci gebeden sonra yaşayanlara sorum kızlaarrr
Karnınızda hiç çatlak ve morluk kırmızılı renk vermeye başlayan oldumu benim olmadı şuan hiç ve 8 aylık oldum
ilk gebemde çok oldu krem dahil işe yaramamıştı
Şokrayım şuan

Bende kontroldeydım bugün benım dmeır kan düşmüş kan ilacımı akşamda kullanmamı istedi. Bebişde 10 günde 100 gram almıl cok alamamış. 32+2 yım 1900 az gitti bana galıba minik bir bebek olavak
Canım minyon olacaktır belkide 🤗🩷 maşallah
Kızlar selam. Ben pazartesi gidecektim kontrole hem de çalışır raporu almaya gidemedim bugün gittim. 32+4 üz bugün ama ölçümleri 35 haftaya uygun çıktı. 2200gr 44cm. Kafa çapı 9 olmuş şimdiden. Bir de ters duruyo kafası sağ kaburgamın altında. Doktorum dönmezse direkt sezaryene gideriz dedi. Dönse bile kafası çok büyük dedi. Ben de normal doğum istiyordum bu durum beni biraz üzdü. Ağrım sancım olmadığı için nst ye gerek yok dedi. 2 hafta sonra tekrar gideceğim o zaman gircem.
Selam still maşallah 🩷 normal sezeryan diye hiiç koşullanmamak gerek, en sağlıklı ve kolay şekilde kavuşalım inşallah bebeklerimize 🤗

Anladım ya inşallah sağlıkla ilerler kucağına alırsın tansiyon da sıkıntılı onun dengesini nasıl yapıyorsun kaçıncı haftadasin
İnşallah canım çok sağ ol. İlaç kullanıyorum, hiç tuz tüketmiyorum. Çok şükür çoğunlukla dengede gidiyor, ama hala çalışıyorum ve yorulunca maalesef yükseliyor :KK43: 34. haftadayım canım

Bende kontroldeydım bugün benım dmeır kan düşmüş kan ilacımı akşamda kullanmamı istedi. Bebişde 10 günde 100 gram almıl cok alamamış. 32+2 yım 1900 az gitti bana galıba minik bir bebek olavak
Aslında az da değill riskli bir kiloda da değilsin bence bana iyi geldi kilosu bak benim bi programda 32 haftalık 1702 gram diyor çok normal kiloda şuan ❤️

Kızlar ben de nst’den çıktım şimdi, her şey yolunda kasılma yok çok şükür. Doktorum bu saatten sonra istediği zaman gelebilir dedi 😬 ama sonra rahim ağzını ölçtü hala 4 cm, biraz daha sürecek dedi.. isteyen varsa sıramı verebilirimm 🤪💕
Maşallah acemimm 🥰🥰 🧿 bakalım şu 3lüden hangisininki önce olacak acemiyogi acemiyogi wasntborntofollow wasntborntofollow mesirmacunu mesirmacunu 🤪🤪🤪🤪
Aayy Allahtan gece olmuyor benimki yatana kadar bazen ayağımı nereye koyacağımi şaşırıyorum
Mevsimli benim yatakta şu an yanıyor ağlıcam ya 🥹🥹🥹 ben

2 ci gebeden sonra yaşayanlara sorum kızlaarrr
Karnınızda hiç çatlak ve morluk kırmızılı renk vermeye başlayan oldumu benim olmadı şuan hiç ve 8 aylık oldum
ilk gebemde çok oldu krem dahil işe yaramamıştı
Şokrayım şuan
İlkinde karnımda çok minik beyaz çatlaklar olmuştu belli belirsiz. Bunda da aynı şekilde, öncekinden kalanlar var. Kırmızı olmadı çok şükür. O insanın deri yapısına göre değişiyor. Birde çok kilo almadıysan bunda, ondan çatlamamıştır

• Beğen
Reactions: Jou
İnşallah canım çok sağ ol. İlaç kullanıyorum, hiç tuz tüketmiyorum. Çok şükür çoğunlukla dengede gidiyor, ama hala çalışıyorum ve yorulunca maalesef yükseliyor :KK43: 34. haftadayım canım
Az kalmış Allah'ın izni ile kolaylıkla geçsin inşallah doğru ya çalışınca daha zor bütün denge gidiyor ne kadar dikkat edeyim desende ben çalışmıyorum şuan yemek içmek hep saatli ve dengeli olması gerektiği için dışarı çıktığım gün bir yere gittiğim gün düzenim hemen alt üst oluyor

X