Popüler Konu 2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 99 48,8%
  • erkek

OY: 97 47,8%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,5%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 2,0%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    203
Maalesef ben canım. İdrarda protein, ödem ve tansiyon preeklempsi belirtileri. 37. haftada doğumu başlatmak gerekiyor dedi doktorum daha fazla durması riskli. Ben bayadır alfamet tansiyon ilacı kullanıyorum 14/9 üzerine çıkmadan kontrolde tutuyoruz ama hiç tuz tüketmiyorum
Ben de 32. Haftadan beri nidicard isimli tansiyon ilacı kullanıyorum bana bunu kasılmalarımı önlemesi için vermişlerdi ama tansiyonu düşürüyormuş doktorum zaten onu kullanıyorsun bir bakalım 14-9 üzerine çıkarsa hemen gel dedi. Bol su iç buraya geldiğinde de tahlil yapacağız dedi. Öyle bir durumda 37. Haftada gebeliği sonlandırıyoruz dedi şu an 35+4 üm

Evet eşim olacak bir de, gurbet kuşları biz 🥲 doğum zamanı belli olmadığı için erken geldi ama 9 yıldır ilk defa bu kadar baş başa kalacak olabiliriz. Ne kadar kalacak hiçç belli değil 😬 ev çok küçük aynı anda ayağa kalksan çarpışıyorsun yani o kadar. Yardımcı olmak için geldi, oluyor da sağolsun. Ama enerjimiz tutmuyor. Keşke kendi annemle olduğum gibi ortak zevklerimiz olsa, hoş sohbetimiz, bir iki dedikodumuz olsa ne bileyim alışmışım ben heralde, arkadaş gibi yaklaşmaya çalışıyorum ama yok. En basiti misafirdir, annemizdir güler yüzlü olayım diyorum karşımda duvar (oğlu gelene kadar tabi). Bir şey için eline sağlık diyorum cevap yok. Kötü biri asla değil ama tek taraflı çaba bir süre sonra devam edemiyor. Keşke biraz da o beni hoş tutma niyetinde olsaydı. O yüzden sadece bebeğime odaklanıp başka bir şey gözüm görmesin istiyorum. Yine de buna şükür ne kv’ler var 😬
Seninkinin de hakkını yememek lazım çok kolay biri sayılmazmış :KK70:
Neyse inşallah bir an önce zamanlıca bebişlerimizi kucağımıza alır, düzeni oturturuz. Sonra yine çekirdek aile kalırsınız :anneadayı:
Kendini strese sokmamaya çalış tabi mümkün olduğunca o yeter :emir_bebek:

Seninkinin de hakkını yememek lazım çok kolay biri sayılmazmış :KK70:
Neyse inşallah bir an önce zamanlıca bebişlerimizi kucağımıza alır, düzeni oturturuz. Sonra yine çekirdek aile kalırsınız :anneadayı:
Kendini strese sokmamaya çalış tabi mümkün olduğunca o yeter :emir_bebek:
İnşallaaahhh 😬💕 dört gözle bekliyorum o günleri 🥹 kendime sürekli hatırlatmam gerekk

Ayy evet bakalım nasıl olacak. Ben önümzdeki pazartesi gidicem. Nst'ye de gireceğim o gün. Sonra da haftada bir görücem dedi. Benim bebiş ters duruyo ama kafası yukarda hala da dönmedi. Böyle giderse sezeryan günü verecek. Dönsün diye dua ediyorum
Bazen son gün bile dönebilir internetten videolar seyret ve yap canım insaodoner

Sağol darısı sana olsun, 35 haftalık erken doğdu, bebeğim kuvozde maalesef, ben de bir saat dikildim doğumdan sonra 🥺
Çok geçmiş olsun, en kısa sürede kavuşursun bebeğine inşallah, haftası iyi, çok uzun süre kalmaz zaten. Sen de kendini toparlarsın bu arada.
Ben de 32. Haftadan beri nidicard isimli tansiyon ilacı kullanıyorum bana bunu kasılmalarımı önlemesi için vermişlerdi ama tansiyonu düşürüyormuş doktorum zaten onu kullanıyorsun bir bakalım 14-9 üzerine çıkarsa hemen gel dedi. Bol su iç buraya geldiğinde de tahlil yapacağız dedi. Öyle bir durumda 37. Haftada gebeliği sonlandırıyoruz dedi şu an 35+4 üm
Nidicard ı ne zamana kadar kullancaksın?
Ben de 34+1 deyim. Sancı çıktı nst de.

Çok geçmiş olsun, en kısa sürede kavuşursun bebeğine inşallah, haftası iyi, çok uzun süre kalmaz zaten. Sen de kendini toparlarsın bu arada.

Nidicard ı ne zamana kadar kullancaksın?
Ben de 34+1 deyim. Sancı çıktı nst de.
Doğuma kadar dedi. 20 mayısta gidicektim gün belirleyecektik 24 Mayıs ile 30 arası bir gün. Ama bu gidişle daha erken olacak gibi duruyor. Yarın gideceğim doktora bakalım ne diyecek

Kızlar bebiş önden gidiyor bahsetmiştim boy uzun ve gövde takibi yapılıyor diye. Sata gore mi sezeryan planlanıyor yoksa bebişin olcunlerine göre çıkan haftaya göre mi? Bir türlü emin olamadım

Kızlar bugün özel bir ebeyle görüştüm doğum sonrası emzirme, bakım desteği için. Bana yardım edebilecek kimse yok sonrasında. Annem, teyzem hiç bilmiyor emzirmemişler.
Sezaryen düşünüyorsan bile akışına bırak doğumun kendi başlamasını bekle dedi. O sancıyı 2-3 saat yaşamak bile beyne sinyal gönderiyor ve süt çok daha rahat geliyor dedi. Doğum yapacağım hastane için de oranın bebek hemşireleri çok kötü hiç öğretmiyorlar her ay bana oradan en az 5-6 kişi danışmanlık için geliyor dedi moralim bozuldu 😂 Hemen mama desteğine başlıyorlarmış süt gelmiyor diyip. Zaten doktorum da 39.haftadan önce pek alma taraftarı değilim kendi başlarsa alırız tabi dedi. Ciğer gelişimi için 1 gün bile önemliymiş. Siz ne düşünüyorsunuz

Kızlar bugün özel bir ebeyle görüştüm doğum sonrası emzirme, bakım desteği için. Bana yardım edebilecek kimse yok sonrasında. Annem, teyzem hiç bilmiyor emzirmemişler.
Sezaryen düşünüyorsan bile akışına bırak doğumun kendi başlamasını bekle dedi. O sancıyı 2-3 saat yaşamak bile beyne sinyal gönderiyor ve süt çok daha rahat geliyor dedi. Doğum yapacağım hastane için de oranın bebek hemşireleri çok kötü hiç öğretmiyorlar her ay bana oradan en az 5-6 kişi danışmanlık için geliyor dedi moralim bozuldu 😂 Hemen mama desteğine başlıyorlarmış süt gelmiyor diyip. Zaten doktorum da 39.haftadan önce pek alma taraftarı değilim kendi başlarsa alırız tabi dedi. Ciğer gelişimi için 1 gün bile önemliymiş. Siz ne düşünüyorsunuz
Doğru demiş ebe.

Merhaba hanimlar biberon emzik gibi seyleri yikamaya basladiniz mi? Nasil srerilize ettiniz ben dogum cantasi icin kasik bineron ve emzik alacagim yanima yarin yikamak istiyorum

X