Popüler Konu 2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 100 49,0%
  • erkek

OY: 97 47,5%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,5%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 2,0%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    204
Doğum hikayemi sizlerle paylaşmak istiyorum arkadaşlarım,
13 mayıs pazartesi günü kontrole gittiğimde bebeğin kanalda olduğunu 3200 kg olduğunu artık isterse gelebileceğini konuşup bir hafta sonrasına randevu alıp hastaneden ayrılmıştık, ben bu bilgilerin gazıyla pilates topunda doğum kolaylaştırıcı hareketler yapmaya başladım, hurma yiyorum ilişki vs biliyorsunuz tüm tuşlara basmıştım 😃
13 mayıs pazartesi akşamı tv izlerken sıcak bir şeyler aktığını hissettim ama öyle şarıl şarıl değil. Akıntı geldi gibi oldu. Bi bakayım sonra yatayım dedim. Bir baktım Allahhhh kan var reçetede 😃 ahaaa nişan geldi dedim. Sakince tuvaletten çıkıp eşimin yanına gittim. Hazır mısın dedim 😃 sakince evden ayrıldık. Hastane bahçesinde pantolonum ıslandı, suyun sızdığını anladım. Doktorun yanına çıktık hemen, baktılar aktif su gelişi var dediler. Hemen açıklık kontrol ettiler 1 cm olduğunu öğrendik. Nstye girdim sancı yok... Haydaaa 😃 normal doğum benden koşarak uzaklaşıyor tabi bu sırada. Saat gece 3 olduğunda bir açıklık kontrolü daha yapıldı ve bilin kim bir cm bile açılamamışşş 😃 o saatte hemek ve su yasaklandı. Anladım ki sabah sezeryana gireceğim. Sabah 8.30 da doktorum sezeryana alıyoruz dedi. 9.30 da ameliyathanedeydim. Anestezi doktoru geldi hiç korkma acımayacak dedi, onun dediği pozisyonda durdum ve iğneyi vurdu, kızlar bilmeyenler için söylüyorum kan verirken canınız daha çok acıyor, hiç his yok içiniz rahat olsun, sonra beni yatırdılar 9.50 gibi doktorum başladı ay adı neydi aaa saçlarını görüyorum derken saat 10 da ağlama sesini duydum. Kızlar bağıra bağıra ağlamak nedir o gün öğrendim. Kızımı gördüğüm o anda benim için herşey boyut değiştirdi. Çok özel bir duyguydu gerçekten. Kızımı yanağıma boynuma doğru koydular öpüp kokladım sonra onu götürdüler. Benide dikiş vs işlemleri için bayılttılar. Uyandığımda ameliyathaneden çıkıyordum. Kızımı hemen yanıma getirdiler ve emzirmeye başladım. Saat 4 gibi kahve ve çorba tükettim. 4 5 gibi ilk yürüyüşü yaptık. Gerçekten korkulacak bir şey yok. Ufak tefek ağrılarda ağrı kesiciler ile hallediliyor. Ertesi gün de taburcu olduk. 1 hafta oldu bile 🥲 Rabbim her birinize pozitif sağlıklı kolay doğumlar nasip etsin 🤗
Ayy maşallah yasemin. Ne tatlı ne güzel bir doğum hikayesi olmuş. Tabi yaşarken muhakkak zorlandın ama sena kucağında maşallah. Allah bir ömür sağlıklı huzurlu sağlıklı mutlu yaşamayı nasip etsin inşallah. Çok geçmiş olsun bu arada, sarılık sık olan birşey. İnşallah çabucak toparlar minnak 💕

Yaseminn çok geçmiş olsun gitsin en kısa zamanda inşallah 💐💐💐

Oyy ne güzel istediği anda gelmiş ve güzel bir doğum hikayesi olmuş. Benim sezaryen açıkcası biraz farklı geçti 🥲🥲. Kızım ve ben şu an iyiyiz. Çocuğum olduğuna hâlâ inanamıyorum mucizevi bişi binlerce kere şükür 🥹🥹🥹🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Oy canım wasntt🥲 her süreç kişilere özel gerçekten ama doğru bir şey var ki evladını görünce insan her şeyi unutuyor🥲 iyisiniz dimi kuzum

Kızlar bir de benim göğüs uçlarım çok acıdı lansinoh sürmeme rağmen. Tahin yağı da denedim çözüm olmadı. Ben gümüş kapak kullanarak çözdüm sorunu. Şuan iyi çok şükür. Sizlere de fikir olsun🤗
Saglikla büyüt bebegini yasemiin darisi bize canim 🥰 sezeryen aninda bebegi gordukten sonra seni neden bayilttilar canim ? İlk dogumumda sanki benide hafif uyuttular gibi geliyor bazı anlar yok bende ama oyle birseyden bahsetmediler bu benim tahmijim😄

Kızlar bir de benim göğüs uçlarım çok acıdı lansinoh sürmeme rağmen. Tahin yağı da denedim çözüm olmadı. Ben gümüş kapak kullanarak çözdüm sorunu. Şuan iyi çok şükür. Sizlere de fikir olsun🤗
Yaseminnnn,
Gözün aydın canımmm🥰
Allahım sağlıklı sıhhatli büyütmeyi nasip etsin🙏
Evdesin dimi artıkkk

Morgancim kaç haftalık oldun arkadaşım da adet ağrısı gibi başladı demişti ama her ağrı doğum ağrısı mi bilmiyorum bende

Biraz dinlenmeye çalış bakalım geçecek mi takip et bı sakin ol ama önce

Uyu canım eğer uyuyabilir sen geçicidir gerçek sancı siklasir ve uyutmaz bol dua et kendine
Geçmiyor kızlar,bebeğin hareketi ile birlikte ağrı daha da şiddetleniyor.sabahı bekleyeceğim hastane için sanırım.bu sancılwr kaç saniye sürmesi lazımdı.2-3 sanşye sürüyor ağrı

Saglikla büyüt bebegini yasemiin darisi bize canim 🥰 sezeryen aninda bebegi gordukten sonra seni neden bayilttilar canim ? İlk dogumumda sanki benide hafif uyuttular gibi geliyor bazı anlar yok bende ama oyle birseyden bahsetmediler bu benim tahmijim😄
Amin canım kinders 🤗 Bebek çıkınca bana şey dediler şimdi seni biraz rahatlatalım 😃 sonra ben bir uyandım herşey bitmiş ameliyathaneden çıkıyordum. Sakinleştirici de olabilir verdikleri şey. Ama çok iyi oldu bence 😃

Oy canım wasntt🥲 her süreç kişilere özel gerçekten ama doğru bir şey var ki evladını görünce insan her şeyi unutuyor🥲 iyisiniz dimi kuzum
Aynen öyle evlat bambaşka bişimiş 🥹. Alin iyi çok şükür daha hastanedeyiz, benim ağrılar devam ediyor tabii, bir de kuyruk sokumunda hissizlik var, anestezi doktoru bir haftaya geçer dedi 🥲😵‍💫.
Ay evet ya gümüş kapaksız noo. Bi de benimki kremden tiksiniyor 🤣. Yalnız Alin’in emmekten dudakları kurudu, biraz krem sürdüm. Sen de yaşadın mı? 🥲🥲🥲

Arkadaslar bisey sorucam yenidogan doneminde sarilik olmamasi icin sute ilave mama da vermeyi dusunuyor musunuz? Mama ile beslenen bebeklerde sarilik riski daha az oluyormus ama meme reddi de olusmamasi gerek nasil bir yol izlemeli sizce mama tedarik etmeli miyiz bir de artik devlette randevu bulmak zor dogum sonrasi bebek icin acil bir durumda ozel hastaneye mi gitmeyi dusunuyorsunuz cok tesekkurler Rabbim hepimizin yardımcısı olsun amin

• Beğen
Reactions: Jou
Kızlar nasılsınız ? Ben lohusalığı dibine kadar yaşıyorum . Birde kızçem sarılık oldu hastanede yattık filan :KK43: bir türlü gelemedim buralara kusura bakmayın. Umarım herkes iyidir hızlıca okuyacağım inşallah mesajları
Aynı gün ayni sorunlar sanırım ufak dogmalarindan kaynaklaniyor benim bebegimdede sarılık çıktı bas bolgesinde. Sizlerede çok geçmiş olsun 🤲🌺 umarim cabucacik atlatir bebeklerimiz

X