Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    16
Yemin ediyorum sinir geldi okurdan cinnet bastı yani. Nefret ediyorum böyle her işe burnunu sokan insanlardan ya. Çocuğu ben yapmışım kocamla söylemek istememişim kimene yani? Benim kocam da köpek oluyor kapılarında kürtaj olduğum gün hastanede kaldık ertesi gün abisi aramış hadi hastaneden çıkın bize gelin bayram bugün bayramlaşcaz demiş. Kocam da gelmiş annemlere gidelim bayram bugün diyor. Yani vicdansız mısınız siz ya dedim neyin bayramı bana bayram mı kalmış kıçımda hasta bezi yürüyemiyorum ayıp ya yaptığın dedim. Ertesi gün de ben babamlarla bayramlaşamadım kalk gidiyoruz dedi. Her şeyde ailesini düşünüyor ama ben sanki ailesi değilim. Kayınvalidem de 2 senelik evliyim çocuk yok mu diye soranlara vardı da düşük yaptı demiş halbuki ortada böyle bir şey yok… Biz tedavi için hastanelerde sürünüyoruz. Hamile kaldıktan sonra söylemişti tembihler gibi. Sonra da bebeği kaybettik. Olmayan şeyi bile varmış gibi söylemiş. Şimdi iyi mi oldu bak ne yalan söylemiş Allah ne yaşattı bize dedim eşimin yine gıkı çıkmıyor cahil ne yapabilirim annem sonuçta diye. O yüzden boğasım geliyor benim bu erkek tarafını.
Ne kötü insanlar var ya , Valla bunlarla mücadele de sabır diliyorum arkadaşım . Sanki kendileri hiç anne olmamışlar :KK43:

Anam kız nasıl diyorsun ben onkadar laf sokma evresine geçmedim ahahah😂😂😂 bizimkiler cümbür cemaat gelirler annem kaynanam kayınbabam gelir neyse o zamana gelelim de hayırlısıyla bunları o zaman düşünelim 😂
Kız laf sokmadım aslında loğusa tribi çekemem diyor ama bebek bakarım diyor o an kimin bakıma ihtiyacı var onlarda cümbür cemaat gelirler ama ben sakin bi doğum geçirmek istiyorum

Ayy canm kızlarrr sizi yerimmm yaa bu dert herkeste mi olur 🤣🤣
Bizim daha ortada çocuk yokken eşim dedi ki"kız olursa sen koyarsın erkeek olursa ben "
Bende tamam dedim:))
Ama nerden bilebilirdim babasının ismini koymak istediğini...
İkinci isim olarak koyacağım ben mecbur çünkü isteyen eşim ailesi değil
Hatta görümceler falan da istemiyor o ismi ama ben bi isim için eşimi kırmam asla
O çünkü beniim üstüme titriyor
Yaaaa olsun ne güzel düşünüyorsun <3 kırma çiçeğim

Kızlarrr güzel haberlerle geldim doktordan çıktım . Benim minnak büyümüş el ayak oynatmaya başlamış 3 cm Lik bir bebe olmuş 😀😀 2 hafta sonra gideceğim fetal DNA için kan vereceğim bana kalsa yaptırmam eşim çok istedi artık tamam dedim . Doktor yine kız ihtimali üzerinde durdu eşimse ayakları topçu gibi oynuyor erkek erkek dedi 😀😀
Ayyy yesinler onu maşallah barekallah 🥰🥰🥰

Merhaba kızlar,
Göbek çatlakları için yag kullanmaya başlayacakmısınız ?
Ne zaman başlamak gerekiyor ki,
Ve önerdiginiz birşeyler varmı ? 😊

Kesinlikle… Benim de huyum varsa var, yoksa yok. Yalan yalanı doğurur, böyle kötü bir şey için de yalan söylediği için Allah başımıza böyle kötü bir şeyi getirdi diye düşünmekten yapamıyorum.

Ah prensesim takmamaya calış onları
Onun demesinle de olmamıştr o, düşünme öyle
Ama öyle şey denmez gerçekten sinir oldum okuyunca..
Rabbim sabr versin vlla

Yaaaa olsun ne güzel düşünüyorsun <3 kırma çiçeğim

Aynen balım çünkü eşim o kadar iyi ki
Allah'ıma cok şükür 🤲🙏

inşallah çiçeğim iyi düşünüyorum on güne çıkar heralde sonuç <3

Bilmem kii çıkar dediler mii:)
Ayy desene cinsiyeti de öğrenmene azz kaldı, 🥰😍🥰

Yaaa şu an ağlayasım geldi cahillik değil başka bir şey bu al dua saatine mi denk geldi Allah’ın gücüne mi gttti senin çocuğun mu sana mı soruyorlar da sizin adınıza cevap veriyor o kadını boğasım geldi şu an delircem yaa nasıl böyle bir şey söyler bayram da kime bayram eşinde gerçekten çok düşüncesizmiş çok üzüldüm yemin ederim kıyamam yaa aslında yaşadıklarımızın sadece bir kısmını biliyoruz Allahım inşallah en kısa zamanda kucağını doldursun canım benim Allah böylelerine fırsat vermesin
Canım cahil insanı da anlarım sülalesi böyle abartmıyorum hepsi aynı. 2 senedir de cahil, böyle görmüş öğrenmiş olsun diyerek tek kelimem olmamıştır. Hatta kendimi kayınvalidem için iyi biri sırf cahilliğinden böyle oluyor diyerek inandırmışlığım var. Ama artık cahillikten değil de bencillikten, kötü kalplilikten olduğunu anlıyorum. Olmayan çocuğa vardı da düştü dersen Allah cezalandırır buna inanıyorum. Biri de söylerse bu ikinci düşüğünmüş diye yoo hayır ben bir kere hamile kaldım onun da kalbi durdu diycem ki bir daha yapamasın utansın. Eşimi de sorma böyle şeyler yapıyor sırf ailem kırılmasın diye ama aslında önceliği benim farkında değil. Öyle canım bir kısmı bu söylenenin. Amin amin kuşummm inşallah ❤️

Ayy canm kızlarrr sizi yerimmm yaa bu dert herkeste mi olur 🤣🤣
Bizim daha ortada çocuk yokken eşim dedi ki"kız olursa sen koyarsın erkeek olursa ben "
Bende tamam dedim:))
Ama nerden bilebilirdim babasının ismini koymak istediğini...
İkinci isim olarak koyacağım ben mecbur çünkü isteyen eşim ailesi değil
Hatta görümceler falan da istemiyor o ismi ama ben bi isim için eşimi kırmam asla
O çünkü beniim üstüme titriyor
Bizim ilk çocuktan anlaşmamız var kız olursa eşim erkek olursa ben ad koyuyorum 😅 oğlumun adını ben koydum bu kız olursa eşim koyacak çok hevesli isim konusunda asla ama asla ne benim tarafım ne onun tarafı karışamaz karışmaz da

Ah teşekkür ederim canım benimmmm öyle maalesef 😔
Canm asla kimse için üzme kendini o böyle dedi şu böyle dedi ile kenine odaklan
Her insanın bazı şeylerin dank ettiği bir anı vardır sen eşinin o anını bul güzellikle anlat hissettir zamanla sabır ile asıl ailesinin sen olduğunun dengeyi sağlanması gerektiğini nerede kimi tutacagını annesi yada ailesi ile aynı kefede olmadığını herkesin farklı farklı bir yeri olduğunu vs

Bizim ilk çocuktan anlaşmamız var kız olursa eşim erkek olursa ben ad koyuyorum 😅 oğlumun adını ben koydum bu kız olursa eşim koyacak çok hevesli isim konusunda asla ama asla ne benim tarafım ne onun tarafı karışamaz karışmaz da
Biz de karışan yok balımm bu eşimin isteği:) ikinci isim de olacağı için cok takılmıyorum açıkçası🥰
Hadi bakalım bu sefer sizi ne gelecek merakla bekliyoruz çiçeğim 🥰😍

Merhaba kızlar, beni de listeye ekleyebilir misiniz? Son adet tarihi: 18.02, 6+0 iken kalp atisi ve keseyi gördük. Yaşım 33 ve ilk gebeliğim. Tahmini dogum tarihi internetteki hesaplamalara göre 24.11. Biraz geç yazıyorum kusuruma bakmayın.

Insallah hepimiz bebeklerimizi sağlıkla kucaklarımıza alırız

Canm asla kimse için üzme kendini o böyle dedi şu böyle dedi ile kenine odaklan
Her insanın bazı şeylerin dank ettiği bir anı vardır sen eşinin o anını bul güzellikle anlat hissettir zamanla sabır ile asıl ailesinin sen olduğunun dengeyi sağlanması gerektiğini nerede kimi tutacagını annesi yada ailesi ile aynı kefede olmadığını herkesin farklı farklı bir yeri olduğunu vs
Kuzum kendimi hiçbir zaman bir başkası için üzmem sadece şaşırıyorum, güceniyorum. Eşimden bu süreçlerde ne bekledim de ne buldum gibi oldu. Konuştuğumuz zaman da özür diliyor, haklısın çok kırmışım seni diyor. Ama bu sürekli tekrarlandığı zaman insan özür de istemiyor açıkçası. Ortada bir yanlış varsa kimin yaptığının önemi olmamalı annesi de olsa diyebilmeli ki ya annecim hatalısın. Bunu diyemezsin, bunu yapamazsın. Ama kimse kırılmasın da benim karım kırılır mantığını kabul edemem.

Kuzum kendimi hiçbir zaman bir başkası için üzmem sadece şaşırıyorum, güceniyorum. Eşimden bu süreçlerde ne bekledim de ne buldum gibi oldu. Konuştuğumuz zaman da özür diliyor, haklısın çok kırmışım seni diyor. Ama bu sürekli tekrarlandığı zaman insan özür de istemiyor açıkçası. Ortada bir yanlış varsa kimin yaptığının önemi olmamalı annesi de olsa diyebilmeli ki ya annecim hatalısın. Bunu diyemezsin, bunu yapamazsın. Ama kimse kırılmasın da benim karım kırılır mantığını kabul edemem.
Haklısın işte bir şekilde öğretmeye çalışacaksın canm bunu erkekler biraz geç görüyor yapıyor bazı şeyleri

Canım aynı doktora gittiğim arkadaşım 12. haftada vermişti. Bu haftalarda daha net sonuç alınıyor demişti arkadaşıma. Belki bir yanlışlık vardır haftadan dolayı kötü düşünme tekrarla testi strese girme 🙏🏼
Kuzum aynı testi bugün bizde konuştuk 10 . Hafta bitti benim 11 deyim doktor 2 hafta sonra yapalım dedi . Şuan erken kan tam çıkmaz dedi kesin şeninde öyle birşey

Merhaba Kızlar beni de ekler misiniz
Sat 01.02.2024
Tüp bebek Transfer tarihi 19.02.2024
Kalp atışı 16.03.2024
Uygulamaya göre 7.11.2024 doğum tarihi
Benim hesabıma göre 11 hafta 2 günlük ama ultrasonda 3 gün önde gidiyordu.
Randevum 27 Nisan ikili tarama ve ultroson kontrol cinsiyet görebilirse cinsiyeti söyleyecek

Kuzum aynı testi bugün bizde konuştuk 10 . Hafta bitti benim 11 deyim doktor 2 hafta sonra yapalım dedi . Şuan erken kan tam çıkmaz dedi kesin şeninde öyle birşey
Ya arkadaşıma şey demişti kuşum 10. haftadan sonra bebeğin kromozomlarını daha net anlayabiliyoruz anne kanından ayırt ederek falan ordan biliyorum o da 10+5 te mi ne yaptıralım diye gitti eşiyle doktor 2 hafta sonra tam 12. haftada yapalım demişti. İnşallah güzel gelir herkesin sonuçları 🤍

X