2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
uguurbocegii uguurbocegii canım ben perşembe günü sağlık ocağına gittim derdimi anlattım doktor bi krem vermişti, onu kullanıyorum eskisi gibi tuvalet sonrası ağrılarım yok biraz daha azaldı. Prospektüsü okudum epizyotomi gibi kesilerin çatlakların iyileşmesine yarıyormuş. Kremin ismi Fito istersen sen de eczaneden alabilirsin
Tamam canım bilgilendirdigin için sağol

Canım hiç kafaya takma şişkinlik olmasını ben de sadece emziriyorum gayettr güzel kilo alıyor ve her bezi çişli .. yumuşak memede olsa ver 1 2 dakika sonra süt kanalları uyarılıyor zaten hissedersin süt doluyor resmen cocuk çektikçe ben ilk oglumu da 2 sene emzirdim hep böyle olurdu çok şükür hep kilo alırdı
Canım sormuş muydum sen tek meme mi iki meme mi emziriyorsun her öğün?

Herkese merhaba.Grubun gizli takipçilerindendim 😊 üyelik şifremi fırsat bulup yeni güncelledim çünkü yıllar önce üye olmuştum.

7 Mart doğumlu oğlum var.Bu aralar inanılmaz huysuz.Gece ve gündüz uyku yok denecek kadar az hatta geceleri ıkınarak uyuyor sürekli.Atak dönemidir diye düşündüm umuyorum😔.Aynı durumu yaşayan var mı acaba
Bizde 11 Mart doğumluyuz 28 gündür uyku yok nezaman uyur ise hep ıkınma ile uyanıyor bizde kolik ve alerjik bebek çünkü çok zorlanıyorum.

50 günlük oldu Dünde yazmıştım buraya gece olunca uyumuyor diye. En zor gecesini geçirdim ne güzel uyuyordu saat 23 oldu aglayarak uyandı öyle agliyor ki ne yapsamda durmuyor kaç kere mos mor oldu aglamaktan sesi gitti gerçekten abartmiyorum... bebegimin gözünden yaş geldi eşimde evde yoktu ilk göz yaşinı gordum o kadar üzüldüm ki görünce kendim oturdum agladim yaş geldi diye ve korkudan. Ve bu 10 günün 6 7 günü aynı saatte agliyor ama ilk defa böyle morarmalar oldu. Yarın Dr gidicez böyle agladiginda gazıda yok ateşi yok saat 2 yi geçti kendiliginden sakinleyip uyudu. Kızlar çok korkuyorum. Gündüz gayet neşeli sakin aglasa bile o kadar zorlamiyor uyuyor. Artık bir şey musallat oldu diye dusunmeye basladim. Çünkü günlerce aynı saattte oluyor :KK43:
Bizde 49 günlüyüz bu dediğini günün gecenin her saati yaşıyoruz ilk göz yaşını en fazla 19 günlükken bile gördük ağlama ıkınma biz kolik ve alerjik bebeğiz tabi ama kız kardeşimin sadece kolikti o gece belli saatte tutardı kolik olanlar aynı sattlerden bahseder hep

Bizde 11 Mart doğumluyuz 28 gündür uyku yok nezaman uyur ise hep ıkınma ile uyanıyor bizde kolik ve alerjik bebek çünkü çok zorlanıyorum.
Bizde hiç böyle ıkınarak uyanmazdık ama 2 saate bir uyanırdı normalde şimdi koyduğum gibi uyanıyor.Gündüzleri de sadede bir kez uyuyor 😞alerjik olduğuna nasıl kanaat getirdi doktorunuz

Herkese merhaba.Grubun gizli takipçilerindendim 😊 üyelik şifremi fırsat bulup yeni güncelledim çünkü yıllar önce üye olmuştum.

7 Mart doğumlu oğlum var.Bu aralar inanılmaz huysuz.Gece ve gündüz uyku yok denecek kadar az hatta geceleri ıkınarak uyuyor sürekli.Atak dönemidir diye düşündüm umuyorum😔.Aynı durumu yaşayan var mı acaba
Benim kızım da 7 Mart doğumlu huysuzluk bizde de var

Yüz üstü yatırıp iyice dalmasını bekleyin ondan sonra yan çevirin ben çözümü öyle buldum yüz üstü olduğunda uykuya dalıyo uyanmaya çalışsa da uyanamıyo

Yüz üstü yatırıp iyice dalmasını bekleyin ondan sonra yan çevirin ben çözümü öyle buldum yüz üstü olduğunda uykuya dalıyo uyanmaya çalışsa da uyanamıyo
Onu da denedik yüzü dermatit olduğu için
kaşınıyor sanırım bir o yana bir bu yana çevirmekten uyanıyor yüzüstünde 🤦🏻‍♀️

Bizde hiç böyle ıkınarak uyanmazdık ama 2 saate bir uyanırdı normalde şimdi koyduğum gibi uyanıyor.Gündüzleri de sadede bir kez uyuyor 😞alerjik olduğuna nasıl kanaat getirdi doktorunuz
ilk sivilce sanmıştım burda da paylaşmıştım yüzünü sora bütün yüzüne kafasının içine boynuna yayıldı doktora gittik süt ürünleri alerjisi dedi ki bazı sorular sordu hepsi bizde var gürültülü kaka, yoğun gaz ve sancı, ishal, uykuya dalamama, sürekli huzursuzluk, kakada mukus, kusma, hırıltı, pişik, egzama ... doktor bana diyet verdi süt,yoğurt ,peynir , tavuk , balık , dana eti, çilek , domates, kuruyemişlerin hepsi, susam, tahin, helva simit , kek, puaça ,çikolata herşeyde bunlar var çok zorlanıyorum zaten günde 10 kere kaka yapıyor sürekli üstümüz başımız batıyor , yedi yirmidört emmek istiyor bütün bunlara katlanırım sürekli ağladığını sancı çektiğini görmek beni mahvediyor , 49 günde çok yıprandım , gebelikte yükselen tansiyonum ilaç kullanmama rağmen 14/9 da seyrediyor , 9 ay boyunca sorunlu geçen bir hamilelik ve zor doğum sonrası toparlanamadan devam ediyorum.. Doğum öncesi kilomun altına düştüm bile tek iyi sonuç bu heralde , geçeceğini umarak bebeğim sağ salim kucağımda olmasına tutunuyorum🙏

ilk sivilce sanmıştım burda da paylaşmıştım yüzünü sora bütün yüzüne kafasının içine boynuna yayıldı doktora gittik süt ürünleri alerjisi dedi ki bazı sorular sordu hepsi bizde var gürültülü kaka, yoğun gaz ve sancı, ishal, uykuya dalamama, sürekli huzursuzluk, kakada mukus, kusma, hırıltı, pişik, egzama ... doktor bana diyet verdi süt,yoğurt ,peynir , tavuk , balık , dana eti, çilek , domates, kuruyemişlerin hepsi, susam, tahin, helva simit , kek, puaça ,çikolata herşeyde bunlar var çok zorlanıyorum zaten günde 10 kere kaka yapıyor sürekli üstümüz başımız batıyor , yedi yirmidört emmek istiyor bütün bunlara katlanırım sürekli ağladığını sancı çektiğini görmek beni mahvediyor , 49 günde çok yıprandım , gebelikte yükselen tansiyonum ilaç kullanmama rağmen 14/9 da seyrediyor , 9 ay boyunca sorunlu geçen bir hamilelik ve zor doğum sonrası toparlanamadan devam ediyorum.. Doğum öncesi kilomun altına düştüm bile tek iyi sonuç bu heralde , geçeceğini umarak bebeğim sağ salim kucağımda olmasına tutunuyorum🙏
Çok geçmiş olsun inşallah kuzucuk hemen atlatır.Benim ilk oğlumda da olmuştu aynı şeyler özellikle yoğun mukus.Hemen her gün tahlile gidiyordu kaka yüzünden.Ben bir fotum sitesinden yurt dışında yaşayan bir doktora bile sormuştum artık çaresizlikten.Hatta şimdi de var gürültülü kaka ve mukus ama doktorumuz anne sütü alan çocuklarda olur zamanla geçer dedi “ bende bıraktım artık takmayı.Ben ne zaman kendimi rahat bıraktıysam düzeldi hatta kaka yapmamaya başladı 3 sene de kaka tutmasıyla uğraştım sonrasında.

Bu arada fotoya baktım aynı sivilce tarzı biz de yaşadık doktor ılık bezle sil dedi hatta çok daha kötüydü bizim.Annem de bebek kilo aldığı için olur bu doluluk derdik biz dedi.Sonra mustelanın kremini aldık çok iyi geldi yatıştırıcı krem zaten.Şimdi tamamen geçti sadece çok sıcak olduğunda ve çok ağladığında çıkıyor tekrar geçiyor

X