2024 kürtaj olanlar😑/Daha önce kürtaj olanlar ne zaman tekrar hamile kaldınız?

tabiki doktor tavsiyesi ile ilerlemek gerekir ama İlk adet sonrası korunmamak riskli mi acaba? benzer şeyler yaşayanlar çoğunlukta mı?

Çarşamba günü 5 haftalık gebeliğim düşükle sona erdi ve kürtaj yapıldı. Daha önce böyle bir tecrübesi olanlar yardımcı olabilir mi, sonrasında neler yaşadınız, tekrar ne zaman hamile kaldınız?
Geçmiş olsun. İlk hamileliğim kürtajla sonuçlandı. Ve ilk adet sonrasi hemen hamile kaldım.

Sağlıklı ilerledi mi ? Bir önlem aldınız mı o da doğal seyrinde mi gitti ?
Şuan 3,5 yaşında ☺️ ben genetik test yaptırdım ilk kürtaj sonrası. Kan pıhtılaşmam çıktı. Hamilelik oyunca iğne ve kan sulandırıcı hap kullandım.

Kızlar burada doktor araştırma üzerinden bekleme süresiyle ilgili bilgi veriyor

Bu ve benzeri bir kaç video var ortak noktası beklemekle beklememenin bir farkı olmadığı , beklememenin hücre yenilenmesi açısından daha olumlu olduğu yönde benim çıkarımım , ama belki kürtaj esnasında ve sonrasında görülen kanamalar neticesinde kan değerlerinde düşmeler yaşanabiliyor ben yaşadım , bu sebeple bu değerlerinde toplanması önemli olabilir , kürtaj için 2 dr ile görüştüğümdü bir tanesi kürtajdan sonra direk deneyebilirsin beklemek gerekmez dedi bu doktor yaşça çok daha gençti , kürtaj olduğum dr yaşça daha büyüktü hatta beni doğurtan annemin doktoru :) oda 2-3 adet gibi konuştu , bende 2 adet sonra denemeyi düşünüyorum , ilk adetimi gördüm zaten , hepimiz için hayırlısı olsun

Bu ve benzeri bir kaç video var ortak noktası beklemekle beklememenin bir farkı olmadığı , beklememenin hücre yenilenmesi açısından daha olumlu olduğu yönde benim çıkarımım , ama belki kürtaj esnasında ve sonrasında görülen kanamalar neticesinde kan değerlerinde düşmeler yaşanabiliyor ben yaşadım , bu sebeple bu değerlerinde toplanması önemli olabilir , kürtaj için 2 dr ile görüştüğümdü bir tanesi kürtajdan sonra direk deneyebilirsin beklemek gerekmez dedi bu doktor yaşça çok daha gençti , kürtaj olduğum dr yaşça daha büyüktü hatta beni doğurtan annemin doktoru :) oda 2-3 adet gibi konuştu , bende 2 adet sonra denemeyi düşünüyorum , ilk adetimi gördüm zaten , hepimiz için hayırlısı olsun
Ben 2. denememde hamile kaldım, seviniyordum hemen oldu diye kontrole gittiğim doktor sen bu çikolata kistiyle iyi hamile kalmışsın dedi direkt u dönüşü yaşadım😃 ilk adetten sonra korunmadım, bugün yarın ikinci adeti bekliyorum. Zaten hemen olmuyor çok uzun beklemenin bence de gereği yok.

Şuan 3,5 yaşında ☺️ ben genetik test yaptırdım ilk kürtaj sonrası. Kan pıhtılaşmam çıktı. Hamilelik oyunca iğne ve kan sulandırıcı hap kullandım.
ne güzel :) aslında önemli olan burda, gebeliğin kürtajla sonuçlanmasını sebebini öğrenip ona göre doktorumuzun önlemle ilerlemesi sanırım.

sebebini patoloji mi söylüyor?

ne güzel :) aslında önemli olan burda, gebeliğin kürtajla sonuçlanmasını sebebini öğrenip ona göre doktorumuzun önlemle ilerlemesi sanırım.

sebebini patoloji mi söylüyor?
Hayır. Ben tıbbi genetik bölümüne gidip genetik testine baktırdım. Patalojide hiç birşey çıkmadı

maşallah , benim doktorum ısrarla yaptırmana gerek yok dedi yaptırmadım ilk adeti gördüm bakalım hayırlısı ...

Hayır. Ben tıbbi genetik bölümüne gidip genetik testine baktırdım. Patalojide hiç birşey çıkmadı
ben aşılama ile gebe kalmıştım. ve aşılama öncesi genetik bölümünde bir sürü testler yapıldı, kromozom vs bakıldı. bir olumsuzluk yoktu.

aslında hoca benden genlerimi istese ben bunu sunabilirim diye düşünüyorum.

ben aşılama ile gebe kalmıştım. ve aşılama öncesi genetik bölümünde bir sürü testler yapıldı, kromozom vs bakıldı. bir olumsuzluk yoktu.

aslında hoca benden genlerimi istese ben bunu sunabilirim diye düşünüyorum.
Aslında aynı şey değil. Bu size tapılacak genetik test. Trombofili panelide yapiliyor.

merhaba, bende aşılama sonucu gebe kalmıştım. 8. haftada kalbi durduğu için bugün kürtaj oldum.

doktorunuz ilk olarak doğal gebelik deneyin diyorlar değil mi? nasıl oluyor?
Benim bugun 10+2 olmasi gerekiyordu, doktor kontrolune gittim gule oynaya, 8+4te kalmis bebegim, 2cm olmus boyu, kalp atisi yok dedi doktor. Kurtaj yapilacak. Su an hastaneden yatis onayi bekliyorum ya bugun ya da ptesi yapilacak kurtaj. Siz yeni yasamissiniz. Oncelikle hem size hem burdaki ayni duygulari yasayan herkese buyuk sabir diliyorum. Ne yapicam nasil olacak bilmiyorum. Sureci arastiracak gucum bile yok :KK43: kisa bir islem dedi doktor, birkac saatte cikarsin dedi. Baska doktora gitmedim, kalp atisi yoksa yoktur, bu doktorun anlamamasi bir hata olmasi mumkun degildir diye dusunuyorum. Zaten karindan bakinca bebek gorunmedi, vajinal bakmak durumunda kaldi.

Benim bugun 10+2 olmasi gerekiyordu, doktor kontrolune gittim gule oynaya, 8+4te kalmis bebegim, 2cm olmus boyu, kalp atisi yok dedi doktor. Kurtaj yapilacak. Su an hastaneden yatis onayi bekliyorum ya bugun ya da ptesi yapilacak kurtaj. Siz yeni yasamissiniz. Oncelikle hem size hem burdaki ayni duygulari yasayan herkese buyuk sabir diliyorum. Ne yapicam nasil olacak bilmiyorum. Sureci arastiracak gucum bile yok :KK43: kisa bir islem dedi doktor, birkac saatte cikarsin dedi. Baska doktora gitmedim, kalp atisi yoksa yoktur, bu doktorun anlamamasi bir hata olmasi mumkun degildir diye dusunuyorum. Zaten karindan bakinca bebek gorunmedi, vajinal bakmak durumunda kaldi.
Canım çok geçmiş olsun. Üzüntünü derinden paylaşıyorum. Bedenin neredeyse hiç acımayacak, korkma. Ruhunda zamanla tedavi olacak. Demekki sağlıksızmış bizim bebeğimiz. Hamdolsun Rabbimize ki bize çok güzel bir vücut vermiş. Bunu kabul etmiyor bedenimiz. Rabbimden gelene teslim oldum. Kürtaj işlemi 15 dklık bir şey. Öncesi sonrası yatış vs birkaç saat sürer.

Ben emin olmak için başka hastaneye de gitmiştim ama bir şey değişmedi. İçin rahat edecekse öyle bir şey yapabilirsin.

Canım çok geçmiş olsun. Üzüntünü derinden paylaşıyorum. Bedenin neredeyse hiç acımayacak, korkma. Ruhunda zamanla tedavi olacak. Demekki sağlıksızmış bizim bebeğimiz. Hamdolsun Rabbimize ki bize çok güzel bir vücut vermiş. Bunu kabul etmiyor bedenimiz. Rabbimden gelene teslim oldum. Kürtaj işlemi 15 dklık bir şey. Öncesi sonrası yatış vs birkaç saat sürer.

Ben emin olmak için başka hastaneye de gitmiştim ama bir şey değişmedi. İçin rahat edecekse öyle bir şey yapabilirsin.
Cok tesekkur ederim 🌸

Benim de 9 haftalık gebeliğim sonlandı 13 martta kürtaj oldum, kontrole gittiğimde doktorum bir sorun yok dedi, eskiden rahim içi kazınıyordu travmatik oluyordu artık vacumla küçük bir yerden alıyoruz hem yapışıklık olmuyor hem de kalan kısım ilk adetle atılıyor dedi, o yüzden ilk adetten sonra korunmana gerek yok dedi. Ben çok öncesinde başka sebeple trombifili paneli baktırmıştım tek gende (mthfr) heterozigot mutasyon var herhangi birşey başlanmadı, düşük olunca perinataloğa da sordum o da gerek yok dedi mthfr olduğu için ve homozigot olmadığı içinmiş, risk olmayanlarda kullanmak aksine düşüğe sebep olabilir kanamalara sebep olacağı için dedi. kürtajdan 19 gün sonra tekrar regl oldum bakalım ovulasyon bekliyorum hala, 2. Regli geciken var mı gecikiyor mu? Ya da ovulasyon takibi yapıp geciktiğini farkeden var mı yoksa testleri erkenden bitireceğim ben 🤭

X