2024 kürtaj olanlar😑/Daha önce kürtaj olanlar ne zaman tekrar hamile kaldınız?

Benim de 9 haftalık gebeliğim sonlandı 13 martta kürtaj oldum, kontrole gittiğimde doktorum bir sorun yok dedi, eskiden rahim içi kazınıyordu travmatik oluyordu artık vacumla küçük bir yerden alıyoruz hem yapışıklık olmuyor hem de kalan kısım ilk adetle atılıyor dedi, o yüzden ilk adetten sonra korunmana gerek yok dedi. Ben çok öncesinde başka sebeple trombifili paneli baktırmıştım tek gende (mthfr) heterozigot mutasyon var herhangi birşey başlanmadı, düşük olunca perinataloğa da sordum o da gerek yok dedi mthfr olduğu için ve homozigot olmadığı içinmiş, risk olmayanlarda kullanmak aksine düşüğe sebep olabilir kanamalara sebep olacağı için dedi. kürtajdan 19 gün sonra tekrar regl oldum bakalım ovulasyon bekliyorum hala, 2. Regli geciken var mı gecikiyor mu? Ya da ovulasyon takibi yapıp geciktiğini farkeden var mı yoksa testleri erkenden bitireceğim ben 🤭
Ben 12 haftalık bebeğimi 1 martta kaybettim . 1 martta kürtaj , 20 martta tekrar bir kanama oldu doktor adet olabilir dedi .
Ben de öyle düşündüm 19 nisanda tekrar adet olurum diye hesaplarken 9 nisanda adet oldum, 3 gün şiddetli kanama oldu sonra azaldı bugün son günüm . Halbuki 5 nisanda doktora gittiğimde yumurtalıkların bile çalışmaya başlamış bu iki günü değerlendir gebelik olur demişti ama ben 3 gün sonra adet oldum .
Büyük ihtimalle 20 gün sonra olan adet değildi

Benim bugun 10+2 olmasi gerekiyordu, doktor kontrolune gittim gule oynaya, 8+4te kalmis bebegim, 2cm olmus boyu, kalp atisi yok dedi doktor. Kurtaj yapilacak. Su an hastaneden yatis onayi bekliyorum ya bugun ya da ptesi yapilacak kurtaj. Siz yeni yasamissiniz. Oncelikle hem size hem burdaki ayni duygulari yasayan herkese buyuk sabir diliyorum. Ne yapicam nasil olacak bilmiyorum. Sureci arastiracak gucum bile yok :KK43: kisa bir islem dedi doktor, birkac saatte cikarsin dedi. Baska doktora gitmedim, kalp atisi yoksa yoktur, bu doktorun anlamamasi bir hata olmasi mumkun degildir diye dusunuyorum. Zaten karindan bakinca bebek gorunmedi, vajinal bakmak durumunda kaldi.
Çok geçmiş olsun sizi ekim annelerinde görmüştüm en kısa zamanda inşallah hayırlısı sağlıklısı olsun🌸

Benim de 9 haftalık gebeliğim sonlandı 13 martta kürtaj oldum, kontrole gittiğimde doktorum bir sorun yok dedi, eskiden rahim içi kazınıyordu travmatik oluyordu artık vacumla küçük bir yerden alıyoruz hem yapışıklık olmuyor hem de kalan kısım ilk adetle atılıyor dedi, o yüzden ilk adetten sonra korunmana gerek yok dedi. Ben çok öncesinde başka sebeple trombifili paneli baktırmıştım tek gende (mthfr) heterozigot mutasyon var herhangi birşey başlanmadı, düşük olunca perinataloğa da sordum o da gerek yok dedi mthfr olduğu için ve homozigot olmadığı içinmiş, risk olmayanlarda kullanmak aksine düşüğe sebep olabilir kanamalara sebep olacağı için dedi. kürtajdan 19 gün sonra tekrar regl oldum bakalım ovulasyon bekliyorum hala, 2. Regli geciken var mı gecikiyor mu? Ya da ovulasyon takibi yapıp geciktiğini farkeden var mı yoksa testleri erkenden bitireceğim ben 🤭
bende 2. adetimi bekliyorum yaklaşık 10 gün sonra sonrasında bende denemek istiyorum hayırlısı olsun

Ben 3 kez kürtaj olmak zorunda kaldım. Her kürtajda, bir gebelik süresi sonlanana kadar bekledim. Yani 7. Hafta kürtaj olduysam. 33 hafta bekledim. Sanki o süre boyunca ruhları benimle gibi geldi😞

Çok geçmiş olsun size de, acaba benim de mi öyle oldu bakalım göreceğiz
Ben 3 kez kürtaj olmak zorunda kaldım. Her kürtajda, bir gebelik süresi sonlanana kadar bekledim. Yani 7. Hafta kürtaj olduysam. 33 hafta bekledim. Sanki o süre boyunca ruhları benimle gibi geldi😞
Çok geçmiş olsun :KK43:
İlk defa böyle bir yorum okudum çok tuhaf hissettim :KK43: bu ruh hali çok zor olsa gerek . Rabbim sabır versin

2.aşılama ile olmuştu gebeliğim 8 bucuk haftalık kalbi durdu 24 ocak kürtaj oldum neredeyse 2 yıl sonra gelmişti bana acısı asla geçmiyor sadece hafifliyor alışıyor insan birde zor elde edince korunmuyorum bu ay ama olacagında düşünmüyorum normal yolla çok üzücü şimdi 20 haftalık hamileydim yaşasaydı

2.aşılama ile olmuştu gebeliğim 8 bucuk haftalık kalbi durdu 24 ocak kürtaj oldum neredeyse 2 yıl sonra gelmişti bana acısı asla geçmiyor sadece hafifliyor alışıyor insan birde zor elde edince korunmuyorum bu ay ama olacagında düşünmüyorum normal yolla çok üzücü şimdi 20 haftalık hamileydim yaşasaydı
Merhaba, benimde 2. Aşılama ile olmuştu bebeğim. 8 haftalıkken kalbi durdu. 2 hafta önce kürtaj oldum.

Doktorunuz ne önerdi? Doğal mı deniyorsunuz?

Kızlar iyi geceler göz yaşlarıyla yazıyorum her zaman değil ama içimde olabilirdin bebeğim acısını nasıl geçiriyorsunuz

Kızlar iyi geceler göz yaşlarıyla yazıyorum her zaman değil ama içimde olabilirdin bebeğim acısını nasıl geçiriyorsunuz
Keşke bir şeyle geçti geçebiliyor diyebilsem . Sadece zamanla hafifliyor diyebilirim . Bol bol dua edip salavat çekiyorum içimden . Geçebilecek bir şey değil bence :KK43: acını anlıyorum . Sabırlar diliyorum inşallah sağlıklı bebeklerimiz olur da onlar tutar elimizden :KK43:

Yan yana olsak kocaman sarılırdım size . Beni de ailemden çevremden kimse anlamıyor gibi hissediyorum. Sürekli burada aynı acıyı yaşayan insanlarla olmak daha iyi sanki :KK43: bilmiyorum iyi mi geliyor daha çok içine mi çekiyor

Merhaba çok geçmiş olsun Rabbim tez zamanda hayırlı sağlıklı olanını nasip eder inşallah🌸33 hafta cok uzun bir süre değil mi beklemek için.bir de sanki sizi ekim annelerinden hatırlıyor gibiyim

Yan yana olsak kocaman sarılırdım size . Beni de ailemden çevremden kimse anlamıyor gibi hissediyorum. Sürekli burada aynı acıyı yaşayan insanlarla olmak daha iyi sanki :KK43: bilmiyorum iyi mi geliyor daha çok içine mi çekiyor
Böyle yavrusu olmuş hamile hayvanlar bile etkiliyor artık beni bugün buna ağladım bayadır ağlamıyordum sekiz aylık hamile görümcemin kurbanlığı da hamileymiş bugün onu söyledi kayınvalidem bu bilgi bana çok lazım çünkü buna ağladım sessiz sessiz sadece size açtım içimi Allah razı olsun Allah hepimize sağlıklı bebekler nasip etsin sonra kalktım namaz kıldım bizleri elbet bizi imtihan eden anlar

Merhaba çok geçmiş olsun Rabbim tez zamanda hayırlı sağlıklı olanını nasip eder inşallah🌸33 hafta cok uzun bir süre değil mi beklemek için.bir de sanki sizi ekim annelerinden hatırlıyor gibiyim
Evet şu an hamileyim. Son kürtajımı 15 nisanda olmuştum geçen sene. Ben kendime o kadar sürede gelebildim. Yas dönemi gibi ilerlerdi.

Merhaba, benimde 2. Aşılama ile olmuştu bebeğim. 8 haftalıkken kalbi durdu. 2 hafta önce kürtaj oldum.

Doktorunuz ne önerdi? Doğal mı deniyorsunuz
doktorum 3 ay korunma sonra 3 ay doğal önerdi sizin peki
aşılamayı devlette, kürtajı özelde yaptırdım. özeldeki doktorum, 1 adet sonrası gebelik planlamaya başlayabilirsin dedi.
devlete de haftaya gidip sorucam. ama biraz doğal yolla deneyeyim diyorum yine. hemen aşılama olmasın. siz tekrar aşılama mı yaptıracaksınız?

Doktorunuz ne önerdi? Doğal mı deniyorsunuz

aşılamayı devlette, kürtajı özelde yaptırdım. özeldeki doktorum, 1 adet sonrası gebelik planlamaya başlayabilirsin dedi.
devlete de haftaya gidip sorucam. ama biraz doğal yolla deneyeyim diyorum yine. hemen aşılama olmasın. siz tekrar aşılama mı yaptıracaksınız?
bende biraz 6.aya kadar deneyip tekrar aşılama düşünüyorum normal yolla olacagına pek bi ümidim yok açıkcası

X