2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
Kimsem olmazdı eminim bi çok kez dedim kalabalık içinde çok yalnız bırakıldım ama ne benim üstümde ne evladımın üstünde babası dışında kimsenin hakkı yok buna da şükür
aynen öyle en azından kimseye minnet etmemiş oluyorsun canım birde öyle düşün

Ya kızlar benim kız yeni bir huya başladı, doyduktan sonra mememin ucunu sonuna kadar çekerek ağzından çıkarıyor sonra da uyuyor. O çekme anının acısını zaten biliyorsunuzdur önceden arada yapıyordu şimdi her memeden ayrılmak istediğinde yapıyor. Çekeceğini anladığımda yapıştırıyorum mememe kendim çıkarıyorum ama bazen yetişemiyorum 😭

Ya kızlar benim kız yeni bir huya başladı, doyduktan sonra mememin ucunu sonuna kadar çekerek ağzından çıkarıyor sonra da uyuyor. O çekme anının acısını zaten biliyorsunuzdur önceden arada yapıyordu şimdi her memeden ayrılmak istediğinde yapıyor. Çekeceğini anladığımda yapıştırıyorum mememe kendim çıkarıyorum ama bazen yetişemiyorum 😭
Kız kıymetini bil. Benimki de yapardı onu. Böyle inek memesi sağar gibi uzatırdı ucunu. Şimdi biberona alıştı zorlamıyor memeyi. 🙃🥲

Kız kıymetini bil. Benimki de yapardı onu. Böyle inek memesi sağar gibi uzatırdı ucunu. Şimdi biberona alıştı zorlamıyor memeyi. 🙃🥲
Canım sen hangi biberonu kullandın aman ne yapalım canları sağolsun. Sütümüz az mama var elimizden geleni yaptık süt olsun diye olmayınca olmuyor ne yapalım.

Ay biberon meme reddi yapıyor dimi.😟 Ben buradakileri okuduktan sonra sağıp veresim bile gelmiyor o yüzden dışarıda bile üzerime örtü alıp öyle emziriyorum ve gerçekten sürekli meme verince emmesi güçlendi memeyi çok hızlı boşaltmaya başladı. Zaten emdikçe süt de artıyor sen de verme biberon kuzum 🙏🏻

Kesinlikle bende normal doğumu tecrübe ettiğim için çok mutluyum. O doğum anı gerçekten mucize bir an tekrar tekrar kızımın doğduğu anı, o an ki vücudumun rahatlamasını yaşamak isterim. Tabi tamamen kesisiz dikişsiz bir doğum olması şartıyla🤣 Birde suni sancısız 😅 Ay doğum zor yaaa🫠
Aynen öylee, suni sancısız ve kesisiz normal doğum candır, suni sancı işkence ya 😁🫠 Bi de birdahaki doğumun sezeryan olma ihtimali peki 🥹 hem karnımız hem vajinamız kesilmiş olacak ay Allah korusun 😂

Ay biberon meme reddi yapıyor dimi.😟 Ben buradakileri okuduktan sonra sağıp veresim bile gelmiyor o yüzden dışarıda bile üzerime örtü alıp öyle emziriyorum ve gerçekten sürekli meme verince emmesi güçlendi memeyi çok hızlı boşaltmaya başladı. Zaten emdikçe süt de artıyor sen de verme biberon kuzum 🙏🏻
Kuzum sağdığını da büyük şırıngayla ya da kaşık tarzı bişeyle ver mecbur kalırsan. Ben 4 gün biberon vermedim. Direndim ama dün akşam çok ağladı . Emmek için zorlamadı kendini. Eşim de gec geldi biraz o şırıngayla rahat veriyor ben beceremedim. Dayanamadım haline Ağlaya ağlaya biberon verdim 😔

Canım sana tavsiyem dr browns biberonu kullan birde mutlaka biberondan önce o meme ucu bir iki dk kada olsa ağzına ver bebişin sonra biberon inşallah düzelir
Ben ilk o biberonu kullandım canım Dr Brown. Sonra como tomo aldım. Lansinoh vardı o Daha hızlı akıtıyor diye kullanmdım bile . Hepsinden rahat süt emiliyor. Meme reddi biberonla ilgili değilmiş malesef bebeğin alışmasıyla ilgiliymiş. Bebek o rahatlığı görünce istemiyor memeyi özellikle yumuşakken. Önce memeyi verip sonra biberona mı geçeyim kuzum anlamadım?

Canım sen hangi biberonu kullandın aman ne yapalım canları sağolsun. Sütümüz az mama var elimizden geleni yaptık süt olsun diye olmayınca olmuyor ne yapalım.
Kuzum emzirmek istiyordum. çok üzülüyorum memede ağladıkça. Haklısın ama olmayınca olmuyor 😔 bebek emmek istemedikçe süt de üretemiyoruz. O yüzden de azalıyor. Kısır döngüye giriyor

Benim eşim de ortaokul a kadar parmak emmiş, şimdi onun da ön dişleri önde . Kızım da parmak,emzik,biberon,battaniye ağzına ne gelirse emmeye çalışıyor. Annem bana ne emzik ne biberon tutturamamış ama. Kızım da babasına çekmiş. Zaten tipi de ona benziyor 🙃
Aynen demekki çekmiş😀Ben emzik vermedim hiç denemedim bile çok gerek duymadım nedense dil bağıda olduğu için hiç zorlamak istemedim

Ben ilk o biberonu kullandım canım Dr Brown. Sonra como tomo aldım. Lansinoh vardı o Daha hızlı akıtıyor diye kullanmdım bile . Hepsinden rahat süt emiliyor. Meme reddi biberonla ilgili değilmiş malesef bebeğin alışmasıyla ilgiliymiş. Bebek o rahatlığı görünce istemiyor memeyi özellikle yumuşakken. Önce memeyi verip sonra biberona mı geçeyim kuzum anlamadım?
Canım yani şöyle söyleyeyim 30 saniye bile o memenin başını ağzına sok ilk bi kavrasın sonra hop biberonu ver bende başından beri biberon kullanıyorum ama ilk önce meme sonra biberon yaptım şimdi kayra biberonu hep meme diye algılayıp mememe doğru yönelip içiyor süt olsada olmasada yapıyorum bunu dene sende mutlaka

R harfini beklersek zaten bir 5 yaş yaşs kadar R ler y çıktı benim oğlanlarda sonra düzeldi onlarda dil bağı yoktu, bunda da hafif varmış, aslında çok önemli değil dedi bize doktor, bakalım bekleyelim görelim ne olacak, göbek fıtığı da geçiyor genelde büyüdükçe öyle duydum hep

Şuan sadece meme emerken emzik alırken yapıyor, normalde uyanık dururken emmiyor elini
Göbek fıtığı için evet genelde öyle diyorlar bakalım her defa bezini değişerken üzülüyorum.Dil bağı için beklicem şimdilik benim doktorda çok büyütmedi bekle dedi
Bizim kız emzik bile almadı vererken atıyordu ama parmağını emiyordu enteresan🤭

canım bırak hıçkırsın engel olma Allah korusun boğazına kaçar kötü bir şey değil hıçkırması büyüyor annesi 🧿
Hıçkırınca bir görsen nasıl korkuyor kıyamıyorum şimdi anlamadığı için o kadar konuşsam bile boş.Yok dikkat ediyorum zaten ben mamayı dinlene dinlene veriyorum bazen o kadar hızlı emiyorki biriktiriyor ondan😌

X