2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
Maşallah kuzum bak ne güzel doğmuş
Benimki daha minik 🙂 minik kuşum diye seviyorum 🥰
Şuan kaç kilo

Günde 4 5 defa çişli bez yapıyorsa doyuyor dur kuzum, doktoruna kontrolüne de gidiyorsun zaten, ona göre hareket edersin, hiç stres olma, doymazsa mamasını arttırırsın kilosuna göre doktor söyler zaten, inan büyüdükçe farklı sorunlar çıkıyor ve şu günlerde stres olduğumuza güleceğiz
Kuzum bebek tartısı almıştım, sabitlemiyor dün ağladım diye eşimde kırdı, sen beni anlarsın kuzum korkum azıcık kilo alsın toparlansın ki diğer ay ameliyat derse doktor sonuçta bir yoğun süreci olacak ordada iyice kilo vermesin :KK43: derdim aslında bu,:KK43:

ben de öyle diyorum canım öyle rahatlatıyorum içimi ama çok zor bi durummuş gerçekten senin için de üzüldüm 😞 peki tozu kullandığında bi gelişme oldu mu canım sütünde yani bu düzelebilecek bi durum mu acaba
Düzelir mi bilmiyorum canım ama bizim 1 ay değişen bir durum olmamıştı yine de vermeye devam ettik ama toz da bir etki etmedi maalesef

Kolundan vurulmadı canım bacaklarına vuruldu.Bizede doktor calpol yazdı ama hiç etkisini görmedim 3 saate düşürmedi mecbur fitil aldık şimdi düşmüş şükür..birde ben calpolun içerikliğini okudum beğenmedim nedense birde vermem ve bir doktorla konuştum bana dedi şurup verme kusucak gerçektende ilkinde küstü fitil en güzeli gece kalkarsa yine fitil vericem
Aa fitili bilmiyordum canım biz direk şurup verdik o zaman senin minnoş verem aşısı daha olmadı koldan asıl ateş o yapıyor canlı virüs aşısı

Başka doktora gittim sonuçları gösterdik neden istedi bu tahlilleri dedi gerek yok bunlara dedi tekrar gitmem zaten durduk yere geriliyoruz. Birde değerler referans degeri aralığında çıkmıyor sorun mu var acaba diye stres olduk.
Hay Allahım cidden boş yere stres etmiş sizi ya 😥 bizim kan tahlilleri de genelde referans aralıklarından farklı çıkıyor bebek oldukları için normal sanırım doktorlar neye bakacaklarını bilirler canım ama bir sorun varsa kan alınır öyle zırt pırt ne gerek varmış zaten küçücük bedenleri

Kuzum bebek tartısı almıştım, sabitlemiyor dün ağladım diye eşimde kırdı, sen beni anlarsın kuzum korkum azıcık kilo alsın toparlansın ki diğer ay ameliyat derse doktor sonuçta bir yoğun süreci olacak ordada iyice kilo vermesin :KK43: derdim aslında bu,:KK43:

Kuzum benim çok iyi anlıyorum seni, stres seni de bebeğini de huzursuz eder, bebekler hissediyor anne ne kadar stresli huzursuz olursa bebekte öyle oluyor inan ki, elinden geleni yapıyorsun sen anne olarak, gerisini Allaha bırak

Kuzum atlas 3.380 doğdu hastaneden çıkarken 3.160 dı ilk ay 980 gram aldı
Maşallah kuzum bak ne güzel kilo almış 🧿🧿🧿

benim de damla damla damla 10 cc çıkıyor her sağımda çocuğum 90 cc mama içiyor her seferinde 🤣kokusunu alsa yetere düştüm 🤣 sen sağıyor musun meme olarak mı veriyorsun tatlımmm :)) sensiz buralar bomboştu kuzucum hoşgeldinn😍❤️❤️
Canım sağımda hiç çıkmıyor ama emerken bi 5 dk emiyor ne kadar geliyor o sıra bilmiyorum ama ağızından akan bir süt yok ama 5 dk sonra kavga etmeler çıldırmalar çekiştirmeler başlıyor sanırım o an bitiyor süt diye yorumluyorum elimle sıkınca da o andan sonra hiç gelmiyor 😬
Artık bu emzirme olayını rafa kaldırdm yani sadece mama öncesi veriyorum bir beslenmede önce bir kızımı sonraki beslenmeye diğer kızımı her iki göğüsü veriyorum kavga anı başlayınca bırakıp mamaya devam ettiriyorum artık ne varsa o an alırlar dedim artık 🤣 sağıma geri söneyim dedim 5 gün düzenli her 3 saatte bir sağım yaptım gelen giden yok 🫢 en azından diyorum memeyi tutmaya devam ediyorlar şükür gelen oldukça öyle veriyorum 🧿 hoşbulduk kuzucum 😍🙏🏻

Şuan kaç kilo canım benim ki öyle minnak birsey yüzü falan küçücük, ah kuzum bu evladın yanında çok şükür bugün bizde 40 günlük olduk
Bizde 45 günlügüz 3 gün önce 4.700 di ama şuan bile kilosunu gostermiyor minnacik. Bende boyuna falan gidiyor galiba diyorum.

X Xxudy kız sen kiloyu neden takıyorsun ki☺️ benim iki bebeğim de maşallah güzel kilo alıyorlar ve gerçekten hiçbir şey yapmıyorum, bu pek çabayla alakalı bir şey değil diye düşünüyorum. Ama adım kadar eminim ki 1 yaşından sonra zapzayif kalacaklar 😂 çünkü genetigimiz bu. Ben de zayıfım eşim de. Yani şu an ister 5 kilo olsun ister 6. Ben hiç takmıyorum şahsen kilosunu öğrendiğimde hiç öyle ne sevindim ne bir tepki verdim, ilk çocuğumdan tecrübeliyim çünkü bu konu gerçekten takılacak en son konu.

Amaaa sağolsun günümüz anneleri bunu maharet sanıyorlar 😂 kendim besledim ayy tombiş yaptım falan muhabbetleri. İnanılmaz gereksiz, düşünme bile. Bebek tartısı nedir ayrıca yahu ne gerek var böyle şeylere? Aylık tarttir tamam persentildeyse bitti gitti.

Ya senin bebişinin kendin söylüyorsun boyu uzun uzun oluncada kilosu görünmüyor..kaç şimdi kilosu?seni bitirdiler onun bunun sözüne takılma yeterki sağlıklı olsun anne sütüm yok mesela benim şimdi ama takmıyorum..eşim 5 yaşına kadar anne sütü içmiş hiç kilolu diğil hasta oluncada geç iyileşiyor..birde sen kendinde zayıfsın benim gibi bizim bebişlerde bize benzicek bu kadar basit hiç üzülme bunun için çok şükür zor olsa bile kavuştuk bebişlerimize
Niqu Niqu bebeğimmm ben hamileyim mm 🌈😍❤ çok şükür Allahıma. İkinci tüp bebek denemem tuttu ❤ henüz çok yeni. Keseyi haftaya göreceğiz. Sıkı sıkı tutunsun diye dua ediyorum 😍🌈 sen, siz nasılsınız bitanem?

Aa fitili bilmiyordum canım biz direk şurup verdik o zaman senin minnoş verem aşısı daha olmadı koldan asıl ateş o yapıyor canlı virüs aşısı
Yok olmadı pazartesi birde o var🤦🏻‍♀️ama artık korkmuyorum fitil hemen düşürdü yine öyle yaparım

Canım sağımda hiç çıkmıyor ama emerken bi 5 dk emiyor ne kadar geliyor o sıra bilmiyorum ama ağızından akan bir süt yok ama 5 dk sonra kavga etmeler çıldırmalar çekiştirmeler başlıyor sanırım o an bitiyor süt diye yorumluyorum elimle sıkınca da o andan sonra hiç gelmiyor 😬
Artık bu emzirme olayını rafa kaldırdm yani sadece mama öncesi veriyorum bir beslenmede önce bir kızımı sonraki beslenmeye diğer kızımı her iki göğüsü veriyorum kavga anı başlayınca bırakıp mamaya devam ettiriyorum artık ne varsa o an alırlar dedim artık 🤣 sağıma geri söneyim dedim 5 gün düzenli her 3 saatte bir sağım yaptım gelen giden yok 🫢 en azından diyorum memeyi tutmaya devam ediyorlar şükür gelen oldukça öyle veriyorum 🧿 hoşbulduk kuzucum 😍🙏🏻
Kız cansu senmisin?😃😃bende diyorum grupa yeni birisi gelmiş😀😅onunda ne güzel ikizleri varmış birde düşünüyorum🤣iyiki geldin ya🌷

Niqu Niqu bebeğimmm ben hamileyim mm 🌈😍❤ çok şükür Allahıma. İkinci tüp bebek denemem tuttu ❤ henüz çok yeni. Keseyi haftaya göreceğiz. Sıkı sıkı tutunsun diye dua ediyorum 😍🌈 sen, siz nasılsınız bitanem?
Yaaa ne diyorsun bir garib oldum🥹Bak kuzum kendine dikkat et ne güzel tutunmuş şimdi keseyi görmek nasip etsin Allah🤲🏻görünce banada haber et🤲🏻iyiyiz uykusuz geceler kaka çiş konu bu bizde☺️darısı sana olsun canım😍

Saol kuzumm Allah razı olsun ❤️ hahah tabii kizz mutlu olmaz mı erkegin kalbine giden yol annesinden geçiyor 😂😂 bizde hep bu kadar on numara beş yıldız değildik ben evliliğimin ilk beş yılı lanet bir insandım bakma sonrada pamuk oldum 😂😂 o dönem benim adamda deliriyordu 😂😂
Aaa hadi yaaaa :) evliliğimin henüz 3.yılında olduğumu göz önünde bulundurursak hâlâ ümit var mı o halde😂😂 kayınvalide fobin var mıydı mesela o ilk 5 yıl :)

Benim kayınvalide vol2 :) benim zaten mecburiyetim var bırakmak konusunda kimsem yok, benimkide diyor annesi işe gidecek benim oğlum bana kalacak, babaannesi onu parklara götürecek 😂😂😂 benim oğlum bana kalacak derken sanki tamamen veriyorum çocuğumu
Ay evett. O öyle dedikçe sinir oluyorsun dimi kuzum 😂

X