2024 MAYIS AYI TÜP BEBEK YAPTIRACAKLARIN PAYLAŞIM ALANI

Kızlar birde size bir şey daha sormak istiyorum , Estrofem sizde de şişkinlik ve kilo artışı yaptı mı ? Öncesinde kullandığım lucrin depot iğneden sonra aşırı ödem oldu her yerim şimdi de bu ilaç ödem oldu her yerim iyice iştahım da arttı, sizlerde durumlar nasıl ?
Hormon ilaçları olduğu için ister istemez vücut şişiyor canım artık kilo olarak mı ödem mi bilemiyorum

Benimde bir olumsuz denemem var. Bu kez dondurulmuş embriyo transferi olacaktı. Progesteron 4 çıkmış. Sanırım 0-1 aralığında bir şey olması gerekiyormuş.
Hımm benimde ilk 0.2 gibi bi değerler çıkmıştı ikincisi 40 lı bir değerdi transfer öncesinde vermiştim güzel demişti doktorum evet onu belli dönemde yapıyorlar.

Dualarımız sizinle inşallah güzel haberler alırsınız 🤲
Kızlar doktorumla konuştum TSH biraz yüksek çıktığı için levatrom verdi imom ve ecopirin de kullanıyorum zaten . İlacım bitmesine 10 gün kaldı adetten sonra da tedaviye direk basliyacagim ♥️😚inşallah bu sefer nasip olur bize

Doğru peki bunun için yaptığınız bi şey var mı iştahım da açıldı dikkat etmeye çalışıyorum ama bi halsizlikte var
Ben bi şey yapmıyorum kilo benim işime geliyor. Madem iştahın açıldı sağlıklı beslenme programı hazırlayabilirsin kendine. Çok faydası olur tutunmaya inşallah

Kızlar birde size bir şey daha sormak istiyorum , Estrofem sizde de şişkinlik ve kilo artışı yaptı mı ? Öncesinde kullandığım lucrin depot iğneden sonra aşırı ödem oldu her yerim şimdi de bu ilaç ödem oldu her yerim iyice iştahım da arttı, sizlerde durumlar nasıl ?
Bende oldu progestan daha kötü ama estroferm bir tık daga masum 😂

Ben bi şey yapmıyorum kilo benim işime geliyor. Madem iştahın açıldı sağlıklı beslenme programı hazırlayabilirsin kendine. Çok faydası olur tutunmaya inşallah
Öyle yapıyorum , daha sağlıklı beslenmeye çalışıyorum karbonhidrat ve şekerden uzak durmaya çalışıyorum avokado kabak çekirdeği kuru üzüm bunları tüketiyorum , deniyorum bakalım ☺️

Progeston transferden sonra mı veriliyor ? Nasıl olacak böyle hormon hormon ilaç ilaç , hiç farkında değiller normal yolla gebe kalanlar bunun ne büyük nimet olduğunu 💕
Transfer sonrası progeston veriliyor benim ilk transferimde bana yan etki yaptı bu transfer de vermiycek. Normal yolla gebe kalanlar çok şanslı evet rabbim yüzümüze gülsün bebeklerimizi kucağımıza alalım

Progeston transferden sonra mı veriliyor ? Nasıl olacak böyle hormon hormon ilaç ilaç , hiç farkında değiller normal yolla gebe kalanlar bunun ne büyük nimet olduğunu 💕
Gerçekten o kadar büyük bir nimet ki doğal yolla hamile kalabilmek. Bunu gerçekten bizim gibi bu yollardan geçenler anlar iğneler ilaçlar hormonlar. İlaçların o kadar çok etkisi var ki hormonlarımız bile bizim dışımızda çalışıyor artık yumurtlamada belirtilerim neydi hatırlamıyorum bile kasıklarım ağrıyınca hamilelik mi ilaç etkisi mi anlayamıyorum bile. Eşim transferden sonra sürekli belirti soruyor evet vücudum bazı belirtiler veriyor ama ümitlendirmemk için ona hiç birşey söylemiyorum artık çünkü ilaç etkileri o kadar fazla oluyor ki. Gerçekten Allah bizlere sabır sağlık ve sonunda evlat nasip etsin inşallah 🙏

Gerçekten o kadar büyük bir nimet ki doğal yolla hamile kalabilmek. Bunu gerçekten bizim gibi bu yollardan geçenler anlar iğneler ilaçlar hormonlar. İlaçların o kadar çok etkisi var ki hormonlarımız bile bizim dışımızda çalışıyor artık yumurtlamada belirtilerim neydi hatırlamıyorum bile kasıklarım ağrıyınca hamilelik mi ilaç etkisi mi anlayamıyorum bile. Eşim transferden sonra sürekli belirti soruyor evet vücudum bazı belirtiler veriyor ama ümitlendirmemk için ona hiç birşey söylemiyorum artık çünkü ilaç etkileri o kadar fazla oluyor ki. Gerçekten Allah bizlere sabır sağlık ve sonunda evlat nasip etsin inşallah 🙏
Amin 🙏 çok güzel anlatmışsın aynı şeyleri yaşıyorum adet tarihlerim değişti önceden çok farklıydı şimdi daha farklı allahın izniyle gebelik oluşsun herşeye razıyız iğneden o kadar çok korkardım ki şimdi korkmuyorum artık tek düşüncem bebeğime kavuşmak gebelik olsun doğum sonrası vücudumuzdaki ilaçlardan arınmak için sıkı bir diyet uygularım diyorum kendimle konuşuyorum büyüyen göğüslerime şişen karnına takılma diyorum kendime bebeğim için hepsi 🙏 şükürler olsunki böylede bir şansım var diyorum kolaylık kucaklarımıza alalım mayıs bizlerin ayı olsun hepimiz sevinçten ağlayalım 🥰🌸🌺

Amin 🙏 çok güzel anlatmışsın aynı şeyleri yaşıyorum adet tarihlerim değişti önceden çok farklıydı şimdi daha farklı allahın izniyle gebelik oluşsun herşeye razıyız iğneden o kadar çok korkardım ki şimdi korkmuyorum artık tek düşüncem bebeğime kavuşmak gebelik olsun doğum sonrası vücudumuzdaki ilaçlardan arınmak için sıkı bir diyet uygularım diyorum kendimle konuşuyorum büyüyen göğüslerime şişen karnına takılma diyorum kendime bebeğim için hepsi 🙏 şükürler olsunki böylede bir şansım var diyorum kolaylık kucaklarımıza alalım mayıs bizlerin ayı olsun hepimiz sevinçten ağlayalım 🥰🌸🌺
Amin inşallah. Ben kilo açısından pek bir fark yaşayamadım benim bünyeme sanırım fazla etki etmiyor ilaçlar kilo açısından. Ama iğneler gerçekten çok zordu her aşamada daha ne kadar zoru olabilir ki diyerek tekrar aynı döngüye giriyorum. Allah o sabrı cesareti bize veriyor çok şükür gerçekten en azından evlat şansımız var bu da aslında büyük bir nimet. Bazen diyorum ki demekki bizlerin sınavı da böyle rabbim evlat için de bizleri bir sınavdan geçiriyor. Rabbim hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin de bu günler elbet geçecek Allah’ın izniyle🙏

Merhabalar kızlar , Çocukluktan beri polikistik hastasıyım , çocuk hazırlıgı yapalım bi rahme bakalım dıye hsg cektırınce ıkı tupum de hidrosalpenks tanısı konuldu. Embriyoları dondurduk ve ıkı tüpü de aldırdım şuan iyileşme sürecindeyim. Mayıs ayı sonuna doğru transfer olacak gibi görünüyorum. İlk kez denemiş olacağım Allah hepimize yardım etsin. Çok sabır gerektiren bir süreçmiş. Tüpleri alındıktan sonra transfer bekleyen var mı acaba diye sormak istedim

Ya benim bugün bir bel ağrım başladı anlatamam Estrofem kullanıyorum Şuan. Adet falan olmam herhalde dimi 😞 ya da adet olursak erteleniyor mu?

Benim rtekenmedi 2. Transferim için bu testler yapılmıştı maalesef düşük oldu . Şimdi 3. İçin hazırlanıyorum. Ve son şansım artık embriyom kalmadı. Allah hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin 🙏
Benimde ilk transferimde gebelik oluştu 2 aylık iken kalbi durdu zor günler geçirdim. 2. Transferim olucak benimde elimde birtane 5 gün genetikli emriyom var dün estroferme başladım 30 nisan kontrol sonrası gün vericek sanırım allahım yüzümüze gülsün 🤲

X