2024 ­čîŞTemmuz A─čustos gibi trasfer olacaklar s├╝reciniz nas─▒l ilerliyor­č¬Ě­č¬Ě­č¬Ě­č¬Ě­č¬Ě­čźä

Evet can─▒m acilde ┼čans─▒m─▒ deneyece─čim
Benimde 15 asl─▒nda test g├╝n├╝m resmi tatil old. ─░├žin 16 dendi can─▒m bende acilde denicem bakal─▒m 15.de Allah hepimizin y├╝z├╝n├╝ g├╝ld├╝rs├╝n hepimiz ayn─▒ anda sevinelim ve hami┼č olal─▒m ­čą░

K─▒zlar transfer tarihi ve test tarihi belli olanlar─▒da listeye ekliyecem tarihi belli olan ├Âzelden ats─▒n bana burdan atmay─▒n liste kay─▒yor arada kalabilir takip edemem burdan yazanlar─▒ ­čĄŚ

Benimde 15 asl─▒nda test g├╝n├╝m resmi tatil old. ─░├žin 16 dendi can─▒m bende acilde denicem bakal─▒m 15.de Allah hepimizin y├╝z├╝n├╝ g├╝ld├╝rs├╝n hepimiz ayn─▒ anda sevinelim ve hami┼č olal─▒m ­čą░
Amin in┼čallah can─▒m Allah─▒m bekleyi┼člerimizin sonunu g├╝zel eylesin in┼čallah ­čĄ▓­čĆ╗­čą░

k─▒zlar merhaba bende pco var ve hipotroid var 1.t├╝pbebek denememde kimyasal gebelik oldu 2.t├╝pbebek denememde ├žok ┼č├╝k├╝r k─▒z─▒m─▒ kuca─č─▒ma ald─▒m ┼čuan 2 ya┼č─▒nda ya┼č─▒m 28 k─▒z─▒ma karde┼č d├╝┼č├╝nmeye ba┼člad─▒m bu seneki fiyatlar─▒ ├žok merak ediyorum benim 2.si ba┼čar─▒l─▒ oldu─ču i├žin de 3.y├╝ devlet kar┼č─▒lam─▒yor bilgisi olan bana ortalama bir rakam s├Âyleyebilir mi? ayr─▒ca kimse umutsuzlu─ča kap─▒lmas─▒n ve hep pozitif d├╝┼č├╝ns├╝n ben 5y─▒l sonra hamile kald─▒m ├žok ┼č├╝k├╝r Rabbim isteyen herkese ya┼čats─▒n bu duyguyu anne olmak ├žok g├╝zel
Hay─▒rl─▒ olsun can─▒m bende 2 g├╝n e ba┼člayaca─č─▒m t├╝p bebek tedavisine ila├žlar a adetini bekliyorum. Bende ├╝cretli olaca─č─▒m devlette 100 kusur ├ž─▒kard─▒lar nerdeyse ├Âzellerle bir tiyati. Yinede devlette yapt─▒raca─č─▒m doktorumdan memnunim

k─▒zlar merhaba bende pco var ve hipotroid var 1.t├╝pbebek denememde kimyasal gebelik oldu 2.t├╝pbebek denememde ├žok ┼č├╝k├╝r k─▒z─▒m─▒ kuca─č─▒ma ald─▒m ┼čuan 2 ya┼č─▒nda ya┼č─▒m 28 k─▒z─▒ma karde┼č d├╝┼č├╝nmeye ba┼člad─▒m bu seneki fiyatlar─▒ ├žok merak ediyorum benim 2.si ba┼čar─▒l─▒ oldu─ču i├žin de 3.y├╝ devlet kar┼č─▒lam─▒yor bilgisi olan bana ortalama bir rakam s├Âyleyebilir mi? ayr─▒ca kimse umutsuzlu─ča kap─▒lmas─▒n ve hep pozitif d├╝┼č├╝ns├╝n ben 5y─▒l sonra hamile kald─▒m ├žok ┼č├╝k├╝r Rabbim isteyen herkese ya┼čats─▒n bu duyguyu anne olmak ├žok g├╝zel
can─▒m 3. deneme devlet neden kar┼č─▒lam─▒yor ben bilmiyordum biraz a├ž─▒klar m─▒s─▒n?

Can─▒m benim kimyasal olmu┼čtu.
Ondan sonra reglim ge├ž geldi adet s├Âkt├╝r├╝c├╝ ile olabildim.
Senin dongum bozuldu mu bilmiyorum. Rahmin durumuna g├Âre doktor karar verir buna.

D├Ânm├╝┼č embriyon var m─▒yd─▒ ?
Can─▒m. Bir tane donmu┼č var. Ama bebe─čin genetik sonucu geldi. Trizomi 16 dediler. Pgt li olacakm─▒┼č tekrar yapt─▒rd─▒─čm─▒zda. Adet d├╝zenim normale d├Ând├╝ sanki. Ama karars─▒z─▒m her ┼čeyde. Doktor konusunda bile. De─či┼čtirsem mi, ayn─▒ doktorlar─▒ m─▒ ilerlesem. Bir de ba┼čka doktora g├Âz├╝kt├╝m. Histeroskopi ├Ânerdi.

Yaaa ┼ču an ┼ču mesaj─▒n─▒z─▒ g├Ârmek o kadar iyi geldi ki anlatamam. A─čl─▒yorum mutluluktan te┼čekk├╝r ederim yazd─▒─č─▒n─▒z i├žin ­čśş­čîŞ
Can─▒m benim ge├žen sefer kanda 45 geldi─činde testte o kadar silikti ki, bir ├Ânceki g├╝n yapsam kesinlikle ├ž─▒kmazd─▒. Sende erken yapt─▒n.

Testler erken gebelik testi de─čildi de─čil mi ?

Can─▒m. Bir tane donmu┼č var. Ama bebe─čin genetik sonucu geldi. Trizomi 16 dediler. Pgt li olacakm─▒┼č tekrar yapt─▒rd─▒─čm─▒zda. Adet d├╝zenim normale d├Ând├╝ sanki. Ama karars─▒z─▒m her ┼čeyde. Doktor konusunda bile. De─či┼čtirsem mi, ayn─▒ doktorlar─▒ m─▒ ilerlesem. Bir de ba┼čka doktora g├Âz├╝kt├╝m. Histeroskopi ├Ânerdi.
Can─▒m histeroskopi hangi durumlarda yap─▒l─▒yor bilmiyorum. San─▒r─▒m rahimde bir s─▒k─▒nt─▒ varsa yapiliyor.

Can─▒m doktor konusunda g├╝venin varsa ayn─▒ doktordan devam et, ├ž├╝nk├╝ biliyor ne durumda oldu─čunu. Sil ba┼čtan hikayeni ba┼čka doktorun anlamasi da zaman alacak.

Bu s├╝re├žte ├Ânemli olan rahmin kal─▒nla┼čmas─▒, sa─čl─▒kl─▒ kaliteli embriyo ve nasip.

Tabi doktorda ilgili g├╝venini sarsacak bir┼čey olduysa de─či┼čtir.

Evet k─▒zlar listenin ba┼č─▒nda takip tablomuz olacak mesela ├Ârnek verecek olursak ka├ž─▒nc─▒ g├╝n embiyosu dondurulmu┼č mu yoksa taze transfer mi tek yumurta m─▒ ├žift yumurta m─▒ trasfer tarihimiz ve test g├╝n├╝m├╝z olacak ┼čekilde haz─▒rlayacam bana transfer olan arkada┼člar ├Âzelden durumlar─▒n─▒ ats─▒n­čĄŚ
Ka├ž─▒nc─▒ g├╝n embiyosu
Dondurulmu┼č mu yoksa taze transfer mi
Tek yumurta m─▒ ├žift yumurta m─▒
Trasfer tarihi
Test tarihi
Bu ┼čekil at─▒n l├╝tfen ­čĹł
5. G├╝n embriyosu
Dondurulmu┼č transfer
Çift yumurta, 3. Deneme
7 temmuz transfer tarihi
17 temmuz test tarihi

Can─▒m histeroskopi hangi durumlarda yap─▒l─▒yor bilmiyorum. San─▒r─▒m rahimde bir s─▒k─▒nt─▒ varsa yapiliyor.

Can─▒m doktor konusunda g├╝venin varsa ayn─▒ doktordan devam et, ├ž├╝nk├╝ biliyor ne durumda oldu─čunu. Sil ba┼čtan hikayeni ba┼čka doktorun anlamasi da zaman alacak.

Bu s├╝re├žte ├Ânemli olan rahmin kal─▒nla┼čmas─▒, sa─čl─▒kl─▒ kaliteli embriyo ve nasip.

Tabi doktorda ilgili g├╝venini sarsacak bir┼čey olduysa de─či┼čtir.
Can─▒m. Ben de ayn─▒ doktorla devam edeyim diyorum. Farkl─▒ ┼čehirin de zorluklar─▒ var. Kendi doktoruma diyece─čim histeroskopi yapar m─▒ , laz─▒m m─▒? Senin transfer ger├žekle┼čti mi?

Ben SamsunÔÇÖda Medical parkta tedavi g├Âr├╝yorum. Burda g├Ârd├╝─č├╝m rakamlara g├Âre ├žok daha uygun. Mesela transfer oldum 6 g├╝n ├Ânce 16.500 ├Âdedik san─▒r─▒m ya da 16.800. Ben kas─▒mda ba┼člad─▒m daha 1 y─▒l olmad─▒. Ba┼člad─▒─č─▒mda tedavi ├╝creti olarak genel tedavi ve opu i├žin 31bin verdik. ┼×u an 45bin olmu┼č. Ama burda okudu─čum fiyatlar a┼č─▒r─▒ y├╝ksek bizim ├Âdediklerimizden. Hen├╝z pozitif g├Âremedim 2. Transferimi oldum ama en ┼čimdiye kadar memnunum y─▒llard─▒r bu i┼či yap─▒yorlar civardan gelen de ├žok var. Yak─▒nsan─▒z d├╝┼č├╝nebilirsiniz bence ­čĺĽ
Aynen bende trabzonda yaptirdim 40 bin opu 9 bin dondurma 37 bin opu oncesi igneler tuttu. Donmus 2. Transfer icin 18 bin odedim transfer ilaclatida 3-5bin felan tuttu. Buyuk sehirlere gore bizimki azmis.

X