Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    130
Kızlar bu sabah bebis için perintolojiye muayene olduk tekrardan. Kafa içindeki boşluk evet 9-10mm çıkıyor ama siz 27. Haftadasiniz bebeğinizin kafası 30 haftayla uyumlu beyinin diğer kısımları her tarafı oldukça sağlıklı görünüyor bebeğiniz yüzde 95 sağlıklı ama önlem olarak mr cektirebilirsiniz dedi. Kafasinin buyuk olmasina oranla bu alanin bu sekilde cikmasi normal dedi. Erkek bebeklerde 10mm normal de kabul edilebiliyor dedi. Kafasının büyük olması durumuna da eşimin kafasına baktı ve sizin kafa yapınızda çok geniş bebeğiniz sizin kafa yapınıza benziyor oldukça normal bir durum dedi ve içimiz rahatladı çok şükür. Ayrıca bizim oğlan hem koca kafa hemde tombikmis şu an 1250 gram olmuş 27+3 deyiz. Her şeyi normal bize bir de güzel yüzünü gösterdi o da içimizi rahatlattı ayrıca anne karninda esnerken gördük çok komikti😅😅
Çok şükür canım 🙏🙏

Cnm açlık yüksek çıkması garip yani tokluk normal açlığı nasıl kontrol altına alacam bilmiyorum her gün olcuyorum
Akşamları neler yediğini bir gözlemle mesela ben makarna yersem ertesi gün açlık şekerim yüksek çıkıyor. Hamur işleri çok yükseltebiliyor. Ne yedikten sonra kaç çıkıyor bunlara bakabilirsin. Genelde 8den sonra bir şey yiyip içmiyorum ben.

Akşamları neler yediğini bir gözlemle mesela ben makarna yersem ertesi gün açlık şekerim yüksek çıkıyor. Hamur işleri çok yükseltebiliyor. Ne yedikten sonra kaç çıkıyor bunlara bakabilirsin. Genelde 8den sonra bir şey yiyip içmiyorum ben.
Ben akşam ayva elma kendi yaptığım karabugday ekmek ve labne bunları yiyorum. Doktor ayva fln bisey yapmaz dedi. Glutensiz olduğu için yediğim bir lokma ekmekte de sorun görmedi. Ama öğle saatlerinde mısır patlagi fln atistiriyorum o mu yapıyor acaba dün yemedim bugün yine yüksek çıktı

Ben yapıp içmiştim eskiden belli bi tadı yok, yarım çay kaşığı karbonat ve yarım su bardağına yap shot gibi dik kafaya baktın rahatsız etmed iyi geldi tekrar yaparsın canım, bir de tahin iyi geliyor mideye. 1 tatlı kaşığı yutabilirsen çok iyi olur hem de kalsiyum kaynağı

Günaydın canımcım yeni gördüm kusura bakma. 1 çay kaşığı karbonatı direkt içip, üzerine su içiyorum. Tamam kabul kötü bir tadı var ama %100 olmasa da işe yarıyor😏

Benim doktorum talcid verdi gaviscon kesmeyince yanmamı. bi doktoruna danış istersen beni anında kesiyor. dayanamıyorum diğer türlü mide yanmasına

Farketmiyor ben iki şekilde de etkisini gördüm. Sıcak soğuk.

Tamamdır canımlar çok teşekkür ederim hepsini denemeye çok okeyim 😅💙

Ben akşam ayva elma kendi yaptığım karabugday ekmek ve labne bunları yiyorum. Doktor ayva fln bisey yapmaz dedi. Glutensiz olduğu için yediğim bir lokma ekmekte de sorun görmedi. Ama öğle saatlerinde mısır patlagi fln atistiriyorum o mu yapıyor acaba dün yemedim bugün yine yüksek çıktı
Eğer gıdaya bağlı değilse bence doktora bir sorun danışın çünkü yapabileceği bir şey vardır belki.

Kızlar bu sabah bebis için perintolojiye muayene olduk tekrardan. Kafa içindeki boşluk evet 9-10mm çıkıyor ama siz 27. Haftadasiniz bebeğinizin kafası 30 haftayla uyumlu beyinin diğer kısımları her tarafı oldukça sağlıklı görünüyor bebeğiniz yüzde 95 sağlıklı ama önlem olarak mr cektirebilirsiniz dedi. Kafasinin buyuk olmasina oranla bu alanin bu sekilde cikmasi normal dedi. Erkek bebeklerde 10mm normal de kabul edilebiliyor dedi. Kafasının büyük olması durumuna da eşimin kafasına baktı ve sizin kafa yapınızda çok geniş bebeğiniz sizin kafa yapınıza benziyor oldukça normal bir durum dedi ve içimiz rahatladı çok şükür. Ayrıca bizim oğlan hem koca kafa hemde tombikmis şu an 1250 gram olmuş 27+3 deyiz. Her şeyi normal bize bir de güzel yüzünü gösterdi o da içimizi rahatlattı ayrıca anne karninda esnerken gördük çok komikti😅😅
Çok şükür canım 🙏🏼
Genetik diye bir gerçek var ve ultrasonunda yanılma payı var. Sağlıkla gelsin inşallah

içimizde bebiş bütüyoruzz hiç sıkma canını. benim 10. haftada olutu çatlağım. heemmmen iyi bi serum ve jel aldım. bir de bebek yağı. serum ve jeli aklıma gelince kullanıyorum ama bebe yağını hep kullanıyorum. çok şükür iki üç çatlakla kaldı. nemlendrmek çok önemli aklında bulunsun. sıkma canını biraz dikkatli olunca ilerlemesi duruyor:)
Sağlık olsun ama insan cok uzuluyormus ya tedaviside yok ya .. Sende de çok erken olmuş canım, geçmiş olsun. İnşallah daha da cogalmaz ne diyelim. 🙏🙏🙏😥

Sağlık olsun ama insan cok uzuluyormus ya tedaviside yok ya .. Sende de çok erken olmuş canım, geçmiş olsun. İnşallah daha da cogalmaz ne diyelim. 🙏🙏🙏😥
Çatlak tedavisi yok değil aslında ben çok kilo verdiğim dönemde çatlaklarım oldu bir süre kullandığım yağ ve biraz sporla tüm çatlaklarım kaybolmuştu.

Eğer gıdaya bağlı değilse bence doktora bir sorun danışın çünkü yapabileceği bir şey vardır belki.
Dün doktorla konuştum o gıdaya bağlı olduğunu söylüyor diyet yapıp iki hafta ölçüm yap hala aynı ise diyetisyene yonlendiricem dedi. Bebeğin suyu da normal. Dedim belki benzer birsey yaşayan vardır ama sadece açlıktan bu sorun olunca bende şaşırdım

Daha var belki alırsın yaz meyve sebzeleri iştah açıyor zaten vitamin de kullaniyorsundur insallah sıkıntı olmaz 🙏🏻
Vitaminleri doğru düzgün içtiğim yok ama meyveleri pata küte Allah ne verdiyse yiyorum günde bir tabak hazırlıyorum kendime yatmadan veya sabah erkenden yiyorum

Çatlak tedavisi yok değil aslında ben çok kilo verdiğim dönemde çatlaklarım oldu bir süre kullandığım yağ ve biraz sporla tüm çatlaklarım kaybolmuştu.
Günde 2 kere nemlendiriyordum lieracla. Artık 3 kere yapacağım bende. İnşallah bendede ise yarar canım 😪

Günaydınlar herkese gerinme durumlarınız nasıl arkadaşlar ya, benim sabahları inanılmaz gerinme isteğim oluyor bazen tutuyorum kendimi ama bugün tutamadım mesela az kalsın bacaklarıma kramp giriyordu karnımı da gerdim hala karin kaslarim ağrıyor ya sizin de oluyor mu ? Bir zararı var mıdır sizce ?

X