2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Bence şehirden şehire bile değişiyor devlet hastaneleri denk gelmek lazım özele gidip memnun kalmayan da var. Arkadaşım 2 sene önce şehir Hastanesi'nde doğum yaptı emzirme eğitimi iyiymiş ama doğumda inan çok zorlandı. Her hastanenin aynı olmadıgi düşünüyorum ama. Biz ankaradayiz burası cidden kalabalık haliyle hastaya ilgi de azalıyor
Tabi kesinlikle hastaneden hastaneye değişir ama burası yeni hastane olduğu için her şey ona göre düşünülmüş en azından. Doğumun zor geçmesinin mutlaka birçok sebebi vardır onu hastaneye bağlamak ne kadar doğru bilmiyorum. O yüzden doğum öncesi eğitimler egzersizler bence çok önemli

Uludağ ve özkaynak. Bunların potasyum seviyeleri yüksek, bir de her gün muz yedin mi ne kramp oluyor insanda, ne kasılma. Ben ekstra ilaç kullanmıyorum bunlar sayesinde.
Yaa ben kendimi bildim bileli maden suyu içemem. İçen insanlara da çok özeniyorum maşaallah.

Ben çatlamanın tamamen şans işi olduğunu düşünüyorum. 29+4teyim şu an bir çatlak yok ama son ana kadar ne olur nasıl olur bilemem. Nemlendirmede işe yarıyor. Zaten bir karnı nemlendirmek bir su içmek önemli bu süreçte onun için deneyebilirsin. Saçıbelinde de shea yağını önermişti ona da bak istersen
Bakiym ćanm onada

Valla bende onu diyecektim. Benim cildim aşırı kuru, üstüne çatlamaya musait. Karnım minicik bile buyuse çatlaması lazımdı zira kalcam ergenlikte çok zayıf olmama rağmen haritaya döndü. E Eflatunc shea yağından ben aşırı memnun kaldım resmen 48 saatten fazla nemli kalıyor sürdüğüm yerler. Hindistan cevizi yağı ile bile bu performansı alamamistim.
Hiç kullanmadım linki varmı direk aynısından alym cnmm

Kızlar hangi marka içiyorsunuz maden suyunu Beypazarı içiyordum ama zararlıymış
Yaptiklari aciklamalar tutarsizlik gösteriyormus
Bi dr un yazisini okudum simdi
Zararli olmasi icin gunde 10 lt icilmesi gerekiyormus
Belli bi miktara vucudun ihtiyaci varmis zaten
Beypazarı icindeki mineral bakimindan en kaliteli sodadir
Onceki hamileliğimde cok araştırmıştım
Kesin net bilgi icin biraz daha beklemek gerekir diye dusunuyorum
Ben magnezyum oranina bakiyorum daha cok hamileyken.
Kizilay magnezyumluda alıyorum
Seviyorum ben sodayi
Cok susadigimda vs icmeyi

Önce patiklerini mi örsem, şapkasını mı🤣 Biri beni durdursun😎😎

Eklentiler

• IMG_20240416_133439.jpg
    IMG_20240416_133439.jpg
    274,3 KB · Görüntüleme: 42
Evet meme ucu ve rahim birbiri ile bağlantılı dedi. Nefes tekniklerinden bahsederken de alıp verdiğin nefesin perine bölgesini etkilediğini söyledi. Bir de şu son ıkınmada bebeğin kafası çıkıyor sonra döndürüp omuzlar çıkıyor ya omuzlar çıkarken ıkınırsan perine o zaman yırtılır parçalanır dedi. Ebe ıkın diyince ıkın dur diyince dur dedi. Kulağın hep ebede olsun dedi. Devlet hastanelerine önyargıyla bakıyordum hatta dün ebeye de söyledim ama baya ilgililer. Doğumhaneyi falan gezdik odalar tek kişilik güzel temiz ama yine de devlette yapabilir miyim bilmiyorum 😅
Benim kardeşimin eşi özelde başlamıştı. Sonra özelde 2 farklı doktorda saçma sapan problemler yaşadı bebeği aldırmaya kadar yönlendirmişlerdi. Sonra gözünü kararttı devlet hastanesine gitti, İzmirde devlet hastanesinde yaptı doğumunu. Şansımıza da başhekim akrabamız olunca kendi doktoruna denk getirildi bir şekilde. Yoksa başka bir doktor yapacaktı ve o diğer doktor sezeryan yapmak istiyordu, kendi doktoru ile normal doğum yaptı. Devlet hastanelerinde doktorunun nöbetine denk gelmeme problemi de var.

Kızlar hangi marka içiyorsunuz maden suyunu Beypazarı içiyordum ama zararlıymış
14.12.2023 üretim tarihli ve 09.40.4 parti numaralı ürünler toplatılmış canım genelinde sorun yokmuş. Bizde de var 12 tane bakıcam parti bosuna ama insanın içine şüphe düşüyor bir kere gönül rahatlığıyla alamam heralde eskisi gibi

Kızlar park yatağın içine yatak alan var mı?Birde çıtlı çıtlı bady oluyor ya onları Müslüm kumaş mı aldınız yaz bebeği olduğu için

X