Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    126
Acayip rahatladım valla, ister istemez insan takıyor benim de böbrekte büyüme olduğu için canı acıyor sanıyordum. Keyfi yerindeydi bacağını kafasına kadar kaldırmıştı ne kadar esnekler 😅🤭

Şükürler olsun kuzum ya valla geçmiş deyince doktor eşiminde benimde gözler dolu dolu oldu. Kilom için de çok iyi dedi doktor 64 geldim aslında almıştım ama çok belli olmuyor hala. Kan ilacını icemiyorum dedim başka bir takviye verdi kan sayımı da yapılacak. Selvikal uzunlugum da 39 cm çıktı. Plesenta hala arka duvarda o şekilde kalacakmış en baştan beri öyleydi. Acayip keyfim yerine geldi 🥰
Keyfin artarak devam etsin 🙏🥰

Benimki %100 döndü canım, eminim bundan. Cumartesi randevum var o zaman doktorum da teyit edecektir. Ayaklarını mide bölgemde çok net hissediyorum ve hiç durmuyor o ayaklar 🤣🤣
Kuzum nasıl hissettin ya döndüğünü. Benimki buda gibi oturuyordu bir bacağını da kafasına kadar kaldırmıştı güldürdü bizi 😅😅

Bugün 29. haftaya girmiş bulunmaktayım ve muhtemelen mideden doğuran ilk insan olarak tarihe geçeceğim. Resmen göğüs kafesime kadar ittiiriyor. Deminden beri söyleniyorum çocuğa, bu kadar ittirilir mi diye. İlk kavgamızı etmiş bulunuyoruz
Benimki %100 döndü canım, eminim bundan. Cumartesi randevum var o zaman doktorum da teyit edecektir. Ayaklarını mide bölgemde çok net hissediyorum ve hiç durmuyor o ayaklar 🤣🤣
Ay benimki dönmedi daha ya ben de 10 gün sonra gidicem bakayım ne alemde😀

Size şey sorcam benimki alt taraflarda oynuyo genelde ama bazen böyle aşırı titreşim gibi oluyo hızlı hızlı vuruyo desem değil bildiğin titreşim modu yanı sizde oldu mu ya o neden oluyodur acaba

Kuzum nasıl hissettin ya döndüğünü. Benimki buda gibi oturuyordu bir bacağını da kafasına kadar kaldırmıştı güldürdü bizi 😅😅
Kız hissedilmeyecek gibi değil, ayak çıkıntılarını görüyorum karnımın üstünden desem yeridir. Kızımda anlamamıştım ne taraftadır diye ama bunda çok net anlıyorum. İki ayak birden ittiriyor ve ayakları çok yukarda bu nasıl oluyor ben de anlamadım ama resmen bazen göğüs kafesim acıyor ittirince.

Size şey sorcam benimki alt taraflarda oynuyo genelde ama bazen böyle aşırı titreşim gibi oluyo hızlı hızlı vuruyo desem değil bildiğin titreşim modu yanı sizde oldu mu ya o neden oluyodur acaba
Refleksleri gelişiyor, hareketleri asagıda hissediyorsan daha dönmemiştir ve ritimli harektler hıçkırık tuttuğu anlamına gelir.

Kız hissedilmeyecek gibi değil, ayak çıkıntılarını görüyorum karnımın üstünden desem yeridir. Kızımda anlamamıştım ne taraftadır diye ama bunda çok net anlıyorum. İki ayak birden ittiriyor ve ayakları çok yukarda bu nasıl oluyor ben de anlamadım ama resmen bazen göğüs kafesim acıyor ittirince.
İkinci bebiste daha net sanırım hisleri. Ben bazı şeyleri anlamlandırmakta zorlanıyorum. Bugün karın sertlesmesini anlatana kadar canım çıktı doktora, sancı mi oluyor diyor doktor bilmiyorum diyorum. En son dedim ben regl olduğumu bile anlamazdim şuan ne yaşadığımı aciklamakta zorluk cekiyorum ama canım acımıyor dedim 😅😅

Hıçkırık gibi düşündüm bende arasta gibi. Bir önceki muayenede olmuştu denk geldi 23. Haftadaydim sanırım. Titreşim oluyordu ultrasonda bir baktık hickiriyor 😅

İkinci bebiste daha net sanırım hisleri. Ben bazı şeyleri anlamlandırmakta zorlanıyorum. Bugün karın sertlesmesini anlatana kadar canım çıktı doktora, sancı mi oluyor diyor doktor bilmiyorum diyorum. En son dedim ben regl olduğumu bile anlamazdim şuan ne yaşadığımı aciklamakta zorluk cekiyorum ama canım acımıyor dedim 😅😅
Evet canım herkes kendine göre bir seyler yasıyor ve bunu karşıya aktarmak çok zor. Bir de acı eşiği, sinir sistemi farklı herkeste. Benim de şu an öyle anlatmam imkansız, yani sanki midem yerinde yok orda sadece bebegin bacakları var sanki. Olması gerekenden çok yukarda hareket ediyor.

Evet canım herkes kendine göre bir seyler yasıyor ve bunu karşıya aktarmak çok zor. Bir de acı eşiği, sinir sistemi farklı herkeste. Benim de şu an öyle anlatmam imkansız, yani sanki midem yerinde yok orda sadece bebegin bacakları var sanki. Olması gerekenden çok yukarda hareket ediyor.
Kuzum seminer varmış hastanede, doğum hazırlık ve emzirme tecrübeli olduğun için sorayım. Gideyim o seminere diyorum mutlaka faydası olur. Emzirme konusunda endişelerim var çünkü.

Kızlar muayeneden çıktım. Ayrıntılı ultrasonda bebişimin sağ böbreğinde rental kist vardı, bugün kaybolduğunu gördük inanılmaz mutluyum 🥰🥰 1268 gr olmuş boyu da 37 cm. Biraz gobekliymiş sanırım babasina çekiyor 🤭Kordon suratından geçtiği ve uyuyası tuttugu için görüntüleri yine bulanık 😅🤭
Arada karın sertleşmelerini sordum doktora yalanci sancidir dedi. Bebişin kafası sandığım ara ara karnımda beliren çıkıntı da diz kapagiymis 😅😅
Canım kaç haftalıktı maşallah kuzuya 🧿

Kuzum seminer varmış hastanede, doğum hazırlık ve emzirme tecrübeli olduğun için sorayım. Gideyim o seminere diyorum mutlaka faydası olur. Emzirme konusunda endişelerim var çünkü.
Git bence de, faydalı olur. Mesela göğüs uçlarının yara olması hep yanlış emzirme kaynaklı. 25 ay emzirmiş biri olarak net olarak söyleyebilirim bunu. Örneğin bebeğe sadece ucunu verirsen, yara acısından kıvranırsın. Siyah bölgeyi tamamen bebeğin ağzına sokarsan, yarasız sekilde emziririsin. Bebeğin çene altına elle destek sağlamak çok önemli mesela. Biberon asla kullanmamak gerekiyor, sütüm gitti diyen annelerin ortak sorunu biberon kullanmak genelde. Akış hızı biberonda daha rahat olduğu için meme reddi başlıyor, çünkü tembellige alısıyor. Anne- bebek temas etmeyince prolaktin salgılayan hipofiz bezleri uyarılmıyor ve sütte azalma ya da kesilme başlıyor. O yüzden ilkinde de biberon almadım, yine almadım. Çok incelikler var emzirmede de.

İyi geliyomu cnm bugün gidip aktaran alym
Ben çatlamanın tamamen şans işi olduğunu düşünüyorum. 29+4teyim şu an bir çatlak yok ama son ana kadar ne olur nasıl olur bilemem. Nemlendirmede işe yarıyor. Zaten bir karnı nemlendirmek bir su içmek önemli bu süreçte onun için deneyebilirsin. Saçıbelinde de shea yağını önermişti ona da bak istersen

X