21 günlük şeker orucuna varmısınız arkadaşlar :)

bir ara abartmıştım yemeyi 58 olmuştum, şimdi tekrar 56.5 oldum:))) hem spor hem şekersiz beslenme. spordan sonra protein agırlıklı. şeker yemedikçe canım çekmiyor

merhaba kızlar günaydın
şekeri kesiyoruz ama meyvesuyu vs onları da kesiyor muyuz?
1 Nisan 2015 1. gün 56.5 kg olarak aranıza katılıyorum..
şekeri kesmek benim için çok zor daha önce defalarca denedim ama başaramadım belki buraya yazmanın faydasını görürüm :KK45:
sabah bi küçük meyve suyu içtim yasaksa tekrarlamayayım :KK22:

şekersiz 2. günüm.. ama bu sabah da patates yedim :KK17: biyerden fire vermesem olmaz..
Not: şekersizlik çok zorrrr.....

meyve suyu hep şeker, özellikle hazır olanı. açıkcası ben patates yedim. yemediğim şeker, işlenmiş gıdalar içinde şeker/glikoz frutkoz şurubu/vs gibi şeyler ve ekmek ve pilav. ama diğer karbonhidratları yiyorum

meyve suyu hep şeker, özellikle hazır olanı. açıkcası ben patates yedim. yemediğim şeker, işlenmiş gıdalar içinde şeker/glikoz frutkoz şurubu/vs gibi şeyler ve ekmek ve pilav. ama diğer karbonhidratları yiyorum
ben sıkıldıkça ağzıma şeker (bildiğiniz küp şeker) atan bi insanım.. şekeri kesmem bile büyük başarı.. :KK48:

o yüzden patates yüzünden sıkmayın kendinizi. kendinize liste yapın önce listedekilerden başlayın. çok zorlanırsanız bu sefer aniden her şeye saldırırsınız. ben birkaç sefer tamamen şekeri keseceğim diye çikolata/tatlı krizine girdim yani aşırı yedim

o yüzden patates yüzünden sıkmayın kendinizi. kendinize liste yapın önce listedekilerden başlayın. çok zorlanırsanız bu sefer aniden her şeye saldırırsınız. ben birkaç sefer tamamen şekeri keseceğim diye çikolata/tatlı krizine girdim yani aşırı yedim
bende de şuan aşırı yemek yeme isteği var.. meyveyle geçiştirmeye çalışıyorum..
şekerden iyidir.. gece kimse görmeden ağzıma bi küp şeker atsam mı diye düşündüm ya :mad:

bende de şuan aşırı yemek yeme isteği var.. meyveyle geçiştirmeye çalışıyorum..
şekerden iyidir.. gece kimse görmeden ağzıma bi küp şeker atsam mı diye düşündüm ya :mad:
meyveden ziyade proteinle geçiştir. sonuçta meyve de de şeker var çok yersen bu sefer şeker isteğin çoğalır. protein tok tutar. protein ve bulgur/sebze gibi

günaydınnn..
şekersiz 3. gün..
şekersiz çaya kahvaltıda alıştım ama tek hala içemiyorum

şekersiz 6. gün..
arada tatlı, kek kaçamakları yapsam da abartmamaya çalışıyorum.. çaya hala şeker atmıyorum...

Ilginç valla ama denemek isterim. Sadece şeker değil fazla yemeği de kesmek lazım. Sonuçta içeride glikoza dönüşüyor herşey

Şekersiz 12. Gün
Şekeri biraktigimdan beri tatli krizlerine giriyorum ve yiyorum..
Cogu zaman bozsamda hafif bi diyet yapiyorum ve 2 haftada 2 kilo verdim..
Artik sekerin etkisi mi, diyetin etkisi mi yoksa çok stresliyim onun etkisi mi bilmiyorum

bende sekeri hayatimdan cikarmak istiyorum sagligim icin fakat tatliya karsi asiri duskunum bagimlilik derecesinde.babami seker hastaligi yuzunden genc yasta kaybettim anneannem uzun yillardir insulin kullaniyor bendede gebelikte seker hastaligi cikti suanda yok ama genetik yatkinlik var.benim ne yapip edip bu sekeri yememem lazim ama nasilll?

Ilginç valla ama denemek isterim. Sadece şeker değil fazla yemeği de kesmek lazım. Sonuçta içeride glikoza dönüşüyor herşey

vücüdun glikoza ihtiyacı var zaten. önemli olan glisemik indeksi düşük olan gıdalar yemek. yoksa kanda şeker hemen fırlıyor ve iniyor ve tekrar acıkıyorsun. yani sorun yemekde değil:)

şekersiz 17. gün..
son bi kaç gündür 3ü bi arada içtiğimde yoğun bi şeker tadı alıyorum ve midem bulanıyor..
halbuki ne kadar çok severdim nescafenin sütlü köpüklüsünü..
sanırım alışmaya başladım ve 2si bi arada içmem gerek :KK51:
şekersiz çayı tek içmeye hala alışamadım, yanında bişeyler yiyorsam sorun olmuyor..

arkadaslar ben de istiyorumm. tatliya o kadar bagimliyim ki...
cayda sekersize alistirdim kendimi, nescafe ve kahvede de sadeye gectim. o konuda sıkıntım kalmadi. cikolatayi da bir parca bitter olarak tuketiyorum. ama tatli ve tatli abur cubura acayip duskunum duramiyorum bi yapabilsem engel olmayı :mad:

Merhabalar, ben de çayı şekersiz içiyorum ama çikolatadan uzak duramıyorum. Ekmeği azalttım sayılır. Ama abur cubur tatlı işini düzeltmem gerek. Hepinize bu güzel kararınızda tam destek veriyorum :)

X